Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Cz sty 18, 2018 7:40 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: 'Przecudowne' Mazury
PostNapisane: Pt sie 19, 2005 8:38 am 
http://wiadomosci.onet.pl/1242206,2677,1,kioskart.html

tak teraz patrza na nasze 'piekne ' Mazurki. Szkoda, bo marnowac taki potencjal to grzech.

Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 19, 2005 7:18 pm 
widać że autor artukułu ,zna się, na rzeczy :lol:
,,łódka marki Tango,,
jaka marka?? typ jeżeli już (nie że sie czepiam typ a marka to dwie różne rzeczy)
zresztą cała ta wypowiedz jest strasznie chaotyczna
raz pisze o pływaniu po północy mazur a zaraz później o jakiejś pani inspektor z Mikołajek...

Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 26, 2005 10:23 pm 
Ladny artykuł o "wielkim"... śmietniku!

W ostatnich latach powstawały jak grzyby po deszczu różnorodne organizacje i stowarzyszenia, które za zadanie stawiały sobie m. in. "Czyste Mazury" - jak widać to były tylko hasła do zapewnienia sobie intratnych posadek..!

Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 05, 2005 10:59 pm 
Natchniony
Natchniony

Gdyby każdy, kto żegluje zabrał swoje śmieci i wyrzucił je w miejsce ku temu przeznaczone - nie byłoby tak brudno.
Oczywiście, pewna miarą cywilizacji danego kraju jest fakt ustawienia niemal wszędzie koszy na śmieci, ale skoro u nas z cywilizacja na bakier to dlaczego niby zaraz ma być na bakier z czystością?
Nie chce uogólniać , ale dlaczego turyści odwiedzający Mazury dziwią się, że tak na nich brudno? A co robią z odpadami po swoich biwakach? Gdzie stacjonują? Czy przypadkiem po ugotowaniu ziemniaków na łajbie nie odlewają gorącej wody do jeziora? I czy zaraz obok tej gorącej wody nie lądują skórki warzyw i foliowa torebka?
Mieszkam na Mazurach od kilkunastu lat i tylko raz żeglowałam. To nie my, autochtoni, zaśmiecamy brzegi naszych jezior. Niech każdy dba o to by po nim pozostał porządek, żeby nie trzeba było organizować akcji typu sprzątnie świata, kiedy to dzieciaki z przedszkola i szkół grzebia w stosach odpadów.

a ja wciąż za nią - tak jak mogę...

Tytuł:
PostNapisane: N paź 16, 2005 3:06 pm 
U mnie w Mrągowie nie jest brudno. Może się przyzwyczaiłam, nie wiem, ale zdaje mi się , że jest czysto.

Mo ma racje. Gdybyśmy wszyscy dbali o nasze otoczenie nie byłoby problemu, tylko teraz większosć robi problem jak t5rzeba podejść do kosza. po co się męczyć skoro mozna rzucić pod nogi. Sterty odpadków... zaśmiecone biwaki to sprawa turystów. Dobrze wiem jak wygląda Mrągowo po Pikniku Country. To dopiero WIELKI ŚMIETNIK. Więc zacznij dbać o mazury, a one umilą nam wypoczynek.

Tytuł:
PostNapisane: N paź 16, 2005 5:47 pm 
Zgadzam się. Jeśli chcemy mieć czyste otoczenie, musimy sami o to dbac. Brak koszy nie ma tu nic do rzeczy, jest to wyłącznie kwestia kultury osobistej . Śmieci po biwaku można spakować do tzw. jednorazówek i wyrzucić w miejscu do tego przeznaczonym. Zaręczam, ze jeszcze nikomu korona z głowy z tego powodu nie spadła.

Problem nie dotyczy wyłącznie Mazur, ale także innych regionów o charakterze turystycznym. Wraz z rodziną często wypuszczamy się do wielu ciekawych miejsc w kraju i niejednokrotnie natykamy się na stosy butelek typu PET, plastikowych kubków, resztek jedzenia... Wstyd! Zwłaszcza przed obcokrajowcami. Cóż? Widać musi jeszcze dużo wody w Wiśle upłynąć zanim zmieni się mentalność naszych drogich rodaków...

elcia

Tytuł:
PostNapisane: So mar 18, 2006 4:35 pm 
Postępowy
Postępowy

Że jest troszke nasyfoine to fakt. Pańswto niespecjalnie troszczy się o nasz region, ale jest to też wina wielu turystów. Mało to "warszawki" przyjeżdża?! Śmiecą ile wlezie, a później piszą takie artykuły.
A po drugie to autor tego artykułu nie ma pojęcia o cenach czarteru żaglówek. " :arrow: Doba za średniej wielkości łódkę kosztuje od 800 do 1500 złotych" Więc najlepsza, wypasiona łódka (8 os.) w najlepszej firmy czarterowej w środku sezonu kosztuje max 600zł. za dobe.
Wniosek z tego taki, że zapewne rodzice szanownego dziennikarza mają własny pensjonat nad morzem, albo Górale wręczyli mu łapówke. :twisted: innego sensu ten atykuł po prostu nie ma :!:

Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 24, 2006 7:34 pm 
Reja napisał(a):
Wniosek z tego taki, że zapewne rodzice szanownego dziennikarza mają własny pensjonat nad morzem, albo Górale wręczyli mu łapówke. :twisted: innego sensu ten atykuł po prostu nie ma :!:

co za kon...typowy przyklad mentalnosci rodem z IVRP...jak sie czegos nie rozumie albo nie wie...to trzeba do tego dopisac jakas teorie spiskowa...jeszcze zapomniales dodac, ze ten dziennikarz to pewenie pedal, zyd, mason, czarnuch ...a i tak wszystkiemu winna jest PO...ehhhh:/

Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 21, 2008 2:33 am 
Postępowy
Postępowy

Z tymi Góralami, to fakt przesadziłam;) Ale artykuł jest bezwzględnie zakłamany i nijak ma się do rzeczywistości. A wszystkiemu winny jest ... Pan Dziennikarz. Minęły 2 lata i wciąż go nie usunęli. Niedobrze

Tytuł: Re: 'Przecudowne' Mazury
PostNapisane: So mar 07, 2009 4:46 pm 
Postępowy
Postępowy

Zachęcam wszystkich państwa do oddawania głosów w konkursie na 7 NOWYCH CUDÓW ŚWIATA NATURY w którym zgłoszone zostały nasze mazury. Podaje link do ankiety w której wystarczy wypełnić kilka "okienek" i głos oddany !!! Gorąco zachęcam do głosowania!!!!!NIECH WYGRAJĄ MAZURY!!! :D :D :D LINK DO ANKIETY: http://www.new7wonders.com/nature/en/vote_on_nominees/ :D :D :D

PostNapisane: Pn mar 09, 2009 11:42 am 
Jaki tam siódmy cud świata natury. Rabunkowa gospodarka w stosunku do zasobów przyrodniczych naszego regionu zamieni niedługo ten cud w syf, do tego sprzedany po kawałku i ogrodzony. Mazurskie jeziora nie wytrzymają presji jakie wywierają na nie turyści, właściciele działek, pensjonatów, firm zajmujących się czarterem łodzi. Ogołocone brzegi, myte detergentami jachty /widziałem/ i tony nieczystości z nich lądujące w wodzie swoje zrobią. Oczywiście nie jest to jeszcze jakś apokalipsa, ale zmiany są coraz bardziej widoczne.

PostNapisane: Pn mar 09, 2009 7:44 pm 
Postępowy
Postępowy

Więc być może tytuł jednego z siedmiu cudów świata natury uświadomił by nas i turystów o tym jak ważny jest to region ,może także dzięki temu tytułowi stalibyśmy się bardziej odpowiedzialni za nasze Mazury, i jeszcze jedno " może" takie wyróżnienie przyczyni się do zwiększenia zainteresowania się problemami Mazur przez rożnego typu organizacje co mogłoby doprowadzić do zaostrzenia przepisów (w tym kar) jeśli chodzi o te problemy które przedstawił "Gość".
Więc uważam ze o taki tytuł jako mieszkańcy tego regionu powinniśmy powalczyć zwłaszcza że (jak do tej pory) Mazury są na PIĄTYM MIEJSCU NA DWUDZIESTU KANDYDATÓW W SWOJEJ GRUPIE

PostNapisane: Pt mar 13, 2009 5:10 pm 
Głosowałem na te Mazury, ale gdzie nam do prawdziwych cudów świata. Jeziora przeważnie z wodą 3 klasy czystości i jak tu ktoś już napisał z coraz bardziej "zagospodarowanymi" ich brzegami. Przyjrzałem się Święcajtom w Kolonii i Ogonkach, tam już prawie nie ma dostępu do brzegu. U nas też cudów jakby ubywało. Trwa wycinka drzew w mini parku w okolicach portu. Podobno stanie tam dom, ale dlaczego kosztem zieleni?

PostNapisane: So maja 02, 2009 9:53 am 
Gość, Utworzony: 2009-05-01 18:57:07
od zarania dziejów warszawiacy pchają sie na mazury by je zaśmiecać jednak mają chyba troche pojęcia,że nikt ich tu nie trawi

węgorzewianin, Utworzony: 2009-05-02 08:41:55
I tu się mylisz przejdź się po lesie w stronę Małpiego Gaju samochodami wjeżdżają w lasek imprezki w lasku a po imprezkach śmietnisko.
Dzieci i młodziez szkolna zbierała i co z tego syf w lasach zostawiają miejscowi wiec nie pitol głupot, dzisiaj piękna pogoda na spacer to zobaczysz co się dzieje np przy cmentarzu zołnierzy.

węgorzewianin, Utworzony: 2009-05-02 09:07:23
Drugą sprawą jest to że zrobiono taras widokowy z tyłu cmentarza ale żadnego kosza na śmieci, nie wiem kto powinien tam ustawić kosze ale śmieci walaja się od góry do dołu aż jeziora.
Wstyd dla śmiecących tam ludzi ale i wstyd dla tych co opiekują się tym cmentarzem za brak jakichkolwiek pojemników na śmieci.
:brick:

PostNapisane: So maja 02, 2009 1:00 pm 
Jadąc na Kal zauważyłem na zakręcie przy zjeździe na plaże rozwalony chodnik z polbruku widać że to jakiś ciężarowy samochod musiał być bo wcisnięte jest część polbruku oraz kilka kostek wyrwanych, prawdopodobnie z budowy ośrodka policyjnego bo w tę drogę piaskową jezeli wjeżdza cięzarowy to tylko tam w tej chwili układają tam polbruk, może się mylę może jakiś wiozący żaglówkę, teraz wystawiają na jeziora.
Zresztą nieważne chodzi o to że bydle które to zrobiło mogło naprawić ten chodnik wcisnął to wcisnął ale mógł kostki powkładac teraz nastąpi efekt domina kostki po kolei będą wyjmowane i weź tu zrób coś dobrego jak jakiś cham zepsuje.
Gdzieś przeczytałem że turyści z Warszawy przyjadą śmiecić, człowieku który to napisałeś popatrz to robią przedewszystkim miejscowi owszem zdarzają się i turyści nie grzeszący czystością ale nie koniecznie tylko z Warszawy.

:unhappy:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]