Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Pn kwi 23, 2018 5:22 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 146 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Imprezy w Wegorzewie
PostNapisane: So sty 25, 2014 2:41 pm 
Natchniony
Natchniony

No i stało się, chyba nikt nie przypuszczał, że coś takiego może się stać. Podejrzewam, że i księża z małego kościółka chyba nie wierzyli, że koncert można anulować. Jeszcze SF nie rozpoczął się, a już głośno w Polsce o Węgorzewie. Od lat na Zamkowej3 powtarza się tradycyjną formułkę, że dzięki festiwalowi promujemy miasto. Są i tacy, którzy twierdzą, że festiwal to jedyny ratunek dla miasta. Czy o taką promocję chodziło?
Dla mnie koncert tego zespołu ani grzał ani ziębił, własne zdanie o zachowaniu członków zespołu mam, do tej muzyki nic nie mam, nie jest w moim guście, każdy słucha to, co lubi. Każdy też mógł się wypowiedzieć, wypowiedzieli się zwolennicy i przeciwnicy, wypowiedzieli się księża do czego mieli prawo, wypowiedzieli się również przeciwnicy księży do czego też mieli prawo. I co .... Wydaje mi się, że po części wszyscy się pogubili, przeciwnicy, zwolennicy, media, a najbardziej pogubili się organizatorzy łącznie z władzą. Przerosło ich to.
Zabrakło im odwagi? Śmiem wątpić przecież poparcie mieli ogromne, widać to nie tylko w komentarzach internetowych.
Popełniono błąd? Może władza (organizator też władza) zapraszając Behemotha źle policzyła dni w kalendarzu, ach te kalendarzyki, nie jedna pomyliła się w obliczeniach.
Ktoś nie brał pod uwagę roku wyborczego, a może brał, tylko w momencie zapraszania zespołu panowała pewność tego towarzystwa co do kolejnego zwycięstwa przy urnach wyborczych ?
Pogubili się również i inni, ci inni zapomnieli, że zakazami ludzi, a szczególnie tych młodych, nie przyciągnie się do "siebie". Zakazy na młodzież działają w odwrotną stronę.
Tak, chyba wszyscy się pogubili, jak teraz jedna i druga strona spojrzy w oczy tym młodym ludziom?

http://www.youtube.com/watch?v=S4LYzqao ... re=related
http://www.infor.pl/prawo/konstytucja/o ... iedzi.html

PostNapisane: Wt sty 28, 2014 2:23 am 
Postępowy
Postępowy

Właśnie, pogubili się, bo nikt się nie spodziewał takiego obrotu sprawy, takiego oburzenia, tak wielu(jak się okazało)zwolenników tej muzyki i zespołu a także zwolenników(jak wnioskuje po komentarzach pod artykułami )po prostu swego rodzaju "wolności". Teraz chyba można tylko mówić kto jest największym przegranym tego zamieszania.A moim zdaniem nie są to na pewno fani tej muzyki , zespołu czy tez ogólnie dobrej zabawy.Największym przegranym okazał się właśnie kościół (księża). Dlaczego? Dlatego że,stracili zaufanie i szacunek młodych ludzi (a może i nie tylko młodych),zamiast iść na pole namiotowe w trakcie SF i rozmawiać z tymi ludźmi jak oni to widza, odbierają,rozumieją i wtedy ewentualnie wyciągnąć wnioski na przyszłość, woleli od razu przeciwstawić się z tzw. "grubej rury" pisząc anonimowylist do organizatorów, władz miasta i lokalnej prasy.Anonimowi przeciwnicy(z listu) zaś przegrali najmniej bo pozostaną anonimowi, a na koncert i tak by pewnie nie poszli więc jednym słowem nie stracili nic.
Drugim przegranym jest chyba SF(z organizatorami) Dlaczego? Dlatego że, muzyka(i festiwale) przez wielu uważana jest jako symbol wolności słowa,wolności "ogólnej",uczuć,poglądów itp. To co się stało pokazuje że,SF jest w jakiś sposób kontrolowany przez ludzi z zewnątrz, którzy nie wiele maja wspólnego z takim imprezami.Jeśli dobrze pamiętam można było oddawać głosy na zespoły , które chciało by się w przyszłości usłyszeć na scenie SF -organizatorzy!!! Po co to było??? Kolejny zawód i i minus dla SF. Prestiż festiwalu też stracił skoro nie można tam usłyszeć gwiazd światowego formatu bo jakiś anonimowy świstek papieru przestraszył kierownictwo.
I trzeci dość kontrowersyjny przegrany moim zdaniem to "władzo-wybory". Sporo komentarzy mówi o tym że władza przytaknęła dla przeciwników z powodu wyborów , które za te przytaknięcie przegra, w co właśnie wątpię (chodź chciałbym się mylić). Władza doskonale wiedziała co robi, a mianowicie - przyjezdni(na SF) na wybory nie pójdą , młodzież miejscowa na wyborach i w kościołach to raczej mały procent.A ludzie starsi i w większości "kościelni" to największa populacja głosujących wiec trzeba było im się "przymilić". Stąd taka a nie inna postawa władz i dlatego uważam że, są na trzecim miejscu wśród przegranych tej afery. No chyba że się ta miejscowa młodzież zmobilizuje i podziękuje im za to na wyborach !!!!
Takie jest moje zdanie na temat tego wydarzenia , fanem i zwolennikiem grupy i muzyki "Behemoth" nie jestem. Jak już pisałem pod artykułem na koncert może i bym się wybrał z czystej ciekawości (tym bardziej teraz po tej "awanturze" :wink: ) zwróciłbym jednak uwagę na inne zespoły tego dnia SF.

PostNapisane: Wt sty 28, 2014 7:09 pm 
Natchniony
Natchniony

Możemy teraz dyskutować, kto najbardziej stracił na tym całym zamieszaniu, jedni mniej inni więcej, ale jest ktoś, kto zyskał. Zyskał zespół Behemoth, okazało się, że nadgorliwość kilku osób doprowadziła do zwiększenia zainteresowania zespołem i ich muzyką. Jak stwierdził ktoś z ich ekipy, zwiększyła się ilość wejść na stronę FB zespołu, Darskiego, zwiększyła się ilość wyświetleń ich utworów na YT itp. Jest udowodnione, że takie i podobne akcje przynoszą odwrotny skutek.

Ja jednak za najbardziej przegranych uważam władzę, władza mogła wysłuchać i odprawić księży do organizatorów, przecież burmistrz powiedział, że to nie gmina zaprasza zespoły. Przypuszczam, że, gdyby radny Iwaniuk miałby naprawdę wolną rękę, zespół zagrałby, ale okazuje się, że decydują inni i dlatego Twoje słowa potwierdzają się "To co się stało pokazuje, że SF jest w jakiś sposób kontrolowany przez ludzi z zewnątrz, którzy nie wiele mają wspólnego z takim imprezami."

Co do frekwencji w wyborach młodych ludzi w Wegas, fakt, młodzi nie bardzo tymi sprawami są zainteresowani co nie znaczy, że ich tam nie ma. Może nastąpić "mobilizacja" i w listopadzie podziękują temu towarzystwu za udany koncert zespołu. Jeżeli młodzi zapomną, zawsze można temat przypomnieć, internet to moc!
Co do innych wyborców, z tego co słychać dla większości mieszkańców cały ten temat związany z zespołem jest coś w rodzaju: jednym uchem wpadło drugim wypadło. Wychodzi na to , że kilku lub kilkunastu aktywistów wyszło przed szereg, a skutki wiadome: koncert odwołany, księża z "małego" stracili trochę punktów, które przez tyle lat zasłużenie zgromadzili, a zainteresowanie Behemotem zwiększone.
Księża poszli do władzy z powodu swojej profesji, to można zrozumieć, ale, że władza ulega aż w taki sposób? To jest zastanawiające. Dlatego ci obojętni występem zespołu mogą pomyśleć, że władza jest słaba, a słabej i podatnej władzy na kaprysy kilku ludzi nam tu nie trzeba, obojętnie jakiego tematu to by dotyczyło.
Od początku to wszystko poszło nie tą drogą i można to zakończyć słowami "Sorry, taki mamy klimat".

Zastanawia mnie jedno, dlaczego nie podpisali się z nazwiska autorzy pisma do redakcji. Czego lub kogo się obawiają?

PostNapisane: Pt sty 31, 2014 11:36 pm 
Forumowy As
Forumowy As

M.Legion napisał(a):
No i stało się, chyba nikt nie przypuszczał, że coś takiego może się stać. Podejrzewam, że i księża z małego kościółka chyba nie wierzyli, że koncert można anulować. Jeszcze SF nie rozpoczął się, a już głośno w Polsce o Węgorzewie. Od lat na Zamkowej3 powtarza się tradycyjną formułkę, że dzięki festiwalowi promujemy miasto. Są i tacy, którzy twierdzą, że festiwal to jedyny ratunek dla miasta. Czy o taką promocję chodziło?
Dla mnie koncert tego zespołu ani grzał ani ziębił, własne zdanie o zachowaniu członków zespołu mam, do tej muzyki nic nie mam, nie jest w moim guście, każdy słucha to, co lubi. Każdy też mógł się wypowiedzieć, wypowiedzieli się zwolennicy i przeciwnicy, wypowiedzieli się księża do czego mieli prawo, wypowiedzieli się również przeciwnicy księży do czego też mieli prawo. I co .... Wydaje mi się, że po części wszyscy się pogubili, przeciwnicy, zwolennicy, media, a najbardziej pogubili się organizatorzy łącznie z władzą. Przerosło ich to.
Zabrakło im odwagi? Śmiem wątpić przecież poparcie mieli ogromne, widać to nie tylko w komentarzach internetowych.
Popełniono błąd? Może władza (organizator też władza) zapraszając Behemotha źle policzyła dni w kalendarzu, ach te kalendarzyki, nie jedna pomyliła się w obliczeniach.
Ktoś nie brał pod uwagę roku wyborczego, a może brał, tylko w momencie zapraszania zespołu panowała pewność tego towarzystwa co do kolejnego zwycięstwa przy urnach wyborczych ?
Pogubili się również i inni, ci inni zapomnieli, że zakazami ludzi, a szczególnie tych młodych, nie przyciągnie się do "siebie". Zakazy na młodzież działają w odwrotną stronę.
Tak, chyba wszyscy się pogubili, jak teraz jedna i druga strona spojrzy w oczy tym młodym ludziom?

Widzę ze autor powyższego tekstu jest wybitnym dyplomatą. Jest "ZA" a nawet "PRZECIW".
To się nazywa: "umieć pływać ".
Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek.

PostNapisane: So lut 01, 2014 10:09 am 
Natchniony
Natchniony

Ja rozumiem, że ktoś chciałby rozpętać "krucjatę" w sprawie występu zespołu np. "Głos Mieszkańców Miasta Węgorzewo", nie tylko w sposób anonimowy w formie listu do redakcji, ale też na wszystkich forach. "Krucjata" nie nastąpiła, bo nie każdy musi mieć takie same zdanie jak ci zakamuflowani, anonimowi z listu. Przerabiano już w tym kraju "jedynie słuszną drogę".
Podzieliłem wszystkich "punktami", do czego mam prawo z racji tej strony (forum), takie jest moje zdanie.
Chętni do czytania widzę, że są. Od momentu ukazania się komentarzy dotyczących tego tematu prawie dwieście wejść, a licznik dalej bije. Jak komuś nie pasuje niech nie czyta.
Miłego dnia z Bogiem.

PostNapisane: N lut 02, 2014 5:21 pm 
Forumowy As
Forumowy As

Na węgorzewskiej stronie przeczytałem oświadczenie p. A. Iwaniuka i ręce mi opadły.
http://www.3.wegorzewo.pl/oswiadczenie- ... -festival/

W jakim celu, w oficjalnym oświadczeniu organizatorów Seven Festivalu w Węgorzewie, przywołuje aż tyle epitetów!!
Przeciwnikom występu zarzuca.”nietolerancję”, nazywa ich „zwolennikami cenzury”, „zwolennikami inkwizycji”....
Czyżby uważał, że siłę argumentów można zastąpić argumentami siły epitetów?
Czy to jest przykład dyskusji, którą chcemy pokazać młodzieży?

Autor oświadczenia prezentuje przedziwne rozumienie tolerancji, która działa tylko w jedną stronę:
Kto się z nim zgadza, ten tolerancyjny, postępowy a kto się nie zgadza, ten swołocz zamordysta i zwolennik palenia na stosie wszystkich przeciwników.
Czyżby autor oświadczenia uważał,że zachowania członków zespołu Behemoth należny tolerować a przeciwników tych zachowań tolerować nie należy?

A może by tak na przeciwników występu zespołu Behemoth popatrzyć jak na ludzi, którzy w tej sprawie maja odmienne zdanie i w duchu tej odpowiedzialności i w trosce o młodzież ( anie dla prowadzenia „ideologicznych polsko-polskich swarów”) swój pogląd wyrażają?
Przecież cieszymy się wolnością słowa i za korzystanie z niej nie należny nikogo przezywać inkwizytorem.

PostNapisane: N lut 02, 2014 5:53 pm 
Młodzik
Młodzik

Nie ma co się obrażać za inkwizycję, bo to nazwa związana z Kościołem, a odwołanie występu Behemotha na czyjeś żądanie jest przecież cenzurą, bo jak to inaczej nazwać? A co do tolerancji, to chyba nikt jej tyle nie doświadcza co właśnie Kościół. Jakoś nikt nie protestuje przeciw procesjom i innym uroczystościom kościelnym w miejscach publicznych. Sądzę, że więcej złego o Nergalu księża, a i ty sam moglibyście powiedzieć i napisać po obejrzeniu jego szatańskiego koncertu niż teraz, pół roku przed SF.

PostNapisane: N lut 02, 2014 6:43 pm 
Forumowy As
Forumowy As

demonter napisał(a):
(..................)Sądzę, że więcej złego o Nergalu księża, a i ty sam moglibyście powiedzieć i napisać po obejrzeniu jego szatańskiego koncertu niż teraz, pół roku przed SF.

By wiedzieć, że ogień parzy niekoniecznie trzeba wkładać gołą nogę do ogniska.

By wiedzieć jakie wartości prezentuje Nergal, niekoniecznie trzeba go wpuszczać na węgorzewskie podwórko.
Wystarczy przejrzeć relacje z niektórych jego koncertów i rozpraw sadowych, które mu wytoczono.

Pewnie do Nergala nikt by nic nie miał, gdyby prezentował muzykę, bez tej komercyjnej i (w moim przekonaniu) szkodliwej otoczki. Nazywanie tego WIELKĄ SZTUKĄ, o którą warto kruszyć kopie, jest chyba przesadą.
Mamy tyle dobrych zespołów,że bez Nergala mamy czego słuchać.

Dziwie się bardzo ze p. A.Iwaniuk broni Nergala jak niepodległości!

PostNapisane: N lut 02, 2014 8:14 pm 
Natchniony
Natchniony

Pominę sprawę zespołu, moje zdanie jest znane. Wypowiem się krótko na temat padających niektórych słów związanych z ostatnim zamieszaniem.
Śmieszne wyglądają te wypominki "inkwizycja", "zwolennicy cenzury". Co do słowa "inkwizycja", nie będę rozkładał tego na czynniki pierwsze, demonter wyraźnie przypomniał z czym lub z kim jest kojarzona. Natomiast słowa "zwolennicy cenzury", wypowiedziane przez dzisiejszego demokratę, a dawniej członka jedynie słusznej drogi, chyba też są nie na miejscu. Myślę, że w szczegóły nie ma co wchodzić.
Nie idźcie już tą drogą.

PostNapisane: N cze 22, 2014 6:36 pm 
Natchniony
Natchniony

Dzisiaj odbyła się coroczna impreza, tu nie ma kontrowersji co do występujących zespołów. Na tej imprezie występują dzieci i ich rodzice, a dochód z tego festiwalu przeznaczony jest na szczytny cel, stypendia pomostowe dla węgorzewskiej młodzieży.

Załączniki:
Komentarz: Zdjęcie ze strony https://www.facebook.com/MiastoWegorzewoPL
Salwatoriański Festyn Rodzinny.jpg
Salwatoriański Festyn Rodzinny.jpg [ 101.59 KiB | Przeglądane 2838 razy ]

PostNapisane: Pn cze 23, 2014 9:51 am 
Forumowy As
Forumowy As

M.Legion napisał(a):
Ja rozumiem, że ktoś chciałby rozpętać "krucjatę" w sprawie występu zespołu np. "Głos Mieszkańców Miasta Węgorzewo", nie tylko w sposób anonimowy w formie listu do redakcji, ale też na wszystkich forach. "Krucjata" nie nastąpiła, bo nie każdy musi mieć takie same zdanie jak ci zakamuflowani, anonimowi z listu. (....)

Krucjata nie nastąpiła przede wszystkim dlatego, że zniknął promotor pomysłu. Dwie czy osoby władne sprowadzić Nargala do Węgorzewa wycofały sie, bo nie miały poparcia dla swojego pomysłu. A wręcz przeciwnie, natknęły się na delikatny sprzeciw.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 146 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]