Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest N maja 20, 2018 11:04 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: DYSKUSJA O KRYZYSIE GOSPODARCZYM W MRĄGOWIE
PostNapisane: Wt cze 16, 2009 9:45 am 
zbanowany

Dołączył(a): Pn cze 08, 2009 3:39 pm
Posty: 1737
Lokalizacja: mrągowo
właśnie rozpoczął się kolejny kryzys ekonomiczny. ostatni kryzys ekonomiczny w kapitaliźmie. to co dzieje się teraz jest ostatnią, schyłkową fazą kapitalizmu. gospodarka kapitalistyczna rozpada się. aby ludzie mogli przetrwać potrzebny jest nowy sposób myślenia o gospodarce i nowe metody gospodarowania pieniędzmi publicznymi. dlatego teraz opiszę na czym polega odmienność obecnego kryzysu ekonomicznego i jak ratować się przed jego negatywnymi skutkami.

kryzys ekonomiczny to stan nierównowagi ekonomicznej pomiędzy ilością towarów na rynku (podażą), a ilością pieniędzy jaką dysponują konsumenci na zakup tych towarów (popytem). w gospodarce istnieje duża nadwyżka wyprodukowanych towarów w stosunku do popytu konsumpcyjnego, czyli istnieje nadprodukcja. konsumenci nie są w stanie wykupić już wyprodukowanych towarów.

co jest przyczyną kryzysu nadprodukcji? kapitaliści kierując się żądzą maksymalizacji zysków kolejny raz przeinwestowali, czyli rozbudowali ponad miarę zdolności wytwórcze swoich fabryk. to jest przyczyną, że rynek jest ,,zapchany'' towarami, których konsumenci nie mogą wykupić. kapitaliści widząc, że nie mogą sprzedać tego co wyprodukowały ich firmy i osiągnąć spodziewanych zysków, ograniczają inwestycje produkcyjne (powiększanie zdolności wytwórczych) i ograniczają produkcję. w ten sposób nieświadomie doprowadzają do obniżenia podaży, czyli do zrównoważenia podaży z popytem powstrzymując kryzys. ale kapitaliści robią coś jeszcze. zwalniają pracowników, a tym co pozostali w firmie obniżają wynagrodzenia doprowadzając do zmniejszenia popytu konsumpcyjnego. a to pogłębienia kryzysu. to powoduje dalsze ograniczenia produkcji, a to dalsze zwolnienia pracowników i obniżanie popytu konsumpcyjnego. w ten sposób kapitaliści podejmują decyzje samobójcze dla gospodarki kapitalistycznej. w ten sposób pojawia się coraz więcej osób biednych. kapitaliści nie są w stanie wyprowadzić gospodarki z kryzysu. dlaczego kapitaliści przeinwestowali i doprowadzili do kryzysu? dlatego, że są chciwi i kierują się żądzą maksymalizacji zysków. dlatego, że mają za dużo pieniędzy na inwestycje.

gospodarkę z kryzysu może wyprowadzić tylko państwo poprzez zwiększenie popytu konsumpcyjnego, ponieważ kapitaliści ciągle zmniejszają popyt konsumpcyjny. interwencyjna polityka państwa doprowadza do wzrostu popytu. dotychczas były stosowane dwie zasadnicze metody kreowania popytu konsumpcyjnego.

metoda pierwsza polegała na zwiększeniu wydatków z budżetu państwa na zbrojenia. taką metodę w okresie wielkiego kryzysu (lata 1929 – 1933) wybrali politycy niemiec (HITLER), włoch, hiszpanii, japoni i również polscy (budowa fabryk zbrojeniowych w centralnym okręgu przemysłowym). wydatki militarne zwiększają popyt konsumpcyjny, ponieważ pracownicy za wyprodukowanie urządzeń do zabijania ludzi otrzymują wynagrodzenia, a jednocześnie na rynek nie trafiają żadne towary (nie wzrasta podaż towarów), ponieważ bronią dysponuje wojsko. nie jest ona sprzedawana na wolnym rynku. skończyło się to drugą wojną światową. dzisiaj już z doświadczenia historycznego wiemy, że wzrost wydatków państwa na zbrojenia prowadzi do faszyzmu i socjalizmu. kto zwiększa wydatki na zbrojenia, przygotowuje się do wojny. kto zmniejsza wydatki na zbrojenia, przygotowuje się do pokoju. politycy pis i sld domagają się wzrostu wydatków na armię.

metoda druga jaką wybrali politycy w innych krajach to wzrost wydatków na inwestycje infrastrukturalne, które kiedyś nazywano robotami publicznymi. tutaj efekt ekonomiczny był podobny. pracownicy za wykonane inwestycje infrastrukturalne otrzymywali pieniądze, które powodowały wzrost popytu konsumpcyjnego, a jednocześnie na rynku nie pojawiały się nowe produkty, nowe towary. w ten sposób gospodarka wychodziła z kryzysu w wyniku interwencji państwa.

ale ta metoda, która była skuteczna wtedy, nie będzie skuteczna teraz, pomimo że politycy planują duże wydatki z budżetu państwa na inwestycje infrastrukturalne. teraz jest inna sytuacja państwa. teraz państwo pogrąża się coraz bardziej w chaosie. politycy podejmują coraz więcej chaotycznych decyzji lub powstrzymują się od podejmowania decyzji, gdy trzeba je podjąć. politycy wywołują coraz większy chaos. procedury przetargowe na te inwestycje przedłużają się, wydłuża się okres realizacji inwestycji, coraz niższa jest jakość wykonanych inwestycji. do tego można dodać korupcję i protesty ekologów blokujących te inwestycje, itd. teraz ta metoda zwiększania popytu konsumpcyjnego okaże się nieskuteczna. plany inwestycji infrastrukturalnych w części pozostaną tylko planami na papierze i w reklamach medialnych. nie zostaną zrealizowane. duża część pieniędzy przeznaczonych na te inwestycje zostanie rozkradziona przez ludzi chciwych, a duża część tych pieniędzy zostanie zmarnowana, ponieważ inwestycje te nie zostaną zakończone. inwestycje infrastrukturalne powodują coraz większe rozwarstwienie materialne społeczeństwa. bogaci stają się coraz bogatsi, a biedni coraz biedniejsi, co będzie wywoływało ,,niepokoje społeczne'' w okresie kryzysu.

jest jeszcze trzecia metoda, która dotychczas nie była stosowana na zwiększenie popytu konsumpcyjnego. jest to wzrost wydatków socjalnych. jest to najłatwiejsza, najszybsza i najskuteczniejsza metoda pobudzenia popytu. a do tego ma wymiar humanitarny – pomoc najbiedniejszym i zmniejszenie ilości osób biednych. pieniądze wydane na pomoc socjalną trafią przecież do sklepów spożywczych, odzieżowych, aptek, do właścicieli mieszkań jako zapłata za czynsz, itd. w handlu poprawi się koniunktura. wzrośnie popyt na towary konsumpcyjne. ale taka metoda zwiększania popytu konsumpcyjnego jest sprzeczna z dogmatami w powszechnie panującej w umysłach ludzi ideologii liberalnej, która forsuje inwestycje i w ten sposób doprowadza do kryzysów ekonomicznych.

wydatki socjalne, czyli dzielenie się z innymi tym, co się ma, za pośrednictwem budżetu państwa i budżetu gminy, to przejaw miłości do bliźniego. to przejaw troski o dobro wspólne jakim jest życie każdej istoty. tylko ludzie chciwi domagają się ograniczenia wydatków socjalnych i forsują wydatki na inwestycje, które wzbogacają ludzi bogatych i prowadzą do jeszcze większej biedy ludzi biednych. rozwój pomocy społecznej to także nowe miejsca pracy w tej dziedzinie.

kryzys gospodarczy będzie trwał długo. co najmniej do kończ 2012 r. kiedy to ziemia i jej mieszkańcy przejdą do czwartego wymiaru, czyli na czwarty poziom ewolucji. do tego czasu wszystkie struktury społeczne oparte na więziach pionowych będą rozpadały się. gdyby nadal gospodarka światowa emitowało do atmosfery takie ilości gazów cieplarnianych jak dotychczas to na skutek ocieplenia klimatu ludzkość uległaby zagładzie. zatem kryzys gospodarczy jest nasza szansą na uniknięcie zagłady ludzkości. możemy odsunąć widmo zagłady ludzkości uprawiając seks w taki sposób aby nie doszło do poczęcia oraz ograniczając swoje zakupy do minimum i w ten sposób ograniczyć emisje gazów cieplarnianych. i w ten sposób zwiększyć nasze szanse na przetrwanie na planecie ziemia.

w związku z kryzysem, w krajach starej unii i w usa już pojawiają się ciągoty do coraz większego interwencjonizmu państwa w gospodarkę. do poddania jej coraz większej kontroli przez polityków. co oczywiście osłabia dotychczasową pozycję kapitalistów. niektóre firmy już są nacjonalizowane, czyli upaństwawiane, a to droga do socjalizmu. w polsce jest odwrotnie. my już w socjaliźmie byliśmy i dobrze wiemy co to znaczy. w polsce klasa polityków i klasa kapitalistów jest coraz słabsza i dlatego politycy i kapitaliści będą dzielić się władzą polityczną i ekonomiczną z ludźmi. ich władza będzie ulegała decentralizacji, a na zachodzie centralizacji. dlatego drogi unii europejskiej i polski już rozchodzą się. między polską i unią będzie coraz więcej różnic w stosunkach gospodarczych, ponieważ polska i unia zmierzają już w innych kierunkach. szansą dla unii jest naśladować prekursorskie rozwiązania gospodarcze polski. widać to już po tym jaką strategię zapobiegania kryzysowi przyjęli politycy polscy, a jaką przyjęli politycy unii.

kakowski zenon ryszard

zaprzszam do dyskusji.

_________________
MOJE TEKSTY http://interia360.pl/uzytkownik/artykul ... ski,221701

LIST DO ZIEMIAN > http://www.wiadomosci24.pl/artykul/ksia ... 29166.html

myślę i czuję, a więc istnieję.

kakowski zenon ryszard


Ostatnio edytowano Wt wrz 21, 2010 11:04 am przez kakowski.zenon.r., łącznie edytowano 4 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KRYZYS GOSPODARCZY.
PostNapisane: Śr cze 17, 2009 8:28 am 
Młodzik
Młodzik

Dołączył(a): Cz lut 05, 2004 12:04 pm
Posty: 46
0


Ostatnio edytowano Śr lip 08, 2009 6:30 pm przez TomHorn, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: apeluję o wypowiedzi na temat.
PostNapisane: Śr cze 17, 2009 10:29 am 
zbanowany

Dołączył(a): Pn cze 08, 2009 3:39 pm
Posty: 1737
Lokalizacja: mrągowo
twój post jest nie na temat.

apeluję o wypowiedzi na temat.

zapraszam do dyskusji o KRYZYSIE GOSPODARCZYM a nie o użytkownikach forum.

kakowski zenon ryszard

_________________
MOJE TEKSTY http://interia360.pl/uzytkownik/artykul ... ski,221701

LIST DO ZIEMIAN > http://www.wiadomosci24.pl/artykul/ksia ... 29166.html

myślę i czuję, a więc istnieję.

kakowski zenon ryszard


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KRYZYS GOSPODARCZY.
PostNapisane: Cz cze 18, 2009 11:02 am 
Berbeć
Berbeć

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 10:36 am
Posty: 18
111


Ostatnio edytowano Cz cze 18, 2009 2:50 pm przez lasmiejski, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: apeluję o wypowiedzi na temat.
PostNapisane: Cz cze 18, 2009 11:09 am 
zbanowany

Dołączył(a): Pn cze 08, 2009 3:39 pm
Posty: 1737
Lokalizacja: mrągowo
apeluję o wypowiedzi na temat.

ten temat to KRYZYS GOSPODARCZY


specjalista psychoterapii grupowej.

kakowski zenon ryszard

_________________
MOJE TEKSTY http://interia360.pl/uzytkownik/artykul ... ski,221701

LIST DO ZIEMIAN > http://www.wiadomosci24.pl/artykul/ksia ... 29166.html

myślę i czuję, a więc istnieję.

kakowski zenon ryszard


Ostatnio edytowano Cz cze 18, 2009 2:42 pm przez kakowski.zenon.r., łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KRYZYS GOSPODARCZY.
PostNapisane: Cz cze 18, 2009 11:17 am 
Berbeć
Berbeć

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 10:36 am
Posty: 18
111


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: kryzys zaczyna się, czy kończy?
PostNapisane: Śr lip 01, 2009 10:38 am 
zbanowany

Dołączył(a): Pn cze 08, 2009 3:39 pm
Posty: 1737
Lokalizacja: mrągowo
jak myślisz. kryzys zaczyna się, czy kończy?

kakowski zenon ryszard

_________________
MOJE TEKSTY http://interia360.pl/uzytkownik/artykul ... ski,221701

LIST DO ZIEMIAN > http://www.wiadomosci24.pl/artykul/ksia ... 29166.html

myślę i czuję, a więc istnieję.

kakowski zenon ryszard


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KRYZYS GOSPODARCZY.
PostNapisane: Pt lip 03, 2009 12:06 am 
Młodzik
Młodzik

Dołączył(a): N cze 21, 2009 2:47 pm
Posty: 49
popieram lasmiejskiego w tej dyskusji- 111

_________________
Nie siłuj się ze świnią w błocie. Sam się ubrudzisz a jej sie to spodoba.

BOJKOT TRWA!

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: twój post jest nie na temat
PostNapisane: Pt lip 03, 2009 10:00 am 
zbanowany

Dołączył(a): Pn cze 08, 2009 3:39 pm
Posty: 1737
Lokalizacja: mrągowo
twój post jest nie na temat

kakowski zenon ryszard

_________________
MOJE TEKSTY http://interia360.pl/uzytkownik/artykul ... ski,221701

LIST DO ZIEMIAN > http://www.wiadomosci24.pl/artykul/ksia ... 29166.html

myślę i czuję, a więc istnieję.

kakowski zenon ryszard


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KRYZYS GOSPODARCZY.
PostNapisane: Pt lip 03, 2009 1:41 pm 
Młodzik
Młodzik

Dołączył(a): N cze 21, 2009 2:47 pm
Posty: 49
popieram lasmiejskiego w tej dyskusji- 111

_________________
Nie siłuj się ze świnią w błocie. Sam się ubrudzisz a jej sie to spodoba.

BOJKOT TRWA!

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: twój post jest nie na temat
PostNapisane: Pn lip 06, 2009 10:06 am 
zbanowany

Dołączył(a): Pn cze 08, 2009 3:39 pm
Posty: 1737
Lokalizacja: mrągowo
twój post jest nie na temat

kakowski zenon ryszard

_________________
MOJE TEKSTY http://interia360.pl/uzytkownik/artykul ... ski,221701

LIST DO ZIEMIAN > http://www.wiadomosci24.pl/artykul/ksia ... 29166.html

myślę i czuję, a więc istnieję.

kakowski zenon ryszard


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: ŚWIAT W OBLICZU KRYZYSU
PostNapisane: Cz lip 09, 2009 10:39 am 
zbanowany

Dołączył(a): Pn cze 08, 2009 3:39 pm
Posty: 1737
Lokalizacja: mrągowo
ŚWIAT W OBLICZU KRYZYSU

Przekaz otrzymał Mariusz Brzoskowski 19.11.2008r. o godz. 21:24

Słucham Was, Nauczyciele Miłości!

Mówi Jezus,

Cieszę się, że wszedłeś na kontakt pisemny, że chcesz poza pracami energetycznymi pogłębić i rozwinąć swoje, a tym samym ludzkości zwrócenie się do świata Ducha Miłości w celu wspólnego rozwoju i ewolucji Miłości we Wszechświecie. To co się teraz dokonuje jest znamienite, aczkolwiek w rozumieniu kosmicznym jest to wynikowa wcześniej zachodzących zjawisk z uwzględnieniem bieżących aspektów danych sytuacji i możliwości.

Wasze przebudzenie, skierowanie części swojej uwagi na inne plany i wymiary stwarza nowe możliwości Tworzenia poprzez Was. Inaczej się działa, gdy tylko dusza uczestniczy w tym procesie, a inaczej, gdy człowiek włącza się w ten proces chociażby jak tylko poprzez przyzwolenie. Jeszcze większe możliwości otwiera człowiek, który uświadamia już sobie swoją rolę i znaczenie, wie co to moc Miłości, wie co to potęga myśli, wie co może energia, zna i chce żyć w duchu i zgodzie z Prawami Miłości.

Wszystko to otwiera nowe poziomy kosmicznych doznań, rozwoju energii i świadomości, czyni ducha czystym narzędziem Miłości, co wszystko razem przekłada się na wzrost potencjału Miłości w człowieku, na jego osobisty rozwój i ewoluowanie w Duchu Jedności ze światem Miłości. Taki człowiek zaczyna się utożsamiać z Miłością, z Jej wizją w nim samym, aby razem Tworzyć Miłość przekształcając po drodze to, co skostniałe, stare, hamujące naturalne procesy wzrostu i rozwoju tego, co zaplanowane w niezbadanych jeszcze dla człowieka światach subtelnych form Ducha Wszechświata.

Wasz świat materialny stoi w obliczu wielkiego kryzysu, który już się objawił, ale jeszcze nie zaistniał. Przyszedł impuls, dotarła informacja do zbiorowej świadomości, ale nie wywołała ona w masie ludzkiej zdrowego odruchu dążenia do odsunięcia od władzy i kontroli nad tym systemem tych ludzi, organizacji, stowarzyszeń formalnych i nieformalnych, które postawiły swoje dobro nad dobrem ogólnym. Ludzie (w większości) wolą pozorny spokój od rzeczywistego uzdrowienia. Chorują, ale się nie zmieniają, nie wdrażają programów naprawczych. Trudno im zmieniać nawyki i przyzwyczajenia, unikają konieczności natychmiastowego wysiłku i zaangażowania się w procesy oczyszczania i tworzenia nowego dla dobra ogółu. Tak to wygląda, takie są realia. Dlatego też wszyscy świadomi mocy Miłości, potęgi myśli powinni skierować się do Boga, świata Ducha Miłości o Moc Oświecenia dla tych, co żyją w mroku iluzji, jak też wysyłać Światło Miłości do rządzących i kierujących finansami, rządami, koncernami, polityków i duchownych.

Wysyłajcie im pozytywne myśli, otaczajcie ich swoją mądrością. Nie osądzajcie, a kierujcie do nich wszystkich pozytywne myśli przemian, wiary w konieczność zmian. Nie straszcie, a wzywajcie do działania. Nie czekajcie, a działajcie. To na Was świadomych, oświeconych, pozytywnie myślących spoczywa współodpowiedzialność za to w jakim kierunku popłynie fala zmian wywołanych krachem finansowym. To od Waszej postawy będzie również zależało czy świat skieruje się ku chaosowi, pogrąży się w totalnym załamaniu obecnych systemów, czy jednak wybierze drogę samouzdrawiania, samoregulacji i wzrostu poprzez wyleczenie słabości i likwidację stref mroku i niejasności.

Potrzeba Wam kochani odwagi bycia Światłością, która będzie wzywać do wysiłku zmian, która zaprosi na Ziemię legiony Aniołów Pokoju i Mądrości, jak też otworzycie się na nieuniknioność zmian ewolucyjnych w Was samych. Od tego bardzo dużo zależy. Łatwo się siedzi i krytykuje, a trudno zmienia coś w sobie. Tak też spójrzcie na ten kryzys – nie oskarżajcie, nie rzucajcie kamieni, a zakaszcie rękawy i pracujcie systematycznie, konsekwentnie, codziennie. Uczcie się bycia pozytywnym elementem społeczeństwa poprzez Waszą twórczość, samodyscyplinę, zawierzenie i poddanie się prowadzeniu przez Miłość i Kosmiczną Świadomość.

Te dwa elementy są ze sobą powiązane i nie jest istotne czy pracujesz z poziomu umysłu czy serca. Ważne są intencje, wola zmian, transformacji rzeczywistości w realne sfery pokoju, dobra i harmonii. To są cechy wspólne oświeconego umysłu, oświeconych ludzi, bo tacy kochają, czynią dobro i służą Wszechświatowi. Zjednoczcie się kochani w swoich działaniach na rzecz zaistnienia i zamanifestowania się Najwyższego Absolutu w Was samych, aby poprzez Was mógł On zaistnieć na Ziemi i w Kosmosie. Kochajcie się, szanując swoją drogę ku zrozumieniu, pojmowaniu sensu istnienia w Was samych i całym Kosmosie.

Spójrzcie oczyma wewnętrznej Mądrości, która jest w Was dla Nas wszystkich. Dzielcie się swoją wiedzą, mądrością, wiarą i nadzieją, bo jest to wszystko potrzebne i niezbędne na drodze ewolucyjnych zmian. Ziemia i ludzkość znajdują się na progu ogromnych przemian i wyzwań. Możni tego świata potrzebują twórczych pomysłów, woli do samooczyszczenia i uzdrawiającej Energii Miłości, która może dokonać cudów w nich dla Nas wszystkich. Również Ziemia potrzebuje czułej opieki, spokojnej eksploatacji, miłującej atmosfery, aby wspomóc proces zmian jakie obecnie na niej zachodzą. Z jednej strony zmienia się jej magnetyzm, polaryzacja, a to skutkuje przesunięciem stref klimatycznych i zmianą częstotliwości. Z drugiej strony działalność materialna ludzkości z ogromem mentalno-emocjonalnej energii przez nią wydzielaną mocno obciążają i spowalniają procesy ewolucji Miłości na Ziemi. To są tylko podstawowe zjawiska, mechanizmy, które przy świadomym współudziale istot rozumnych, duchowych można rozwiązać i skierować na czyste i spokojne wody.

Kochani Operatorzy Światła, Ratownicy Ziemi, czujący i wiedzący więcej!

Skierujcie swój wzrok, swoje działanie, myśli i zamiary na rzecz duchowego wzrostu ludzkości, na rozwój Boskich Cech w Was, aby Pokój i Miłość stały się dobrem Nas Wszystkich.

Z miłością, Jezus i Wszyscy Oświeceni tego Świata

tekst pochodzi ze strony > http://www.swiadomosc-zie...d=294&Itemid=66

przygotował: kakowski zenon ryszard

_________________
MOJE TEKSTY http://interia360.pl/uzytkownik/artykul ... ski,221701

LIST DO ZIEMIAN > http://www.wiadomosci24.pl/artykul/ksia ... 29166.html

myślę i czuję, a więc istnieję.

kakowski zenon ryszard


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KRYZYS GOSPODARCZY.
PostNapisane: So lip 11, 2009 2:44 pm 
Młodzik
Młodzik

Dołączył(a): N cze 21, 2009 2:47 pm
Posty: 49
popieram lasmiejskiego w tej dyskusji- 111

_________________
Nie siłuj się ze świnią w błocie. Sam się ubrudzisz a jej sie to spodoba.

BOJKOT TRWA!

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: to jest temat – KRYZYS GOSPODARCZY.
PostNapisane: Wt lip 14, 2009 9:45 am 
zbanowany

Dołączył(a): Pn cze 08, 2009 3:39 pm
Posty: 1737
Lokalizacja: mrągowo
twój post jest nie na temat.
to jest temat – KRYZYS GOSPODARCZY.
apeluje o wypowiadanie się na temat.


kakowski zenon ryszard

_________________
MOJE TEKSTY http://interia360.pl/uzytkownik/artykul ... ski,221701

LIST DO ZIEMIAN > http://www.wiadomosci24.pl/artykul/ksia ... 29166.html

myślę i czuję, a więc istnieję.

kakowski zenon ryszard


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KRYZYS GOSPODARCZY.
PostNapisane: Śr lip 15, 2009 1:18 am 
Młodzik
Młodzik

Dołączył(a): N cze 21, 2009 2:47 pm
Posty: 49
popieram lasmiejskiego w tej dyskusji- 111

_________________
Nie siłuj się ze świnią w błocie. Sam się ubrudzisz a jej sie to spodoba.

BOJKOT TRWA!

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Edytor Sp. z o.o. informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na Forum.
Zastrzega sobie, w szczególności w przypadku zgłoszenia nadużycia, do usuwania treści sprzecznych z prawem, treści reklamowych, treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną. Uczestnicy Forum wm.pl poprzez umieszczenie swoich komentarzy i opinii na stronach Forum wyrażają zgodę na publikowanie tych treści na łamach "Gazety Olsztyńskiej" oraz w innych mediach wydawanych przez Edytor Sp. z o.o. i Wydawcę Olsztyn Sp. z o.o.

Gazeta Olsztyńska Dziennik Elbl‘ski Portal Warmii i Mazur WM.pl Wypoczynek na Mazurach MojeMazury.pl Portal Orientacja.pl Nasz Olsztyniak Nasz Elbląg Nasz Ełk Fundacja Przyszłość dla dzieci Olsztyński Portal Studencki
POWERED_BY