Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Pn lut 19, 2018 5:41 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: MIŁOŚĆ DO ZIEMI, CZYLI EKOLOGIA NA CO DZIEŃ.
PostNapisane: Pt cze 19, 2009 2:53 pm 
zbanowany

MIŁOŚĆ DO ZIEMI, CZYLI EKOLOGIA NA CO DZIEŃ.

pamiętaj!!!

codziennie oddychasz zatrutym powietrzem
codziennie zjadasz zatrutą żywność
codziennie pijesz zatrutą wodę

masz prawo do życia w czystym środowisku naturalnym

zacznij od siebie!!!

przestań robić to, co niszczy środowisko naturalne:

zatruwać powietrze, wodę i glebę
niszczyć ludzi, zwierzęta i rośliny

myśl pozytywnie, konstruktywnie, kreatywnie i twórczo

planeta ziemia jest przeludniona. każdy człowiek zanieczyszcza środowisko naturalne. seks uprawiaj w taki sposób, aby nie doszło do poczęcia. im mniej urodzi się dzieci, tym czystsze będzie środowisko naturalne

dom buduj z lokalnych surowców naturalnych – kamień, glina (cegła), słoma, trzcina itp.

korzystaj z biologicznych oczyszczalni ścieków

korzystaj z toalet kompostowych

ocieplij budynek:

1. uszczelnij okna i drzwi
2. używaj szyb o niskim współczynniku przepuszczalności ciepła

do ogrzewania mieszkania i wytwarzania energii elektrycznej korzystaj z naturalnych, odnawialnych źródeł energii – wodna, wiatrowa, słoneczna, biomasy, biogazu, pompy ciepła, geotermicznej lub paliwa wodorowego

do ogrzewania mieszkania mniej szkodliwy jest gaz ziemny niż olej opałowy czy węgiel kamienny

oszczędzaj energię cieplną:

1. załóż izolację na przewody doprowadzające energie cieplną
2. utrzymuj niską temperaturę w mieszkaniu – około 19 o c w dzień i niższą w nocy
3. stosuj kolektory słoneczne do nagrzewania wody

oszczędzaj energię elektryczną:

1. wstawaj o świcie a kładź się spać o zmroku
2. używaj żarówek energooszczędnych
3. gaś światło, gdy wychodzisz z pomieszczenia
4. zrezygnuj z używania pralki, lodówki i telewizora
5. kupuj wyroby z materiałów pochodzenia roślinnego niewymagające prasowania (możesz zrezygnować z żelazka i magla)

oszczędzaj wodę:

1. stosuj wszelkiego rodzaju ograniczniki zużycia wody
2. korzystaj z prysznica zamiast kąpieli w wannie
3. magazynuj wodę deszczowa do podlewania ogrodu i spłukiwania toalety

oszczędzaj gaz jedząc nieprzetworzone owoce i warzywa

oszczędzaj papier (chronisz lasy – fabrykę tlenu dla twoich płuc):

1. czytaj teksty i wysyłaj listy przez internet
2. zamiast kupować książki i gazety, wypożyczaj je od znajomych lub w bibliotece.
3. kupuj wyroby papierowe pochodzące tylko z przerobu makulatury.

segreguj śmieci na:

1. szkło
2. papier
3. tworzywa sztuczne
4. złom
5. baterie i zużyte akumulatorki
6. odpadki żywności (do kompostowania)
7. pozostałe
i sprzedawaj w punktach skupu lub wrzucaj do odpowiednich pojemników
zrezygnuj z używania samochodu. korzystaj z roweru lub pojazdów publicznego transportu – autobus, pociąg

jeżeli już korzystasz z samochodu to:

1. korzystaj z samochodu z napędem elektrycznym
2. kupuj tylko paliwo ekologiczne (np. wodorowe)
3. mniej szkodliwy jest gaz ziemny niż olej napędowy czy benzyna
4. myj samochód tylko w myjni ekologicznej
5. zużyty olej, akumulatory, opony sprzedawaj w punktach skupu surowców wtórnych lub pozostawiaj w punktach zbiórki

kupuj mniej produktów. wszystkiego masz za dużo. wszystko kiedyś będzie śmieciem. jedząc mniej będziesz zdrowsza/y
nie kupuj produktów z tworzyw sztucznych
nie kupuj środków chemicznych. poszukaj ekologicznych zamienników pochodzenia roślinnego
nie kupuj wyrobów farbowanych, malowanych, lakierowanych i z powłokami galwanicznymi
nie wycinaj drzew. sadź nowe. domagaj się zniesienia zakazu uprawy konopi. z konopi można wyprodukować papier, odzież, liny i lekarstwa. nie wycinaj i nie kupuj choinki, tej sztucznej też.

nie wytwarzaj gazów zatruwających powietrze:

1. nie wypalaj traw i nie pal ognisk
2. nie spalaj śmieci

nie wytwarzaj hałasu
nie kupuj wyrobów skórzanych
zrezygnuj z jedzenia produktów pochodzenia zwierzęcego, a zwłaszcza mięsa. wówczas nie potrzebujesz lodówki. możesz ją wyłączyć.
wykonuj dużo ćwiczeń fizycznych tam, gdzie jest czystsze powietrze (np. las), pamiętaj o profilaktyce i medycynie naturalnej a nie będziesz kupował lekarstw (środków chemicznych)
spożywaj tylko żywność ekologiczną (bez stosowania nawozów sztucznych, środków ochrony roślin i obornika) z lokalnych upraw
kupuj towary bez opakowań
kupuj płyny tylko w opakowaniach szklanych
produkty żywnościowe kupuj luzem. na zakupy bierz ze sobą lnianą torbę, koszyk wiklinowy, plecak lub inne nosidełko z materiałów naturalnych
zamiast w pralce z użyciem proszku do prania, pierz ręcznie w płatkach mydlanych lub szarym mydłem. poszukaj ekologicznych zamienników pochodzenia roślinnego
korzystaj z usług pralni tylko ekologicznej
wszystkie płyny wylewaj tylko do kanalizacji
zamiast baterii używaj akumulatorków i ładowarki
kompostuj odpadki pochodzenia roślinnego i używaj ich jako nawozu
na wodzie nie korzystaj z silników spalinowych
ogranicz podróżowanie wszelkimi pojazdami

niszcząc środowisko naturalne stwarzasz trudniejsze warunki życia
dla siebie i dla swoich dzieci!!!

myślę i czuję, a więc istnieję.

radek

LIST DO ZIEMIAN > http://www.wiadomosci24.pl/artykul/ksia ... 29166.html

kakowski zenon ryszard

Ostatnio edytowano So cze 20, 2009 10:48 am przez kakowski.zenon.r., łącznie edytowano 2 razy

Tytuł: Re: MIŁOŚĆ DO ZIEMI, CZYLI EKOLOGIA NA CO DZIEŃ.
PostNapisane: So cze 20, 2009 8:28 am 
Ekspert
Ekspert

Cytuj:
niszcząc środowisko naturalne stwarzasz trudniejsze warunki życia
dla siebie i dla swoich dzieci!!!

NIe uzywaj internetu bo niszczysz ziemie!!!!!!
POmysl jak sie niszczy srodowisko przy produkcji laptopow. Nie uzywaj pojazdow spalinowych!!
NIe uzywaj odziezy, chodz na golasa nawet w zime bo produkcja niszczy Ziemie.
A wogole to nic nie jedz bo niszczysz roslinki a one przeciez tez czuja. :D
P.S. Glosuj na ekologow!!!!

Tytuł: sam zostań ekologiem i zadbaj o otoczenie
PostNapisane: So cze 20, 2009 11:43 am 
zbanowany

przesadzasz. po co ta ironia. ja apeluje o rozsądek, o umiar w korzystaniu z zasobów planety ziemia. nie głosuj na ekologów. sam zostań ekologiem i zadbaj o otoczenie, w którym żyjesz.

kakowski zenon ryszard

PostNapisane: So cze 20, 2009 9:00 pm 
Ekspert
Ekspert

hmm a ja myslalem ze to Ty sobie robisz jaja wypisujac te bzdury :D :D

Tytuł: to ty wypisujesz bzdury.
PostNapisane: Wt lis 03, 2009 12:33 pm 
zbanowany

twoja wypowiedz jest nie na temat. to ty wypisujesz bzdury.

kakowski zenon ryszard

PostNapisane: Pt paź 22, 2010 2:35 pm 
Młodzik
Młodzik

Panie zdobywco, co jadłeś dzisiaj? W co jesteś ubrany? Czytasz Książki? Czy twój laptop ma bateri, uzywasz telefonu kom?
"planeta ziemia jest przeludniona. każdy człowiek zanieczyszcza środowisko naturalne. seks uprawiaj w taki sposób, aby nie doszło do poczęcia. im mniej urodzi się dzieci, tym czystsze będzie środowisko naturalne" - Matko i córko?!!! Pozostawię to bez komentarza.

PostNapisane: Śr gru 15, 2010 2:01 pm 
Postępowy
Postępowy

Ekologicznie, o ile mi wiadomo, to żyją Amisze. Religia w połączeniu z surowymi zasadami. Bo inaczej, nie da się. Chyba, że... To co opisuje Zenon Ryszard, to jest wyższa kultura życia. Aby ją osiągnąć, to powinny być jakieś darmowe lub odpłatne (dla złapanych na gorącym uczynku, podczas np. wywalania śmieci w lesie) KURSY. Zakończone - egzaminem. Za "zawalenie" egzaminu, następny obowiązkowy i płatny.
W pierwszym poście Zenona, brakuje mi: Twój pochówek powinien tak wyglądać jak onegdaj. To jest w płóciennej płachcie lub trumnie z nieimpregnowanego drewna w ziemi.
Dzisiejsze trumny i grobowce wymurowane, czynią z naszych nieżywych ciał przeszkodę nie do ugryzienia przez czas ( w każdym razie, b. spowalniającym działanie czasu). Proszę pamiętać, że nie my wymyśliliśmy recykling, tylko sama przyroda. To, co zawiera ciało nieboszczyka, jest sumą wyzbieranych minerałów. A wnukowie, chcą nadal żyć!?

PostNapisane: Pn gru 20, 2010 2:51 pm 
Postępowy
Postępowy

wg mnie kazdy wg wlasnego sumienia powinien podchodzic do spraw ekologii. dla jednych bedzie to tylko segregacja odpadow a dla innych przywiazwyanie sie do drzewa z powodu drogi lub czegokolwiek innego

PostNapisane: Pn sty 03, 2011 10:53 pm 
Postępowy
Postępowy

A więc wojna!

Z patrylokalności u ludzi wynikają bardzo ważne konsekwencje, w tym duża spoistość w obrębie grup i silna agresja i niechęć między nimi. Ksenofobia i wojny są pochodną patrylokalności - w równej mierze u ludzi i szympansów. U matrylokalnych bonobo takie zachowania są nieznane - ale u nich to "mężowie" przenoszą się do "żon", a grupy kierują się żeńskimi standardami.

Jeszcze ciekawsze wyniki dotyczyły nieletnich. Jedno z nich, oznaczone numerem 2, okazało się dzieckiem kobiety 5, natomiast dziecko 1 i niemowlę były potomstwem kobiety 4. Zważywszy, że różnica wieku między nimi wynosiła 3-4 lata, może to wskazywać, że porody u kobiet neandertalskich i u kobiet współczesnych ludów zbieracko-łowieckich zachodziły w podobnych odstępach czasu.

Jeśli wnioski autorów tej pracy są słuszne, trafiliśmy na ślad jednej, może nawet całej grupy rodzinnej, o której życiu, zwyczajach, a nawet strukturze umiemy całkiem sporo powiedzieć.

Ale co z ich śmiercią, dlaczego wszyscy odeszli z tego świata nagle i w jednym czasie? Pamiętajmy - wszystkie kości nosiły ślady nacięć, a kości zwierzęcych w jaskini prawie nie było. Wygląda to na akt kanibalizmu, i to na niespodziewaną skalę, bo dotyczącego całej rozszerzonej rodziny, z niemowlęciem włącznie.

Takie zachowania sugerowano już wcześniej, zarówno w odniesieniu do neandertalczyków, jak i wcześniejszych mieszkańców Europy (np. z jaskini Atapuerca, też w Hiszpanii, sprzed 800 tys. lat), ale nigdy nie było to tak dobrze udokumentowane i nie przybierało takich rozmiarów.

W przypadku El Sidrón wygląda to raczej na wojnę międzygrupową połączoną z zagładą jednej z wojujących stron. Przypieczętowaniem zwycięstwa mogła być właśnie krwawa uczta, której czytelne ślady przetrwały do naszych dni.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Więcej... http://wyborcza.pl/1,75476,8896883,Zagl ... z1A0Xt8UGE :haha:

PostNapisane: Pn sty 03, 2011 10:55 pm 
Postępowy
Postępowy

A JESZCZE, TAK NIEDAWNO, - MIELIŚMY INNE PROBLEMY...

PostNapisane: Wt sty 04, 2011 5:14 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Ludzi raczej trudno odzwyczaimy od wygód korzystania z laptopów, ciepłych kąpieli itd. Tak naprawdę receptą na ochronę środowiska jest nowa technologia, która odwracałby proces zanieczyszczania typu "oczyszczanie wody", alternatywne sposoby pozyskiwania energii, nowe ekologiczne paliwa nowe sposoby utylizacji tworzyw sztucznych, szkodliwych gazów i substancji radioaktywnych...

Ostatnio edytowano Wt sty 18, 2011 2:53 pm przez Penelopa, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Wt sty 04, 2011 7:26 pm 
Postępowy
Postępowy

Czyli, jesteśmy gotowi na podbój nowych planet, w innych układach słonecznych. Jeśli wcześniej nie wyginiemy w wyniku pandemii, wojny lub dzieła przypadku. Jak to onegdaj bywało, dla innych żyjących.
Bo w "nawrócenie dobrowolne" nie bardzo chce mi się wierzyć...! :doubt:

PostNapisane: Cz cze 23, 2011 2:52 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

no to ja wróce na ziemie hihi.....
wybrałem się dzis na test nowego roweru górskiego jezdziłem w okolicy Koncewa a dokładniej nad jez.Warnołty i co widzę na jednej z lesnych dróg prowadzących do tzw;cegielni gość wyrzuca rybie odpady i rozrzuca po lesie.Moje pytanie czy to częsc prac lesnych nawozenie ekologiczne czy ktoś w chamski sposób pozbywa się odpadów za których utylizacje trzeba słono płacic????bo juz jak przejezdzałem był smród to strach pomyslec ile bakteri tam juz było.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]