Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Pt kwi 20, 2018 12:52 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Kto ma odwagę podyskutować publicznie???
PostNapisane: Cz lis 26, 2009 7:48 pm 
Natchniony
Natchniony

Coś mi się wydaje że o budowie basenu na razie mieszkańcy nie marzą wnioskuję na podstawie pytań do p.Burmistrza, jak widać żadne pytanie w tej sprawie nie padło czyżby jeszcze nie czas na ten obiekt?

http://www.youtube.com/watch?v=S4LYzqao ... re=related
http://www.infor.pl/prawo/konstytucja/o ... iedzi.html

PostNapisane: So lis 28, 2009 1:25 am 
Postępowy
Postępowy

Moim zdaniem nie dlatego nie ma pytań o basen że go nie chcemy tylko dlatego że nie znamy realiów, nie znamy wszystkich za i przeciw takiej inwestycji.I chodź prawda jest że dużo można było się dowiedzieć podczas nie tak dawnej debaty i kolejna prawda jest to że zainteresowanie tą dyskusją było praktycznie zerowe to także nie uważam że powodem tego jest niechęć i brak potrzeby takiego obiektu.
Wydaje mi się że,powodem wielu osób(także moim) braku zainteresowania się tym spotkaniem i uczestnictwa w nim jest mała wiara w to że możemy coś swoim słowem zmienić a obecnością mieć na coś wpływ.Osobiście mam takie uczucie że tacy ludzie co decydują o takich i innych inwestycją są zbyt dumni z tego co już osiągnęli (pozycja społeczna i zawodowa) i nie bardzo potrafią na równi dyskutować s przeciętnym obywatelem.Być może te moje odczucia są błędne ale to właśnie był chyba mój główny powód dla którego nie poszedłem na te spotkanie.
Drugą sprawą jaka mnie trapi to to czy rzeczywiście ludzie ci chcą taki basen wybudować czy też była to już przedwyborcza zagrywka powiatowych działaczy Platformy Obywatelskiej??? Gdyż jak mi wiadomo to właśnie Biuro Powiatowe PO było organizatorem tej debaty a lokalne władze były raczej (ale nie jestem pewny)zaproszonymi gośćmi (bo odmówić po prostu nie wypada)Dziwi mnie też to że w dzisiejszym WT(27Lis.) nie ma nic na temat tego co tam osiągnięto(chyba że coś przeoczyłem).
Czy basen w Węgorzewie jest potrzebny? Myślę że tak i to jak najbardziej gdyż jak mi wiadomo wielu moich znajomych i nie tylko korzysta z usług basenu na terenie ośrodka"Ognisty Ptak" więc zostawiają tam pieniądze które idą w prywatne ręce,podejrzewam(ale pewności nie mam) że to samo dzieje się z basenem w Giżycku, który jak już można się domyślić jest częściowo utrzymywany za pieniądze mieszkańców Węgorzewa a być może i innych z naszego powiatu.Nie wiem czy teraz jest tak nadal ale stosunkowo niedawno popularne w szkołach były wycieczki do hotelu"Gołębiewski" w Mikołajkach (oczywiście na basen)a to także wywiezione pieniądze.
Jak ja bym widział basen w Węgorzewie?
Miejscem jakie ja bym wybrał na budowę basenu to teren po spalonej siedzibie CWKS Vęgoria Węgorzewo przy Stadionie Miejskim.Uważam tak gdyż ,praktycznie nie trzeba przygotowywać od zera nowego terenu, podejrzewam że niższe były by koszt dotyczące nadzoru obiektu i utrzymania porządku i chyba bezpieczeństwa.Nie wiem jaka jest zależność finansowa między OSiR a Gmina Węgorzewo ale być może zaistniałaby możliwość wspólnego utrzymania basenu a także ewentualnego dzielenia się zyskami.Basen przy stadionie to już jak łatwo się domyślić duży plus dla sportowców OSiR-u a w szczególności piłkarzy ,którzy mieliby w końcu porządne szatnie oczywiście możliwość korzystania z basenu a przy tym pewnie i z sauny lub jacuzzi ( bo bez tych rzeczy chyba się teraz basenów nie buduje).Oczywiście nie wiem czy wystarczyłby tam miejsca ale wydaje mi się że przy odpowiednim projekcie i być może zmniejszając trochę boisko treningowe (chyba że to według przepisów niemożliwe) to udałoby się na pewno.
Na zakończenie zaznaczę tylko to że jak już wcześniej napisałem nie znam chodź by najmniejszych możliwości jakie ma Węgorzewo do budowy basenu i do swojej wizji podchodzę sam z dużym dystansem gdyż wydaje mi się że tak czy inaczej budowa basenu pochłonie ogromne pieniądze ,których nasza gmina raczej nie posiada (no chyba że uda się coś "wyrwać"z UE) W szczególności interesuje mnie ta zależność finansowa a miedzy Gminą a OSiR-em czy wiecie coś na ten temat?A gdzie i jak Wy widzicie basen w Węgorzewie ???

PostNapisane: So lis 28, 2009 10:27 am 
Postępowy
Postępowy

Treść postu usunięto na prośbę użytkownika.
_____________________________________________________________________________________________
Mod

PostNapisane: So lis 28, 2009 11:39 am 
Natchniony
Natchniony

I tu się zgadzam że obiekt ten (jak powstanie) służyć ma przede wszystkim dla dzieci i młodzieży szkolnej w godzinach lekcyjnych od 8 rano do popołudnia czyli dwie godziny w tygodniu wychowania fizycznego na basenie, co do lokalizacji pływalni przy stadionie jest raczej niemożliwa ze względu na zbyt mało terenu jak na taką kubaturę a i sporo czasu zajęłoby uczniom na dojście i powrót do szkoły choć rozwiązaniem w tej kwestii byłyby autobusy szkolne jednak jak na basen zbyt mało jest tam miejsca.
A gdyby miejscem przyszłego basenu był teren między boiskiem w parku a ul.Łąkową, gdzieś w tej okolicy?

PostNapisane: So lis 28, 2009 2:01 pm 
Postępowy
Postępowy

Co wy z tym basenem? Przecież taki obiekt zamierza wybudować firma Van SA. Dla ludzi mieszkających w budynku, który dla potrzeb tej inwestycji trzeba będzie wyburzyć, budowany jest nowy, niedaleko szpitala. Z tego basenu można będzie korzystać od jesieni do wiosny, bo apartamentowiec nie jest w tym czasie zbytnio przepełniony. Tak przynajmniej się mówiło kilka miesięcy temu. Czyżby nastąpiła zmiana planów?

PostNapisane: So lis 28, 2009 5:07 pm 
Forumowy As
Forumowy As

Jerzy napisał(a):
Co wy z tym basenem? Przecież taki obiekt zamierza wybudować firma Van SA. Dla ludzi mieszkających w budynku, który dla potrzeb tej inwestycji trzeba będzie wyburzyć, budowany jest nowy, niedaleko szpitala. Z tego basenu można będzie korzystać od jesieni do wiosny, bo apartamentowiec nie jest w tym czasie zbytnio przepełniony. Tak przynajmniej się mówiło kilka miesięcy temu. Czyżby nastąpiła zmiana planów?

A może dyskusje o budowie basenu rozdmuchuje ktoś ,kto na decyzje o budowie basenu nie ma większego wpływu a chodzi tylko o to, by się pokazać jako pomysłodawca i zbicie na tym kapitału politycznego przed wyborami? Ktoś na tym forum już dzielił się takimi przypuszczeniami.

Ostatnio edytowano So lis 28, 2009 5:14 pm przez Tomasz8, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: So lis 28, 2009 5:11 pm 
Forumowy As
Forumowy As

Jerzy napisał(a):

Budowa basenu przez prywatną firmę jest bardzo dobrym pomysłem i prywatnemu inwestorowi,który ma taki pomysł trzeba przyklasnąć i życzyć sukcesu.

PostNapisane: So lis 28, 2009 6:13 pm 
Natchniony
Natchniony

Jerzy napisał(a):

Jeżeli to prawda co napisał Jerzy to po co w mieście dwa baseny to już by była niegospodarność dużego kalibru a może faktycznie ktoś nieźle miesza tematem "budowa basenu", wcześniej czy później dowiemy się.

PostNapisane: Śr gru 02, 2009 10:04 am 
Junior
Junior

Jeśli mnie pamięć nie myli, to basen miał powstać przy gimnazjum, oprócz budynku szkoły i hali sportowej miały tam być jeszcze jakieś obiekty m.in. basen. Ja także słyszałam od osób pracujących w VAN SA, że w przyszłym obiekcie hotelowym ma być basen, więc zgadzam się, że po co wykładać tyle kasy z budżetu miejskiego na budowę basenu, a potem jego utrzymanie, jeżeli jest szansa, że wybuduje go prywatny inwestor? Basen jest potrzebny i mam nadzieję, że kiedyś będziemy go w mieście mieli, ale chyba nie "za wszelką cenę"?Jeszcze wiele nam brakuje, ale przynajmniej idziemy w dobrym kierunku, coś się dzieje, buduje, remontuje, tylko na wszystko potrzeba czasu i pieniedzy.

PostNapisane: Śr gru 02, 2009 7:02 pm 
Natchniony
Natchniony

Faktycznie basen to ostatni etap budowy przy gimnazjum całkiem o tym zapomniałem i kiedyś zapewne powstanie ale jak ma wybudować prywatny przedsiębiorca spółki VAN to rozwiąże sprawę o ile szkoły dogadają się co do wypożyczania obiektu w godzinach lekcyjnych na zajęcia wychowania fizycznego a różnie z tymi sprawami bywa, jeżeli nie dogadają się to miasto będzie musiało iść swoją drogą czyli wybudować w przyszłości pływalnię przy gimnazjum.

PostNapisane: Śr gru 02, 2009 8:27 pm 
Junior
Junior

Ja osobiście mam nadzieję, że kiedyś ten cały kompleks przy gimnazjum zostanie zakończony, bo bardzo mi się ten projekt podobał i będziemy też mieli tam "swój" basen. Póki, co myślę, że warto poczekać i nie pakować kasy z budżetu w jedną inwestycję kosztem kilku innych zwłaszcza, iż istnieje szansa, że basen wybuduje prywatny inwestor. Nie sądzę, by nie pozwolono korzystać z niego mieszkańcom (za odpłatnością oczywiście), bo z takich obiektów będziemy korzystać poza sezonem, a wtedy tłumów turystów w mieście nie ma, więc firma też pewnie chętnie "zarobi" trochę kasy.Nie wiem, czy jest szansa na pozyskanie kasy z funduszy Unijnych na budowę basenu, bo to też by częściowo rozwiązywało problem, jednak tylko budowy obiektu, a co z jego utrzymaniem? Pomyślmy realnie. Z czego miasto może utrzymac basen?Kosztem innych inwestycji, lub (o zgrozą )podniosą podatki i opłaty, bo przecież nie ceną korzystania z obiektu, jak będzie zbyt drogo to dalej bedziemy jeździć do "Ognistego", lub Giżycka. Trudny "orzech do zgryzienia" prędzej, czy później będą miały nasze władze i jakąkolwiek podejmą decyzję nigdy nie spotka się ona z pełną akceptacją mieszkańców.

PostNapisane: So gru 05, 2009 1:23 pm 
Postępowy
Postępowy

No co jest? Nikt nie chce dyskutować? Nawet na forum? Tyle sie dzieje, a wy nic? Przecież Pan burmistrz udzielił interwiewu lokalnej gazetce. Jak można było przypuszczać wyszedł on /wywiad/ ładnie, bez kłopotliwych pytań. Należy przypuszczać, że burmistrz jest zwolennikiem budowy plaży na wylocie. W ten sposób ocali kilkudziesięciu gatunkom ptaków ich enklawę. Ciekawe w jaki sposób? Jeśli już wejdą tam buldożery to systematycznie tej enklawy będzie ubywać. Z całą pewnością będzie tam dojazd samochodami i powstanie parking, bo tego będą domagać się ludzie korzystający z plaży. Zresztą w planach była budowa w tamtym rejonie obiektów hotelowych, a więc sprzedaż terenu dla prywatnych inwestorów. Dowiedziałem się tego kiedyś z UW /ochrona środowiska/w Olsztynie. Obszar należy do Natury 2000, mało tego, jest objęty ochroną w postaci ustanowienia tam użytku ekologicznego i należy zostawić go w spokoju, a nawet wzmóc ochronę goniąc dzikich plażowiczów i żeglarzy. Są przecież do tego odpowiednie instytucje.

PostNapisane: So gru 05, 2009 4:30 pm 
Natchniony
Natchniony

"Oczywiście ostatnie słowo ma ochrona środowiska — bez stosownych zezwoleń nic się nie odbędzie".
Czyli od ochrony środowiska zależy czy powstanie plaża przy wylocie kanału, ale dlaczego nikt z samorządu nie chce porozmawiać o tym dlaczego na temat basenu organizowano spotkanie z mieszkańcami a w tej sprawie nie a może kiedyś było tylko efekt był taki sam jak w sprawie pływalni?
Jeżeli już powstanie to mam nadzieję że samochodami tam nie będą jeździć, czy Pan Burmistrz zagwarantuje to plażowiczom?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]