Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Śr lut 21, 2018 11:21 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: UWAGA na dostawce Internetu z siedzibą w Szczytnie
PostNapisane: Cz sty 04, 2007 7:50 pm 
Junior
Junior

Witajcie.
Chciałem poprostu ostrzec wszystkich którzy planują założenie internetu oraz tych którzy posiadają już dostęp poprzez firmę (prosze moderatorów o nie usuwanie postu lub zamaskowanie nazwy firmy potrzebnych informacji udziele mailem lub nawet po uprzedniej wiadomości telefonicznie a nawet osobiście) "MATCOM" z siedzibą w Szczytnie.
Zaczynając od początku .. niestety jestem nieszczęsnym użytkownikiem w/w firmy już od conajmniej 3 lat. Pamiętam poczatki gdy na założenie czekałem przeszło pół roku od zgłoszenia chęci korzystania z usług. Opieszałość arogancja pracowników jak i nieustające awarie przez ponad 1,5 roku dały mi się we znaki. Byłem zdziwiony gdyż po tym czasie awarie jak mi się wydawało były sporadyczne (kilka razy w miesiącu). Próbowałem wywalczyć swoje z różnym skutkiem czasem sie udawało czasem nie.
Do czego zmieżam mianowicie skończył mi się okres umowy którą byłem związany delikatnie mówiąc, ku mojemu zdziwieniu wszelkie zgłoszenia awarii jak i usterek bądź błedów w świadczeniu usługi były spotykały się z praktycznie natychmiastowym odzewem co nie znaczy że były naprawiane bądź weryfikowane.
Gdy po kolejnej awarii oraz mailu do Szefa firmy zadzowniła do mnie uprzejma pani z firmy w/w oświdczając iż "Cenią sobie moją osobę (miała pewnie na myśłi pieniądze) i że proponuje mi zwiększenie prędkości o 100% , z tym że pojawi się ich pracownik i musi zostac przepisana umowa" Zgodziłem się z nadzieją że gorzej już być nie może. Po spotkaniu (na podwórku) z pracownikiem szybkim podpisaniem umowy udałem sie do domu chcąć się cieszyć z szybkiego łącza bez limitu. Owszem przez 2 miesiące cieszyłem się było dobrze. Potem zaczęły się że tak powiem schody. W międzyczasie okazało się iż ów podpisana przezemnie umowa nie jest przepisana a jest kolejnym uwiązaniem na dwa lata. Po dwóch miesiącach strony www zarówno w przeglądarce IE jak i Firefox czy nawet Netscape zaczęły strasznie wolno się wczytywać. Pomyślałem że złapałem wirusa formatowanie dysku wgrywanie systemów (linyx i windows) nie dawało rezultatów. Okazało się iż czas odpowiedzi serwerów jest tragiczny sięga nawet 1200ms. Były również częste awarie wprawdzie nie długoterminowe ale na tyle częste nawet kilka w ciągu dnia że ściagnie poczty graniczyło z cudem nie wspominając o przeglądaniu stron www. Okazało się wkrutce ( do tej pory w sumie 3 razy) iż inny użytkownik sieci tej firmy podszył sie pod muj komputer przez co miałem kilkakrotnie zmieniany adres IP jak i musiałem wymienić 2 karty sieciowe (obie prywatne dość wysokiej klasy i dość drogie jak na sieciówki) oraz zainstalować kartę dostawcy gdyż przez ostatnich kilka miesięcy korzystałem z sieciówki zintegrowanej z płytą główną.
Po którejś tam wizycie Pracownika stwierdził on iż tu cytuję:"... karta uległa uszkodzeniu bo koleś się podszył pod twojego kompa...". Ostatnimi czasy usiłuję wyegzekfować swoje bezskutecznie spotykam się z odpowiedzią "Proszę podac adres zamieszkania i telefon sprawdzimy co się dzieje i oddzwonimy do Pana" najczęściej jednak nie oddzwaniają lub oddzwaniają oświadczając iż "U nas jest wszystko w porządku..." Zwalając winę na użytkownika lub firmy od której dzierżawią łącza za śmieszne pieniądze.

Troche się rozpisałem ale wracając Uważajcie i nawet kilkakrotnie czytajcie umowę zanim podpiszecie ją z tą firmą (nieoficjalnie dowiedziałem się od zaprzyjaźnionego prawnika iż umowa jest skonstruowana źle tzn jednostronnie że użtytkownik nie ma praktycznie żadnych praw w przeciwieństwie do wymienionej na samym poczatku firmy co daje im duże pole do "popisu")
Opieszałość jak i ignorancja pracowników powala.
Szczerze OSTRZEGAM i odradzam.
Jeśłi ktoś chce wiencej szegółów prosze pisać na e-mail: hangman1@wm.pl wrazie potrzeby podam swoje dane personalne jak i możliwość innego kontaktu (żeby nie było że jestem z konkurencji).

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 01, 2007 9:27 pm 
Niestety nic nie mogę zrobić matcomowi, na szczęście kończy się umowa...
Odradzam kategorycznie podpisywanie umowy!
Powodów jest wiele, np:
-nocami zrywają połączenia
-"nie blokują" ale "ograniczają" p2p
-BOK nie ma pojęcia o tym co robią serwisanci (4 godziny trwa przekaz info o konserwacjach)
-jak wyczają, że nie masz pojęcia to pobierają 50 za reinstalację systemu
-sugerują posiadanie wirusów
-są najdrożsi! w Szczytnie po dwóch latach proponują mi 40PLN za 256!
-w ofercie co najwyżej 64k na wysyłaniu! (info od pani z BOK)
-teksty typu: "gdyby pan miał Linuxa to ping byłby lepszy" Wink
-praktykują ataki "ping of death", czyli zdalny restarcik Wink, wiem to od zaufanego człowieka, oficjalnie sie nie przyznają Wink bo kto by się przyznał.
Nie ma szans aby było lepiej Wink
Podziwiam tych co żyją w nieświadomości, że to wpływ pogody!

Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 02, 2007 6:58 am 
Junior
Junior

Z góry przepraszam zainteresowanych niestety mój email który podałem wcześniej nie działa prosze pisać wrazie potrzeb na: hangman1@nospam.wp.eu

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]