Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Pn kwi 23, 2018 5:22 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: List otwarty do Pani A. Styrańczak
PostNapisane: Wt sie 13, 2013 7:08 pm 
Berbeć
Berbeć

Szanowna Pani Redaktor. W dniu wczorajszym w Gazecie Wyborczej ukazał się wywiad z K. Małcużyńskim na temat mediów publicznych, w szczególności telewizji publicznej. Co prawda Węgorzewski Tydzień nie jest gazetą publiczną ale z racji swoistego monopolu na naszym rynku możemy powiedzieć że jest to nasza, publiczna, węgorzewska gazeta i każdemu mieszkańcowi powinno zależeć na tym by była to gazeta jeszcze lepsza. Małcużyński mówił o tabloidyzacji mediów. W pełni Go popieram, także i w tym, że nie musimy się na to zgadzać. Proszę wejść na stronę internetową WT, Dział „podyskutujmy”. Na 25 pozycji na 1 stronie mamy:
- 9 pozycji dotyczących wypadków samochodowych
- 3 pozycje dotyczące wypadków na wodzie
- dwa dotyczące postrzelenia psa
- dwa o wypadkach innych
- dwa teksty o problemie pociągu
- 1 narkotyki
I proszę wejść w skórę nie tubylca, który np. mieszkał w Węgorzewie 20 lat temu i chce się dowiedzieć co tam słychać w jego mieście, czym żyją ludzie? Czy to jest obraz miasta? Czy WT zależy na tym, by komputerowi oszołomi w kółko komentowali zderzenie z łosiem, czy nie czuje pani zażenowania, jak czyta te debilne komentarze pod samochodowymi tekstami. Wiem, wolność prasy, demokracja, ale czy za wszelką cenę? Czy musi być opcja komentowania pod każdym tekstem? Czy wie Pani, co czuję rodziny, które czytają te teksty pod artykułami redakcyjnymi. Liczę, że WT poczuje trochę misji medium publicznego i spróbuje pokazać nasze miasto z innej strony.

Tytuł: Re: List otwarty do Pani A. Styrańczak
PostNapisane: Cz sie 15, 2013 7:01 am 
Natchniony
Natchniony

sfnawia napisał(a):
Szanowna Pani Redaktor. W dniu wczorajszym w Gazecie Wyborczej ukazał się wywiad z K. Małcużyńskim na temat mediów publicznych, w szczególności telewizji publicznej. Co prawda Węgorzewski Tydzień nie jest gazetą publiczną ale z racji swoistego monopolu na naszym rynku możemy powiedzieć że jest to nasza, publiczna, węgorzewska gazeta i każdemu mieszkańcowi powinno zależeć na tym by była to gazeta jeszcze lepsza. Małcużyński mówił o tabloidyzacji mediów. W pełni Go popieram, także i w tym, że nie musimy się na to zgadzać. Proszę wejść na stronę internetową WT, Dział „podyskutujmy”. Na 25 pozycji na 1 stronie mamy:
- 9 pozycji dotyczących wypadków samochodowych
- 3 pozycje dotyczące wypadków na wodzie
- dwa dotyczące postrzelenia psa
- dwa o wypadkach innych
- dwa teksty o problemie pociągu
- 1 narkotyki
I proszę wejść w skórę nie tubylca, który np. mieszkał w Węgorzewie 20 lat temu i chce się dowiedzieć co tam słychać w jego mieście, czym żyją ludzie? Czy to jest obraz miasta? Czy WT zależy na tym, by komputerowi oszołomi w kółko komentowali zderzenie z łosiem, czy nie czuje pani zażenowania, jak czyta te debilne komentarze pod samochodowymi tekstami. Wiem, wolność prasy, demokracja, ale czy za wszelką cenę? Czy musi być opcja komentowania pod każdym tekstem? Czy wie Pani, co czuję rodziny, które czytają te teksty pod artykułami redakcyjnymi. Liczę, że WT poczuje trochę misji medium publicznego i spróbuje pokazać nasze miasto z innej strony.

Pomimo, że list jest skierowany do Pani A.Styrańczak pozwolę sobie na skomentowanie, tym bardziej, że list znalazł się na forum, więc wręcz zachęca do komentowania. Powiem więcej, domyślam się, że autor listu chciałby, żeby skomentowano treść listu. Zresztą tak, czy inaczej ja skomentuję.
Zgadzam się żeby gazeta była jeszcze lepsza. Co do strony WT, a właściwie strony wegorzewo.wm.pl. Strona ta jest udostępniona wszystkim do redagowania, dlatego są tam informacje o wypadkach przekazywane przez Komendę Policji, a nie przez WT, sporo informacji o szkole podstawowej w Perłach, którzy sami zainteresowani umieszczają je na tej stronie, a nie redaktorzy WT itd.
Mało tego, trzy zakładki w prawo od wspomnianej "Podyskutujmy" jest zakładka "DODAJ INFORMACJĘ"
"Platforma dziennikarstwa obywatelskiego to nowa usługa, którą wprowadzamy na nasze strony. Z platformy może skorzystać każda osoba, która ma możliwość połączenia się z naszą stroną i zarejestruje się w serwisie. Rejestracja jest dowolna i bezpłatna" - To właśnie z tej usługi korzystają np. ludzie kochający szkołę w Perłach informując nas i tych dawnych tubylców o nowych pomysłach dotyczących tamtej placówki.
Może również forumowicz sfnawia w ten sposób przekazać m.in. tubylcowi, który mieszkał w Węgorzewie 20 lat temu co słychać w jego mieście i czym żyją ludzie, mogę to zrobić ja, każdy może. Można również kliknąć w inne zakładki, w których tubylec dzisiejszy lub ten z dawną datą zameldowania i wymeldowania znajdzie różne informacje.
Można wejść na inne strony węgorzewskie i przeczytać co się dzieje w naszym mieście np.
https://www.facebook.com/pages/W%C4%99g ... 6588908767
https://pl-pl.facebook.com/MiastoWegorz ... ion=stream
http://www.wegorzewo.pl/ - to właśnie ta strona powinna być takim folderem reklamowym, niestety nie jest.

Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że dzisiejsi tubylcy z dawną datą meldunkową to ludzie, którzy bardzo dobrze wiedzą jak posługiwać się myszką i klawiaturą. Ta umiejętność prowadzi ich do celu jakim jest znalezienie informacji o tym co słychać w naszym mieście i czym żyją tu ludzie. Po drugie, czy aż tak dużo ciekawego dzieje się w naszym Wegas? Ja śmiem wątpić.
Strona internetowa wegorzewo.wm.pl to nie folder reklamowy miasta, tam powinno być wszystko "mydło i powidło" i to z komentarzami nawet "tymi debilnymi pod samochodowymi tekstami" jak to określono w liście.
Ja jestem przeciwny blokowaniu komentarzy, czyli udostępnianiu komentarzy wyłącznie po akceptacji moderatora, to jest fatalna zasada, wulgarne komentarze zawsze można usunąć, tak uważam. Niekiedy więcej można dowiedzieć się z komentarzy internautów o tym co dzieje się w mieście, jak żyje się ludziom, co myślą, gdzie, dlaczego, jak było, co zrobić lepiej, jak ulepszyć itd. niż z samej informacji.
Przeciwny jestem udostępnianiu możliwości komentowania jedynie w informacjach o wypadkach, ale tylko tych, w których zginęli ludzie.
Nie chcę tu stawać murem w obronie strony wegorzewo.wm.pl do zachwytu jest mi daleko, ale i nie jest źle. Jest lepiej niż kiedyś, co nie znaczy, że ma nie być jeszcze lepiej.

http://www.youtube.com/watch?v=S4LYzqao ... re=related
http://www.infor.pl/prawo/konstytucja/o ... iedzi.html

Ostatnio edytowano Śr wrz 18, 2013 7:13 pm przez M.Legion, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Pt sie 16, 2013 10:05 pm 
Forumowy As
Forumowy As

Do p. Styrańczyk można pisać długie i odważne listy ale trzeba wiedzieć jakie sa jej mozliwosci.
Trzeba wiedzieć, że generalny profil wielu pism lokalnych określa ten, kto daje pieniądze - ( wydawca) .
Redaktor naczelny może cieniować nakreślony obraz, możne rozkładać akcenty, ale on wie co i jak pisać powinien. Jakie materiały do druku może przyjąć a jakich nie może.

Wydaje mi się że poniższy artykuł sporo wyjaśnia na temat prasy lokalnej.

http://wpolityce.pl/wydarzenia/60417-90 ... te-zamiary

Zacytuje z niego tylko dwa zdania:
- "Obecnie w rękach niemieckiego koncernu Polskapresse jest 49,8 procent własności dzienników lokalnych."

-" Łatwo policzyć, że w Polsce lokalnej nie będzie w zasadzie innego punktu widzenia niż ten prezentowany przez właścicieli koncernu z bawarskiej Passawy."

Wydaje mi się ze to nie tylko sprawa pism lokalnych.
Proszę zobaczyć jak wyglądają telewizyjne programy informacyjne i publicystyczne.

PostNapisane: So sie 17, 2013 7:39 am 
Natchniony
Natchniony

Ja zacytuję dwa komentarze dotyczące tego artykułu:

"Wszyscy myślą, że tu chodzi o prasę. Rzecz w tym,ze chodzi tu o kontrolę nad Polską... Anglicy chcieli parę lat temu kupić w Niemczech jeden, nie największy dziennik. Wtrącił się rząd federalny ,i sprawę ZABLOKOWAŁ. Niepodległością WŁASNĄ Niemcy nie mają zamiaru się dzielić z NIKIM."

"bez jednego wystrzału - Niemiec ma w Polsce wszystko...a u Niemca obowiązuje próg 15% dla prasy zagranicznej."
http://wpolityce.pl/wydarzenia/60417-90 ... te-zamiary

Mój komentarz dotyczący tego tematu będzie krótki i nietypowy, a mianowicie: Polskapresse - niemiecki koncern medialny.

http://www.youtube.com/watch?v=S4LYzqao ... re=related
http://www.infor.pl/prawo/konstytucja/o ... iedzi.html

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]