Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Pn lut 19, 2018 7:51 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 530 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 32, 33, 34, 35, 36  Następna strona

Czy chcesz żeby wątek "Wieści z urzędu" był kontynuowany ?
Tak 86%  86%  [ 76 ]
Nie 10%  10%  [ 9 ]
Nie mam zdania 3%  3%  [ 3 ]
Liczba głosów : 88
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wieści z urzędów
PostNapisane: Wt maja 19, 2009 9:01 pm 
Co w urzędach dla turystów nowego? Tak naprawdę, to nie wiem, gdzie mogę dowiedzieć się o noclegach (za wyjątkiem tych drogich, one same w oczy się pchają). Gdzie można, po za szlifowaniem bruków, coś zobaczyć, posłuchać. To nijakość tej okolicy odpycha przejezdnych. Powoduje, że są tylko przejezdnymi. Ja z obowiązku, bywam w Ełku raz do roku, ale nigdy dłużej niż dzień lub dwa, nie może mnie nic zatrzymać w Ełku. Jakieś to miastko przemysłowe, zamulone, ale nie radosne, a smutne...Kiedyś, to było miasto...EŁK!

PostNapisane: Śr maja 20, 2009 7:38 pm 
Senior
Senior

duś napisał(a):
Z przytupem. Piłem. W tym temacie. Piłeś do Pis,u negatywnie, a do Leppera, jesteś za inteligentny. Może źle pomyślałem. PIS mu nie pasuje, to pewnie platforma na czasie... Przepraszam! :doubt:

Stereotypy. Jakie to proste. Jak nie czarne to białe, jak nie słone to slodkie. Jak mówi że nie można wydawać kasy publicznej na Kościół antyklerykał, jak mówi że można to zwolennik czarnych, jak dowala PiSowi to musi być z PO. itd....
To przeprowadźmy mały eksperyment - jeśli mamy tylko dwa przeciwstawne twierdzenia i tylko takie są możliwe to :
jesli to że "deklarowałem się przed wyborami" nie jest prawdą to znaczy że nie minąłeś się z prawdą raz ale zawsze się mijasz.
Bo takie stwierdzenia są radykalne i ostateczne.
Swoją drogą kiedy piłem do PiS negatywnie w tym temacie ??

Żeby nie było nudno czytelnikom :
Zadłużenie miasta się powiększa. Z jakimś dziwnym uporem Pan Prezydent lubi wodotryski. 2 fontanna na skwerze Solidarności, fontanna na placu Sapera, fontanna przy restaurowanym budynku, fontanna na jeziorze choć tego fontanną nazwac nie można....
1.5 mln na plac JPII/Sapera a co tam - ryba i łódź - kojarzy mi się z piosenką Kaczmarskiego - budujcie Arkę przed potopem...finansowym.
Kontrola tu kontrola tam a wyników na BIP brak, jak zwykle argument że nie ma za to kary przemawia żeby nie publikować. Tak stereotypowo że aż nudno.
Widzę kandydatów na Europosłów z Ełku i sie nie dziwię że jest taka frekwencja. Pewien Kandydat startuje bo partia go wyznaczyła - wypowiedź sama w sobie kuriozalna. Pewnie dlatego artykuł znikł ze strony jak kamfora.... Echhh niezależne media.
Na dzień dziecka nie widać w programie imprezy religijnej aż dziw - za to bedziemy drugim Londynem
http://ww3.wm.pl/Setki-kamer-beda-chronic-elczan,61507
Warto żeby ktoś i to niekoniecznie Europoseł pojął co znaczy angielskie pojęcie "sensory overload" - bo przy 100 kamerach bedzie miał z tym do czynienia. Dla niewprawnych językowo dziennikarzy pardon dżurnalistów napiszę wymowę sęsory ovelołd.... ;);)

PostNapisane: Pt maja 22, 2009 8:33 pm 
Mniej miasto wyda na kamery, aniżeli na zasiłki. Coś, za coś. :doubt:

PostNapisane: Śr maja 27, 2009 7:31 pm 
http://change.menelgame.pl/change_please/3714226/

PostNapisane: N maja 31, 2009 7:21 pm 
Czy mówi się coś w URZĘDACH, na temat pieskości psich poczynań i efektów ich istnienia w mieście?
Dwie godziny temu. Właśnie wróciłem z roweru. Gdzieś na wysokości rzeki, wyskoczył do mnie wielki owczarek i natychmiast wbił mi kły w prawą łydkę. Moja wina. Nie sądziłem, że tej rasy psy, są tak głupie. Sam miałem co najmniej dwa psy w życiu. Łydka, częściowo zmiażdżona, przebita kłem. Pies, jakby zaskoczony obrotem sprawy, moim nieudactwem, jednak spowolnił uchwyt i udało mi się rozłączyć z nim bez rany szarpanej. Poprzednio, niewielki pies złapał mnie od tyłu, a ja z przestrachu szarpnąłem nogą, także prawą. Skutek, był dużo groźniejszy. Zeskoczyłem z roweru i rzuciłem nim w kierunku psa, jednak nie puściłem go. Szybko wyrwałem pompkę i machnęłem w jego kierunku. W ten sposób powstrzymałem atak. Pies ujadał, a czekałem na właściciela. Kobiety które to wszystko widziały, stwierdziły że pies gdzieś tu mieszka, nie było tam (?) właściciela. Pies bez obrozy. Na jakiś sygnał, nagle zniknął. Kobiety, opatrzyły mi ranę.
Jakiś mastaf pogryzł dziewięcioletnie dziecko. Wiadomość z telewizora. Dosyć pieprzenia na temat kochanych piesków. Pies musi być oznaczony i przywiązany prawnie do pana. Który jest odpowiedzialny za wszystkie jego poczynania. Łącznie ze zbieraniem kupek po bydlaku. Zwłaszcza, w osiedlach ludzkich. Czas na regulacje. Albo będzie jakiś porządek, albo zeszliśmy "na psy"! Nawet nie wiem czy pies był szczepiony. Jeśli (nie wiem jak długo to postępuje) nie pogryzę kogoś, lub nie zemrę, z pianą na uściech, to napiszę. Jakem duś! :dribble:

PostNapisane: N sie 30, 2009 7:01 pm 
"Rząd przyspiesza...
Teraz, żeby dostać się na Mazury z Warszawy, potrzeba 3-4 godziny (dla mnie wyst. 2 godziny i czterdzieści minut, do Ełku). Gdy powstanie Via-Baltica,szybko i bezpiecznie dojedziemy aż do Ełku. Stąd rzut beretem do Giżycka czy Orzysza."
W wiadomości, brak jakichkolwiek dat określających rozpoczęcie budowy, czy zakończenia. Tylko enigmatycznie wymienia:"To jedna z ważniejszychtras tranzytowych i jak zakłada rządowa strategia rozwoju Polski, do 2030r, jedna z najruchliwszych w kraju".
Picuś bajduś! Taaaka mi broda urośnie, zanim te mądrale, ruszą d.!!!

PostNapisane: Wt gru 22, 2009 2:36 pm 
Postępowy
Postępowy

I rzeczywiście - cisza. Słychać ją nawet. Ale już pośrednicy sprzedają działki, windują cenę działek koło N. Wsi. Bo tam, ma przebiegać Via - Baltica. Tramwaj w oku. Inwestor, prędzej umrze ze starości... nim doczeka. A tak naprawdę, to sam chętnie kupię sobie działkę. Ale nad samą wodą. Nawet pięć metrów brzegu mnie rajcuje. I wiem, że: mam zostawić przejście przy brzegu, na pięć metrów od wody. Także się zgadzam. Mam łódeczkę i chcę ją na zimę slipować. (wyciągać z wody). Może, ktoś wie...? :doubt:

PostNapisane: Śr mar 31, 2010 12:34 am 
Ekspert
Ekspert

facio, 8)
pozdrawiam serdecznie.
Widzę, że "ciągniesz" to forum :lol:

Tak trzymaj. :wink:

PLAGIATOR - ALFONS CUDZYCH TALENTóW !!!

PostNapisane: Pt kwi 09, 2010 8:42 am 
Postępowy
Postępowy

Mc'FLY - tak, dziękuję, ale kończy mi się cierpliwość. Może innych cierpliwość do mnie, także. Byłbym kontent, gdyby ktoś zajął się restauracją, zabytkowej przecież toalety, na Wojska Polskiego. Ostatnio z niesmakiem atakowałem Dom Kultury, o pozwolenia na załatwienie potrzeby. Tylko siusiu.
Czy to nie paranoja, aby w 60 tys. mieście, turysta, nie miał możliwości załatwienia potrzeby, jak tylko w jakimś budynku społecznym, bo inaczej musi szorować do lasu?
Do Ełku przyjeżdżam raz do roku i trzymam się lasu. Jak to na wsi... :(

PostNapisane: Pt kwi 09, 2010 11:15 pm 
Ekspert
Ekspert

No cóż.
Pamiętaj, że to są tylko "urzędnicy" :lol: :lol:
Urzędników ogranicza nie tylko - prawo, ale i ... ... ...
i właśnie dla tego, najbardziej prawdopodobne jest to,
że zaproponują ci raczej "PAMPERSA" :lol: niż wybudują toaletę publiczną. :lol:

Ja, jako Mc'FLY powiem ci tak:
stary, trzeba iść najmniejszą linią oporu.
Przyczep sobie "ogon", wejdź na trawnik przed Urzędem Miejskim, i udawaj pieska załatwiającego swoją potrzebę.
Po wszystkim, zdejmij ogonek, i w roli - właściciela tego czworonoga, pozbieraj do woreczka "to coś".

Wtedy nawet nie dostaniesz mandatu za zaśmiecanie !! :lol: :lol:

PLAGIATOR - ALFONS CUDZYCH TALENTóW !!!

PostNapisane: So kwi 10, 2010 6:22 pm 
Postępowy
Postępowy

:o Dziękuję za radę. Ale ja zmierzam, do restauracji zabytku. Nie zaś do budowy nowej toalety. Sądzę, że zabytkom, na ich ratowanie, przysługują jakieś środki. Już przed wojną II, zapewne, owa toaleta - funkcjonowała! (przy Kościele). Pampers jest wynalazkiem, z którego niebawem skorzystam. Ale jeszcze nie teraz!
Toaletę u zbiegu Rozbrat, Myśliwieckiej i Łazienkowskiej, udostępniono Pakistańczykowi, który zbudował nań restauracyjkę-jadłodajnię i ma obowiązek udostępniania toalety, gdyby ktoś z ulicy - chciał! Może i w Ełku jest taka możliwość? A ja znajdę chętnego na taki biznes! :mmm:

PostNapisane: N cze 06, 2010 11:36 am 
Senior
Senior

http://bip.warmia.mazury.pl/elk_gmina_miejska/system/pobierz.php/2.protok%C3%B3%C5%82%20kontroli.pdf?id=7386

Kontrola NIK - zagospodarowanie przestrzenne... ciekawe że takie tematy nie prowokują dziennikarzy do pisania artykułów. Za to z ciekawościa przyglądam się za to kasowaniu niewygodnych dla niektórych wątków nazwanych "politycznymi" lub pacyfikowaniu ich przez przeniesienie w kosmos. Idą wybory znaczy się.

PostNapisane: N lip 25, 2010 1:19 pm 
Senior
Senior

http://bip.warmia.mazury.pl/elk_gmina_m ... df?id=7600

Ciekawostka....

PostNapisane: Śr sie 04, 2010 7:51 pm 
Postępowy
Postępowy

I tak mogą zmienić się role. Okaże się, że pies goni Ciebie, choć zdawało się, że Ty go gonisz. Świat niespodzianek (czyt. absurdów), czyli nasza ojczyzna, jest tego pełen. Przykładów jest zbyt wiele, aby je przedstawiać. I pewnie tak zostanie, do następnych rozbiorów. :(

PostNapisane: Pn lis 08, 2010 11:37 am 
Postępowy
Postępowy

Amen... :papa:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 530 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 32, 33, 34, 35, 36  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]