Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest N sty 21, 2018 10:57 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: O Ornecie!
PostNapisane: Śr maja 20, 2009 8:39 am 
do Ornecianki 2: może ja mam pecha i nie trafilam jeszcze ka kogoś normalnego. A sytuacji, które doprowadzają mnie do szewskiej pasji jest sporo:
1) Sprzątam podwórko, piele, grabie, koszę, zbieram szkła itp. Wychyla się sąsiad z bloku obok- sąsiadko, będę miał w końcu ładny widok z okna- no jasne, jak posadzone kwiatki wyrosną. Ja patrze, a ten miły pan wychyla się i fruuu...wywala butelkę po wińsku. A ta lądując na murze mojego domku oczywiście się rozbija...tyle co wszystkie szkła posprzątałam żebym mogła bezpiecznie z dzieckiem przejść do domu... :bad:
2) Wychodzę z dzieckiem do piaskownicy na mojej działce, a tu dwóch kolesi siedzi na moich schodach, palą fajki, piwsko piją. Pytam kulturalnie czego tu,a jeden z nich ; piwko sobie
"przyszłem wypić". I zupełnie nie istotne, że siedzi w moim domu, na mojej ziemi...cóż poszanowanie prywatności... :o
3) ok. 1 w nocy. Idzie grupka nieletnich po spożyciu i nagle do domu wpada mi razem z 2 pobitymi szybami butelka po piwie...na nieszczęście mam dom przy glównej ulicy...
4) Starcie z urzędniczką w UM: witam serdecznie, gdzie mogę znaleźć rozporządzenie burmistrza z 2007r. odnośnie utrzymania w czystości miasta i gminy? - to jest coś takiego? Jest i jest mi potrzebne.-To proszę przyjść w przyszłym tygodniu, może znajdę.
5) Starcie z urzędniczką 2: witam serdecznie, byłam w zeszłym tygodniu po rozporządzenie...-Nie ma. -Jak to nie ma?-Burmistrz nic takiego nie podpisywał. - Ależ podpisywał, jest na stronie www urzędu miasta.- Pani mie nie będzie pouczać, to ja jestem pracownicą UM...powiedziałam,że nie ma... ;(
To wszystko od wtorku do wtorku- jeden tydzień, a ile wrażeń... Takich sytuacji mogę opisać mnóstwo i naprawdę nie nastrajają one do wiary w mieszkańców Ornety...

PostNapisane: Śr maja 20, 2009 8:59 am 
Sami taki wizerunek sobie wypracowaliśmy.Pozwalamy "jeździć" sobie po głowie i opluwać nasze miasto.Czas zacząć walczyć o Ornetę a nie tylko biadolić.To takie urokliwe miasto tylko zapomniane przez wszystkich.Ornecianie zbuntujmy się w końcu napiszmy jakieś petycje do Ministerstwa i niech w końcu o nas usłyszą coś pozytywnego.Wiem każdy powie zmienic władzę przyznam sama głosowałam na Ołtuszewskiego a teraz pluję sobie w brodę bo cóż on takiego zrobił?????????????Zatrudnaia wokół siebie rodzinkę i znajomych a normalny uczciwy człowiek nie ma szans na pracę w Ornecie.Mimo wszystko żal mi stąd wyjeżdzać więc weżmy się wszyscy za nasze miasto i uczyńmy z niego Fajne Miejsce Na Ziemii!!!!!!

PostNapisane: Pn lip 27, 2009 9:18 pm 
[quote="ornecianka3"]Sami taki wizerunek sobie wypracowaliśmy.Mimo wszystko żal mi stąd wyjeżdzać więc weżmy się wszyscy za nasze miejsce spotkan. ......... spietrzyjmy wody plynace przez miasto tworzac kaskady, fontanny, malenkie wodospady.Miedzy nimi znalazloby sie tez miejsce na basen kapielowy pozbawiony bakterii. labedzi,kaczek,plotek,leszczy,przyduchy powodujacej moje zle samopoczucie. Taki park czy tez ogrod botaniczny powinien zaczynac sie od plebani grekokatolickiej przy ulicy Mlynarskiej i dalej ciekiem wodnym w wschodnia strone przy klasztorze sw.Katarzyny , obok plebanii sw.Jana. Bardzo ladnym elementem bylby tunel pod ulica Olsztynska pozwalajacy na swobodny przejazd rowerem do ulicy Kopernika. Absolutnym marzeniem moim byloby przejscie ....... przejechanie rowerem dookola wzgorza na ktorym zbudowano centrum O R N E T Y. Bylaby to bieznia do organizowania biegow maratonskich lub przelajowych.Niewykluczalbym mozliwosci przejscia procesji Bozego Ciala wzorem Jasnogorskim czy Lednickiej ryby. Ulica Dolna z pieknym ogrodem parafialnym moglaby posiadac szerokie schody pozwalajace na swobodne wejscie do M I A S T A . Poludniowe zbocze to idealne miejsce na pomnik. Stoja tam dwa kominy , a tylko na jednym jest stos chrustu,trawy,błota.............

PostNapisane: Wt lip 28, 2009 9:43 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Tak czytam i czytam Wasze posty i zachodzę w głowę o co Wam chodzi.
Naprawdę uważacie nasze miasto za oazę głupoty, chamstwa, nepotyzmu i temu podobnych?
Myślicie że to wszystko jest ornecką specjalnością?
WSZĘDZIE JEST TAK SAMO.BO LUDZIE W KAŻDYM MIEJSCU SĄ TACY SAMI
Komu się Orneta nie podoba niech wyjeżdza,ciekawe dokąd?
Jesli znajdzie miejsce idealne niech da znać :haha: Może ktoś do niego dołączy
Ja zostaję, a to co mi się nie podoba staram się zmieniać sam, po cichu i bez marudzenia.

PostNapisane: Śr lip 29, 2009 4:10 pm 
albert napisał(a):
Naprawdę uważacie nasze miasto za oazę głupoty, chamstwa, nepotyzmu i temu podobnych?
Myślicie że to wszystko jest ornecką specjalnością?
WSZĘDZIE JEST TAK SAMO.BO LUDZIE W KAŻDYM MIEJSCU SĄ TACY SAMI
Komu się Orneta nie podoba niech wyjeżdza,ciekawe dokąd?
Jesli znajdzie miejsce idealne niech da znać :haha: Może ktoś do niego dołączy
Ja zostaję, a to co mi się nie podoba staram się zmieniać sam, po cichu i bez marudzenia.

Drogi ....... )..Albercie pytasz ciekawe dokad ? Pierwsza droga ucieczki to ratusz, nastepnie szpital. Przechodzac obok drogowskazu rozbilem glowe poniewaz zdjalem kask. Zapytaj mnie jaki to był kask.............

PostNapisane: Śr lip 29, 2009 10:17 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

kiderka napisał(a):
albert napisał(a):

Drogi ....... )..Albercie pytasz ciekawe dokad ? Pierwsza droga ucieczki to ratusz, nastepnie szpital. Przechodzac obok drogowskazu rozbilem glowe poniewaz zdjalem kask. Zapytaj mnie jaki to był kask.............

Heh...No, o co Ci chodzi?
I wcale nie interesuje mnie Twój kask,o co Ci chodzi?!

PostNapisane: Cz lip 30, 2009 12:00 pm 
albert napisał(a):
kiderka napisał(a):
albert napisał(a):

Heh...No, o co Ci chodzi?
I wcale nie interesuje mnie Twój kask,o co Ci chodzi?!

Pobudzajaca metafora chodzi mi po głowie....hm. jak zatrzymac czas .?

PostNapisane: Cz sie 06, 2009 2:44 pm 
Albert. Ja wlasnie sie tu przeprowadzilam, bo sadzilam, tak jak Ty, ze ludzie wszedzie sa tacy sami... Niestety blad, zahaczylam o kilka miast mniejszych i wiekszych, a Orneta na pierwszy rzut oka wydawala mi sie idealnym miejscem do mieszkania (nie mylic z zyciem). Takie male miasteczko, gdzie mozna wieczorem wrocic i spokojnie zajac sie swoimi sprawami. Niestety to byl blad, za ktory pokutuje juz 2 lata... Ludzie tu sa zdecydowanie inni niz gdzie indziej... Nie mowie, ze wszyscy, spotkalam tu rowniez i takich, ktorych bardzo cenie. Ale wiekszosc to prostaki, ktorym nie da sie ani prosba ani grozba wytlumaczyc, ze zyjac obok siebie powinnismy stosowac sie do ogolnie przyjetych zasad wspolzycia spolecznego. Do tego jeszcze nieudztwo, partactwo i "tumiwisizm" urzednikow orneckich i nic dodawac nie potrzeba...szkoda slow, a na walke z wiatrakami jestem juz troszeczke za stara...

PostNapisane: Pt sie 07, 2009 10:17 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

goya napisał(a):
Albert. Ja wlasnie sie tu przeprowadzilam, bo sadzilam, tak jak Ty, ze ludzie wszedzie sa tacy sami... Niestety blad, zahaczylam o kilka miast mniejszych i wiekszych, a Orneta na pierwszy rzut oka wydawala mi sie idealnym miejscem do mieszkania (nie mylic z zyciem). Takie male miasteczko, gdzie mozna wieczorem wrocic i spokojnie zajac sie swoimi sprawami. Niestety to byl blad, za ktory pokutuje juz 2 lata... Ludzie tu sa zdecydowanie inni niz gdzie indziej... Nie mowie, ze wszyscy, spotkalam tu rowniez i takich, ktorych bardzo cenie. Ale wiekszosc to prostaki, ktorym nie da sie ani prosba ani grozba wytlumaczyc, ze zyjac obok siebie powinnismy stosowac sie do ogolnie przyjetych zasad wspolzycia spolecznego. Do tego jeszcze nieudztwo, partactwo i "tumiwisizm" urzednikow orneckich i nic dodawac nie potrzeba...szkoda slow, a na walke z wiatrakami jestem juz troszeczke za stara...

.Z racji wykonywanej pracy prawie codziennie bywam w różnych miejscowościach naszego regionu.Dlatego twierdzę:
WSZĘDZIE JEST TAK SAMO
To nie jest wina tego MIASTA ani tego KRAJU.To my jesteśmy winni.

PostNapisane: Śr paź 07, 2009 7:10 pm 
WSZĘDZIE JEST TAK SAMO
To nie jest wina tego MIASTA ani tego KRAJU.To my jesteśmy winni.[/quote]
coś w człowieku jest że ...................kręci się

PostNapisane: Cz paź 08, 2009 4:42 pm 
wiatrak napisał(a):
WSZĘDZIE JEST TAK SAMO
To nie jest wina tego MIASTA ani tego KRAJU.To my jesteśmy winni.

coś w człowieku jest że ...................kręci się[/quote]
Lubię wchodzić po drabinie....., po schodach.. i co ? i nie kręcą się ! Gdyby tak jeszcze trapem wprost do tunelu i na piedestał............. a tam świateł moc zakrywająca rzeczywistość i terazniejszość.

PostNapisane: N paź 18, 2009 1:31 pm 
jestem na nie napisał(a):
Zszokowana biurwa napisał(a):
Mam do czynienia z mieszkańcami wielu miast w województwie Warmińsko-mazurskim. W każdym z miast, mieszkańcy miewają jakąś wadę lub zaletę. Mieszkańcy Ornety mają poważny problem. :unhappy: Zwracając się do urzędów i instytucji zapominają się podpisać w wypełnianych formularzach. Wiem, wiem formularze są idiotyczne i ich rubryki niezrozumiałe. Ale na końcu jest miejsce na podpis. I co? I ***. Nie podpisują się :> Niby nic. Każdemu może się zdarzyć. No tak. Ale w Ornecie to jest nagminne. Z formularzy spływających na moje, biurwa, biurko, niepodpisane w większości są z Ornety. Zastanawiające to jest. I nie wiem czy to promieniowanie kosmiczne, czy jakieś zatrucie, czy negatywny wpływ cieków wodnych? A może zwykła głupota. :]
Ornecianie

No i właśnie jak wyżej dzięki takim tak ty, to miasto ma swój specyficzny urok. Panie w urzedach wyżej s......ą jak głowy mają. Myślałam że ich rola w urzedach to między innymi pomoc a nie wiecznie kwasna i niezadowolona mina.

Biedny ornecki matołku. Naucz się czytać ze zrozumieniem. Ja nie jestem z Ornety. I mój biurwizm nie wpływa negatywnie na Waszą głupotę. Mając do czynienia z mieszkańcami wielu gmin i powiatów zauważam u mieszkańców Waszej gminy "zamiłowanie" do składania nie podpisanych dokumentów. W obliczu tak daleko posuniętej głupkowatości, ręce opadają a nogi się uginają.
Zanim zaczniesz zrzędzić,że to inni są winni tego, że jest Ci źle zastanów się jeden z drugim ornecianinie czy nie ponosisz za to odpowiedzialności, chociażby z tego powodu, że jesteś po prostu niezbyt rozgarnięty.
Pomijam panie w Waszych urzędach milczeniem i wysokość na jakiej załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne. Natomiast Ty grubo się mylisz, jeśli myślisz, ze urzędy są po to by takim jak ty, zmieniać pampersy.

PostNapisane: Wt cze 14, 2011 8:09 pm 
Berbeć
Berbeć

Orneta, to czarna dziura.
I nie jest to wina położenia, to akurat jest całkiem do rzeczy. Samo miasteczko, mimo że zapyziałe, ma swój urok.
Problemem są ludzie. Ludzie w Ornecie i w okolicy tworzą klimat jak z sierocińca. Albo raczej z zakładu specjalnego.
Pozdrawiam Was wszystkich Ornecianie.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]