Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Pn sty 22, 2018 2:08 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Narciarstwo biegowe
PostNapisane: So lis 23, 2013 10:49 pm 
Berbeć
Berbeć

Witam
Mam nadzieję, że powoli aczkolwiek nieubłaganie zbliża się zima i zastanawiałem się czy są tu jacyś chętni uprawiający narciarstwo biegowe.
Może wspólnymi siłami udałoby się opracować czy nawet przygotować jakieś trasy biegowe. Marzeniem byłoby mieć coś takiego jak mają w Gołdapi ale do tego to pewnie zbyt duże środki trzebaby uruchomić. Ale są fajne przecinki leśne np wzdłuż drogi do Pozezdrze, które możnaby wykorzystać. Powstaje teraz piękna autostrada na końcu ścieżki rowerowej. Trochę przygotowań i byłaby super trasa. Tyle, że do przygotowania trasy potrzebny jest sprzęt np jakiś skuter śnieżny. Tak to bodajże robią właśnie w Gołdapi ale nasz Osir nie dysponuje takim sprzętem. Coraz ludzi biega na biegówkach i gdyby tak zsumować głosy to może nasze władze znalazłby jakieś środki na taki sprzęt. Co o ty myślicie?
Pozdrawiam

Tytuł: Re: Narciarstwo biegowe
PostNapisane: N lis 24, 2013 6:30 pm 
Natchniony
Natchniony

Mater napisał(a):
Witam
.............. Coraz ludzi biega na biegówkach i gdyby tak zsumować głosy to może nasze władze znalazłby jakieś środki na taki sprzęt. Co o ty myślicie?
Pozdrawiam

To zależy od tego ilu ludzi biega, jeżeli jest ich kilku, to nikt nie będzie dla takiej garstki kupował sprzętu. Gdyby było około dwudziestu, to wtedy można zacząć jakiekolwiek rozmowy. Powinieneś zorientować się ilu byłoby chętnych do biegania, może w lokalnej gazecie jakaś informacja, ogłoszenie, czy zaproszenie na spotkanie biegaczy narciarskich przed sezonem.
Trasy są (ścieżki rowerowe) tylko działać, co prawda ja nie biegam, ale popieram Twój pomysł.

http://konstytucja.wieszjak.pl/omowieni ... iedzi.html

PostNapisane: Pn lis 25, 2013 10:58 am 
Berbeć
Berbeć

Myślę, że wbrew pozorom dość spora grupa ludzi uprawia rekreacyjne bieganie na nartach. Ja sam znam około 10 osób tak odpoczywających zimą. W zimie można było zobaczyć, ze po przygotowanych przeze mnie śladach też ktoś biega a także powstają nowe ślady biegówek. To jest fajna forma aktywności zimowej dla tych co lubią się ruszać.
Pytanie tylko jaka część z tych ludzi czyta to forum czy jak do nich dotrzeć?
Twoje pomysły z ogłoszeniami są godne uwagi, może zwrócić się o pomoc w tej sprawie do Osiru.
Myślę że problem raczej dotyczy naszej cechy narodowej, trudności żeby oficjalnie coś zrobić bądź zająć stanowisko. Zaraz się usłyszy a po co dla mnie to? Dla mnie nie potrzeba :) Nie w jednej dziedzinie to przerabiałem i niestety to dość często się zdarza.

Jest też druga strona medalu.
Jeśliby pojawiły się dobrze przygotowane trasy biegowe można by się tym szerzej pochwalić. Może wówczas ktoś by chciał spróbować takiej rekreacji. A na pewno przyciągnęłoby to zimowych turystów do nas w tym pustym turystycznie okresie.
Doskonała promocja naszego miasta i wykorzystanie pięknych terenów które są wokoło.
To tak samo jak z promenadą czy ścieżkami rowerowymi. Są, to widać ludzi spacerujących czy to z kijkami czy bez, biegających, jeżdżących rowerami czy na rolkach. Jednak tu wpierw powstała możliwość, a jak jest to przynajmniej jakaś część z niej korzysta.
I o to właśnie w tym wszystkim chodzi :)
Zobaczymy czy tu będzie jakiś odzew poza Tobą i wtedy może coś uda się w tym temacie poruszyć. Czytających jest sporo a odpowiedziałeś tylko Ty.
Pozdrawiam

PostNapisane: Pn lis 25, 2013 8:16 pm 
Natchniony
Natchniony

Mater napisał(a):
....................Zobaczymy czy tu będzie jakiś odzew poza Tobą i wtedy może coś uda się w tym temacie poruszyć. Czytających jest sporo a odpowiedziałeś tylko Ty.

Ja bym nie liczył na zmasowany odzew na forum, fakt, czytających jest sporo, ale tylko czytających. Jedynym plusem jest to, że wśród czytających są decydenci, a to może pomóc w przyszłości. Może, ale nie musi.
Powtórzę propozycję z poprzedniego postu, napisz do gazety lokalnej, najlepiej to zajdź do redakcji, powiedz o co Tobie chodzi, jestem pewien, że pomogą. Jak skrzykniesz chętnych wystartujcie do OSiR-u lub bezpośrednio do burmistrza, ja wybrałbym to drugie.
Walcz, jeżeli uważasz, że warto, a warto ja to widzę po Twoich dwóch komentarzach. Nie jest lekko wiem coś na ten temat. Niestety ja Tobie w tym temacie nie pomogę, napisałem wcześniej, że nie biegam, ja jeżdżę rowerem.
Trzymam kciuki za Twoją sprawę.

http://konstytucja.wieszjak.pl/omowieni ... iedzi.html

PostNapisane: Pt lis 29, 2013 10:11 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Wiam,witam.cieszę się,że ktoś podobnie jak i ja myśli o narciarskiej trasie biegowej.Trenuję narciarstwo biegowe(krok dowolny) od kilkunastu lat.Z własnego doświadczenia wiem,że trudno jest trenować ,nie mając właściwej trasy do tego przeznaczonej.Moim zdaniem najlepiej do tego nadaje się promenada,która jest oświetlona i tam też można wieczorami trenować ten wspaniały sport.W ubiegłym sezonie ktoś pomyślał i rozpychałano śnieg na promenadzie na części dla pieszych,zaś pozostała część nie była odśnieżana.Dzięki temu mogłem przygotowywać sobie odcinki tej trasy do treningu.Ubijałem to zwyczajnie nartami,przestąpając bokiem.Po tak przygotowanym odcinku około 300m mogłem trenować.Byłem bardzo często po 2 do 3 godz dziennie i niestety nie spotkałem narciarzy,którzy jeździliby na nartach krokiem dowolnym(nie liczę 4 osób ze swojej rodziny)(klasykiem to widywałem).Ze smutkiem stwierdzam,że pomimo tego,że jest na promenadzie zakaz ruchu pojazdów,to nagminnie ktoś tam jeździł niszcząc przygotowaną trasę.Także w lesie nad Swięcajtami ubijałem podobnej długości odcinek,ale i tam samochodami wjeżdzali, niszcząc trasę,gdy zwracałem uwagę,to jeszcze wyśmiewali,że nie ma tam oznaczonej trasy narciarskiej.Cóż poradzić na takich.Do techniki dowolnej nadawała by się bieżnia na stadionie,gdyby ją ktoś ubijał.Mam nadzieję,że w nadchodzącym sezonie znajdzie się chociaż kilku biegaczy,aby na promenadzie uprawiać ten sport.Do przygotowania odpowiedniego trasy nie trzeba Bóg wie nie jakiś środków.Wystarczy skuter śnieżny i aby ciągnął za sobą obrotowy walec szrokości 1m i tak jak robią to w Gołdapii.Może,gdy zbierzemy się w większą grupę ,to będzie szansa,że jakaś instyttucja zajmująca się sportem w mieście zacznie dostrzegać również i takie odmiany sportu.

PostNapisane: Wt gru 03, 2013 1:06 pm 
Berbeć
Berbeć

M.Legion napisał(a):
Mater napisał(a):
Walcz, jeżeli uważasz, że warto, a warto ja to widzę po Twoich dwóch komentarzach. Nie jest lekko wiem coś na ten temat. Niestety ja Tobie w tym temacie nie pomogę, napisałem wcześniej, że nie biegam, ja jeżdżę rowerem.
Trzymam kciuki za Twoją sprawę.

Pewnie, że warto o sprawę zabiegać bo jestem przekonany, że sporo osób z tego korzystałoby. Piszesz, że jeździsz rowerem. Ja też trochę jeżdżę ale w zimie ciężko jest nim jeździć. Właśnie spotkałem znajomego który też dość dużo jeździ rowerem ale w zimie jeździ na biegówkach. Mało tego jak mi powiedział, posiada uprawnienia instruktora narciarstwa biegowego. Może też powinieneś spróbować tej aktywności? :)
Oczywiście na wielki odzew nie liczyłem bardziej na zasygnalizowanie tematu. A także na to, że jednak parę osób czyta to forum i kto wie może któryś z decydentów temat pociągnie. :)
Pomysł ze spotkaniem jest cały czas do zrobienia ale jak sądzę przyjdziemy tylko ja i Mirnart :)

Co do promenady to z tego co wiem to właśnie Osir własnymi siłami przygotowywał tę trasę w zeszłym roku. Ja znam osobiście 3 osoby które właśnie z promenady korzystały czyli z Twoją rodziną Mirnart jest już 8 :)
Co do pomysłu ze stadionem to na pewno łatwo to byłoby przygotować i utrzymać a do łyżwy nadawałoby dobrze. Co prawda ja sam preferuje bieganie po terenie a nie w kółko. I mocno liczę na nowo tworzoną ścieżkę rowerową do Pozezdrza.
Niestety chyba nic nie da się zrobić z niszczeniem przygotowanych przez nas tras. Z tym, że jeśli to jest na ogólnie dostępnych drogach to mogę zrozumieć ale jeśli na drogach zamkniętych dla ruchu to już odpowiednie czynniki mogłyby się ruszyć zza biurek w UM i coś z tym zrobić.
Mam jednak nadzieję, że nasze poglądy znajdą zrozumienie wśród decydentów i choć w jakimś zakresie sprawę cokolwiek uda się ruszyć.
Pozdrawiam

PostNapisane: Wt gru 03, 2013 10:54 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam ponownie.Tak w ubiegłym sezonie OSIR ubijał częśc promenady,nie wiem czym to robili,ale był po tym prawdziwy "beton" i z uskokiem na łączeniu,nie tak ma wyglądać trasa narciarska do łyżwy.najlepiej,aby szerokość miała min 2m wówczas można swobodnie jechać krokiem łyżwowym.Wiadomo,że jazda po pętli może się nudzić,ale jest zato łatwiejsza w przygotowanmiu.

Przygotowałem walec szer 100 cm i tak na promenadzie przeciągałem go,aby mieć trasę.Przechodzący ludzie jedni się śmiali a inni mówili 21 wiek a tu jeszcze średniowiecze.Ale jakbym czekał aż ktoś przygotuje trasę,to nigdy bym nie jeździł.

Gdy mam więcej czasu,to jadę do Gołdapi na trasy biegowe w lesie Kumiecie.trasy 5km.3,6km.i 1,2 km oraz do klasyka2km i 5km.Oprócz tego na Promenadzie Zdrojowej,oswietlonej mają trasę 1,6 km.bieżnię na stadionie też przygotowują i wszędzie można spotkać narciarzy i narciarki też oczywiście.

Skoro tam mogą,to dlaczego u nas nie można zrobić jakiejś traski?Jakby była jak trzeba,to i chetni by byli do jazdy

Obecanie jeżdżę na promenadzie na nartorolkach.Przygotowuję się do sezonu w ten sposób.Latem trenuję kolarstwo szosowe i MTB.
Czekam aż spadnie śnieg i będę już w formie.

Spadnie śnieg,spotkamy się i przygotujemy kawałek trasy,pojeździmy

Do zobaczenia na prom któregoś dnia.

PostNapisane: Śr gru 04, 2013 9:08 am 
Berbeć
Berbeć

Widzę, że wiedza i doświadczenie w temacie narciarstwa biegowego i całej otoczki aż biją od Ciebie przez ekran ;)
Jeśli miałbym informację o zainteresowaniu tematem kogoś z władz pozwolę sobie "sprzedać" namiar na Ciebie.
Pomocy merytorycznej i doświadczenia nigdy za dużo.
Pozdrawiam

PostNapisane: Pt gru 06, 2013 10:19 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam ponownie.Jasne jak będzie trzeba,to podpowiem co i jak,o ile ktoś bedzie chciał słuchać.Ale co tam skupmy się na zimie,pada już śnieg, więc jutro pierwsza jazda. może śniegu, nie ma zawiele,ale miejscami coś leży i wystwrczy.Narty gotowe i nasmarowane.Do zobaczenia na promenaadzie.Pozdrowienia

PostNapisane: So gru 07, 2013 9:57 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam.Śnieg napadał i sezon już zacząłem dziś po 17 na promenadzie.Ubiłem około 200 m i tak pojeździłem jak na 1 wyjście nie najgorzej.Ktoś był wcześniej ,widoczne były ślady po nartach.Pozdro

PS.Na stronie Osir Gołdap podana jest oferta na dostawę sprzętu do przygotowywania tras biegowych łącznie ze specyfikacją tych urządzeń.może to kogaś zainteresuje:)

PostNapisane: Cz gru 12, 2013 11:21 am 
Berbeć
Berbeć

Ja niestety jeszcze nie mogłem sezonu rozpocząć ale jeśli śnieg się utrzyma to pewnie niedługo tak się stanie.
Jakoś tych którzy chcieli by słuchać nie widać no ale temat poruszony będzie wisiał na forum. Kto wie kiedy ktoś się tym zainteresuje.
Wiesz sprzęt jaki chcą w Gołdapi zakupić to tu na pewno nie jest osiągalny. Aż z zazdrością się patrzy jak to tam robią.
No trudno my będziemy swoje robili i cieszyli się tym co mamy. Oby tylko zima normalna przyszła i trzymała się jak należy.
Liczę, że ona nas nie zawiedzie :)

PostNapisane: Pn kwi 07, 2014 3:59 pm 
Berbeć
Berbeć

Co prawda stary i krótki sezon narciarski się już zakończył a nowy jeszcze nie rozpoczął jednak a przerwie można pojeździć na rolkach :) Jedną chyba z lepszych tras jest promenada wzdłuż kanału.
Zastanawiałem się czy nie można by raz na jakiś czas przejechać po niej jakąś szczotką z Zuku? Po zimie oraz co pewien czas spadają tam gałązki z drzew, krzewów i czasami jazda po nich jest niebezpieczna. Sam widziałem jak dziecko o taka gałąź potknęło się i wywróciło. A raz w miesiąca przejechać takim sprzętem i już problem byłby mniejszy.
No ale to ktoś z włodarzy musiałbym tam jeździć wtedy pewnie dałoby się to zrobić :)

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]