Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest N lis 19, 2017 10:45 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wybory Burmistrza Olecka 2017
PostNapisane: Pn sie 28, 2017 8:43 am 
Zdobywca
Zdobywca

november napisał(a):
Nie wiem dlaczego mój szanowny przedmówca tak się oburza, że przegrani w pierwszej turze kandydaci dołączyli się do przeciwnika burmistrza Czekaya i go wspierali. Takie są zasady walki o władzę.

Czyli potwierdziłeś, że w walce o władzę w Olecku wszystkie chwyty stosowane przez politycznych hochsztaplerów są dozwolone - oszustwa/kłamstwa też. Już gdzieś to pisałem, ale przypomnę. Przed pierwszą turą wyborów przechodząc ul. Kolejową zostałem zaproszony przez Panią Grażynę jak i Pana Czekaya na kawę do ich lokalu. Poproszono mnie też o złożenie podpisu na wiadomej liście w zamian za rewanż - podpisałem. Przepowiedziałem Panu Marcinowi dostanie się do drugiej tury i w związku z tym zapytałem, czy możliwe jest i czy będzie zabiegał w drugiej turze o poparcie Grzesia Burczymuchy, jak i pierwszego Komisarza. Odpowiedź była jednoznaczna - ''NIE. Dzieli nas ideologiczna przepaść.'' Przy tej rozmowie razem ze mną i z jego komitetu było pięć osób. Czy ty November nie widzisz w tej zapowiedzi, a potem realiów nic niestosownego? To tak, jakby Tatko z Torunia dogadał się z J. Palikotem, żeby ograć Platformę. Czyżbyś i Ty przesiąkł lewacką ideologią sączoną przez pewnego krakowskiego słoika nadającego głupoty na swoim blogu niczym Radio Erewań? Ale o tym nieudaczniku, którego jedynym dorobkiem są alimenty napiszę innym razem.

Z pewnymi Twoimi argumentami jest mi po drodze. Pozdrawiam.

PostNapisane: Pn sie 28, 2017 8:52 am 
Natchniony
Natchniony

Pewnie umowa była. Przecież w kampanii wyborczej trzeba przewidzieć różne warianty. To, że trzej kandydaci na burmistrza byli "antywackowi" było jasne. Pisanie jacy źli, okropni, pazerni na stołki byli "antywackowi" to chyba ciąg dalszy kampanii wyborczej i próba odpowiedniego zaszufladkowania tych ludzi. Ale kampania się skończyła.To już było i "się nie wróci". Za rok czeka nas następne starcie, ale taki jest kalendarz wyborczy. Burmistrz Olszewski wygrał co prawda o włos, ale wygrał i trzeba to uszanować. Zobaczymy co przez ten jeden rok dokona. Kilka posunięć jest bardzo dobrych. Powołanie nowego wydziału zajmującego się tylko pozyskiwaniem środków zewnętrznych na inwestycje to strzał w dziesiątkę. Zmiana na stanowisku sekretarza gminy ( po przejściu na emeryturę B. Wrzyszcz ) i powołanie na to stanowisko bardzo doświadczonego urzędnika również oceniam bardzo wysoko. Sekretarz gminy to najważniejsze stanowisko po burmistrzu i nie może to być człowiek wzięty z ulicy. Zmiany w obrębie urzędu pozytywne. Ale są to zmiany tylko w obrębie urzędu. Tylko tyle i aż tyle. Pisałem ten post nie czytając postu Olbricka, ale nich tak zostanie.

PostNapisane: Pn sie 28, 2017 9:49 am 
Zdobywca
Zdobywca

november napisał(a):
Pewnie umowa była. Pisanie jacy źli, okropni, pazerni na stołki byli "antywackowi" to chyba ciąg dalszy kampanii wyborczej i próba odpowiedniego zaszufladkowania tych ludzi. Ale kampania się skończyła.

To nie tyle ''ciąg dalszy kampanii wyborczej'', co demaskowanie przed wyborcami politycznych oszustów.
Co do reszty wpisu - jestem pod wrażeniem trafności oceny.....

Ps.
Szkoda, że wiadoma Maryśka nie myśli podobnie jak Ty, bo nie tylko ja miałbym ją ''z głowy'', a i prokuratura by odpoczęła....

PostNapisane: Pn sie 28, 2017 11:01 am 
Natchniony
Natchniony

W polityce nie ma oszustów są tylko politycy, a mogą być przez małe p lub duże P. Oszustów zawsze weryfikuje sąd i ....... wyborcy. Olbrick na forum i nie tylko wykreował oto taką olecką polityczną rzeczywistość. Z jednej strony burmistrz Olszewski z zaletami wykraczającymi poza przeciętność, a po drugiej stronie barykady banda oszustów politycznych, nieudaczników życiowych, alimenciarzy, generalnie mówiąc jakieś spady. I ta banda próbuje wywalić burmistrza. Ja rozumiem, że celem jest przekonanie mieszkańców Olecka, że w promieniu x do potęgi n nie ma godnego przeciwnika, który mógłby stanąć w szranki z Olszewskim. I ja to nawet rozumiem, wręcz uważam za element walki politycznej. OK Ale tak postawiona sprawa oznacza, że po przeciwnej stronie znajdą się ludzie, którzy wejdą w ostry spór z obecnym burmistrzem. I nie będzie żadnej taryfy ulgowej.

PostNapisane: Pn sie 28, 2017 3:46 pm 
Zdobywca
Zdobywca

november napisał(a):
OK Ale tak postawiona sprawa oznacza, że po przeciwnej stronie znajdą się ludzie, którzy wejdą w ostry spór z obecnym burmistrzem. I nie będzie żadnej taryfy ulgowej.

Nic nowego, czyli i Ty przewidujesz powtórkę z rozrywki? W czasie ostatniej kampanii wyborczej do samorządu sprzed 2.5 roku też to zapowiadałeś. Pamiętam tą brutalną, zakłamaną retorykę, i co? - Nawet nie dostałeś się do rady tak, jak Tobie zapowiadałem - dowody są na tym forum. A i moje przewidywania, w przeciwieństwie do Twoich są trafniejsze - te dotyczące 1.5 roku przed wyborami w Świętajnie też, co chciałbym skromnie zauważyć. Ale to kwestia doboru fusów :? .

PostNapisane: Śr sie 30, 2017 1:55 pm 
Natchniony
Natchniony

Olbrick, jestem pełen podziwu wręcz przecieram oczy ze zdziwienia jaki nam urósł polityczny wróżbita w Olecku. Uważam, że powinieneś otworzyć biuro usług "jasnowidztwa". Nie opędzisz się od klientów.

PostNapisane: Wt wrz 05, 2017 11:11 am 
Zdobywca
Zdobywca

november napisał(a):
Z jednej strony burmistrz Olszewski z zaletami wykraczającymi poza przeciętność, a po drugiej stronie barykady banda oszustów politycznych, nieudaczników życiowych, alimenciarzy, generalnie mówiąc jakieś spady. I ta banda próbuje wywalić burmistrza.

Brawo! Wow! Strzał w 10-tkę november, ale też od siebie dodam, że te ''spady'', chociaż się ponoć ucywilizowali, rżną intelektualistów i nawet ubierają się w szmateksach, nie smarkają do rękawa i nie plują na podłogę, jabola i pifko piją w szklankach a nie z gwinta, to i tak przesiąknięci są nędznym knajackim obyciem.
Chamstwem, butą i niebywałą arogancją pokrywają braki intelektualne, w obyciu i kulturze osobistej. Jako klasyczny przykład niech posłużą wpisy na tym forum byłego vice RM dariusza_olecko , jak i niedoszłej posłanki i radnej RM andrzeja _olecko. Do tego ''szacownego grona'' zaliczam też pewnego krakowskiego słoika nadającego w swoim ''Radiu Erewań''. To klasyczny objaw tępych parweniuszy, którym matka natura poskąpiła rozumu.

PostNapisane: Wt wrz 05, 2017 6:02 pm 
Natchniony
Natchniony

Wybory zakończone, wygrał Olszewski- gratulacje choć przeciwników miał słabych. Może Czekay zasługuje na uwagę. Totalna porażka komisarzy daje wszystkim przyszłym kandydatom do myślenia. Wplątanie polityki krajowej w lokalne samorządowe rozgryfki to poważny błąd. W walce o stołek burmistrza trzeba wykazać ogromną determinację, posiadać sporo wiedzy na temat funkcjonowania samorządu i nie afiszować się z poparciem partyjnych liderów. Czarno widzę szansę obecnej opozycji na pokonanie Olszewskiego. Burmistrz Olszewski nie ma z kim przegrać. Poczynione zmiany w funkcjonowaniu urzędu idą w dobrym kierunku i jak jeszcze dokona trafnej zmiany na stanowisku zastępcy to następną kadencję ma w kieszeni. A jak ćwierkają wróbelki ma to być Mariusz M. to nie chciałbym być w skórze przyszłego kontrkandydata. Może być lanie.

PostNapisane: Wt wrz 05, 2017 9:02 pm 
Zdobywca
Zdobywca

A mi nic innego nie pozostało, jak podpisać się pod tym, co napisałeś November.
Wygląda na to, że moja polityczna emerytura jest w zasięgu ręki......

PostNapisane: Śr wrz 06, 2017 5:27 pm 
Natchniony
Natchniony

Napisałem, że sprawy idą w dobrym kierunku ( sprawy personalne ), ale to nie wszystko. Poczekamy na najbliższy budżet. Jeżeli będzie to budżet populistyczny pełen rozdawnictwa, nastawiony na zdobywanie wyborców to zapewniam Cię Olbrick, że na polityczną emeryturę nie wybierzesz się. Nie zostawię na obecnej władzy suchej nitki.

PostNapisane: Śr wrz 06, 2017 6:05 pm 
Nałogowiec
Nałogowiec

W polityce nie ma próżni 8)

Załączniki:
folk.jpg
folk.jpg [ 130.01 KiB | Przeglądane 343 razy ]

Ostatnio edytowano Cz wrz 07, 2017 12:20 am przez Kloczyk, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Śr wrz 06, 2017 10:33 pm 
Natchniony
Natchniony

Kloczyk a Ty wciąż martwisz się zeszłorocznym śniegiem i nie kopie się leżącego.......? Ale właściwie to dlaczego? Gdzieś przeczytałem, że to leżącego trzeba skopać i to poważnie, bo jak nie to wstanie i odda. Tak dokopać chłopakom, aby zapamiętali kto tu rządzi. Już niedługo będziemy mieli zgrany tandem Wacław O. i Mariusz M. I Henio pójdzie w zapomnienie. A szkoda, dobry był z niego chłopina.

PostNapisane: So wrz 09, 2017 11:50 pm 
Zdobywca
Zdobywca

november napisał(a):
... zapewniam Cię Olbrick, że na polityczną emeryturę nie wybierzesz się.

No i po co na zapas straszysz opozycję? - Chociaż właściwie, to czemu nie.

Kloczyk, za te prowokujące mnie zamieszczone dwa bezwstydnie odsłonięte ..... :oops: , co to mi coś tam wrednego z przeszłości przypominają masz u nie przechlapane. - A jak już musisz, to prosił bym o czwóreczkę Kolego, czwóreczkę.

PostNapisane: N wrz 10, 2017 1:16 pm 
Natchniony
Natchniony

Olbrick na miano OPOZYCJI to trzeba sobie zasłużyć. Chyba nie nazywasz opozycją tych kilku " drętwych ludzików" zasiadających w radzie miejskiej, których głównym zadaniem jest zgłaszanie wniosków o naprawę bramki na placu zabaw, zakaz występów cyrku w Wielki Piątek (dzień pracy w Polsce), głosowanie rezolucji i "kontrrezolucji" w sprawie działań rządu. Opozycja powinna być konstruktywna. Z jednej strony pokazywać błędy władzy, ale z drugiej strony zgłaszać wnioski dające szanse na rozwój miasta. Ale,żeby być konstruktywną opozycją trzeba mieć chociaż minimum wiedzy na temat samorządu. Moim zdaniem w radzie miejskiej nie ma opozycji. Pomijam milczeniem również fakt bezkrytycznego głosowania całej rady nad nieprzemyślanymi uchwałami przygotowanymi przez burmistrza. Uchwał tych nazbierało się trochę i ciut ciut.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]