Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Śr kwi 25, 2018 2:16 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: nowe studio foto
PostNapisane: Pn sie 30, 2010 4:33 pm 
Młodzik
Młodzik

Witam. W nidzicy powstało nowe studio fotograficzne, obok Foto Chojnackiego. Na szyldzie jest strona www. Zna ktoś może dokładny adres tej strony? Byłbym wdzięczny za podanie :)

Tytuł: Re: nowe studio foto
PostNapisane: Pn sie 30, 2010 7:18 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Słyszałam, że nowe foto studio nie posiada maszyny do wywoływania zdjęć więc jest tylko pośrednikiem. Każdy głupi może kupić amatorską lustrzankę, wziąść unijne pieniązki na otwarcie firmy. Ja wolę jednak Chojnackiego lub Zasłonę. Dobry fotograf to doświadczony fotograf. Poza tym 2,5 tyś za sesję ślubną to jak na Nidzicę trochę zbyt dużo. Zdjęcia zamieszczone na stronie www fatalne. Koszmarny retusz photoshopem. Ale oceńcie sami.

PostNapisane: Wt sie 31, 2010 5:30 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Osobiście korzystałam z usług nowego fotografa, jestem bardzo zadowolona z podejścia, profesjonalizmu i zdjęć. Jeżeli chodzi o cennik to jest zdecydowanie taniej niż u konkurencji. Kwota 2,5 tys. została wyssana z palca. Dobrze, że w końcu pojawił się ktoś nowy na zmonopolizowanym rynku nidzickim ze świeżym podejściem do tematu. Firma nazywa się FotoCO - polecam.

PostNapisane: Śr wrz 01, 2010 2:59 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

konopnicka napisał(a):
Słyszałam, że nowe foto studio nie posiada maszyny do wywoływania zdjęć więc jest tylko pośrednikiem. Każdy głupi może kupić amatorską lustrzankę, wziąść unijne pieniązki na otwarcie firmy. Ja wolę jednak Chojnackiego lub Zasłonę. Dobry fotograf to doświadczony fotograf. Poza tym 2,5 tyś za sesję ślubną to jak na Nidzicę trochę zbyt dużo. Zdjęcia zamieszczone na stronie www fatalne. Koszmarny retusz photoshopem. Ale oceńcie sami.

No sporo takich głupich widać dokoła z lustrzankami biegających i dopalających wbudowanym fleszem obiekty odległe o pół kilometra (serio)... Jednak nie zgodzę się, że zdjęcia robiono amatorską lustrzanką. Z tego co widzę zdjęcia na stronie robiono Nikonem D700 i Sony A700. O ile Sony to lustrzanka dość tania (używka to koszt 2-2,5 tys.), to sprawdź sobie Koleżanko cenę Nikona a kopara Ci opadnie, bo żaden amator 7-8 tysięcy na aparat do pstrykania dla przyjemności nie wyda. Do tego trzeba doliczyć obiektywy, które często bywają droższe od samego aparatu, a trzeba ich posiadać przynajmniej kilka do każdego korpusu. Do tego oświetlenie studyjne i inny osprzęt - wątpię by te unijne 15 kawałków na to wystarczyło. Ale dobre i to bo niestety w naszym kraju jeszcze trzeba kombinować jak się da a Urząd i tak oskubie zanim jeszcze firma zdąży zysk wygenerować :bad:
Co do jakości zdjęć to wszystko zależy od fotografa, nawet najlepszy Canon 1Ds mark III za 25 patyków nie wyrzuci ładnego obrazka w rękach amatora... Moim zdaniem zdjęcia nie są złe, a na pewno nie koszmarne. Owszem, jest kilka, które inaczej należałoby wykadrować, ale nieliczne. Wielkiej ingerencji Fotoszopa też tam nie widzę, ale trzeba się liczyć z faktem, że dziś wszystkie komercyjne i zarobkowe zdjęcia są retuszowane. To po prostu cyfrowa ciemnia naszych czasów. Ogólnie patrząc na Galerię objawienia nie doznałem, po prostu ślubniaki jakich wiele (bez negatywnych skojarzeń, odebrałem je neutralnie). Ja bym radził to portfolio nieco wzbogacić i rozbudować.
O cenach nic mi nie wiadomo, ale wątpię by krzyczeli 2,5 za sesję już na starcie firmy, bez renomy. Trzeba by tę informację sprawdzić.
A firmie życzę sukcesu i prężnego rozwoju, jestem zwolennikiem konkurencji i pluję na monopol, bo przez niego tracimy MY - klienci!
Pozdrawiam!

PostNapisane: Śr wrz 01, 2010 3:30 pm 
Postępowy
Postępowy

Zgadzam się z ja wiem. Fotki nie powalają na kolana. Niektóre z nich nie nadają się do sprzedaży. W aparacie najważniejsza jest optyka, która często przewyższa cenę samego aparatu.

PostNapisane: Śr wrz 01, 2010 4:33 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Widzę że pojawienie się konkurencji bardzo nie pasuje Chojnackiemu.. cena za usługi wyssana z palca.. jakość zdjęć zdecydowanie lepsza od tych prezentowanych przez ww. wiem bo takowe posiadam.. pieniądze wyrzucone w błoto...
Zamiast się cieszyć że w końcu ktoś nowy ze świeżymi pomysłami się pojawił.. i atrakcyjną ceną .... to potraficie tylko kogoś obrażać.. śmieszne.. tym bardziej że doświadczenie Chojnackiego czy Zasłony.. to raczej powielanie tego co już robił... żadnych ciekawych pomysłów.. a w niektórych przypadkach sam retusz.. że ciężko osobę na zdjęciu poznać..
Ja się tam cieszę że mam większe możliwości w wyborze fotografa.. i na pewno skorzystam z jej usług..

PostNapisane: Śr wrz 01, 2010 5:21 pm 
Postępowy
Postępowy

Wybacz, ale to nowe foto Chojnackiemu do pięt nie dorasta. Chojnacki to marka budowana przez dziesiątki lat. Odnośnie nowych pomysłów, to w galerii nowego foto, niezauważyłem nic szczególnego. Życzę sukcesu ale obawiam się, że wraz z upływem okresu na obniżony ZUS firma zniknie z rynku.

PostNapisane: Śr wrz 01, 2010 5:36 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

może i dziesiątki lat doświadczenia ma Chojnacki.. ale po moich zdjęciach ślubnych .. gdzie niektórzy mieli czerwone oczy to dziękuje za takiego fotografa... co jak co ale najprostsza z możliwych edycja zdjęcia.. a im się nie chciało tego zrobić.. w Fotoco natomiast zdjęcia były profesjonalnie opracowane.. nikt się nie świecił itp.. Dla mnie jako kupującej dany produkt liczy się jego jakość a nie "renoma" czy "wieloletnie doświadczenie" firmy.. która idzie na łatwiznę...

PostNapisane: Śr wrz 01, 2010 6:14 pm 
Postępowy
Postępowy

Przy takiej mentalności i podejściu lokalnego społeczeństwa- wcale nie zdziwiłabym się gdyby ta nowo powstała działalność upadła tuż po okresie realizacji projektu... Przerażający jest ten brak otwartości naszych mieszkańców na zmiany, na postęp, na rozwój... Tylko zrzędzenie, zrzędzenie i zrzędzenie... Bleeeee Ja tam trzymam kciuki za rozwój w/w firmy. A monopolowi mówię stanowcze NIE! Tak samo jak parówkowym skrytożercom ;)

PostNapisane: Śr wrz 01, 2010 6:43 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Uważaj panienko co piszesz (na Chojnackiego bo to kłamstwo) i nie wciskaj ciemnoty ludziom.
Forum to nie miejsce do reklamowania swoich usług. Weź się za robote bo póki co
to chyba nie masz zbyt wiele pracy skoro masz czas na pisanie na forum.

Wybrałem kilka przykładów z portfolio umieszczonego na stronie nowej "firmy" fotograficznej.
Nieostre, źle wykadrowane, prześwietlone albo niedoświetlone, poucinane kończyny.
Gdzie te nowe pomysły o których piszesz ? Ty się bawisz fotografią a od zabawy
do profesjonalizmy daleka droga. Ja bym się wstydził takich zdjęć
a ty umieszczasz je jako swoją wizytówkę.
Zresztą niech forumowicze ocenią.

Ostatnio edytowano Śr wrz 01, 2010 7:05 pm przez Patrycjusz, łącznie edytowano 2 razy

PostNapisane: Śr wrz 01, 2010 7:17 pm 
Junior
Junior

ty wielki patrycjuszu, jaki z ciebie technik fotografii za 2 grosze! nie sądzę, by właściciele posuwali się do tego, by "promować" się w ten sposób na forum. ty zaś pewnie sam pracujesz u Chojnackiego ; ]

a poza tym, masz zgodę na wykorzystanie i umieszczenie tych zdjęć gdziekolwiek? bo jeśli nie, a jak mniemam, na pewno nie, to można wytoczyć ci proces, cwaniaczku.

F*ck the monopol.

PostNapisane: Śr wrz 01, 2010 7:40 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Proszę bardzo :) czekam na proces :) powodzenia. Jeśli zaś chodzi o monopol, o którym piszesz, to taka konkurencja mu nie zagrozi. Z Chojnackim nie mam nic wspólnego.

PostNapisane: Śr wrz 01, 2010 8:09 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Patrycjusz napisał(a):
Z Chojnackim nie mam nic wspólnego.

Hehehe... Widzisz Stary, w wątku o pizzy mnie posądzano że jestem z konkurencyjnej dla Castello pizzerii, to też tutaj zbytnio nie krytykowałem obejrzanej galerii bo zaraz 10 Forumowiczów zarzuciłoby mi że jestem przydupasem niejakiego Chojnackiego. A więc sabotuję już dla Zalesia, Chojnackiego, pewnie niedługo będę również wikarym z konkurencyjnego kościoła jak napiszę że poślizgnąłem się i złamałem nogę bo w takim i takim kościele nie wycierają podłogi do sucha...

A co by nie offtopowac, niektóre kadry są czerstwe i nie ma co dyskutować. Co do ostrości, może taki był zamysł, nie wiem, ale sam czasami daję efekt diffuse glow albo glamour shot bo mi się tak podoba. Nie zawsze jednak te triki pasują do zdjęcia.

Mam nadzieję, Patrycjusz, że się ze mnie nie śmiejesz, chciałem tylko autorce posta uświadomic, że N d700 nie jest tanią puchą dla amatora a że pieniendze dziś dla wielu liczą najbardziej to w ten właśnie sposób to przedstawiłem :)

Mimo nie najszczęśliwszego doboru zdjęć do galerii nadal kibicuję nowemu labowi, choć pewnie nigdy z niego nie skorzystam bo z Nidzicy nie jestem.

PostNapisane: Cz wrz 02, 2010 2:55 am 
administrator
administrator

...... napisał(a):
Witam. W nidzicy powstało nowe studio fotograficzne, obok Foto Chojnackiego. Na szyldzie jest strona www. Zna ktoś może dokładny adres tej strony? Byłbym wdzięczny za podanie :)

Jeśli jakaś dobra dusza jeszcze nie spełniła prośby autora wątku, to niech to zrobi ku jego zadowoleniu. A co do reszty "dyskusji", to jest zdecydowanie nie na temat. Dlatego też wątek zamykam.

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]