Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Pn maja 29, 2017 3:24 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: światełko w tunelu dla Działdowa widzę....
PostNapisane: Śr lis 24, 2010 11:48 pm 
Postępowy
Postępowy

o...dopiero teraz to http://tvdzialdowo.pl/index.php?id=18 obejrzałam i muszę przyznać,że kobitka lubi konkrety :)
przekonała mnie

PostNapisane: Śr lis 24, 2010 11:51 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

zastanawiam też gdzie ja żyję rzeczywiście naszym miastem rządzą tylko kolesie normalni ludzie nie mogą się przebić u nas jak nie najpierw zostaje się burmistrzem nic się dla miasta nie zrobiło to póżniej zostaje się dla odmiany starostą i nic dalej się nie robi zastanawiam się czemu ciągle mieszkańcy ich wybierają :cry: zasmuciłam się że pani przewodnicząca jednak może się dostać do powiatu i tam też będzie tak blokować :?:

PostNapisane: Cz lis 25, 2010 12:32 am 
Postępowy
Postępowy

ja również nie rozumiem dlaczego ludzie ciągle wybierają tych samych nic nie robiących radnych,którzy załatwiają swoje sprawy lub nie robią całkiem nic... głupio mi zwalać na kogoś winę... większość miasta jest już w tzw 'wieku nierozwojowym'
(- jak to kiedyś usłyszałam na spotkaniu z przedstawicielami miasta,gdy zamykali nam,rodzicom przedszkole nr 2 ,gdy już było na Jagiełły...no bo winą naszą było wtedy tylko to,że mieszkamy w dzielnicy nierozwojowej...czytaj -centrum ...dobre,nie?)
...a rondziarz wyjątkowo w tym roku pamiętał o urodzinach ,zwłaszcza tych najstarszych ,jak i zwoływał coraz to bardziej intensywnie by honorować np długie pożycie małżeńskie (moi dziadkowie kiedyś dostali medal od Kwacha- wtedy prezydenta RP - to dopiero było wyróżnienie! i nieważne,że to kwach :) a teraz rondziarz to prawie co tydzień rytuał odprawia) , podobno również organizi jakieś tajemne potańcówki... wszystko,byleby połechtać i przede wszystkim zauważyć,czy dostrzec tych najbardziej potrzebujących zauważenia... których rodzina zazwyczaj na codzień nie zauważa...
zwłaszcza w tym jakże gorącym czasie....
:$
na to by jednak Terecha nie wzięła porzuconego mandatu, potrzebny jest wybór Burmistrza- NIErondziarza , czyli Pani Ziółkowskiej-Wójcickiej...myślę,że znając temat nie zrobi takiego vistu z wice ,a nie znając -tym bardziej bardzo rozważnie podejdzie do tematu jego mianowania i raczej odetnie się od starej kliki (I hope! )
tylko jak przekonać rzeszę tych najstarszych, by nie wybrali swojego ulubionego rondziarza,będąc mu tak bardzo wdzięcznymi? oni nie wiedzą przecież CAŁEJ PRAWDY O RONDZIARZU....a dostęp do internetu, nie oszukujmy się, mają nieliczni z nich....

PostNapisane: Wt lis 30, 2010 11:43 pm 
Junior
Junior

Widzieliście nowy plakat Mazurkiewicza? Rozumiem, że te dwa tandetne serca to Kapituła Bijących Serc, ale co oznacza żółta róża? Zazdrość? :D

PostNapisane: Śr gru 01, 2010 11:52 am 
Berbeć
Berbeć

Tak jak widzimy pługi i piaskarki na ulicach, tak samo zobaczymy spełnienie obietnic MR Ronda.

Układy były są i będą. Zobaczcie że od XX lat ludzie się nie zmieniają, tylko stołki pod nimi.

A jak zobaczyłem w sobotę kto pomaga plakatować Bronkiem Działdowo, to sorry, ale brak słów.

PostNapisane: Pt gru 03, 2010 3:26 pm 
Postępowy
Postępowy

no właśnie, wydaje mi się,że Ziółkowska aż tak bardzo wyrywna do układów to nie jest (z PO nie chciała się układać,w każdym bądź razie) , może faktycznie jej wybór na burmistrza zmienił by cokolwiek w podstawowym mysleniu ludzi sprawujących władzę....

PostNapisane: Pn gru 06, 2010 11:03 am 
Junior
Junior

Oglądam wyniki wyborów i po prostu nie wierzę... Światełko w tunelu zgasło

PostNapisane: Pn gru 06, 2010 7:57 pm 
Postępowy
Postępowy

Jakie światełko??
Ta Pani to światełko??
Bez jaj! Za wykorzystywanie pracowników do swojej kampanii powinna dostać po tyłku!!

PostNapisane: Śr gru 29, 2010 11:41 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Jak czas pokazał, jednak miałem rację co do układów w Starostwie, pomimo wątpliwości Aleksiejki. Cóż, żyję w tym mieście lat 40 i ludzi trochę znam. Władza za wszelka cenę i co najbardziej mnie martwi, to sygnały o ciekawej koalicji w mieście. Ludzie Burmistrza plus radni PO. Jeżeli to się sprawdzi, ciekawią mnie idiotyczne gazetki redagowane przed wyborami przez kandydatów PO, atakujące burmistrza. Po co to było, jeżeli teraz chcą rządzić razem? Koryto jednak ciągnie. Ktoś dobrze kiedyś powiedział, że nie ma demokracji ale "osłokracja", z tym, że nie ma na myśli wybranych, ale tych którzy ich wybrali. Samodzielne myślenie w odwrocie, ale dlaczego ma na tym cierpieć Nasze miasto ???

PostNapisane: So sty 08, 2011 3:42 am 
Nowicjusz
Nowicjusz

dawno nie bylem na tym forum ale teraz bede napewno czesto i niech molek rondziarz jak go nazywaja siema mikolaj przyniusl mi aparat foto mam bardzo duzo czasu nie glosowalem na molka a ze sie dogadali to nawet w przedszkolu wiedza ale nie tylko z PO ale tez SLD chociaz nie wszyscy klawisz marianek zrobil dobroa robote i dlatego 1 sld wszedl do rady a mialo byc inaczej

PostNapisane: N lis 24, 2013 3:40 pm 
Darek1968 napisał(a):
Bez jaj! Za wykorzystywanie pracowników do swojej kampanii powinna dostać po tyłku!!

Oczywiście że tak, ale wszyscy kolejni burmistrzowie także. Tajemnicą poliszynela w Działdowie jest to, że to właśnie urzędnicy to najposłuszniejsza grupa wyborcza... i zdyscyplinowana.
Po wyborach płaci się stanowiskami miejskimi.

W 2002 r. w urzędzie pracowało miedzy 30 a 40 osób. w 2012 pracowało ich ponad 100 i na tym nie koniec.
A w między czasie była komputeryzacja; dublowane są kompetencje; liczba mieszkańców oscyluje wokół 20 tys. więc po co ich tyle?
Moja odpowiedź - bo nie nadają się do innej pracy.
Urząd to przechowalnia dla wielu osób, które nie powinny tam pracować

Ale żaden samorządowiec o tym się nie zająknie, bo by przegrał każde kolejne wybory.

PostNapisane: Pt lut 28, 2014 9:42 am 
ostatnio na trafiłem na:
http://www.smith.org.pl/pl/pages/news/152
http://konwentmarszalkow.pl/wp-content/uploads/2013/10/konwent.torun_.20.09.2013-ostat.pdf.
Jest to sposób samorządu województwa opolskiego radzenia sobie z depopulacją. I po lekturze tego dokumentu, widzę szansę dla naszego województwa, pod warunkiem przyjęcia tego programu i rozszerzenia specjalnej strefy ekonomicznej na cały nasz region (z możliwością włączenia w to przedsięwzięcie woj. podlaskiego).
Jeśli ktoś to przeczyta to zachęcam do dyskusji.
Działdowo w efekcie może na tym zyskać.

PostNapisane: Wt paź 21, 2014 11:10 pm 
Nie wiem czy ten wątek czytają kandydaci na burmistrzów i radnych, ale polecam obejrzenie spotkania, na którym byłem we Wrocławiu.
Polecam zwłaszcza od 19 minuty.
http://www.youtube.com/watch?v=cxT6_H9oGiM

PostNapisane: Pn gru 01, 2014 11:33 am 
Postępowy
Postępowy

Zmiany, zmiany, zmiany ;)
Koniec z Rondziarzem , zamiast niego nastała era Mrówy.
Mam nadzieję, że naprawdę będzie lepiej. Zobaczymy, co z obiecanych nam rzeczy czy spraw do załatwienia , wspomniany załatwi.
Boję się myśleć, że będzie wszystko ok.
Ale naprawdę chciałabym bardzo.
:*

PostNapisane: Śr lip 15, 2015 1:21 pm 
Powoli dochodzę do wniosku, obserwując poczynania nowego burmistrza, że nie wie chyba co ze sobą zrobić, że nie ma właściwie pomysłu na Działdowo. To co mówi i co robi, co zauważam w mediach lokalnych wydaje mi się tylko pozornymi działaniami. P. Mrowiński gnuśnieje od zajmowanego stanowiska, na dużej ilości posiedzeń Go nie ma jest Jego zastępca p. Wiśniewski. Chyba po 4 latach, nie tyle Mazurkiewicz wróci, co ludzie zobaczą, że Mrowiński tylko obiecywał. A pozwalając sobie na spekulacje powiem, że wydaje mi się, że może dojść do ciekawej rozgrywki już za 3 lata z panami Kocielą i Odachowskim, a na pewno Brandtem.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Chciałem się jeszcze jedną konstatacją podzielić z forumowiczami. Wydaje mi się, że jedynym światełkiem dla Działdowa są inwestycje infrastrukturalne. Dzięki temu nie tylko zapewnimy popyt działdowskim firmom budowlanym, ale mamy możliwość rozwijania zaplecza edukacyjnego przez tworzenie technikum, a początkowo klas budowlanych w którymś z techników w Działdowie lub okolicach.

Może warto w tym miejscu rozpocząć myśleć przyszłościowo i np. dzięki współpracy gmina i miasto i powiat stworzyć w Gródkach szkołę średnią policyjno-wojskowo-sportową (takim prawdziwym Gimnazjum w rozumieniu klasycznym), rozszerzając o klasy dla straży granicznej służby celnej i klasy pożarniczej, czy ratowniczej.
W Malinowie szkołę rolniczo-leśniczą rozszerzaną o kadrę rolniczą z Gródek, by szkoła ta stałą się prawdziwą konkurencją dla szkół w naszym województwie. Można pomyśleć o dodatkowych kierunkach w dziedzinie nauk rolniczych, weterynaryjnych, technicznych.
Na ul. Pocztowej w Działdowie stworzyłoby się szkołę mechaniczno-budowlaną, poszerzone w miarę sił i środków o kolejne klasy (np. technik drogownictwa)
Na ul. Polnej Liceum Akademickie kształcące w zakresie nauk humanistycznych, społecznych, artystycznych (muzyka, sztuki piękne, sztuki teatralne i filmowe)
Na ul. Grunwaldzkiej Technikum i Liceum Medyczne, posiadające klasy o profilach ścisłych (chodzi o nauki ścisłe)
W ten sposób nie mamy konkurencji na terenie powiatu a w przyszłości możemy w Działdowie stworzyć PWSZ. Mamy w Działdowie i okolicach dużo możliwości i ludzi ambitnych.

Tak pod rozwagę ludzi ze Starostwa, Miasta i Gminy to poddaję. :)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Aha, do p. Nawrockiego:
Proszę przekształcić KS Start Działdowo w SSA. W coś jak FC Barcelona gdzie są socios, którzy mają wpływ na politykę klubu, którzy w pewnym sensie są akcjonariuszami klubu. Porozumieć się z klubem Wkra i klubem Dekroglass ws. fuzji (Start-Wkra).
Podpisać umowę z Legią Warszawa ws. szkółki piłkarskiej w Działdowie. Poprosić p. Burmistrza o ulgi podatkowe dla inwestora. Organizować obozy dla młodzieży przez niepijących instruktorów (vide: Dekorglass).
Rozszerzyć sekcje:
    * kolarską,
    * wioślarsko-kajakarską,
    * sztuk walki,
    * tenisa stołowego (Start-Dekorglass),
    * siatkarską,
    * koszykarską,
    * base- i softballową,
    * sportów zimowych,
    * pływacką,
    * sportów motorowych.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Do p. Mrowińskiego:
Reorganizacja Urzędu Miasta:
    * Burmistrz Miasta (+ Sekretariat)
    * Sekretarz Miasta - Naczelnik Wydziału Organizacyjnego (+ USC, WSO, Biura Obsługi Klienta, BO Rady)
    * Skarbnik Miasta - Naczelnik Wydziału Budżetu i Finansów
    * "Komornik Miasta" - Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej (+ MOPS)
    * "Kurator Miasta" - Naczelnik Wydziału Kultury (+ MBP, MDK, MOSiR)
    * "Wojski Miasta" - Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego (+ SM)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]