Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Wt sty 23, 2018 2:22 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: 'Przecudowne' Mazury
PostNapisane: Pt lip 17, 2009 7:19 pm 
Kto wie czy to nie jeden z tych rajdowców z mazowieckiego i jak takiego witać w tej krainie cudów natury, chociaż.......
http://wiadomosci.onet.pl/forum.html#fo ... VtMDAxLmpz

PostNapisane: So lip 18, 2009 4:39 pm 
Te vito, skąd wiesz o wycinaniu drzew, kłusownictwie czy wywożeniu śmieci przez mieszkańców Gui? Nawet gdyby takie przypadki się zdarzały to banda wandali nie ma prawa niszczyć środowiska. Czy nikt tego nie rozumie, że oni się bawią naszym kosztem? Po tej zabawie zostają rozjeżdżone drogi, poorane lasy, połamane drzewa, często skażona woda /olejami i paliwem/, wystraszona zwierzęta. Niech wynajmą poligon wojskowy i tam organizują te swoje dzikie imprezy.

PostNapisane: So lip 18, 2009 4:59 pm 
Panie vito takiś pan goscinny tym maszynom ochlapanym błotem, wyjącym wrzaskiem motorów, tryskajacym olejami, ziejącym spalinami to zrób pan tor na swojej posesji i zapraszaj co sezon ich do siebie albo dagadaj się z wojskiem i niech na poligonie się ścigają np za Diablą Górą w lewo.

PostNapisane: So lip 18, 2009 6:50 pm 
Don vito był i cmyknął z podkulonym "ogonkiem" pewnie ładuje akumulatory do napisania następnego postu gdzieś w ciszy, w spokoju na łonie natury gdzie nie zagłusza mu żaden ryk silników i smród spalin a jedynie śpiewające ptaszki lub szelsest przechodzącego żuczka.
Och te przecudne mazury czy ten 7 Cud Natury nas nie zgubi czy to nie będzie początek końca.

PostNapisane: So lip 18, 2009 7:23 pm 
Postępowy
Postępowy

Cóż,kiedyś przez jakiś czas mieszkałem w Gujach(kilka miesięcy) i nie widziałem w tym nic złego lub szkodliwego( nie mam na myśli łamania prawa) A jeśli chodzi o kłusownictwo i wycinanie drzew to odpowiednie służby(straż leśna, itp) chyba mogą podać statystyki ogólne ( nie tylko z Guj)
Dodam jeszcze że Guje nie są tu jakimś wyjątkiem.Rzeczy takie dzieją się nie tylko tam i każdy dobrze o tym wie lecz czemu milczymy? Może tak jak kiedyś ja uznajemy takie czyny za coś normalnego i nie zdajemy sobie sprawy jakie czynimy takim postępowaniem szkody ,czyli inaczej mówiąc poza kwestią odpowiedzialności karnej(prawa) sporo ludzi ale na pewno nie wszyscy jest nieświadoma innych negatywnych wpływów takiego postępowania.Wydaje mi się także że swoja rolę odgrywa tu bieda i ubóstwo .
Wracając do rajdu to pomysł z poligonem uważam za bardzo dobry i chodź nie wiem czy to możliwe ze strony MON-u to organizatorzy na przyszłość powinni wziąć taki pomysł pod szczególna uwagę.
Do "turysty3" gdybym miał w posiadaniu jakąś łąkę stare ruiny itp. to wierz mi bardzo chętnie bym tam stworzył coś w tym stylu ponieważ uważam że byłaby to nie tylko atrakcja turystyczno- rozrywkowa ale też coś fajnego z czego korzystać mogłaby miejscowa młodzież która tak narzeka na brak rozrywek a jak widać na ulicach coraz więcej zauważa się motorów klasy cross,które przeznaczone są na tego typu tereny.Nie urywam że można też zarobić na takim przedsięwzięciu parę złoty.No i także jeśli już mowa o rajdach to ocaliłoby to drzewa nie stresowało zwierząt a także nie ucierpiałby na tym raczej żadna droga
Chciałbym też podziękować forumowiczom "aron" i "turysta3" bo właśnie o takie dyskusje tu chodzi a pomysł z poligonem uważam za naprawdę bardzo dobry i gdyby rajd ten już teraz odbył się właśnie tam podejrzewam że większość z nas nie protestowałby przeciwko temu.Bo jak widać po postach wyżej na poligon jest zgoda i akceptacja mimo że w dalszym ciągu zanieczyszczane jest środowisko więc czy o to naprawdę chodzi? I na koniec dodam jeszcze że trzy godzinny rajd na terenie poligonu jest naprawdę rozwiązaniem które w minimalnym stopniu zanieczyszcza i niszczy środowisko.Więc moim zdaniem miedzy być a nie być jest to alternatywne rozwiązanie problemu, ponieważ jak widać w poprzednich postach podoba się przeciwnikom jak i częściowym zwolennikom .

PostNapisane: So lip 18, 2009 10:31 pm 
Forumowy As
Forumowy As

vito napisał(a):
Cóż,kiedyś przez jakiś czas mieszkałem w Gujach(kilka miesięcy) i nie widziałem w tym nic złego lub szkodliwego( nie mam na myśli łamania prawa) A jeśli chodzi o kłusownictwo i wycinanie drzew to odpowiednie służby(straż leśna, itp) chyba mogą podać statystyki ogólne ( nie tylko z Guj)
Dodam jeszcze że Guje nie są tu jakimś wyjątkiem.Rzeczy takie dzieją się nie tylko tam i każdy dobrze o tym wie lecz czemu milczymy? Może tak jak kiedyś ja uznajemy takie czyny za coś normalnego i nie zdajemy sobie sprawy jakie czynimy takim postępowaniem szkody ,czyli inaczej mówiąc poza kwestią odpowiedzialności karnej(prawa) sporo ludzi ale na pewno nie wszyscy jest nieświadoma innych negatywnych wpływów takiego postępowania.Wydaje mi się także że swoja rolę odgrywa tu bieda i ubóstwo .
Wracając do rajdu to pomysł z poligonem uważam za bardzo dobry i chodź nie wiem czy to możliwe ze strony MON-u to organizatorzy na przyszłość powinni wziąć taki pomysł pod szczególna uwagę.
Do "turysty3" gdybym miał w posiadaniu jakąś łąkę stare ruiny itp. to wierz mi bardzo chętnie bym tam stworzył coś w tym stylu ponieważ uważam że byłaby to nie tylko atrakcja turystyczno- rozrywkowa ale też coś fajnego z czego korzystać mogłaby miejscowa młodzież która tak narzeka na brak rozrywek a jak widać na ulicach coraz więcej zauważa się motorów klasy cross,które przeznaczone są na tego typu tereny.Nie urywam że można też zarobić na takim przedsięwzięciu parę złoty.No i także jeśli już mowa o rajdach to ocaliłoby to drzewa nie stresowało zwierząt a także nie ucierpiałby na tym raczej żadna droga
Chciałbym też podziękować forumowiczom "aron" i "turysta3" bo właśnie o takie dyskusje tu chodzi a pomysł z poligonem uważam za naprawdę bardzo dobry i gdyby rajd ten już teraz odbył się właśnie tam podejrzewam że większość z nas nie protestowałby przeciwko temu.Bo jak widać po postach wyżej na poligon jest zgoda i akceptacja mimo że w dalszym ciągu zanieczyszczane jest środowisko więc czy o to naprawdę chodzi? I na koniec dodam jeszcze że trzy godzinny rajd na terenie poligonu jest naprawdę rozwiązaniem które w minimalnym stopniu zanieczyszcza i niszczy środowisko.Więc moim zdaniem miedzy być a nie być jest to alternatywne rozwiązanie problemu, ponieważ jak widać w poprzednich postach podoba się przeciwnikom jak i częściowym zwolennikom .
.
Tyle tego namieszałeś,ze trudno wyczaić o co chodzi.Domyślam się,że jesteś "za" a może nawet"przeciw".

PostNapisane: N lip 19, 2009 10:59 am 
Szukasz kwatery na Mazurach? Zajrzyj na stronę http://www.mazury-wegorzewo.pl

PostNapisane: Wt lip 21, 2009 4:42 pm 
Junior
Junior

Nasze Mazury w wielkim finale cudów natury :)

PostNapisane: Wt lip 21, 2009 4:44 pm 
zmk 17 napisał(a):

I z czego radość to początek końca naszej pięknej przyrody, kumasz coś.

PostNapisane: Śr lip 22, 2009 7:29 pm 
Junior
Junior

Gość napisał(a):
zmk 17 napisał(a):

a co ma udział w konkursie do 'końca przyrody'? wytłumacz proszę...

PostNapisane: Śr lip 22, 2009 7:52 pm 
zmk 17 napisał(a):
Gość napisał(a):
zmk 17 napisał(a):

Czyli nie kumasz a pomyśl trochę.

PostNapisane: Cz lip 23, 2009 5:30 pm 
zmk 17 napisał(a):
Gość napisał(a):
zmk 17 napisał(a):

Rusz wreszcie muzgownicą a to tylko jede z licznych problemów jak rusza tu do nieprzygotowanego regionu, zacznij mysleć a nie cieszysz się a naprawdę nie wiesz z czego
http://ekomazury.wm.pl/Mazury-to-siodmy ... iata,75646

PostNapisane: Cz lip 23, 2009 5:31 pm 
Junior
Junior

I z czego radość to początek końca naszej pięknej przyrody, kumasz coś.[/quote]
a co ma udział w konkursie do 'końca przyrody'? wytłumacz proszę...[/quote]
Czyli nie kumasz a pomyśl trochę.[/quote]

no nie kumam ;o dlatego napisałem żeby ktoś mi to wytłumaczył, ale jak na razie to nikt nie jest w stanie mi tego wyjaśnić...

PostNapisane: Wt sie 04, 2009 4:52 pm 
Postępowy
Postępowy

zmk 17 napisał(a):

a co ma udział w konkursie do 'końca przyrody'? wytłumacz proszę...[/quote]
Czyli nie kumasz a pomyśl trochę.[/quote]

no nie kumam ;o dlatego napisałem żeby ktoś mi to wytłumaczył, ale jak na razie to nikt nie jest w stanie mi tego wyjaśnić...[/quote]
Szczerze pisząc to ja także nie kumam i nie widzę powodów do obaw a wręcz przeciwnie. Zauważcie proszę że dzięki temu konkursowi my (forumowicze) a być może także i inni mieszkańcy i turyści zaczęliśmy dostrzegać problemy Mazur przez co stajemy się bardziej odpowiedzialni i co raz bardziej doceniamy i szanujemy ten region.
Myślę tez że dzięki temu konkursowi lokalna władza a także ta na najwyższych szczeblach teraz i w przyszłości doceni walory tej krainy co zaowocuje większym wkładem finansowym i zaostrzeniem praw dotyczących jej "użytkowania" i zagospodarowania a także większym zaangażowaniem się w mazurskie problemy.Dobrym przykładem na to jest pomysł burmistrza Węgorzewa ,który chce stworzyć Eko-marine.Dodam że w Giżycku ,Iławie i pewnie kilku innych miastach takie przyjazne środowisku mariny już powstały bądź są na poszczególnych etapach budowy.
Zauważcie także że do tej pory jakoś nie było zbyt głośnych apeli różnego typu organizacji ekologicznych na temat Mazur.A teraz jedna z największych organizacji ekologicznych na świecie WWF odzywa się w tej kwestii. I moim zdaniem nie jest to przestroga czy też jakiś sposób na zniechęcenie nas do głosowania , jest to raczej apel o zwiększenie nakładów na ochronę środowiska a także próba podniesienia naszej świadomości ekologicznej.
Trzeba powiedzieć sobie wprost że jeśli nie będziemy bardziej świadomi tego jak zanieczyszczamy środowisko (i jak temu zapobiec lub zminimalizować) i jeśli nie będziemy bardziej odpowiedzialni za Nie to z "Siódmym Cudem" czy bez niego ,wcześniej czy później i tak środowisko te ulegnie rozwojowi cywilizacji człowieka z katastrofalnymi skutkami.
Więc ja z pełną wiarą i nadzieją oddaje głos na Mazury w Konkursie 7 Nowych Cudów Świata Natury i państwa także gorąco do tego zachęcam.Bo być może wtedy przed wyrzuceniem worka śmieci do lasu czy też wylaniem ścieków do jeziora powiemy sobie "Co ja robię przecież zanieczyszczam JEDEN z Siedmiu Cudów Świata Natury!!!"

PostNapisane: Wt sie 04, 2009 9:05 pm 
Forumowy As
Forumowy As

Czy Mazurom służy ich promocja?

Promocja Mazur to jakiś splendor dla nas, bo przecież tu mieszkamy, nadzieja na środki finansowe,nadzieja na większe zainteresowanie tym terenem przez turystów-także zagranicznych,...
To wszystko prawda ale pamiętajmy także ,że:

1.Im wiecej reklamy Mazur tym więcej tu turystów.
Im więcej turystów, tym więcej inwestycji.
Im więcej inwestycji,tym więcej zniszczenia przyrody.
A wniosek z tego taki:
Im więcej reklamy Mazur,tym więcej zniszczenia przyrody.

2.Trzeba też pamiętać o tym,że stopień zniszczenia przyrody jest odwrotnie proporcjonalny do nakładów na jej ochronę.
To znaczy,że im więcej krzyczy się o ochronie przyrody ,im więcej srodków przeznacza się na jej ochronę,tym ta przyroda jest bardziej zniszczona.Proszę przyrzec się tym procesom degradacji przyrody w ciągu ostatnich 100 lat.

3.By przyrodę skutecznie chronić to trzeba inwestować nie tyle w instytucje ,urządzenia techniczne czy w firmy oczyszczania ale trzeba inwestować w człowieka.
W taki proces wychowania człowieka (zwłaszcza młodego pokolenia) by chciał ograniczać swoje wyszukane i często sztuczne potrzeby,które w miarę bogacenia się społeczeństwa lawinowo rosną a ich zaspokajanie prowadzi nieuchronnie do niepotrzebnego niszczenia przyrody (mimo wzrastających środków na jej ochronę).
Owszem , tworzy się skanseny czystej przyrody (choć i tam wdziera się technika) ale generalnie przyroda ulega systematycznemu niszczeniu.

4.Cieszmy sie Mazurami,podziwiajmy ich piękno ale też brońmy te tereny przed zalewem bogatych i rządnych wyszukanych atrakcji turystów z całej Europy a może i z całego świata.
Nie da się zjeść ciastka i i równocześnie je mieć w całości.
Musimy wybierać.
Albo będziemy mieli pieniądze z najazdu turystów i ze sprzedaży terenów,betonowe oraz wygodne drogi i ścieżki,parki wszelakiej rekreacji, strzelające w niebo betonowe i luksusowe hotele,naszpikowane elektronika domy-warownie amerykańskich czy niemieckich miliarderów,zryte kołami tory rajdowe,ogłuszający ryk silników i dzikiej elektronicznej muzyki,wąskie bramki pozwalające na dojście do jeziora albo zachowamy dziką przyrodę ,czyste powietrze,czystą wodę,śpiew ptaków,rechot żab i błogą cisze.
Jeśli to stracimy to powrót do pierwotnego stanu już będzie niemożliwy.

Ostatnio edytowano Pt sie 14, 2009 12:45 pm przez Tomasz8, łącznie edytowano 2 razy

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]