Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Śr maja 23, 2018 10:49 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: ''Olbrick przed sądem''
PostNapisane: Cz sty 25, 2018 4:26 pm 
Zdobywca
Zdobywca

Po upublicznieniu moich danych w radiu erewań w coś tam sugerującym wpisie ''Olbrick przed sądem'' przez blogera Artura Mrozowskiego znajomi wypytują mnie, jak tam stoją moje sprawy w sądzie z prywatnego oskarżenia ''pokrzywdzonej'' radnej M. Dzienisiewicz.

W ramach riposty postanowiłem otworzyć osobny temat, w którym przedstawię w odcinkach wredne poczynania oleckiego lewactwa jak i skrajnego prawactwa prącego do władzy - oczywiście nie podkładając się pod paragrafy.

Osobom, w tym i moim przeciwnikom na których nawet nie liczyłem, a które zadeklarowały mi w tym zwarciu pomoc serdecznie dziękuję :oops: !

Dla większego bezpieczeństwa, w tym temacie będę opierał się na oficjalnych dokumentach, a jest jeszcze parę niespodzianek do których dokopałem się w ramach przygotowań do obrony.

Zacznę od skargi Kancelarii Adwokackiej z dnia 13 marca 2015roku.

''Skarga
pokrzywdzonej do policji dotycząca przestępstwa prywatnoskargowego wraz z wnioskiem o zabezpieczenie dowodów

W dniach od 21 sierpnia 2014 roku do dnia lutego 2015roku na forum internetowym portalu wm.pl użytkownik posługujący się loginem Olbrick pomówił Marię Dzienisiewicz, sugerując m.in, że pełniła z naruszeniem prawa funkcję vice starościny, że jest osobę niekompetentną na zajmowanych stanowiskach oraz, że osiągnięte przez nią sukcesy zawodowe zawdzięcza bezprawnym działaniom, co poniżyło w opinii publicznej oraz wśród wyborców, a także naraziło na utratę zaufania wyborców, niezbędnego w działalności pokrzywdzonej, tj. przestępstwa z art.212 paragraf 2 kk.''

Ma ta osóbka pecha. Nawet oficjalne dokumenty zmówiły się przeciwko niej.

I w ramach swojej obrony.......

''Sekretariat Prokuratury Rejonowej w Olecku zawiadamia Pana jako (.....) w sprawie (....... ), że Prokurator Prokuratury Rejonowej w Olecku z dnia (.......) wydał postanowienie o objęciu ściganiem z urzędu czynu ściganego z oskarżenia prywatnego tj. czynu z art. (.....)'' - To tak enigmatycznie.

Ciąg dalszy nastąpi.......

Tytuł: Re: ''Olbrick przed sądem''
PostNapisane: Pt sty 26, 2018 6:48 am 
Postępowy
Postępowy

Czyżbyś chciał przez to powiedzieć Olbircku , że "myśliwy stał się zwierzyną" i to z osobistej inicjatywy łowczego :D ?

PostNapisane: Pt sty 26, 2018 10:31 am 
Zdobywca
Zdobywca

Dokładnie, Daredevil! A tej wściekłej zwierzyny jest trochę więcej. Ostatnio uaktywniła się pewna hiena nadająca w swoim radiu erewań.

PostNapisane: So sty 27, 2018 3:21 pm 
Zdobywca
Zdobywca

Zapowiadany ciąg dalszy.

Tym razem pokażę , jak lewacki bloger Artur Mrozowski manipuluje w swoim radiu erewań informacją. Zacytuję fragment jego wpisu i następnie, jako odtrutkę przedstawiam oficjalne stanowisko sądu.

''Olbrick przed sądem

..... Ważnym elementem postępowań w sprawach z oskarżenia prywatnego dotyczącego pomówień jest, iż zasadniczą rozprawę poprzedza posiedzenie pojednawcze. Niestety w czwartek nie stawił się na nim (.....) ani jego pełnomocnik. Do sądu wpłynęło natomiast pismo, w którym pełnomocnik (.....) podał w wątpliwość bezstronność Sędziego prowadzącego sprawę. ''

A teraz stanowisko sądu:

''.... W niniejszej sprawie sędziowie Sądu Rejonowego w Olecku: (......) złożyli oświadczenia, w których wnieśli o wyłączenie ich od rozpoznawania tej sprawy z uwagi na fakt, iż prowadzili czynności poszukiwawcze w celu ustalenia sprawcy czynu ściganego z oskarżenia prywatnego, a standardem strasburskim (europejskim) jest założenie, że łączenie funkcji ścigania i orzekania w sprawie jest nie do pogodzenia z wymogiem bezstronności.
W tej sprawie także obrońca oskarżonego złożył wniosek o wyłączenie sędziów Sądu Rejonowego w Olecku w osobach: (.....) od rozpoznania niniejszej sprawy z uwagi na fakt, że poszukiwanie abonenta jako sprawcy czynu daje podstawy do przyjęcia, iż sędziowie mogą nie być w tej sprawie bezstronni.
Sąd zważył co następuje;
Wnioski sędziów Sądu Rejonowego w Olecku i obrońcy oskarżonego należy uznać za zasadne.''....

Niby teksty podobne, ale jakże inny odbiór u przeciętnego odbiorcy......

Drobna uwaga.
Z oskarżenia prywatnego do sądu można pozwać każdego, nawet osobę ''bogu ducha winną''. Schody zaczynają się dopiero na sali sądowej, kiedy to ''przestępstwo'' oskarżycielka musi oskarżonemu udowodnić, czyli, że to co zamieszczałem na forum jest zwykłym pomówieniem/kłamstwem, czyli co? że oficjalne dokumenty poświadczające fakty które opisywałem są zwykłym papierem toaletowym?
Co na to stówa i jego kamaryla powielająca bzdety A.M? Ukaże się ten wpis na waszych stronach? - wątpię.

CDN.

PostNapisane: Śr lut 28, 2018 8:26 pm 
Zdobywca
Zdobywca

W dniu dzisiejszym przed oleckim Sądem odbyło się posiedzenie pojednawcze pomiędzy mną, a radną M. Dzienisiewicz z prywatnego powództwa ''pokrzywdzonej''. Pomimo deklarowanej przez oskarżycielkę chęci zakończenia tego jedenastoletniego konfliktu do ugody nie doszło - a byłem na to przygotowany.
Sędzia prowadzący posiedzenie robił dosłownie wszystko, żeby zakończyć konflikt i momentami miałem wrażenie, że ta rozprawa zakończy się sukcesem, czyli pojednaniem i obie strony opuszczą salę rozpraw z ''tarczą'', co było moim celem, jak i jest przyjęte w tego rodzaju sporach.
Niestety, deklaracja radnej nie szła w parze z jej nadmiernymi żądaniami, co było aż nadto widoczne, kiedy to chciała ode mnie publicznych przeprosin za krytykę na tym forum ''osiągnięć'' godzących w jej wizerunek i jak się wyraziła ''godność''. Za używanie paru obraźliwych słów w odpowiedzi na prowokujące mnie wpisy andrzejolecko czyli wiadomo kogo, byłem gotów przeprosić, jak i obiecać używać w przyszłości mniej zadziornej klawiatury. - Tak, dałem się podpuścić - mea culpa. Prowokujące mnie knajackie wpisy zostały skasowane, natomiast moje łagodniejsze odpowiedzi zostały na potrzeby procesu skserowane. - Wyjątkowo perfidne posunięcie.
Co do przeprosin za resztę; za upublicznianie mijania się przez tą osóbkę z prawem, że tak delikatnie napiszę nie miałem i nie mam zamiaru przepraszać, ponieważ musiałbym zaprzeczyć opisywanym przeze mnie faktom mającym potwierdzenie w oficjalnych dokumentach.
Jeśli poniosę jakieś konsekwencje, to za ostre słownictwo, ale nie za meritum, co dalej będzie obciążało konto tej Pani. - I na to jestem przygotowany.......

Czemu nie doszło do ugody? Moim skromnym zdaniem winne są zbliżające się wybory samorządowe, jak i w następnym roku do Sejmu w których prawdopodobnie ta osóbka wystartuje. Wygląda na to, że jestem w tych planach przeszkodą na politycznej drodze i liczy, że poprzez przeprosiny uda się mnie zdyskredytować/wyeliminować, dzięki czemu kariera nabierze rumieńców, bo przecież to, co opisywałem jest ''nieprawdą''.

Co dalej? - Długoletni proces na którym przemówią dokumenty i świadkowie......

CDN.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]