Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest So kwi 21, 2018 3:40 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: REDAKCJA WT
PostNapisane: Pn lis 22, 2010 3:00 pm 
Junior
Junior

Już dawno stwierdziłem, że WT to z deka szmatławiec. Jak z znajomi wchodzą na ich stronę to pierwsze pytanie jakie pada podczas ładowania się strony brzmi: "Ciekawe jaki dziś bocian na stronie".

Z tym, że o czym taka gazeta ma pisać? Fakt, że nie prezentują jakichś umiejętności dziennikarskich, zdjęcia też średnie, potrafią zalecieć brukowcem (pamiętamy akcje "Wybacz mi").
Ale na prawdę czasem ciężko coś znaleźć co można zrelacjonować, czy opisać w sposób obiektywny.

Podsumowując. Marna gazeta, ale czego się tu spodziewać?

PostNapisane: Pn lis 22, 2010 3:07 pm 
Młodzik
Młodzik

Muszę się zgodzić z przed mówcą, Węgorzewo to jednak małe miasto i nie dzieją się tutaj w nadmiarze takie sensacje jak w większych miastach.

Sprawdza się tutaj stare porzekadło, które można trochę przekształcić: "jak się nie ma o czym pisać, to się piszę co się da"... czy jakoś tak, nie wiem jak to poprawnie skonstruować, ale każdy wie o co chodzi...

PostNapisane: Pn lis 22, 2010 5:38 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Może żeby było ciekawiej powinni zająć się problemami społeczności, może niech wyjdą na ulicę, popytają przechodniów co im się podoba, a co nie, może znajdzie się ktoś kto ma jakiś problem nie do pokonania, moim zdaniem powinni zbliżyć się jakoś bliżej nas, zwykłych czytelników, bo ja mam wrażenie, że oni trzymają się blisko, ale urzędników i ich spraw. A ja nie chcę już czytać o polityce, co tam Pan Pietrzak, czy burmistrz robi, ja chcę czytać o ludziach , o nas mieszkańcach. Może niech przejadą się po wsiach, popytają ludzi, zapytają co sołtys robi dla wsi. W końcu to oni szkolili się na dziennikarzy, to niech wymyślą coś.

PostNapisane: Pn lis 22, 2010 11:56 pm 
Młodzik
Młodzik

Już raz napisali o sprawach zwykłych ludzi, a konkretnie jednej dziewczyny i jej przeprosinach - nie wyszło im to najlepiej. Co do reszty to fakt, prócz spraw urzędu powinni bardziej "wyjść" do ludzi. Czasem z chęcią człowiek by przeczytał o czymś przyziemnym, np. kto jaki ma ulubiony przysmak na Święta. :haha:

PostNapisane: Wt lis 23, 2010 11:05 am 
Junior
Junior

Mnie osobiście nie interesuje jakie kto lubi dania świąteczne. Nie interesują mnie sprawy osobiste jednostek.

Brakuje mi statystyk, danych. Brakuje mi felietonów, wywiadów, pełnych relacji, recenzji, sylwetek czy też reportaży. Brakuje części kulturalnej, gdzie publikowanoby opowiadania czy wiersze lokalnych artystów. Warto czasem napisać komentarze internautów czy wpisy z blogów, tych zrównoważonych emocjonalnie i psychicznie (opatrzając je jakimś komentarzem). Brakuje jakiejkolwiek części biznesowej.

Za dużo jest dziennikarskich "bocianów" (czyli takich artykułów o bocianie na polu) O tym można wspomnieć w dziale "Michałki" w dwóch zdaniach, ale po co cały artykuł? Za dużo reklam. Mam przed sobą jeden z numerów WT... Co to za rubryka "Dobra rada" (gdzie przeczytałem jak wzmocnić swoje włosy czy co zrobić jak sfilcował mi się sweter! Marowanie miejsca, a przecież takich rzeczy ludzie szukają w internecie. Powiecie ludzie starsi... oni też idą z duchem czasu, a pozostali to mały odestek dla którego nie warto marnować 1/3 strony)? Następnie cała strona o papierzu, kościele i wypowiedzi, które mają charakter moralizatorski... czy tego oczekujemy po lokalnej gazecie? Ja osobiście chciałbym czytać co innego. Niech to będzie artykuł wypełniony szczegółami i wypowiedziami proboszcza Piotra i Pawła (którego nie znoszę), ale niech dotyczą Węorzewa.

Moja opinia.

PostNapisane: Wt lis 23, 2010 2:47 pm 
Postępowy
Postępowy

Oczekiwania od WT są delikatnie ujmując mocno przesadzone. Trudno zmieścić wszystkie tematy w tygodniku, do tego o dość ograniczonej objętości. Gazeta, mimo, że jest dodatkiem lokalnym do dziennika, nie ukazuje się za friko i musi albo zarabiać albo mieć jakiegoś sponsora. Wydawca GO na pewno nim nie jest. Zatem kto daje WT zarobić? Oczywiście my czytelnicy i lokalna władza. I to stwierdzenie jest odpowiedzią na wiele zamieszczonych na forum pytań. Podobne uwagi i pretensje do swoich tygodników mają mieszkańcy innych miast naszego województwa. Nie sądzę, aby się tu coś mogło zmienić, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby chociaż drukować listy czytelników /również internautów/ i nie tylko te o odesłaniu wakcyjnej zguby, ale także niezbyt pochlebne dla miejscowej władzy i jej instytucji. Chyba, że stoi i nawet na to redakcja się nie odważy. Ponadto na łamach gazety zawsze powinna gościć tematyka związana z ochroną środowiska. Tego nigdy za wiele, szczególnie w epoce wielkich rewitalizacji.

PostNapisane: Wt lis 23, 2010 4:17 pm 
Młodzik
Młodzik

:spiderman:

No niestety musimy spojrzeć realnie na nasze małe miasto. Kupujący nie mają zbyt dużych wymagań względem gazety, a kupują żeby cokolwiek wiedzieć o Węgorzewie i okolicy, bo nie każdy siedzi w internecie i czyta forum czy wegorzewo.wm. W sumie to tam też nie aż tak za wiele, ale zawsze to coś.

PostNapisane: Wt lis 23, 2010 5:09 pm 
Junior
Junior

chyba teraz najwięcej pisze się na wegorzewo.pl

PostNapisane: Wt lis 23, 2010 5:30 pm 
Młodzik
Młodzik

No tam już od dłuższego czasu piszą dość sporo i treściwie. W końcu jest to strona o Węgorzewie.

PostNapisane: Wt lis 23, 2010 8:05 pm 
Natchniony
Natchniony

Jerzy napisał(a):
.....Gazeta, mimo, że jest dodatkiem lokalnym do dziennika, nie ukazuje się za friko i musi albo zarabiać albo mieć jakiegoś sponsora. Wydawca GO na pewno nim nie jest. Zatem kto daje WT zarobić? Oczywiście my czytelnicy i lokalna władza. I to stwierdzenie jest odpowiedzią na wiele zamieszczonych na forum pytań..........nic nie stoi na przeszkodzie aby chociaż drukować listy czytelników /również internautów/ i nie tylko te o odesłaniu wakcyjnej zguby, ale także niezbyt pochlebne dla miejscowej władzy i jej instytucji. Chyba, że stoi i nawet na to redakcja się nie odważy......

I tu się zgadzam w 100%, sponsor nieźle musi sponsorować więc redakcja się nie odważy choćby zadać kłopotliwego pytania. O drukowaniu list niezbyt pochlebnych miejscowej władzy i jej instytucji możemy zapomnieć, chyba że o władzy w starostwie to oni lubili. Patrząc jednak na listę nowych radnych powiatu, to wydaje mi się że i tamci teraz będą "niepytani" przez dodatek GO.

http://www.youtube.com/watch?v=S4LYzqao ... re=related
http://www.infor.pl/prawo/konstytucja/o ... iedzi.html

PostNapisane: So sty 08, 2011 7:06 pm 
Berbeć
Berbeć

A na tym poletku nic się nie zmieniło, jak było chałturą tak i pozostało chałturą.
Nawet nie raczyli napisać jak rada głosowała w sprawie podwyżki dla burmistrza, kto był za a kto był tak odważny że zagłosował przeciw podwyżce. A jeżeli wszyscy byli za, tym bardziej niewygodnie napisać więc napisano ze jakiś organ czy i inny twór zaopiniował pozytywnie podwyżkę. Zawsze to lepiej brzmi niż napisać że nawet wstrzymującego głosu wśród radnych nie było, nie mówiąc o głosie przeciwnym.

PostNapisane: Cz lut 24, 2011 12:01 pm 
Berbeć
Berbeć

Przeglądam portale innych miasat naszego województwa i wiecie co, nigdzie nie znalazłem takiego zastoju jak na naszym http://www.wegorzewo.wm.pl
To nie pierwszy raz gdzie przez kilka dni żadnych nowości od ostatniego tematu, czy w tym mieście naprawdę nie ma nic ciekawego, czy nie ma ważnych spraw związanych z mieszkańcami Węgorzewa, a może psy wyginęły i nie ma o czym pisać.
Czy redaktorzy mają przerwę zimową, bo większość tematów na tym portalu jest napisanych przez internautów lub przez Komendę Policji, czy to miasto już wymazane z mapy i świadomości innych ludzi??? Żenada.

Ostatnio edytowano Wt mar 01, 2011 7:41 pm przez Andejs, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Wt mar 01, 2011 6:54 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Andejs napisał(a):
Przeglądam portale innych miasat naszego województwa i wiecie co, nigdzie nie znalazłem takiego zastoju jak na naszym http://www.wegorzewo.pl
To nie pierwszy raz gdzie przez kilka dni żadnych nowości od ostatniego tematu, czy w tym mieście naprawdę nie ma nic ciekawego, czy nie ma ważnych spraw związanych z mieszkańcami Węgorzewa, a może psy wyginęły i nie ma o czym pisać.
Czy redaktorzy mają przerwę zimową, bo większość tematów na tym portalu jest napisanych przez internautów lub przez Komendę Policji, czy to miasto już wymazane z mapy i świadomości innych ludzi??? Żenada.

No chyba się Pan pomylił z tym adresem akurat na stronie http://www.wegorzewo.pl od jakiegoś czasu dzieje się i to sporo. Codziennie jest kilka (co najmniej 2) newsy związane z naszym miastem. Dlatego zastanawiam się skąd opinia o "zastoju" na portalu. Domyślam się, że mogło chodzić o http://www.wegorzewo.wm.pl. (portal gazety) na którym faktycznie newsy zmieniają się sporadycznie.

PostNapisane: Wt mar 01, 2011 7:50 pm 
Berbeć
Berbeć

Zgadza się, chodziło mi o stronę http://www.wegorzewo.wm.pl
Przepraszam za pomyłkę a co do tej strony http://www.wegorzewo.pl nie mam żadnych obiekcji jest prowadzona należycie.
Dziękuję za zwrócenie uwagi i jeszcze raz przepraszam szczególnie osobę(y) prowadzące ten portal.

PostNapisane: Pt maja 27, 2011 5:09 pm 
Berbeć
Berbeć

Cenzura na stronie węgorzewskiej na całego, komentarze z mojego IP są blokowane więc będę wstawiał na forum w temacie REDAKCJA WT
Jeden z nich który napisałem na tej stronie http://wegorzewo.wm.pl/52162,Mieli-nark ... ratki.html
a nie ukazał się, wstawiam na forum:
"Dlaczego WT nie informuje na tej stronie że toczy się postępowanie w sprawie, o której liczni mieszkańcy chętnie by przeczytali? O innej sprawie też przemilczano , chodzi o aresztowanie swego czasu przedsiębiorcy budowlanego z Węgorzewa. Czyżby redakcja segregowała na lepszych i gorszych, tylko którzy są gorsi ci o których tu czytamy czy ci o których się przemilcza?
Pani redaktor naczelna gdzie ta niezależność prasy???
Cenzor odredakcyjny"

Na tej stronie również brak mego komentarza
http://wegorzewo.wm.pl/52401,Park-Helwi ... mapie.html
"Czy to prawda że p.burmistrz obiecał ogrodzenie placu zabaw w parku?
Czy to prawda że p.burmistrz obiecał mostek jeszcze jesienią?"

http://wegorzewo.wm.pl/51520,Policjanci ... wcami.html
"Dobry pomysł, popieram"

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]