Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Śr lip 30, 2014 6:59 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Haluksy
PostNapisane: Śr mar 21, 2007 3:35 pm 
Witam
Mam pytanie. Czy ktoś operował sobie halluxy w Med-Lux w Przeźmierowie k. Poznania? Słyszałam że, operuje tam dr. Zbigniew Jackowiak. Podobno stosuje jakąś ciekawą metodę leczenia. Czy prawdą jest że nie potrzeba gipsu, i na drugi dzień można chodzić? Bardzo proszę o jakieś wskazówki lub jakieś informacje na ten temat.
Ewka.

Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 22, 2007 10:28 am 
Jestem z Warszawy, o mało inwazyjnej metodzie leczenia haluksów w Przeźmierowie dowiedziałam się z internetu. Halluxmed ma swoją stronę http://www.halluxmed.pl/. W styczniu byłam tam operowana i już na drugi dzień mogłam chodzić. Do chodzenia dostałam takie specjalne sandałki. Po dwóch tygodniach zaczęłam chodzić we własnych butach. Stopa wygląda wyśmienicie, nie wystąpiły żadne powikłania, a z czasem i opuchlizna ustąpiła.
Pozdrawiam Ola.

Tytuł:
PostNapisane: N mar 25, 2007 1:18 pm 
Napisz coś więcej jakie efekty?

Ostatnio edytowano Cz lut 14, 2008 4:27 pm przez ewjur, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: N mar 25, 2007 2:08 pm 
Ola napisz na moje GG 2973246

Ostatnio edytowano Cz lut 14, 2008 4:28 pm przez ewjur, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 26, 2007 11:54 am 
Cześć odezwę się do Ciebie na Twoje GG.

Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 06, 2007 6:26 pm 
jestem już tydzień po operacji i nie żałuję. Nie znam ostatecznego efektu ale wiem że jakieś pół roku idę z drugim halluxikiem. Naprawdę nie jest źle. Miałam znieczulenie w palucha więc czulam dokładnie co mi robili. Mnie nawet po operacji nie bolało, więc mówię wam warto zaryzykować. Mam druta w środku palca i gips. Ale i lepszy konfort psychiczny.

Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 06, 2007 6:28 pm 
a o tej waszej metodzie pierwszy raz słyszę. Ja miałam normalny zabieg i 3 dni leżenia w łóżku.

Tytuł: halluksy - centrum damiana - wawa
PostNapisane: N maja 20, 2007 10:20 am 
operowałam tam halluksy metodą małoinwazyjną, scarf. opieka lekarska bardzo dobra, wiedziałam, że po zabiegu bywa różnie. teraz, w dwa lata po, mam duży problem, bo widzę, jak z dnia na dzień odrasta mi hallux. stosuję już aparaty korekcyjne, ale to nic nie daje. ortopeda też nie ma pomysłu, jak to zahamować. poza tym pojawia się ból. nie chcę kolejnej operacji (tym razem musiałaby być bardzo rozległa). nie wiem co robić... moze spróbuję fizjoterapii, napewno nie usunie zmian ale mam nadzieję, że chociaż nie będą bolały.

Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 06, 2007 7:54 pm 
Ja byłam operowana w Przeźmierowie dokładnie 3 tygodnie temu. Ale zastosowano metodę Chevrona z zespoleniem kości śrubami biowchłanialnymi. Z tego co wiem doktor Jackowiak nie jest fanem metody scarf. Trochę mnie zmartwiłaś tym, że paluch znów się koślawi. Możesz napisać coś więcej?

Tytuł: haluksy w leczone Przeżmierowie
PostNapisane: Wt mar 04, 2008 5:43 pm 
Bardzo prosze o opinię jakie jest zdanie na temat Przeźmierowa i robienia tam operacji na Haluksy. Czy ktoś jest juz po operacji na tyle długo , ze może napisać czy ma nawroty, czy raczej wszytko jest OK,.Jak szybko naprawde może wrócic do pracy

Tytuł: Halluxy
PostNapisane: Śr mar 19, 2008 7:19 pm 
Jestem już po, rok temu postawiłam pytanie, co mam zrobić z halluxami, pytałam, szukałam i znalazłam. Klinika Halluxmed w Przeźmierowie. Tam pozbyłam się tej okropnej przypadłości. Opieka wspaniała, personel znający się na swojej pracy, wszyscy uśmiechnięci a atmosfera jak w domu. Lekarz kompetentny, bardzo miły, widać u niego fachowość i znajomość problemu, jakim są halluxy. Tylko z tym chodzeniem to w moim przypadku było ciężko, ale faktem jest, że na drugi dzień wstałam mogłam podreptać do łazienki. Kazałam zoperować obie stopy, za jednym bólem i za jednym wydatkiem i teraz doceniam to, że tak postąpiłam, warto było. Wszystko jest na dobrej drodze i jestem zadowolona. Pozdrawiam wszystkich, którzy się tam pozbyli halluxów.

Tytuł: Re: Haluksy
PostNapisane: Wt wrz 30, 2008 11:27 pm 
witam chce zdecydowac sie na operacje metoda scraff w klinice w przezmierowie prosze o opinie tej kliniki i informacje jak dlugo trwa cale leczenie pooperacyjne i po jakim czasie moge wrocic do pracy stojacej w sklepie czy po calkowitym zagojeniu mozna nosic obuwie na srednim obcasiku z gory bardzo dziekuje za odpowiedzi

PostNapisane: Wt lis 04, 2008 10:22 am 
Byłam operowana w 2006 roku u doktora Jackowiaka w Przeźmierowie. Rzeczywiście na drugi dzień mogłam wstać i chodzić, a miałam operowane obie nogi.
Rany zagoiły się o ile pamiętam, tydzień do dziesięciu dni, ale obrzęk utrzymywał się wiele tygodni. Może, dlatego że ma 52 lata i żylaki. Tak mówił lekarz. Poza obrzękiem były bóle, nie jakieś mocne, ale powodowały jakiś dyskomfort. Nie pamiętam dokładnie, ale trwało to kilka miesięcy. Co najważniejsze to, że dziś jest dobrze a moje stopy są piękne, a paluszki proste.
Zrobiłabym to jeszcze raz, ale nie jest to pedicure a operacja.
Bardzo polecam doktora Jackowiaka i jego wspaniały zespół, w klinice w Przeźmierowie.

PostNapisane: Cz lis 13, 2008 10:14 pm 
Witam ! Jesteś chyba jedną z nielicznych osób która miała tak dano operację i z tak dobrym skutkiem. To zachęcajace. Mam kilka pytań i będę wdzięcna, gdy odpowiesz na tyle na ile możesz:
1. jaką metodą miałaś operowane te haluksy ?
2. czy poza usunięciem skutku dr Jackowiak usuwa też przyczynę (jak) - słyszałam, że np. należy poprawić coś w ścięgnach aby nie było płaskostopia poprzecznego ?
3. czy miałaś jakieś ćwiczenia rehabilitacyjne ?
4.czy wystarczy czasu aby stosować te ćwiczenia także po powrocie do pracy, do której chcę i muszę wrócić jak najwcześniej po operacji?
5. Kiedy można teoretycznie wrócić do siedzącej pracy (lub Ty mogłabyś wrócić) ?
6. Jak długo nie mogłaś prowadzić samochodu ?
7. Czy teraz możesz wszystko robić normalnie - tańczyć całą noc na sylwestra, jeźdić na rowerze, biegać, ... i inne obciążające stopy zdrowe "wyczyny" ?
Czy znasz inne osoby operowane w Przeźmierowie, które tak jak Ty nie mają nawrotu tej przypadłości ?

PostNapisane: Cz lis 20, 2008 10:50 am 
1) nie wiem jak się nazywa dokładanie ta metoda, ale używają do niej implantów biowchałanialnych. Jeśli dobrze pamiętam to jest coś pośredniego pomiędzy chevron a scarf.
2) nie umiem na to pytanie odpowiedzieć nie miałam bólu w innym miejscu niż haluxy
3) chodziłam na rehabilitację do Kliniki Osteopatii (Poznań) do pani Ingi tel 600 323 502, mam rodzinę w Poznaniu i dlatego wybrałam rehabilitację tam.
4) ćwiczenia robi się do kilku tygodni po zabiegu głownie w domu
5) moja praca ma charakter mieszany trochę chodzę, trochę siedzę. Ja wróciłam po 2 tygodniach do pracy.
6) samochodem też zaczęłam jeździć gdzieś po dwóch tygodniach. Ale pamiętaj haluxy, haluxom nie równe
7) dyskomfort odczuwa się wiele miesięcy. Na początku występował po większym chodzeniu, staniu itd. Z czasem był mniejszy teraz mnie boli tylko na zmianę pogody.
8) znam kobietę, z którą leżałam na sali, kiedyś spotkałyśmy się u doktora Jackowiaka na kontroli. Też była zadowolona, ona miała lepiej, bo niemiała żylaków i była troszkę młodsza.

Myślę, że takich udanych zabiegów jest więcej, i jak to już wcześniej wspomniałam halux haluxowi jest nierówny. Więcej osób pisze o nieudanym zabiegu, a te osoby, które skutecznie pozbyły się tej przypadłości, zapominają o halluxach.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]