Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest N gru 17, 2017 6:12 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Co myślicie o reklamie internetowej w Google ? Czy warto?
PostNapisane: Śr sty 04, 2012 5:20 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Cześć,
prowadzę pensjonat XYZ. Zastanawiam się nad reklamą w Google. Czy warto ? Czy klikacie w takie reklamy ?
Nie mam dużego doświadczenia i nie wiem czy podołałbym w stworzeniu takiej reklamy. Czy już to robiliście i jest to dosyć łatwe dla osoby "średnio zaawansowanej" w temacie internetu?

Ostatnio edytowano Cz sty 05, 2012 11:45 am przez patrynio80, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł: Re: Co myślicie o reklamie internetowej w Goole ? Czy warto?
PostNapisane: Cz sty 05, 2012 10:38 am 
Nowicjusz
Nowicjusz

Hehe chyba miałeś na myśli Google :)

1. Czy warto? o to jest pytanie... Jasne. Zwróć uwagę ile informacji poszukujesz, wyszukujesz w internecie. Czy szukając firmy X przeglądasz książkę telefoniczną, czy nasłuchujesz radia ? odpowiedź sam.

2. Czy samemu? Powiem tak, jeżeli masz na tyle wolnego czasu, aby przeczytać poradniki google, później nadzorować i weryfikować kampanię to myślę, że powinieneś sobie poradzić. Ja osobiście padłem po założeniu konta i kilku probach z ustalaniem cen.

Moje zdanie jest takie. Jeżeli prowadzi się biznes np. restaurację, czy pensjonat to najlepiej być dobrym kucharzem, czy posiadać dobre doświadczenie w tym temacie. Dodatkowe szkolenie z informatyki najprawdopodobniej nic nie wniesie i stracisz czas, ponieważ wydaje mi się, że nie jest to taka wąska sprawa z tymi reklamami. Lepiej poświęcić czas na hobby czy rodzinę.

Tytuł: Re: Co myślicie o reklamie internetowej w Google ? Czy warto
PostNapisane: Cz sty 05, 2012 11:48 am 
Nowicjusz
Nowicjusz

Wczoraj faktycznie starałem się zgłębić tą wiedzę, ale ostatecznie padłem przy układaniu kampanii i słowach kluczowych.

Widzę grzegorzd że troche masz już w tym doświadczenia. Korzystasz z jakieś firmy ?

aa i jeszcze takie pytanie jakie mniej więcej kwoty przeznaczasz na taką reklamę i jak to mniej więcej widzisz odnośnie efektów ?

PostNapisane: Cz sty 05, 2012 1:47 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam,
ja od jakiegoś czasu również poszukuje alternatywnych sposobów reklamy. Kryzys ostatecznie jest u nas w firmie odczuwalny;-/ Mało klientów i jakoś trzeba ich zachęcić. Jednym słowem szukam rozwiązań tanich i najbardziej efektywnych.
Między innymi dlatego jestem na forum :)

Spośród możliwych reklam, które brałam pod uwagę, reklama w internecie jest najefektywniejszą i najtańszą formą. Otrzymaliśmy od Google kupon na reklamę, ale przeprowadzenie takich działan to dla mnie czysta fantazja. Poza tym dużo się mówi też o pozycjonowaniu itd.

Dokładam się do prośby Patryka żebyś Grzesiu udzielił kilku informacji.

PostNapisane: Cz sty 05, 2012 5:46 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

W chwili obecnej reklama internetowa to faktycznie najlepsza forma promocji. Oczywiście uzależnione jest to również od firmy jaką każdy prowadzi...

Ja poszukiwałem stałej i efektywnej formy promocji. Oczywiście spotkałem się z super ofertami różnych katalogów i stron, które oferują super promocję firmy, bo ich katalog, czy stronę odwiedza milion osób miesięcznie itd. Nie informują jednak o tym, że ten "milion" osób to odwiedza ogólnie ich stronę, a nie twoją ofertę. Co do czego to później okazuję się, że twoja oferta została wyświetlona 500 razy przez rok, a klientów z tego żadnego. Do tego najlepiej, że okazuje się że taki wpis to często pareset złotych, które po przeanalizowaniu efektów przenosi się na zerową efektywność.

Ja z tego typu "katalogami" dałem sobie spokój.

Moim celem było zwiększenie rozpoznawalności mojej oferty, czyli zwiększenie odwiedzin na mojej stronie internetowej.
Firma z która się skontaktowałem zaoferowała mi, że za 350 zł przeanalizuje moją stronę pod kątem pozycjonowania i zaoferowała mi zdobycie około 400 nowych odwiedzin w miesiącu. Ze względu na to, że nie chciałem babrać się w jakieś zobowiązujące umowy umówiliśmy się na jeden miesiąc w celu spróbowania i sprawdzenia efektów.

Reklama miała skupić się na promocji mojej oferty związanej z sylwestrem. Efekty był taki, że skorzystałem ostatecznie z banerów reklamowych w mieście i reklamy w internecie. 2 stycznia otrzymałem raport podsumowujący. Odwiedzalność strony 1116 nowych odwiedzin. Za pomocą google 915 odwiedzin. Zdobycie jednej osoby kosztowało mnie 0,38 zł !!!
W sylwestra 2011 miałem 20 osób i byłem zmuszony do rezygnacji. Sylwek 2012 pełna stówka.

Współpraca trwa dalej :)

Wracając do pytania patrynio80 i Edytki nie mogę wrzucić tu firmy z która współpracuję, ale jeżeli jesteś zainteresowani to zapraszam do przesłania prywatnej wiadomości.

PostNapisane: Wt sty 10, 2012 8:21 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Dzięki Grzesiu za info. Agencja internetowa Mrągowo. Nie byłam do końca przekonana czy uda nam się to wszystko ustalić na odległość, ale firma ma doświadczenie w pracy zdalnej i przygotowała mi wszystko jak należy.

Kampania rozpoczęta :-) puki co jestem miło zaskoczona jakością współpracy.

PostNapisane: Śr lut 01, 2012 11:22 am 
Nowicjusz
Nowicjusz

Dzięki Grzegorz za kontakt. Agencja internetowa, która przygotowała kampanię w Google wykazała się naprawdę profesjonalizmem, naprawdę szacun. Szczerze mówiąc nie sądziłem, że aż tak uda się wszystko prężnie zrobić i osiągnąć takie efekty przy stosunkowo niedużych nakładach. Zainwestowaliśmy 250 zł w linki sponsorowane i otrzymaliśmy z tego 938 wejść. Efekty mierzyliśmy na podstawie otrzymanych e-maili i numeru telefonu, który tylko występuje na stronie. Wzrost zainteresowania naprawdę odczuwalny :-D Szczerze polecam!

PostNapisane: So kwi 21, 2012 7:55 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Zdecydowanie warto!!! Myślę że reklama w Google to podstawa i każda firma powinna mieć prowadzą kampanię najlepiej przez profesjonalistów!! Moja firma juz od kilku lat korzysta z tego i jest naprawdę super !!

PostNapisane: Pn kwi 23, 2012 11:08 am 
Berbeć
Berbeć

Jeśli chodzi o pozycjonowanie to niezbędna czynność przy działaniu każdej strony internetowej. Warto w to zainwestować, zwłaszcza zlecić to profesjonalistom- sami rzadko potrafimy ustawić trafne słowa kluczowe windujące naszą stronę w ilościach wyświetleń i w konsekwencji na pierwsze strony wyszukiwarki google. ;)

PostNapisane: N maja 06, 2012 10:16 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Ja przewrotnie napiszę, że to zależy. Jeżeli branża jest konkurencyjna to prawdopodobieństwo, że samodzielnie wypromujesz stronę jest niewielkie. Jeżeli jest mała sam dasz radę. Jeżeli chodzi o reklamy Adwords to też jeżeli konkurencja jest duża to reklama będzie kosztowna, jeżeli mała to będzie kosztowało to mniej. Zależy jakimi środkami dysponujesz i jakim zapałem.

PostNapisane: Śr maja 16, 2012 10:39 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Promować w google tak.Firmy pozycjonerskie tak ale te sprwdzone z długim stażem na rynku i doświadczeniem. A ilość nowych wejść na stronę z unikalnym IP można zrobić poprzez autosurf-y co niczego nie gwarantuje,a wręcz przeciwnie jeśli masz własną stronę i ktoś zacznie ją "promować" autosurfami to googlebot uzna to za spam i strona spada w rankingu wyszukiwarki google.A pozycjonowanie wcale nie jest trudne, jest zato pracochłonne.

PostNapisane: Cz maja 17, 2012 2:08 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Mi zdarza się kliknąć w takie reklamy, a znajomy w ten sposób promuje swoją stronę, później w analitics pokazuje mu dość spory ruch z tego powodu.

PostNapisane: Cz paź 11, 2012 12:37 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam

powoli wszystkie firmy przenoszą się do internetu zakładając strony internetowe i również reklamują się w internecie. Reklama internetowa to podstawa tylko też ważne jest aby firma której zlecamy reklamę zna się na tym co robi czy tylko robi po łebkach czy jednak robi to dokładnie i konsultuje się. Miałam styczność i z tymi dobrymi i z tymi złymi ale jednak mając podstawową wiedzę łatwiej jest rozmawiać wiedząc o co zapytać na co zwracać uwagę. Takie moje skromne zdanie :)

PostNapisane: Pt lis 16, 2012 8:32 am 
Nowicjusz
Nowicjusz

Jeśli reklama w Google będzie dobrze przygotowana (najlepiej zatrudnić do tego specjalistę), to myślę, że przyniesie zyski. Trzeba być tylko cierpliwym.

PostNapisane: Cz lut 07, 2013 5:28 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

adwords jest stosunkowo tanią reklamą, jeśli patrząc na jej skuteczność. Poza tym wiele osób myli je z organicznymi wynikami googla, dzięki czemu myślą, że te portale są najbardziej wartościowe.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]