Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Wt maja 22, 2018 11:47 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Wiadomość
 Tytuł: dodatki mieszkaniowe
PostNapisane: Cz sty 21, 2010 5:22 pm 
zbanowany

cytaty w nawiasach pochodzą z tekstu znajdującego się na stronie urzędu miasta w mrągowie. pod nimi jest mój komentarz.

źródło: http://www.mragowo.pl/

(...)Znacznym obciążeniem dla budżetu Miasta są wydatki związane z wypłatą dodatków mieszkaniowych, ponieważ z dniem 1 stycznia 2004 r. dodatki mieszkaniowe zostały przekazane do gmin jako zadanie własne.(...)

dla OTOLII SIEMIENIEC wypłata z budżetu miasta dodatków mieszkaniowych dla ludzi najuboższych jest ,, obciążeniem dla budżetu Miasta”. dla OTOLI SIEMIENIEC byłoby najlepiej gdyby pieniędzy na takie dodatki nie musiała przeznaczać. wtedy wszystkie pieniądze wydałaby na inwestycje, czyli na wzbogacania się ludzi bogatych. zobacz temat MIEJSKIE INWESTYCJE >>> viewtopic.php?f=38&t=30623

(...)W 2009 r. wydatki Miasta z tytułu dodatków mieszkaniowych wyniosą 1 080 tys. zł. Wsparcie finansowe otrzymują mieszkańcy spełniający kryteria, niezależnie od tego czy mieszkają w zasobie komunalnym, spółdzielczym, TBS-u czy prywatnym. Ponad połowę wypłaconych dodatków mieszkaniowych otrzymują mieszkańcy zasobów spółdzielczych.(...)

to świadczy o tym, że w mrągowie jest bardzo dużo osób biednych, których nie stać na płacenie czynszu za mieszkanie. i dlatego dostają pieniądze z gminy aby zapłacić czynsz za mieszkanie. z powodu kryzysu takich ludzi będzie przybywało. gdyby te osoby nie otrzymywały dodatków mieszkaniowych to byłyby eksmitowane z mieszkań z powodu nie płacenia czynszu.

LIST DO ZIEMIAN > http://www.wiadomosci24.pl/artykul/ksia ... 29166.html

myślę i czuję, a więc istnieję.

kakowski zenon ryszard

Tytuł: wnioski
PostNapisane: Pt sty 22, 2010 5:32 pm 
zbanowany

mrągowo, 20.01.2010r.

kakowski zenon ryszard
oś. mazurskie 17/3
11 - 700 mrągowo

sygn. akt I CO 210/09

sąd rejonowy
w mrągowie

wnioski

wniosek 1

wnioskuję o ustanowienie adwokata z urzędu.

uzasadnienie

stronę powodową reprezentuje dwóch radców prawnych. jeden, który ma pełnomocnictwo powodów sabiny i jana jarosława kisielewskich oraz drugi radca prawny upoważniony przez otolię siemieniec. wobec tego, że istnieje nierównowaga pomocy prawnej stronie przez wykształconego prawnika po stronie pozwanego, ja też potrzebuję pomocy prawnej wykształconego prawnika, czyli adwokata z urzędu. i dlatego wnioskuję o ustanowienie przynajmniej jednego adwokata z urzędu.

wniosek 2

wnioskuję aby sąd oddalił powództwo powodów, ponieważ powodowie nie są osobami uprawnionymi do wniesienia pozwu do sądu przeciwko mnie o eksmisje z lokalu mieszkalnego.

uzasadnienie

w pozwie radca prawny zygfryd wieczorek napisał, że powodowie są właścicielami mieszkania na oś. mazurskim 17/3 w mrągowie. ale w aktach sprawy nie ma dokumentu potwierdzającego posiadanie tytułu prawnego powodów do mieszkania na oś. mazurskim 17/3 w mrągowie. w aktach sprawy nie ma odpisu aktu własności powodów do tego lokalu sporządzonego przez notariusza. zatem powodowie nie są właścicielami tego lokalu i nie są uprawnieni do wniesienia pozwu do sądu przeciwko mnie o eksmisje z tego lokalu mieszkalnego. powództwo powodów jest bezpodstawne.

wniosek 3

wnioskuję aby sąd oddalił powództwo powodów z powodu mojego stanu zdrowia.

uzasadnienie

przy moim stanie zdrowia nie mogę przeprowadzić się do innego mieszkania. dokumentacja medyczna znajduje się w aktach sprawy. a ja dotychczas nie byłem przesłuchany przez sąd w tym wątku sprawy.

kakowski zenon ryszard

kakowski zenon ryszard

Ostatnio edytowano Cz lut 04, 2010 6:05 pm przez kakowski.zenon.r., łącznie edytowano 1 raz

Tytuł: POSTANOWIENIE
PostNapisane: Cz lut 04, 2010 6:04 pm 
zbanowany

Sygnatura akt I C 210/09

POSTANOWIENIE

Dnia 25 stycznia 2010 roku

Sąd Rejonowy w Mrągowie Wydział I Cywilny w osobie SSR J. Muraszko
po rozpoznaniu w dniu 25 stycznia 2010 roku
na posiedzeniu niejawnym
sprawy z powództwa Sabiny Kisielewskiej i Jana Jarosława Kisielewskiego przeciwko Zenonowi Ryszardowi Kakowskiemu
przy udziale intenwenienta ubocznego Gminy Miejskiej Mrągowo o eksmisję

postanawia:

oddalić wniosek pozwanego o ustanowienie adwokata z urzędu.

Uzasadnienie

Przepis art. 117 kpc stanowi (między innymi), że sąd uwzględni wniosek o ustanowienie pełnomocnika z urzędu, jeżeli udział adwokata lub radcy prawnego w sprawie uzna za potrzebny.

Powszechnie przyjmuje się, że potrzeba przyznania pełnomocnika z urzędu zachodzi wtedy, gdy strona składająca taki wniosek jest na tyle nieporadna, że ma trudności w wyartykułowaniu swoich żądań. Tymczasem trudno uznać, że powód jest taką osobą. Przeczy temu zarówno cenzus wykształcenia powoda - jest on osobą z wyższym wykształceniem posiadającą tytuł zawodowy magistra, jak też treść pism procesowych jego autorstwa złożonych do akt sprawy niniejszej - wynika z nich jednoznacznie, że powód nie ma żadnych problemów z prezentowaniem swojego stanowiska oraz formułowaniem wniosków procesowych i powoływaniem na ich poparcie podstaw faktycznych i prawnych.

Wobec powyższego brak jest podstaw do przyjęcia, że powód jest osobą nieporadną, a tym samym - że spełnia przesłanki ustanowienia pełnomocnika z urzędu określone wart. 117 § 4 kpc. Stąd też orzeczono jak na wstępie.

kakowski zenon ryszard

Tytuł: zażalenie
PostNapisane: Cz lut 04, 2010 6:06 pm 
zbanowany

mrągowo, 04.02.2010r.

kakowski zenon ryszard
oś. mazurskie 17/3
11 - 700 mrągowo

sygn. akt I CO 210/09

sąd rejonowy
w mrągowie

zażalenie

składam zażalenie na postanowienie sądu rejonowego w mrągowie z dnia 25.01.2010r o odmowie ustanowienia adwokata z urzędu.

uzasadnienie

stronę powodową reprezentuje dwóch wykształconych i doświadczonych prawników. jeżeli do tego dodać jeszcze stronniczego sędziego prowadzącego tę sprawę, to mam przeciwko sobie troje wykształconych i doświadczonych prawników. sędzia rozpatrujący tę sprawę już na początku pierwszej rozprawy powiedział, że orzeczenie o eksmisji z mieszkania jest bardzo prawdopodobne.

ja nie mam pieniędzy na wynajęcie adwokata. sędzia sądu rejonowego w mrągowie jerzy muraszko w uzasadnieniu do postanowienia napisał, że mam wykształcenie wyższe. owszem mam wykształcenie wyższe ale ekonomiczne, a nie prawnicze.

uważam, że odmowa ustanowienia adwokata z urzędu dla osoby biednej, podczas gdy bogaci powodowie oraz gmina miasto mrągowo są reprezentowani przez wykształconych i doświadczonych prawników jest ograniczeniem dostępu do pomocy prawnej dla człowieka biednego, nie wykształconego prawniczo i nie posiadającego doświadczenia w korzystaniu z procedur sądowych.

uważam, że istnieje nierówność stron, co do możliwości korzystania z pomocy prawnej przed sądem. uważam, że w tej sytuacji jestem dyskryminowany w dostępie do pomocy prawnej przed sądem. z tej sytuacji wyciągam wniosek, że sądy i adwokaci są tylko dla ludzi bogatych.

kakowski zenon ryszard

kakowski zenon ryszard

Tytuł: SKARGA
PostNapisane: Cz lut 04, 2010 6:08 pm 
zbanowany

mrągowo, 04.02.2010r.

kakowski zenon ryszard
oś. mazurskie 17/3
11 - 700 mrągowo

sygn. akt I CO 210/09

PREZES SĄDU
REJONOWEGO W MRĄGOWIE
UL. KRÓLEWIECKA 55
11 - 700 MRĄGOWO

SKARGA

składam skargę na ssr jerzego muraszko, ponieważ sędzia ten nie rozpatrzył mojego wniosku znajdującego się w piśmie z dnia 06.01.2010r. o następującej treści:

dlatego wnioskuję o uznanie pisma sądu rejonowego w mrągowie z dnia 12.10.2009r. skierowanego do gminy miejskiej mrągowo oraz pisma gminy miasto mrągowo z dnia 21.10.2009r. podpisanego przez burmistrza mrągowa otolię siemieniec skierowanego do sądu rejonowego w mrągowie, za nie spełniające wymogu art. 15 ust. 2 ustawy o ochronie praw lokatorskich.

uzasadnienie

ssr jerzego muraszko swoim pismem z dnia 12.10.2009r. zawiadomił tylko jednego członka gminy, tylko jedną osobę reprezentującą gminę, czyli panią otolię siemieniec - burmistrza mrągowa, a nie gminę, czyli wszystkich członków wspólnoty samorządowej jaką jest gmina. przecież osoba reprezentująca gminę (burmistrz) i gmina to nie to samo. to są różne, a nie tożsame pojęcie. burmistrz miasta jest tyko jednoosobowym organem gminy a nie gminą. gmina to wszyscy mieszkańcy mrągowa.

gdyby w art 15 ust 2 ustawy o ochronie praw lokatorskich było napisane, że w sprawie o opróżnienie lokalu sąd z urzędu zawiadamia osobę reprezentującą gminę (wójta, burmistrza) właściwą ze względu na miejsce położenia lokalu podlegającego opróżnieniu w celu umożliwienia jej wstąpienia do sprawy, to można by przyjąć, że ssr jerzego muraszko pismem z dnia 12.10.2009r zawiadomił osobę reprezentującą gminę zgodnie z art art 15 ust 2 ustawy o ochronie praw lokatorskich. ale w art 15 ust 2 ustawy o ochronie praw lokatorskich jest wyraźnie napisane, że sąd z urzędu zawiadamia gminę. a przecież gmina to wszyscy mieszkańcy mrągowa.

uważam, że w tej sytuacji ssr jerzego muraszko powinien stwierdzić, że nie jest możliwe zastosowanie się przez sąd do art 15 ust 2 ustawy o ochronie praw lokatorskich ze względu na znajdującą się tam wadę prawną dotyczącą użycia błędnego pojęcie - gmina. zatem ssr jerzego muraszko powinien anulować swoje pismo z dnia 12.10.2009r oraz odrzucić pismo pani otoli siemieniec z dnia 21.10.2009r. o przystąpieniu gminy miejskiej mrągowo jako interwenienta ubocznego po stronie powodowej do sprawy.

kakowski zenon ryszard

kakowski zenon ryszard

Tytuł: Re: EKSMISJA Z MIESZKANIA W MRĄGOWIE
PostNapisane: Pn kwi 23, 2018 3:07 pm 
Berbeć
Berbeć

Polecam rzeczoznawcę http://www.wycenanieruchomoscisk.pl/ . Terminowo i profesjonalnie wykona wyceny.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]