Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Śr maja 24, 2017 7:33 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 11, 2008 9:58 am 
świr po pierwsze:
skoro niektórzy na miejscu już wiedzą co się świeci w śmieciach w Spytkowie to chyba powinni coś zrobić bo jak będą czekać na ruch "góry" to się mogą nie doczekać lub zostanie to znowu przedstawione jako wtrącanie się Warszawki w sprawy Giżycka i znów Warszawka będzie wszystkiemu winna

po drugie to powiązania miejscowych z "Warszawką" umożliwiają takie działania jak zabudowa brzegów jezior bo przecież to nie "Warszawka" wydaje pozwolenia na budowę tylko miejscowe władze które odpowiedzialność za swoje "pomysły" usiłują zrzucić na Warszawkę

Tytuł: Re: Śmieci na Mazurach
PostNapisane: Śr lut 04, 2009 10:58 pm 
Dla tych, którzy uwierzyli w dobre intencje "dziula" link:
http://www.mos.gov.pl/2aktualnosci/prze ... 2004.shtml

I co widzieliście linię sortowniczą u nas w Mażanach????

A może widzieliście instalację do odgazowania wysypiska w Mażanach??? Ta owszem jest - na tablicy przy bramie (na rysunku). W rzeczywistości nigdy nie powstała. A te kręgi betonowe, które udają studnie do odgazowania to kpina.

Ludzie moim zdaniem "dziul" to człowiek Amestu albo inspekcji ochrony środowiska. A tak nawiasem mówiąc ciekawi mnie, ze nikt nie zainteresował się, że kierowniczka z inspekcji Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska z Olsztyna przeszła na etat do Amestu (do Mażan). Nie wiem czy ona jeszcze u nas w Mażanach pracuje,ale takie sa fakty.

PostNapisane: Pt kwi 10, 2009 12:40 am 
Nałogowiec
Nałogowiec

Niewierny Tomasz...
A co mają "intencje dziula" do niepowstałej sortowni w Mażanach ??

To że w moim porównaniu Składowisk w Mażanach i Spytkowie , te drugie wypadły gorzej nie oznacza akurat że "jestem czyimś człowiekiem" :D
To jedynie i po prostu oznacza że p.Lachowicz (prezesunio MZMGO) marnotrawi kasę wpłacaną przez Miasta i Gminy należące do Związku...
Co natomiast robi się czy nie robi w Mażanach to już jakoś mniej mnie boli, bo to PRYWATNA działalność i jeśli Mażany zaczną PRZEGINAĆ windować w kosmos cenę za składowanie odpadów, a mimo to będą bezkonkurencyjne wobec Spytkowa TO BĘDZIE TO JEDYNIE ZASŁUGĄ I SKUTKIEM NIEKOMPETENCJI P.LACHOWICZA Z MZMGO
Napisałem "niekompetencji" bo nie chce mi się przytaczać niepodważalnych dowodów na to że lepkie łapki i układziki powodują wieloletnią indolencję i "niemoc" w załatwieniu normalnie działającej gospodarki odpadami na Mazurach.

Więc pozostaję przy twierdzeniu że gospodarką odpadami na Mazurach zajmują się nie złodzieje a tylko niekompetentne gamonie .

PS "dziul" niczyim człowiekiem nie jest, bo na "dziula" ceny nie ma :D
Jakoś przez wiele dziesięcioleci swego życia "dziul" się nie skundlił i mam nadzieję że tak pozostanie... :wink:

PostNapisane: Cz kwi 23, 2009 6:08 pm 
Czy ktoś wie ile popiołu wytwarza spalarnia śmieci? Odpowiem: 40 % masy wprowadzonej do pieca. Gdzie bedzie to składowane? Oczywiście na wysypisku. Czy Ktoś podał co będzie w popiole? Należy zapytać wiarygodne osoby.
Ile będzie to kosztowało? Samo spalenie 300 zł/tona , bez kosztów dowozu do punktów przeładunkowych i kosztów składowania popiołu , w Kętrzynie ca. 160 zł/tona. trzeba zapytać Decydentów po co to robią ? I jakie korzyści będą mieli?

PostNapisane: Pn maja 18, 2009 12:57 am 
Nałogowiec
Nałogowiec

Kenttaki

40% to chyba jak spalasz w przydomowym ogródku i to w czasie deszczu :D
W zależności od składu spalanych odpadów i temperatury spalania w dziś istniejących spalarniach pozostałością jest ok 10% masy wprowadzonej do pieca.

Owszem biorąc pod lupę koszty w dzisiejszych realiach ekonomicznych jest to "najdroższa" metoda pozbywania się odpadów...

ale...

Jeśli doliczymy późniejsze koszty rekultywacji składowisk odpadów, które w wydaniu nie tylko mazurskim są prymitywnymi dołkami w ziemi, to już te koszty spalarni nie są tak jednoznacznie wysokie. Należy też policzyć ilość zyskanej energii cieplnej ze spalania odpadów bo tylko wtedy ma to sens.

Wiem ... u nas WSZYSTKO da się spier...olić , i koszty rosną do kosmicznych rozmiarów, bo po drodze, w każdej inwestycji, jest kupa złodziei i darmozjadów do obdzielenia kasą .

Nawet niezłe importowane wino , jeśli jest rozlewane w Polsce, automatycznie nie nadaje się do picia...

Tak samo nie jestem w stanie zrozumieć czemu Czechom opłaca się podkopywać pod granicą do naszego węgla a nam nie opłaca się jedynie go wywozić do góry...

Piłsudski powiedział ( to cytat Wielkiego Człowieka choć znanego z "rzucania mięsem" więc nie szarp się moderatorze :wink: )

"Polacy - Naród Wspaniały !!! Tylko ludzie ***"

PostNapisane: So cze 22, 2013 5:42 pm 
Nałogowiec
Nałogowiec

Na potrzeby artykułu w

http://ketrzyn.wm.pl/119087,Eugeniusz-K ... z2WxPpbgUM

Nie bardzo wiem o co chodzi, bo już dłuższy czas zajmowałem się innymi sprawami, niż Mazurskie kacykowo-przekręciarskie geszefciki... :))) Jednak trafiłem tu "guglując" inny temat "dziula".

Jednak oświadczam że p. Koch nie jest "dziulem" czyli mną .

Jeżeli jednak, ktokolwiek chce się powoływać na moje opinie, przemyślenia czy spostrzeżenia, publikowane przeze mnie, na portalach internetowych... to UDZIELAM MU NA TO ZGODY, a ponieważ mam "wywalone" na wartości materialne, to UDZIELAM TEJ ZGODY BEZ ŻADNYCH ROSZCZEŃ FINANSOWYCH.

Jako autoryzację tej wypowiedzi wklejam ją również na Forum w.m gdzie jest potrzebna autoryzacja hasłem mojego profilu.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]