Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Pn wrz 25, 2017 1:10 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wyprawy rowerowe
PostNapisane: So sie 25, 2007 1:32 pm 
Witam,
szukam osoby/osób , która by chętna była wybrać się na wycieczkę rowerową po Ziemii Węgorzewskiej. Chętnych proszę o kontakt:)
Pozdrawiam

Tytuł: Re: Wyprawy rowerowe
PostNapisane: So lip 26, 2008 9:33 am 
Postępowy
Postępowy

Ostatnio minąłem na trasie grupę pań z naszego miasta,które zrobiły i robią sobie wypady na rowerkach poza miasto.Proponuję ci podpiąć się do nich zawsze to weselej i bezpieczniej.

PostNapisane: Wt lis 04, 2008 11:31 pm 
Forumowy As
Forumowy As

W zwiazku z propozycja wypraw i wycieczek rowerowych chce powiedziec,że Miasto pewnie wydaje spore pieniądze na różne drużyny pilkarskie ale mało robi dla popularyzacji sportu masowego.A może by (obok animatorow i pracownikow placowek kulturalnych) zatrudnic 2-3 animatorow sportu masowego i wypoczynku w ruchu?
Popularyzacja zdrowego stylu zycia i upowszechnianie zajec ruchowych(rowery,spacery,rozgrywki w tenisa stolowego,...)potrzebne jest zwłaszcza wsród ludzi tzw.wieku sredniego.

PostNapisane: Wt lis 04, 2008 11:33 pm 
Forumowy As
Forumowy As

Anastazja817 napisał(a):
Witam,
szukam osoby/osób , która by chętna była wybrać się na wycieczkę rowerową po Ziemii Węgorzewskiej. Chętnych proszę o kontakt:)
Pozdrawiam

Ciekawa propozycja i z wiosną pewnie do sprawy powrócimy.

PostNapisane: Pt lis 07, 2008 11:22 am 
Postępowy
Postępowy

Z tego co się orientuję to trasy rowerowe są zarządzane przez OSiR i przez tę instytucję oznakowywane itd.Jeżeli chodzi o mnie jako zapaleńca rowerowego(ostatnio)to mogę tylko podpowiedzieć,że teraz jest najlepsza pora aby trasy te na nowo oznakować i poprawić jako,że mamy jesień i są one w miarę przejezdne.

PostNapisane: Wt lip 31, 2012 10:26 pm 
Natchniony
Natchniony

orka72 napisał(a):
Z tego co się orientuję to trasy rowerowe są zarządzane przez OSiR i przez tę instytucję oznakowywane itd.Jeżeli chodzi o mnie jako zapaleńca rowerowego(ostatnio)to mogę tylko podpowiedzieć,że teraz jest najlepsza pora aby trasy te na nowo oznakować i poprawić jako,że mamy jesień i są one w miarę przejezdne.

Jeżeli to prawda, że trasy rowerowe są zarządzane przez OSiR i przez tę instytucję oznakowywane itd. to tylko pogratulować kierownikowi za "opiekę" wiadomej trasy rowerowej, a panu burmistrzowi za kolejnego świetnego fachowca w urzędzie, pierwszym fachowcem był przecież ten pan od inwestycji.
W statucie OSiR znalazłem:
Majątek przydzielony OSiR do administrowania i korzystania stanowi:
.........................
.......................
h) oraz inny majątek przekazany decyzją Burmistrza.

§ 6.
"Do zakresu działań OSiR należy w szczególności:
............. 6. Zarządzanie oraz efektywne gospodarowanie powierzonymi obiektami, urządzeniami sportowymi, i terenami rekreacyjno - sportowymi, określonymi przez Burmistrza Węgorzewa..."
http://www.osir.wegorzewo.pl/osir_statut.htm

Jak to się ma do ścieżki rowerowej, o ile OSiR jest zarządcą, a jak to się ma do podziurawionej nawierzchni falochronu? Czy tak trudno wydać polecenie pracownikom jakiejkolwiek naprawy do momentu napraw gwarancyjnych przez wykonawcę tej inwestycji? Tym bardziej, że szanowny pan kierownik dostał kilku pracowników z kasy Powiatowego Urzędu Pracy. http://wegorzewo.wm.pl/106873,Mariusz-N ... gowii.html
Czy szanowny pan kierownik zapomniał, że sezon jest, nie obawia się, że ktoś może krzywdę sobie zrobić, a następnie podać do sądu zarządcę za niechlujstwo jakie panuje na jego terenie? Potem sprawy sądowe i narażenie budżetu przez ewentualne zasądzone odszkodowania, nie mówiąc o reputacji naszego miasta a przede wszystkim samorządu miejskiego.
Może panu kierownikowi OSiR czasu brakuje, zbyt dużo obowiązków na głowie? Najlepiej to pamiętać jak skończył najlepszy urzędnik chwalony kiedyś w miejscowej prasie przez swego szefa, a i szef ten sam wiecznie nie będzie, kadencje mijają, przyjdzie kiedyś nowy i co wtedy? Co na to wszystko inspektor BHP?

Załączniki:
DSC00824.JPG
DSC00824.JPG [ 55.21 KiB | Przeglądane 7072 razy ]
DSC00810.JPG
DSC00810.JPG [ 87.03 KiB | Przeglądane 7072 razy ]
DSC00821.JPG
DSC00821.JPG [ 74.51 KiB | Przeglądane 7072 razy ]

http://konstytucja.wieszjak.pl/omowieni ... iedzi.html

PostNapisane: Pt maja 06, 2016 12:58 pm 
Natchniony
Natchniony

"Pod koniec kwietnia wybrałem się rowerem szlakiem Green Velo, odcinkiem Węgorzewo - Banie Mazurskie (około 22 km). Trasa zaczyna się przy rozwidleniu starego torowiska, ścieżki która biegnie do ulicy Konopki.
Początek drogi nie zachwyca z powodu rozjeżdżonej nawierzchni, ale da się jechać, ponieważ koła samochodów całkowicie rozrzuciły na boki kamienie, które były materiałem tej trasy. W wyniku jeżdżących tam samochodów (droga również jest dla samochodów, ale z ograniczoną prędkością) powstały ślady po których najlepiej kierować rowerem. Najgorsze odcinki do jazdy są w okolicach miejscowości Budry. Niektóre przecinające trasę Green Velo drogi polne, są w dużo lepszym stanie niż nowa inwestycja.

Zaskakujące jest to, że odcinki trasy które znajdują się w miejscach zalesionych, gdzie jest cień, nawierzchnia jest całkiem dobra. W niektórych miejscach widać naprawy nawierzchni poprzez nawożenie i ubicie żwiru. Wydaje mi się, że taki sposób zdaje egzamin, przynajmniej na dzień dzisiejszy.
Czym bliżej Bań Mazurskich, tym lepsza nawierzchnia do jazdy, ale tam można zauważyć, że nawierzchnia jest wykonana z innego materiału, właśnie ze żwiru. Nie wiem czy jest jakaś w tym domieszka, ale całkowicie coś innego niż materiał użyty na drodze od Węgorzewa. Na naszym terenie wykonano z materiału, w którym dominowały drobne kamienie i efekt mamy jaki mamy.
Teraz pytanie, czy kilometry na które wydano spore pieniądze podatników przysypać kolejnym materiałem? Przecież coś trzeba zrobić, żeby rowerzyści chcieli korzystać z tej części szlaku Green Velo. Niestety, Innego wyjścia chyba nie ma, należy najgorsze odcinki trasy przykryć żwirem i zagęścić (ubić) walcem.

Kolejna sprawa dotyczy braku znaków informacyjnych o położeniu rowerzystów w danym miejscu. Znaków powtarzających się, które nakazują kierującemu rowerem jazdę tą drogą, jest jak grzybów po deszczu. Bez sensu.
Natomiast nie ma najważniejszych, takich, które informują, że np. 1. Przecinająca drga prowadzi do Grąd Węgorzewskich (1 km). 2. Widoczna miejscowość Budry (500 m) 3. Który kilometr między Węgorzewem a Baniami M. itp.
Na marcowej sesji radna, pani O. Jesionowska wspominała o postawieniu znaków informacyjnych przy trasach rowerowych, w różnych miejscach miasta i okolic, ale tą trasę już pominięto. Czyżby władza już z góry postawiła krzyżyk na tym odcinku Green Velo? Zadecydowano, że po tej trasie chętnych do jazdy rowerem nie będzie, więc nie ma co przejmować się znakami?

Uważam, że takie znaki powinny się pojawić. To, że samorządowcy tam nie bywają, nie oznacza, że nie znajdują się odważni do wypróbowania tej trasy. Znajdą się chętni do jazdy. Są przecież zwolennicy jazdy powiedzmy "z urozmaiceniami". Choć sam szlak Green Velo stworzony był z myślą przede wszystkim dla długodystansowców, z przerwami na atrakcje i noclegi w różnych miejscowościach.
Ogólnie trasa jest dla każdego i samorząd powinien zrobić wszystko żeby usprawnić węgorzewski odcinek. Tak nie postępuje się w Rowerowej Stolicy Polski, jak to często podkreśla Biuro Promocji UM w Węgorzewie.

Sumując, nawierzchnia jest jaka jest, żeby się przekonać to trzeba na niej być, ja przejechałem 22 km. Na rodzinną przejażdżkę z dziećmi nie polecam, w przyszłości tak, jak poprawią to co tam jest. Drogę powrotną wolałem wybrać szosę, to też o czymś świadczy.
Plusy - cisza, spokój, widoki to przede wszystkim pola i łąki. Latem jest jeszcze ładniej, kiedy na polach zakwitnie to co ludzie posieją. Jest również krótki odcinek lasu, ale najważniejsze, że nie słychać obok przejeżdżających samochodów.
Minusy - wiadomo, nawierzchnia trasy i brak informacyjnych znaków. Tylko czy ten najpoważniejszy minus nie przykrywa najważniejszego plusa jakim jest cisza i widok na trasie?"
http://wegorzewo.wm.pl/354250,Szutrowe- ... macji.html
Warto spróbować ruszyć w trasę.

Załączniki:
IMG1008A.jpg
IMG1008A.jpg [ 593.23 KiB | Przeglądane 3083 razy ]
IMG0991A.jpg
IMG0991A.jpg [ 463.12 KiB | Przeglądane 3083 razy ]
IMG0986A.jpg
IMG0986A.jpg [ 578.52 KiB | Przeglądane 3083 razy ]

PostNapisane: N maja 08, 2016 10:10 am 
Forumowy As
Forumowy As

Ostatnio te tam bylem
M.Legion napisał(a):
"Pod koniec kwietnia wybrałem się rowerem szlakiem Green Velo, odcinkiem Węgorzewo - Banie Mazurskie (około 22 km).
.

Załączniki:
1931320_897246773727800_6571008094902654962_n.jpg
1931320_897246773727800_6571008094902654962_n.jpg [ 55.3 KiB | Przeglądane 3050 razy ]

Nowa odsłona strony METEO http://weatherdunajek.ugu.pl/

Wyrażam zgodę na publikacje powyższych prognoz na lokalnych stronach internetowych, w zamian za link do mojej skromnej strony :)

PostNapisane: Wt maja 24, 2016 7:58 pm 
Berbeć
Berbeć

M.Legion napisał(a):
"
Kolejna sprawa dotyczy braku znaków informacyjnych o położeniu rowerzystów w danym miejscu. Znaków powtarzających się, które nakazują kierującemu rowerem jazdę tą drogą, jest jak grzybów po deszczu. Bez sensu.

(...ciaaach...)

Uważam, że takie znaki powinny się pojawić. To, że samorządowcy tam nie bywają, nie oznacza, że nie znajdują się odważni do wypróbowania tej trasy. Znajdą się chętni do jazdy. Są przecież zwolennicy jazdy powiedzmy "z urozmaiceniami". Choć sam szlak Green Velo stworzony był z myślą przede wszystkim dla długodystansowców, z przerwami na atrakcje i noclegi w różnych miejscowościach.

(...ciaaach...

Podglądajmy jak to się robi w krajach gdzie naprawdę dba się o rowerzystów i ścieżki rowerowe...

Na "rozjazdach" są mapki z numerkiem w górnym rogu _gdzie jestem_ i czasem opisy co ciekawszych miejsc do zwiedzania.

Pozdrawiam

PS. Po Niemczech jeżdżę rowerem bez mapy i GPS-a i jeszcze nie zabłądziłem...

Załączniki:
Sciezki rowerowe S male.jpg
Sciezki rowerowe S male.jpg [ 823.07 KiB | Przeglądane 2901 razy ]
Sciezki rowerowe N male.jpg
Sciezki rowerowe N male.jpg [ 881.75 KiB | Przeglądane 2901 razy ]

PostNapisane: Śr maja 25, 2016 11:28 am 
Natchniony
Natchniony

Jadarek napisał(a):
Podglądajmy jak to się robi w krajach gdzie naprawdę dba się o rowerzystów i ścieżki rowerowe...

Na "rozjazdach" są mapki z numerkiem w górnym rogu _gdzie jestem_ i czasem opisy co ciekawszych miejsc do zwiedzania.

Pozdrawiam

PS. Po Niemczech jeżdżę rowerem bez mapy i GPS-a i jeszcze nie zabłądziłem...

Zgadzam się, u nas tylko dużo się mówi i to na wyrost, choćby w przypadku hasła "Węgorzewo Rowerową Stolicą Polski".
Niedawno jechałem przez las od Przerwanek, gdzieś tam po drodze była mapka, ale ogólna. Wjeżdżając w las były rozjazdy, pojechałem na wyczucie i udało się. Gdybym na rozjeździe leśnym wybrał inną drogę może też dojechałbym do szosy na Jakunówko, może tak, może nie. A przecież wystarczy wzdłuż tras leśnych pomalować znaki rowerowe na drzewach w pewnych odległościach, przede wszystkim na rozjazdach.
Podobnie jest na trasie przez las z Jaknunówko do Kut. Opisane miejsce należy do Gminy Pozezdrze.
W lesie za Ogonkami gdzieniegdzie są znaki na drzewach, wyblakłe już, ale są.

Inna sprawa jest ze znakami na odcinku Green Velo Węgorzewo - Banie Mazurskie. Tam znaków tych niepotrzebnych jak grzybów po deszczu (zdjęcia poniżej), ale znaku informującego np. dokąd przecinająca droga prowadzi już nie ma.
Najgorsze jest to, że jakiś samorządowiec wymyśla z za stołu gdzie postawić znak, zamiast przejechać się rowerem lub zaczerpnąć informację od tych, którzy jeżdżą tymi trasami. No, ale przecież oni wiedzą najlepiej co, gdzie i jak.
A może dla niektórych to dyshonor zapytać się o zdanie w danym temacie?

Załączniki:
3.jpg
3.jpg [ 226.01 KiB | Przeglądane 2880 razy ]
2.jpg
2.jpg [ 630.53 KiB | Przeglądane 2880 razy ]
1.jpg
1.jpg [ 959.15 KiB | Przeglądane 2880 razy ]

PostNapisane: Cz maja 26, 2016 10:15 pm 
Forumowy As
Forumowy As

A ktoś może jest z powiatu gołdapskiego, latam po Puszczy Boreckiej i nie tylko, dziś mnie poniosło na Szeską Górę. :)

viewtopic.php?f=107&t=38926&start=30

Załączniki:
Pogoda dla Mazur20160526_140046.jpg
Pogoda dla Mazur20160526_140046.jpg [ 632.37 KiB | Przeglądane 2842 razy ]

Wyrażam zgodę na publikacje powyższych prognoz na lokalnych stronach internetowych, w zamian za link do mojej skromnej strony :)

PostNapisane: Śr gru 07, 2016 10:10 pm 
Postępowy
Postępowy

Rower dobry przez cały rok, jedynie przy śniegu i gołoledzi odpada oraz w deszcz (intensywny).

Załączniki:
x.jpg
x.jpg [ 1.55 MiB | Przeglądane 1975 razy ]

"...Wielki Mistrz Zakonu Winrych von Kniprode już w 1379 roku odbył szaloną wyprawę przez pruską "Amazonię", wyruszając ze swą świtą specjalną łodzią z Węgorzewa, przez Giżycko, Ryn, Pisz i dalej Pisą, Narwią i Wisłą aż do Malborka..."

PostNapisane: Cz gru 08, 2016 1:28 pm 
Natchniony
Natchniony

Słuszna uwaga, rowery służą do jazdy przez cały rok. W Węgorzewie są zapaleńcy, którym śnieg nie przeszkadza :D
W linku zbiór wypraw rowerowych może się przydać dla tych, którzy szykują swoje rowery i planują swój przyjazd na nasze mazurskie trasy http://www.wegorzewotomazury.pl
Węgorzewo zaprasza :D

Załączniki:
Komentarz: Źródło https://www.facebook.com/W%C4%99gorzewo-to-Mazury-1608902506062613/
15355820_1276574959080293_7328099033142246883_n.jpg
15355820_1276574959080293_7328099033142246883_n.jpg [ 130.53 KiB | Przeglądane 1899 razy ]
IMAG1214.jpg
IMAG1214.jpg [ 1.71 MiB | Przeglądane 1914 razy ]

PostNapisane: Cz gru 08, 2016 9:27 pm 
Postępowy
Postępowy

Szacunek!

"...Wielki Mistrz Zakonu Winrych von Kniprode już w 1379 roku odbył szaloną wyprawę przez pruską "Amazonię", wyruszając ze swą świtą specjalną łodzią z Węgorzewa, przez Giżycko, Ryn, Pisz i dalej Pisą, Narwią i Wisłą aż do Malborka..."

PostNapisane: So gru 31, 2016 4:26 pm 
Forumowy As
Forumowy As

Brawo @M.Legion ja równiez śmigam cały rok jak zdrowie pozwoli.

Załączniki:
Komentarz: Z tamtego roku (2015 )
https://www.facebook.com/Rowerilas/photos/a.817067788412366.1073741828.811170392335439/875040725948405/?type=3&theater

12523052_875040725948405_848026131392142357_n.jpg
12523052_875040725948405_848026131392142357_n.jpg [ 109.39 KiB | Przeglądane 1645 razy ]
Komentarz: https://www.facebook.com/Rowerilas/photos/a.817067788412366.1073741828.811170392335439/1113597285426080/?type=3&theater
15283940_1113597285426080_8066047003484809597_n.jpg
15283940_1113597285426080_8066047003484809597_n.jpg [ 109.67 KiB | Przeglądane 1645 razy ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]