Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Pn maja 21, 2018 8:29 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 530 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36  Następna strona

Czy chcesz żeby wątek "Wieści z urzędu" był kontynuowany ?
Tak 86%  86%  [ 76 ]
Nie 10%  10%  [ 9 ]
Nie mam zdania 3%  3%  [ 3 ]
Liczba głosów : 88
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wieści z urzędów
PostNapisane: N lis 02, 2008 2:48 pm 
Senior
Senior

Otrzymałem od UM Ełk odpowiedź na moje zapytanie. Niestety nie mogę jej tutaj zamieścić bo ktoś kto administruje tym forum nie potrafi tak ustawić ładowania załączników żeby przyjmowały JPG. W związku z tym umieściłem zawartość na rapidshare
http://rapidshare.com/files/159912650/UM2.jpg.html
Koszt imprezy to 13480 zł - koszt oszacowany na dzień 15 października 2008 r.

Drogi Pedro: Rozdawnictwo ziemi kościołowi można śledzić na BIP - dział akty prawne -> uchwały rady miasta - wystarczy poszukać słowa bonifikata. Jak ktoś ma chęć to niech sobie obejrzy.

Drogi Gościu opisujący niedolę bycia księdzem - po Twoim wyznaniu stwierdzam dwie rzeczy:
1. Nie rozumiesz powodów dla których zostaje się księdzem. To NIE jest praca. Albo się na to decydujesz albo nie. Nie umniejszając tego, że zapewne bywa ciężko.
2. Nie zrozumiałeś kontekstu w jakim toczy się ta dyskusja. Mówimy tu o Kościele jako o organizacji.
Kościół Katolicki jest pierwszym po państwowych osobach prawnych posiadaczem ziemi w Polsce. Przejmuje większość ziemi od ANR. Komisja Majątkowa przyznająca ziemię Kościołowi w zamian za utracone kiedyś nieruchomości przekazała kilkadziesiąt tysięcy hektarów ziemi jak się ostatnio okazuje wycena tych nieruchomości była oględnie mówiąc średnia. Istnieje mnóstwo zwolnień podatkowych które Kościołów dotyczą i zostały specjalnie dla niego stworzone. I może nie miałoby to znaczenia gdyby nie to że Kościół w Polsce zjada swój ogon. Porzucił misję i przerzucił się na kasę, mając w nosie wierzących. W niektórych parafiach w Ełku ludzie masowo idą się żenić, chrzcić dzieci do innych parafii lub odchodzą. Czy ktoś na to reaguje ? Czy ktoś z Hierarchów zastanawia się dlaczego tak jest i co na to poradzić ? Nie !! Łatwiej jest dawać medale w służbie ewangelizacji, stawiać nowe Kościoły koło starych, podpierać się prawem kanonicznym kiedy nam pasuje a kiedy nie udawać że go nie ma. Brakuje kasy - łatwo wysłać ludzi z zeszytami niech zbierają co miesiąc. Tylko gdzie tu jest posługa i gdzie człowiek.
Pozdrawiam,

PostNapisane: Pn lis 03, 2008 7:29 pm 
I tu zgadzam się szeroko, z naszym przedmówcą. Kujawiaczkiem, z przytupem. Na własnej skórze. A wygląda to tak. Ponoć za zaległości, w płaceniu podatków za areał, państwo, czyli nasza wadza, odebrała dziadkowi mojemu, las (park wewnątrz wsi) i przekazała kościołowi. Na wprost domu, w którym urodziłem się. Nie mogę patrzeć, w tym kierunku. Wyprowadziłem się do Wawy, i siedzę tu, już pół wieku. No i przez sześć lat, tkwiłem w Ełku. Przedtem. W parafii Św. Wojciecha. Tu miałem pierwszą komunię i byłem bierzmowany przez Biskupa Stefana Wyszyńskiego (podczas Jego wizyty w tej parafii). Po za nagminnym zabieraniem ziemi ludziom niesprawnym, niesprawnym w rzemiośle prawa, zabierają nam także młodych ludzi, bojacych się życia. Ale to już inna melodia.

PostNapisane: Wt lis 04, 2008 3:40 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

No cóż trudno się nie zgodzić że kościół dostaje ogromne działki. Ale z tego co wiem to jest to zgodne z prawem tylko dość nieładnie praktykowane. Mianowicie kościołowi należy się zwrot ziem, które zostały mu jako organizacji zabrane za czasów PRL, problem w tym ze większość tych ziem nie należy juz do Państwa tylko do prywatnych właścicieli. Zatem Państwo oddaje inne ziemie tylko niestety działa na własną szkodę bo najczęściej oddaje ziemie które są o wiele więcej warte niż te utracone. Logicznie rzezcz biorąc wychodzi na to że nasi przedstawiciele władzy których wybraliśmy strzelają nam jako społeczeństwu w stopę. I moim zdaniem to ich należy winić a nie kościół który działa wg. przepisów które obowiązują i wykorzystuje nie wiem najprawdopodobniej dobre relacje z przedstawicielami władzy. Kościół w swoim mniemaniu działa dla dobra społeczeństwa, przedstawiciele władzy którzy decydują o przekazaniu ziem kościołowi powinni się zastanowić co będzie dobre dla sołeczności lokalnej czy działka oddana kościołowi po zaniżonych najczęściej wartościach, czy np. sprzedaż takiej działki i wykorzystanie kaski np. na budowę dróg.

PostNapisane: Cz gru 11, 2008 10:44 am 
Nowicjusz
Nowicjusz

Jak w waszej ocenie prezentuje się projekt budżetu na 2009r ? Moim zdaniem jest on całkiem zrównoważony - chociaż martwi mnie coraz większe zadłużenie. No ale żeby się rozwijać trzeba mieć pieniądz. Denerwują mnie niektóre wydatki no ale chyba Prezydent dba tutaj o głosy myśląć o kolejnych wyborach. Jak oceniacie pracę Prezydenta w 2008 roku? Bo ja wystawiam mu 3+.

pozdrawiam

PostNapisane: Cz gru 11, 2008 10:57 pm 
"zrównoważony" to jestem JA bo nic nie powiem ... ]:)

PostNapisane: Pt gru 12, 2008 11:03 am 
Nowicjusz
Nowicjusz

"Zrównoważony" no cóż właściwie to masz rację te określenie pachnie masłem maślanym. No ale jak tu porównać budżet do naszych możliwości. Dla porównania budżet Gdańska to ok 600mln a Gdynia 1 miliard.
A więc w którym miejscu jesteśmy 3+ 3- czy może 2 ?

PostNapisane: Pt sty 02, 2009 8:28 pm 
Mam przyjemność, pogratulować koledze! Uważam że jest to ewenement, na skalę naszego powiatu!
500 odpowiedzi.

turkuć

PostNapisane: Pt sty 16, 2009 1:21 pm 
Pedro napisał(a):
Jak w waszej ocenie prezentuje się projekt budżetu na 2009r ? Moim zdaniem jest on całkiem zrównoważony - chociaż martwi mnie coraz większe zadłużenie. No ale żeby się rozwijać trzeba mieć pieniądz. Denerwują mnie niektóre wydatki no ale chyba Prezydent dba tutaj o głosy myśląć o kolejnych wyborach. Jak oceniacie pracę Prezydenta w 2008 roku? Bo ja wystawiam mu 3+.

pozdrawiam

szanowni państwo, trudno jest mi się powstrzymać od wyrażenia własnego zdania na temat budżetu. Celowo nie przypisuję roku, bo chyba nie ma to znaczenia. A chodzi o nie wywiązywanie się z projektów i planów. Dokładniej sprawa do której piję dotyczy niedoprowadzonych do końca projektów ulic. Nieskończone z braku funduszy, niewielkie odcinki dróg kosztem zrobienia innych, nie planowanych. I tak po znajomości, dzięki temu że siedzi się bliżej żłoba kolejny raz poczciwy szarak dostaje po "głowie"....

PostNapisane: Pt sty 16, 2009 1:51 pm 
nie czepiaj się tylko zostań radnym!!! wtedy zrobisz dla sam coś dla siebie, oczywiście pomijając uczciwość wobec innych.....

PostNapisane: Pt lut 13, 2009 1:52 pm 
Nic już dzisiaj nie ma sensu, wszystko i tak Hakol Hawel pl.

PostNapisane: Pt lut 13, 2009 2:56 pm 
Budżet może nie jest taki zły ale nie na te czasy. Cały problem polega na tym, że Platformersi, którzy mają opanowaną Radę Miasta nie zwracają uwagi na faktyczne potrzeby miasta ale forują swoje partyjne interesy. A jak któryś z radnych podskakuje, to robią przerwę w obradach i przywołują gościa do porządku. Po przerwie juz wszystko przebiega według wcześniej opracowanego scenariusza. Na nieszczęście dla naszego miasta radni Platformy mają gietkie kręgosłupy i dają się formować jak plastelina.Mam nadzieje,ze taka poltyka prędzej czy później wyjdzie im bokiem,a mieszkańcy podziękują przy najbliższych wyborach.

PostNapisane: Wt mar 03, 2009 6:47 pm 
tak było i będzie, niezależnie kto rządzi :|

PostNapisane: N kwi 26, 2009 9:44 am 
Geostachu, jest zawziętym patformersem. Tak przynajmniej deklarował się przed wyborami. Czy nadal? Nie ma chętnych, wśród ludzi mądrych, do rządzenia naszym krajem...

PostNapisane: N kwi 26, 2009 11:57 am 
Senior
Senior

Cytuj:
Geostachu, jest zawziętym patformersem

Piłeś ? To może wytrzeźwiej zanim coś napiszesz ? Gdzie się niby deklarowałem ?

PostNapisane: Wt maja 19, 2009 8:51 pm 
Z przytupem. Piłem. W tym temacie. Piłeś do Pis,u negatywnie, a do Leppera, jesteś za inteligentny. Może źle pomyślałem. PIS mu nie pasuje, to pewnie platforma na czasie... Przepraszam! :doubt:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 530 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]