Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Śr kwi 25, 2018 2:24 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jan Paweł II
PostNapisane: N kwi 03, 2005 11:32 am 
Zdobywca
Zdobywca

odszedł najwiekszy Polak w historii, świat zawdziecza mu bardzo wiele, szczególnie Polska.
módlmy sie za duszę Jana Pawła II, aby zaznał spokoju wiecznego...

Tytuł:
PostNapisane: N kwi 03, 2005 11:40 am 
Ad maiorem Dei gloriam... .

Będzie mi go brakować :( ale tak miało być, zresztą on też się pogodził z tym, żegnając słowem 'amen'-niech się stanie...

Tytuł:
PostNapisane: N kwi 03, 2005 6:23 pm 
Dla mnie media usmiercily go juz 2 dni temu ... Niech spoczywa w pokoju.

Tytuł:
PostNapisane: N kwi 03, 2005 8:42 pm 
Zdobywca
Zdobywca

moze zastanówmy się jak wiele ojcieć świety zrobił dla świata i Polski. bez niego być moze do tej pory byśmy mieli komunizm w kraju. Dzieki niemu upadło wiele systemów totalitarnych w ameryce poludniowej, afryce, azji. Jego zasługi dla świata są zdumiewające.
sam papież upodobał sobie młodzież, co było czymś zupełnie nowym, podobnie jak pielgrzymowanie na tak wielka skalę.
pozdrawiam
misiek

Tytuł:
PostNapisane: N kwi 03, 2005 9:35 pm 
ciekawe czy zwłoki Ojca św. będą przewiezione do Polski czy jednak we Włoszech zostaną :?

Tytuł:
PostNapisane: N kwi 03, 2005 10:08 pm 
nie zmarnujemy Twojego zycia, Ojcze... na zawsze pozostaniesz w nas, nigdy nie zapomnimy ile dla nas zrobiles... :cry: :cry: :cry: :cry: dziekujemy Ci za wszystko... cieszymy sie ze teraz jestes w niebie... opiekuj sie nami z Gory..

Tytuł:
PostNapisane: N kwi 03, 2005 10:43 pm 
Postępowy
Postępowy

Ojciec Święty byl osoba niezwyklą z wielkim sercem. Nie byly mu obojetne losy ludzi i calego swiata. Modlil sie za nas, my modlmy sie za niego. Bedzie nam Go brakowalo, ale pozostanie w naszych sercach.. :(

Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 04, 2005 12:36 am 
To może się wydać dziwne lecz jest prawdziwe śmierć Ojca Świętego umocniła bardzo moją wiarę. Gdy tylko usłyszałam o tragedii jaka miała miejsce o 21.37,poszłam do kościoła i modliłam się płacząc...

Spoczywaj W Pokoju

Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 04, 2005 11:47 am 
Leszek Kołakowski powiedział:
"Nie mam ja do powiedzenia niczego innego niż to, co miliony ludzi na świecie teraz myślą i czują. Niczyje cierpienie i śmierć nie obudziły na świecie tylu łez i tylu dobrych życzeń, co cierpienie i śmierć Karola Wojtyły.

Nie było w dziejach człowieka, którego słowa słyszałoby tylu ludzi, co jego słowa. Jesteśmy mu wdzięczni nie tylko dlatego, że w naszym wieku brutalnym i okrutnym, pełnym przemocy i chciwości, świat na lepsze odmienił, ale i dlatego, że, jeśli tak wolno powiedzieć, nas samych lepszymi uczynił.

Słuchaliśmy go i wiedzieliśmy, że cokolwiek nam mówi, również gdy przytacza słowa Ewangelii lub znane przykazania, nie były to banały ani abstrakcyjne zwroty, ale słowa z jego duszy, z jego wiary prawdziwie płynące, i dlatego one nas poruszały, były strawą duchową.

Kiedy powtarzał słowa Chrystusa: "Nie lękajcie się", widzieliśmy, że mówi to człowiek, który się właśnie nie lęka, nie lęka się niczego, bo żyje zaufaniem całkowitym i bezwzględnym do Boga, bo wierzy, że cokolwiek się stanie, przyniesie w końcu dobro jakieś i że również cierpienia, które los nam zsyła i które nie oszczędzają nikogo, możemy myślami na dobre obrócić i dzięki niemu, powtarzam, jesteśmy może trochę lepsi, niż byliśmy."

Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 04, 2005 4:36 pm 
A co myslicie o tym ze dzien pogrzebu Ojca Swietego jest dniem wolnym od pracy.UwazaCie to za oddanie mu czci, bo ja osobiscie uwazam, ze tego rodzaju sprawy powinno sie ten dzien obejsc inaczej

Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 04, 2005 4:41 pm 
wykorzystanie smierci czlowieka do dnia wolnego to moim zdaniem przesada... czekam na opinie

Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 04, 2005 6:31 pm 
smumie racja ale ten dzień wolny można wykorzystać na pójście do kościoła modlitwy itp.

Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 04, 2005 6:35 pm 
dla mnei papież też był wielkim człowiekiem.. no a co do tego dnia wolnego to dla mnei moze byc.. jedynie co mnei denerwuje to głupawe łańcuszki z osoba papieża moim zdaniem to jest przesada na maxa traktować jego postać w taki sposób ..cytuje" oto promyk dla Jana Pawła II ..wyslij go wszystkim których znasz. Nie pozwól by zgasł. niech spoczywa w spokoju. Amen" :evil: :evil: :evil: normalnei krew mnei zalew jak to czytam

Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 04, 2005 6:48 pm 
racja te głupie łańcuszki :evil: :evil: :evil: wysyłane na gg lub smsem do dzisiaj nadal je dostaje :(

Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 04, 2005 8:57 pm 
moim zdaniem to jest słuszne, że piątek jest wolny. podobno 95% Polaków to katolicy, z czego ponad połowa praktykujących, więc pewnie będą chcieli pójść do koścoła pomodlić się. Ja tam nie mam takiej potrzeby, ale rozumiem innych. Moi drodzy, trochę empatii!! Umarł Wielki Polak, drugiego takiego prędko nie będzie. Należy Mu się szacunek!!
Co do łańcuszków - świadczą one o braku inteligencji nadawców. I tyle.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]