Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Śr wrz 03, 2014 4:04 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jak leczyć halluksy?
PostNapisane: N sty 18, 2004 7:07 pm 
Witam.
Mam halluksy :? od lat, od niedawna zaczęły mi dokuczać. Operacja to z tego co wiem temat dyskusyjny, a ja i tak nie mam obecnie czasu, żeby sobie na nią pozwolić. Czy znacie jakieś inne sposoby leczenia halluksów? Co Wam pomogło?
Proszę o pomoc.
Kaśka

Tytuł: Halluksy
PostNapisane: Pn sty 26, 2004 12:54 am 
Mnie też ciągle pobolewają te kostki. Moja mama jest po operacji halluksów, nie polecam. Długa rehabilitacja, ból, wyłączenie z życia na tydzień, potem chodzenie o kulach, a halluksy i tak wróciły :(

Tytuł: eh... haluksy
PostNapisane: Pn sty 26, 2004 8:21 pm 
Doskonale Was rozumiem. Też mam te wstrętne kostki, a moja praca wymaga chodzenia w uniformie, w skład którego wchodzą buty na obcasie. Byłam u lekarza, stwierdził, że operacja w moim przypadku nie jest konieczna, a poza tym potem wolno nosić tylko specjalne obuwie, bo inaczej haluksy się odnawiają.

Tytuł: _
PostNapisane: Pn sty 26, 2004 8:23 pm 
Może ktoś wie jakie efekty daje leczenie nieoperacyjne halluksów, np. moksą?

Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 26, 2004 11:13 pm 
Zdobywca
Zdobywca

MOKSA NIC CI NIE DA SŁYSZAŁEM O LECZENIU JODYNĄ I AMONIAKIEM ALE ILE W TYM PRAWDY NIESTETY NIE WIEM

Wisława Szymborska. Umrzeć - tego się nie robi kotu. Bo co ma począć kot w
pustym mieszkaniu.

Tytuł: halluksy
PostNapisane: Pt lut 13, 2004 7:33 pm 
Na jednym z forum znalazłam taki link:

http://www.klubdlaciebie.com.pl/servlet ... 68f3d%3Cbr

Może pomoże Wam ten aparat

Pzdr.
Marta

Tytuł: Halluksy
PostNapisane: Śr lut 25, 2004 9:12 pm 
Co do operacji - to wiele zależy od metody i lekarza, ale halluksy mają tendencję do częstych nawrotów(są w dziedziczone), dlatego polecam ją tylko tym osobom, u których występuje taki dyskomfort, który uniemożliwia im wykonywanie np. pracy lub w tym poważnie przeszkadza. Zazwyczaj wystarcza stosowanie aparatów korekcyjnych, osłonek, ćwiczeń.

Tytuł: generalnie zepsute stopy
PostNapisane: N mar 21, 2004 4:47 am 
Ja mam niestety straszne halluksy, były operowane i odnowiły się.

Moja praca wymagała długiego stania w butach na obcasach (hotele, samoloty i statki do Ameryka - hostessa;), a w latach 80 królowała moda na szpilki z ciasnymi zakonczeniami na palce - w trójkąt.

Trochę tak wyglądają dzisiaj (40 kilka lat) moje stopy - trochę to czasem boli, ale można z tym żyć (tj. z halluksami i innymi odciskami ;), ale moje pytanie dotyczy innej sprawy - byłam u ortopedy, powodem jest niemożność chodzenia w butach na płaskim obcasie - czuję się w nich jakby mi tył stopy rwało. Lekarz powiedział, że to przykurcz ścięgna i zalecił ćwiczenia, powiedział, że "nic mi się z tego powodu nie powinno stać i nie widzi potrzeby operacji", ale nie pomagają mi, a buty na obcasach też czasem trzeba zdjąć (nie chodzi mi tutaj o niebotyczne szpilki - 5 cm to max ;) Operować tego nie chcę, zawiodłam się na tych "nowoczesnych i skutecznych" metodach leczenia chorób stóp (metoda operacji halluksów MORO). Ciężko na bosaka musieć stawiać stopy na palcach tylko ;)

Może są jakieś aparaty albo ćwiczenia pozwalające na rozluźnienie tego konkretnego mięśnia/ścięgna? Za wszelką pomoc z góry dziękuję.

Pozdr.
Ola

Tytuł: halluksy
PostNapisane: Wt maja 04, 2004 3:19 pm 
eee tam, nie umrzecie na to. u mnie w rodzinie mam to wiekszosc kobiet, spokojnie mozna z tym zyc, buty nie powoduja tego znieksztalcenia, ale moga sprawic ze pojawi sie obrzek, wtedy trzeba dac stopom odpoczac i po sprawie.

Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 05, 2005 10:54 pm 
Marta__ I completely agree with you.

Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 05, 2006 9:33 pm 
W zasadzie halluksy mają jedną zaletę - gdyby deformacja dotyczyła innego stawu, możliwe byłyby powikłania. Jednak pierwszy staw stopy może być bolesny, ale jego uszkodzenie nie upośledza chodzenia - pod warunkiem stosowania odpowiedniego obuwia i osłon oraz rozwórek. W najgorszym razie stan zapalny stawu będzie powodował ból, ale nic więcej się nie stanie. Dlatego własnie uważam, że operacja jest wyjściem ostatecznym, bo lepiej mieć bolący palec niż sztywny palec jak po operacji ;) Zauważmy, że organizm często w chorobach związanych z zaburzeniem metabolizmu właśnie do tego stawu najpierw "pakuje" szkodliwe związki (np. w dnie moczanowej), a tak naprawdę pewne zaburzenia metabolizmu ma każdy z nas. Przecież np. benzoesan sodu, popularny konserwant, to sól która może zostać zmetabolizowana do kryształków odkładających się następnie w stawach, szczególnie w stawie palucha... Dlatego tak często "halluksy" nie są wcale spowodowane niewłaścwym doborem obuwia i pojawiają się u osób noszących tylko wygodne buty...

Tytuł: Zajrzyjcie na tą stronę, znajdziecie coś dla siebie
PostNapisane: Pt sty 27, 2006 5:06 am 
http://www.hallux.prv.pl/

Tytuł: Re: Jak leczyć halluksy?
PostNapisane: N sty 29, 2006 5:08 pm 
Kaśka napisał(a):
Witam.
Mam halluksy :? od lat, od niedawna zaczęły mi dokuczać. Operacja to z tego co wiem temat dyskusyjny, a ja i tak nie mam obecnie czasu, żeby sobie na nią pozwolić. Czy znacie jakieś inne sposoby leczenia halluksów? Co Wam pomogło?
Proszę o pomoc.
Kaśka

Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 25, 2006 7:57 pm 
na haluksy można stosować usztywniacze lub obuwie ortopedyczne

Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 11, 2006 12:42 am 
drogie Panie , ja zlikwidowałam ból halluksów w początkowym stadium poprzez zastosowanie metody Michała Tombaka, którą opisał w książce " Droga do zdrowia".
Zmieszać jodynę z amoniakiem w proporcji 1: 1. Mieszanke nanosić na halluksy cienką warstwą wieczorem przez dwa tygodnie, następnie zrobić 2 tygodnie przerwy i ponowić kurację. Smarować do całkowitego zniknięcia. Należy wziąść wacik posmarować go i przyłożyć do halluksa, następnie przykleić plastrem aby nie przesunął się podczas snu . Dobrze jest nałożyć skarpetkę, unikniemy w ten sposób pobrudzenia pościeli.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]