Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Śr kwi 25, 2018 2:21 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Dlaczego miasto nie jest monitorowane?
PostNapisane: Wt paź 13, 2009 6:10 pm 
Junior
Junior

Chodzi mi tu o kamery i fotoradary (chodź te drugie od czasu do czasu są wypożyczane). Ale zamontowanie ich o wiele poprawiłoby bezpieczeństwo w mieście.
A może tylko mi się wydaje :shame:

Tytuł: Re: Dlaczego miasto nie jest monitorowane?
PostNapisane: Wt paź 13, 2009 6:39 pm 
Jak chcesz być aktorem Big Brother-a to jedź do Giżycka i tam sie wdzięcz jest pełny monitoring i gdzie stoisz tam cię widzą. Może nie każdy ma duszę aktora jak ty - a może sie mylę???

PostNapisane: Wt paź 13, 2009 6:55 pm 
http://polskalokalna.pl/news/monitoring ... li,1183174
Jestem za monitoringiem, takich wandali jest pełno w Wegorzewie

PostNapisane: Wt paź 13, 2009 7:30 pm 
A po jakie licho nam monitorowanie? Mamy przecież niezawodną Straż Miejską.

PostNapisane: Wt paź 13, 2009 8:01 pm 
Ja też jestem za....nie chodzi tu o aktorstwo tylko bezpieczeństwo mieszkańców mało to wandali na ulicach, popatrz na budynki, przystanki, nowa muszla koncertowa na Placu Wolności ,,malarstwo" i głupota nie zna granic. A co do Straży Miejskiej co mogą zdziałać trzej Panowie??? służby w godzinach pracy urzędu...do 15:30? a ,,życie" zaczyna się jak większość mieszkańców idzie spać.ZDECYDOWANIE JESTEM ZA MONITORINGIEM :)

PostNapisane: Śr paź 14, 2009 11:15 am 
Dlaczego tak czepiacie się wandali? Muszą przecież coś robić.

PostNapisane: Śr paź 14, 2009 11:52 am 
Temat monitorowania był wielokrotnie poruszany na sesjach Rady Miejskiej. OMawialismy wszystkie za i przeciw. Jak na razie więcej było przeciw, ponieważ:
- koszty kamer - ile, gdzie, bez sensu jest np.jedna kamera na muszlę, albo jedna kamera na każdą scianę narażona na graffiti
- koszt obsługi - ktoś przecież musi w te kamery patrzeć - mówiąc obrazowo stanowisko dowodzenia
- mimio przypadków wandalizmu, kradzieży itd - miasto raczej jest bezpieczne. Nie ma miejsc o któych mozemy powiedzieć że tam zawsze się cos dzieje złego, że najlepiej żeby tam zawze stała SM , kamera, policja. Nawet wypadki na drodze (np. potrącenia pieszych, stłuczki ) są tak żadkie, że nikt nie określi gdzie powinna byc kamera.

PostNapisane: Śr paź 14, 2009 6:03 pm 
Do Pana Jwaniuka " żadkie" pisze się rzadkie.

PostNapisane: Śr paź 14, 2009 6:07 pm 
Kak napisał(a):
Do Pana Jwaniuka " żadkie" pisze się rzadkie.

A co to ma do monitoringu?

PostNapisane: Śr paź 14, 2009 6:53 pm 
Postępowy
Postępowy

Myślę, że monitorowanie wcale nie jest aż tak kosztowne jak naszym rajcom może się wydawać i do tego wcale też nie potrzeba armii ludzi.Wystarczy, że kamery będą zaistalowane tam gdzie "kwitnie" życie towarzyskie czyli Tawerna,place Wolności i Grunwaldzki oraz miejsca zwiększonego ryzyka takie jak skrzyżowania przy Biedronce,Kaprysie oraz nad przejściem dla pieszych koło SP nr.2.Obsługiwałby to jegomość siedzący na dyżurce w nowo wybudowanej Komendzie Powiatowej Policji, bo i tak tam musi siedzieć.Sprawa załatwiona a i skuteczność działania Policji się zwiększy :haha: W końcu 1BA było stać na kamery a miasta nie :?: :?: :?: Jak są inne propozycje to piszcie może otworzymy radnym oczy :shock:

PostNapisane: Śr paź 14, 2009 8:53 pm 
Jak stać urząd na nowy samochód służbowy to i na kamery chyba wystarczy :shock:

PostNapisane: Cz paź 15, 2009 5:13 pm 
Postępowy
Postępowy

Jak go rozwalą na skrzyżowaniu przy UMiG to szybko pomyślą o kamerach a i przy okazji znajdzie się też kasa na sygnalizację świetlną.

PostNapisane: Wt paź 15, 2013 1:59 pm 
Postępowy
Postępowy

W związku z ostatnio poruszonym tematem kamer w mieście ja także postanowiłem wyrazić swoja opinię a brzmi ona -tak, kamery w mieście są potrzebne zarówno w tych miejscach które zostały wymienione przez Straż miejską jak i Policje w tym artykule: http://wegorzewo.wm.pl/174811,Monitorin ... mfn5AHm.Od siebie dodałbym jeszcze Cmentarz i punkt widokowy nad J.Święcajty, promenada za pocztą i koło zamku a także skrzyżowania ulic Jasnej z Zamkową,Sienkiewicza z Zamkową i pl.Wolności może jeszcze Maja z Zamkową (chodź szczerze pisząc jeśli już miałbym wybierać to wolałbym sygnalizacje świetlną na w\w skrzyżowaniach zamiast monitoringu,a nawet ogólnie jeśli do wyboru byłaby jedna z tych dwóch opcji to wybrałbym sygnalizacje zamiast ogólnego monitoringu). Wracając jednak do tematu monitoringu(o sygnalizacji nikt nic jednak nie wspominał, chyba???),a konkretnie do obsługi całej tej inwestycji to jak ktoś wyżej napisał obsługą kamer mogłaby się zająć Policja skoro to właśnie KPP w Węgorzewie była organizatorem ostatniej debaty nt. monitoringu,a jeśli ma takie uprawnienia (no może nie techniczne), bo możliwości to ma na pewno to dlaczego nie???
W ten sposób obawy burmistrza o nowe wydatki na etat i centrum obsługi zostałby rozwiązane.
A na koniec takie małe moje widzimisię,a widzą mi się (może kiedyś, bo chyba jeszcze tam powinny być,a chyba nie ma???)kamery w Urzędzie Miasta i Gminy, Urzędzie Powiatowym i placówkach im podlegającym(przynajmniej tych najważniejszych). 8)

PostNapisane: Wt paź 15, 2013 4:27 pm 
Natchniony
Natchniony

Zgadzam się co do miejsc monitorowania:
- promenada od nowej ekomariny do poczty, obok zamku i wzdłuż kanału, okolice LOK, aż do t.zw. zakrętu, czyli w okolicy stacji paliw (miejsce, gdzie zaczyna się długa prosta promenady)
- skrzyżowanie Sienkiewicza z Zamkową (obowiązkowo) i pl.Wolności
- park
- ?
Co do cmentarza i miejsca widokowego nad J.Święcajty, też tam kamerka jest potrzebna, ale raczej w tym projekcie nie znajdzie się, zresztą, kto wie.

Zgadzam się również co do miejsca punktu dowodzenia, czy centrum monitoringu, jak zwał tak zwał, powinna to być komenda policji. W urzędzie miasta obsługa monitoringu, to groźba "niekontrolowanego poszukiwania" nowych pracowników do tego zadania. Monitoring powinien być obserwowany 24 na dobę, a przynajmniej do 3, 4 rano, takie jest moje zdanie.
Monitoring, przy którym osoba obserwująca monitory kończy pracę o 15.00 i następnego dnia o 7.00 odczytuje co się działo przez 16 godzin, trochę mija się z celem.
Kamery powinny być wysokiej klasy, żeby nie było problemu z rozpoznaniem przyszłych sprawców rożnych przestępstw i wykroczeń w godzinach nocnych. Lepiej mniej, ale za to dobrej jakości.
Pozostaje kwestia wydatków i tu zaczynają się schody. Ile, kiedy, kosztem czego i.t.p.

Co do monitoringu w Urzędzie Miasta i Gminy, Urzędzie Powiatowym i placówkach im podlegającym (przynajmniej tych najważniejszych) - również się zgadzam, ale pod warunkiem , że będzie to na zasadzie transmisji na żywo. Każdy z mieszkańców posiadający dostęp do internetu będzie mógł zobaczyć to i owo w każdej chwili na swoim komputerze, tablecie, telefonie. :D

http://www.youtube.com/watch?v=S4LYzqao ... re=related
http://www.infor.pl/prawo/konstytucja/o ... iedzi.html

PostNapisane: Pt lis 15, 2013 12:27 am 
Berbeć
Berbeć

Tu chyba jest informacja, gdzie będą kamery. Nie wiem czy to aktualne rozmieszczenie bo wpis z 8 listopada. Jest nawet mapka.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=554427381308432&set=a.393883134029525.95178.391810510903454&type=1&theater

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]