Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Śr lut 21, 2018 9:03 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: plaża
PostNapisane: So wrz 25, 2010 8:52 pm 
Junior
Junior

Czytam te wasze wypowiedzi i doprawdy pojąć nie mogę o co wam chodzi? Czego oczekujecie i co by was zadowoliło? Padają na tym forum hasła: "zabetonowany park", "zniszczona dzika przyroda" "burmistrz wlazłby w d. samemu diabłu aby uczynić miasto przyjazne turystom" i wiele innych w podobnym tonie.
Zastanawiam się teraz gdzie mieszkacie? Jeśli ktoś z was posiada własny dom i działkę to ja chętnie bym zerknęła, czy macie tam dziką przyrodę, czy "zabetonowane", a raczej wypolbrukowane ścieżki, czy rośnie tam trawa po pas i wszelkiego typu krzaki, czy macie równiutkie "pod szmurek" rabatki ? A jeżeli jesteście mieszkańcami bloków, to czy zamiast chodników i parkingów z polbruku bardziej cieszyłoby was błoto, koleiny, lub chaszcze i zielsko? Więc czemu mieszkańcy prywatnych posesji sami się pozbawiacie tej pięknej dzikiej przyrody, a wy mieszkańcy bloków chcecie mieć chodniczki i parkingi? Czemu chcecie mieć kwiatki i piękne iglaki zamiast dziko rosnących krzewów i drzew? Najłatwiej jest krytykować innych prawda? Więc kto na ochotnika wrzuci teraz parę pięknych fotek swojego "dzikiego" ogrodu? Druga kwestia dotyczy krytyki uczynienia miasta przyjaznego turystom. Prawda jest taka, że turysta to dla nas "chlebodawca", a z czego mamją żyć mieszkańcy może z przemysłu? No tak, przecież zatrzęsienie u nas fabryk, przetwórni itp.Nasze miasto jest miastem turystycznym, wielu mieszkańców utrzymuje się właśnie z działalności turystycznej są pensjonaty, gospodarstwa agroturystyczne, pola biwakowe, ośrodki wypoczynkowe, placówki gastronomiczne, ich właściciele płacą podatki, a dzięki turystom zarabiają również właściciele sklepów, placówki kulturalne, a tym samym wzrasta budżet naszej gminy. Ale turysta nie przyjedzie do miasta, które nie ma mu nic do zaoferowania, dawno minęły czasy, kiedy turyście wystarczył namiot i pole namiotowe z drewnianą wygódką. Dzisiejszy turysta, to turysta aktywny on chce zwiedzać okolicę tak krytykowanymi przez niektórych ścieżkami rowerowymi, a nie błotnistymi, wyboistymi drogami, chce mieć dostęp do portów żeglarskich z odpowiednim zapleczem sanitarnym, chce po parku spacerować w białych adidasach nie w kaloszach. Jeśli nasze miasto im tego nie da pojadą do innego, gdzie powitają ich z otwartymi ramionami.A my zbudujemy sobie fabryki i będziemy systematycznie i skutecznie zatruwać tą piękną dziką przyrodę, która nas otacza.Ale czy o to wam chodzi?Trzeba pamietać, że często, aby coś osiągnąć trzeba w zamian coś oddać.

PostNapisane: N wrz 26, 2010 9:50 am 
Natchniony
Natchniony

Niczym tyrada w obronie burmistrza, wiem wiem prying zaraz wybory.
http://www.youtube.com/watch?v=S4LYzqao ... re=related

Mimo wszystko nie musisz podnosić sobie ciśnienia, Twój kandydat na dzień dzisiejszy nie ma rywala który by mu zagroził. Ja osobiście na dwa miesiące przed wyborami już wiem na kogo oddam głos, co nie znaczy że ze wszystkim się zgadzam, zaznaczam że jest to moje zdanie.
Wiem że nie znajdzie się idealny kandydat który wszystkich zadowoli.

Cytuj:
doprawdy pojąć nie mogę o co wam chodzi? Czego oczekujecie i co by was zadowoliło?

Mnie zadowoliłoby gdyby:
1 plaża powstała ale nie na wylocie, niestety za późno a szkoda można było wyznaczyć inne miejsce.
2 burmistrz zmienił pracowników odpowiedzialnych za kontrolę wykonywanych inwestycji, np promenada (podtopiony odcinek ścieżki, ławki w odpowiednich miejscach) jeżeli już powstają inwestycje to niech ktoś to kontroluje, najlepiej ten kto dostaje pieniądze z budżetu w ramach swoich obowiązków
3 zmieniona została osoba odpowiedzialna za sadzenie zieleni "pod sznurek" w mieście np. fatalne posadzenie drzewek niskopiennych obok przejścia dla pieszych między pocztą a Karczmą
4...itd .......itp..
5 burmistrz zmienił politykę kadrową, czyli fachowość a nie znajomość.
6 burmistrz w sprawach inwestycji również brał pod uwagę zdanie czy sugestie mieszkańców miasta

Tego oczekuję w następnej kadencji i to by mnie zadowoliło.

http://konstytucja.wieszjak.pl/omowieni ... iedzi.html

Ostatnio edytowano Pt kwi 12, 2013 5:26 pm przez M.Legion, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: N wrz 26, 2010 7:15 pm 
Postępowy
Postępowy

A już myślałem, że prying zaniemogła. Tyle negatywnych ocen budowy kąpieliska się pojawiło, a od niej ani słowa. Oczywiście dobrego. No ale doczekaliśmy się. Mamy tekst na poziomie wypracowania szóstoklasisty. Pisze pani, że turystyka to rozwój, że fabryki zatruwają środowisko, że na działkach to mamy wypolbrukowane ścieżki itd, itp. Wszystko to prawda, nawet oczywista oczywistość, ale w opowiednim miejscu. Na działkach, o których pani wspomniała jest właśnie miejsce na polbruk, trawę, czy równiutkie rabatki. W parku podobnie, chociaż mnie osobiście bardziej podoba się taki bez murków i boisk, ale za to z dużą ilością zieleni. To samo ze ścieżkami rowerowymi. Budować, ale nie kosztem drzew, czy nawet krzewów i "chaszczy". W Olsztynie urzędasy obmyśliły budowę ścieżki nad jednym z jezior, co miało spowodować wycięcie kilkuset drzew. Odstąpiono od tego dopiero po protescie okolicznych mieszkańców. W sezonie letnim wśród odwiedzających nasze miasto najliczniejszą grupę stanowią żeglarze. Nie przyjeżdżają tu po to aby spacerować w białych adidasach, ale aby pływać i podziwiać resztki nie naruszonej przyrody. A wtym 7 cudzie co mamy? Coraz większe zagospodarowanie brzegów jezior, rzek, lasów. Co z tego, że w tej sprawie są stosowne zapisy w gminnych Planach Ochrony Środowiska, skoro z ich przestrzeganiem jest różnie? Kąpielisko przy wylocie powstać nie powinno. Z powodów ekologicznych jak i ekonomicznych. Jest budowane na obszarze Natura 2000 i ze względu na podmokły teren jego budowa będzie kosztowna, no i mamy Rusałkę, zniszczoną, ale z dobrym dojazdem /po części ścieżką rowerową/ i obiektem gastronomicznym w polbliżu. Mam nadzieję, że dowiemy się jaki będzie faktyczny koszt inwestycji przy "wylocie".

PostNapisane: Pn wrz 27, 2010 3:43 pm 
Natchniony
Natchniony

Cytuj:
Kurde, ale rozprawki:). Chce się Wam tyle pisać, i tak czytają to trzy osoby na krzyż:)

El Przemko, żartujesz prawda :haha:?
Czyta te wątki dziesiątki ludzi i zapewniam Cię, że najbardziej zagorzałymi czytelnikami tego forum są niektórzy samorządowcy.

A co do odnowionego parku to masz rację że jest sztuczny (trafiłeś w odpowiednie słowo), sztuczny i brak tej dzikości jakie posiadają parki. To jakby nie park tylko coś jak teren prywatny pod willą obecnych tzw. nowobogackich, ale w białych adidasach można spacerować.
Ogólnie do parku to nie podobne, może za ileś lat jak wszystko zarośnie wtedy będzie można toto nazwać parkiem.

Zobacz jak wygląda prawdziwy park
http://www.youtube.com/watch?v=J95mTvVl ... re=related

Ostatnio edytowano Pt kwi 12, 2013 5:23 pm przez M.Legion, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Pn wrz 27, 2010 4:04 pm 
Młodzik
Młodzik

Nie mam jakoś serca do tego ,żeby iść zobaczyć nowy park chociaż jako matka cieszę się z planowanego placu zabaw.
Mimo mojej sporej niechęci do samorządu lokalnego w obecnej postaci zdaje sobie sprawę ,że do tej pory był to teren niewykorzystywany i sama rewitalizacja była potrzebna . Zapewne będzie czuć "plastikiem" ale o gustach się nie dyskutuje. A niektórzy jak zauważałam go nie posiadaj .No chyba ,że chodzi o ich prywatne posesje budowane z wielkim rozmachem nasuwającym pytanie skąd mają na to pieniądze;)

PostNapisane: Pn wrz 27, 2010 5:53 pm 
Natchniony
Natchniony

Masz rację Anna, plus tej inwestycji to planowany plac zabaw dla dzieci.

Ostatnio edytowano Pt kwi 12, 2013 5:25 pm przez M.Legion, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Wt paź 05, 2010 7:48 pm 
Forumowy As
Forumowy As

Na poligonie młodzież może się nieźle rozerwać. :twisted:

PostNapisane: Pt kwi 12, 2013 5:50 pm 
Natchniony
Natchniony

Czy zniknięcie barierek, które były przymocowane do pomostu na dawnej plaży miejskiej, to efekt aktywności złomiarzy, czy coś się szykuje nowego?

Załączniki:
DSC01172.JPG
DSC01172.JPG [ 56.18 KiB | Przeglądane 7091 razy ]
DSC00526.JPG
DSC00526.JPG [ 76.39 KiB | Przeglądane 7091 razy ]
DSC00414.JPG
DSC00414.JPG [ 74.58 KiB | Przeglądane 7091 razy ]

PostNapisane: Pn kwi 22, 2013 9:10 pm 
Postępowy
Postępowy

Chyba jednak coś się szykuje. Z nieoficjalnych informacji jakie posiadam wynika, że zarówno "Rusałkę " jak i WDW kupiła jedna osoba. Na plaży WDW trwa usuwanie filarów pod pomosty (ponoć już tam ich nie będzie)albo będą inne-betonowe?Na "Rusałce zaś pozostaną resztki pomostu "głównego"( może do remontu?) Nieoficjalna informacja jest też cena za jaką sprzedano obie plaże-3mln zł. Więcej informacji nie posiadam jednak ciekawi mnie co powstanie (jeśli w ogóle coś powstanie) z tych połączonych plaż? Moim zdaniem jakiś ośrodek wypoczynkowy z portem jachtowym ale czy plaża będzie dostępna dla wszystkich? Czy tylko dla stacjonujących w ewentualnym ośrodku? Może macie jakieś informacje?Myślę że,te pytania to dobry temat dla "Węgorzewskiego Tygodnia" bo jakby nie patrzeć "Rusałka" to cześć historii tego miasta i na pewno wielu jego mieszkańców (obecnych i byłych) interesuje jej los.Więc liczę na to że lokalnej prasie uda się zdobyć więcej informacji (oficjalnych) w tym temacie a nam pozostaje mieć nadzieje że obu plaż nie spotka taki sam los jaki ciąży na sobie Węgorzewski Zamek

PostNapisane: Wt kwi 23, 2013 7:58 am 
Natchniony
Natchniony

vito napisał(a):
Chyba jednak coś się szykuje. Z nieoficjalnych informacji jakie posiadam wynika, że zarówno "Rusałkę " jak i WDW kupiła jedna osoba. .............. pozostaje mieć nadzieje że obu plaż nie spotka taki sam los jaki ciąży na sobie Węgorzewski Zamek

Zgadza się coś się szykuje, widziałem tam pracę koparki.
Myślę, że ośrodek jaki tam powstanie będzie obiektem dla "swoich", ktoś, kto wydaje na starcie 3 mln, a potem kolejne miliony powiedzmy na rewitalizację dawnych obiektów nie robi tego dla uciechy tubylców, czyli nas. Zresztą pożyjemy zobaczymy, jedno jest pewne, lepsze to, co będzie niż to, co było przez ......naście lat.

W dzisiejszych czasach, gdzie gminy dostają unijne pieniądze na różnego rodzaju inwestycje, rewitalizacje różnych obiektów, a w tym przypadku połączenie dwóch plaż, ich rewitalizacja ..........., to wszystko mogło być nasze, gminne.
Niestety, jak to powiedział jeden z towarzystwa samorządowego, radny A.Iwaniuk, że tereny te zostały stracone.

Ostatnio edytowano Cz paź 09, 2014 12:54 pm przez M.Legion, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Wt kwi 23, 2013 8:11 pm 
Postępowy
Postępowy

My tu gadu, gadu o "Rusałce" i WDW a przecież "Nowa" plaża miejska "Mamry" a ściślej pisząc molo na tej plaży wygląda niemal jak po trzęsieniu ziemi!!! I znowu nasuwa się kilka pytań zarówno do forumowiczów jak i do władzy, które mogłyby się ukazać na łamach "WT"
Pierwsze i chyba najważniejsze pytanie brzmi kiedy zostaną usunięte te "usterki" ???Czy zostanie to zrobione przed nadchodząca majówką??? Czy też turyści(jaki i miejscowi) będą spacerować po molu, które się zapada i na którym widać już pierwsze braki kostki brukowej???Czy możemy liczyć na lepsza drogę dojazdową do plaży w tym sezonie??? I ostatnie moje pytanie ,a w zasadzie moja uwaga(może okazać się dość kontrowersyjna), ale ja widziałbym parking bliżej plaży.Parking z którego można by było niemal od razu wejść na plaże z kocem, parasolem, napojami, jedzeniem,sprzętem do pływania itp.Taki parking to także większe bezpieczeństwo dla pojazdów i moim zdaniem także duże ułatwienie dla osób starszych które chciałyby chodź by przejść się na molo.Wydaje mi się, że już gdzieś było o tym napisane jednak warto chyba odświeżyć temat chodź by dlatego że sezon tuż, tuż, a do pracy nikt się nie garnie.A może ktoś czeka na koniec gwarancji w ramach której mogłyby zostać wykonane owe naprawy dlatego żeby jakaś firma mogła zarobić parę złotych z gminnej kasy???Może jestem zbyt podejrzliwy, ale po tym jak zostały sprzedane plaża miejska"Rusałka" ,Zamek i ostatnie cyrki z "panem Kopertą" to już wszystkiego się po "naszej" władzy można spodziewać.

PostNapisane: Śr kwi 24, 2013 4:19 pm 
Natchniony
Natchniony

Budowa drogi na plażę, to raczej daleka przyszłość, na mieście sporo dróg czeka na remonty, ulice Pionierów, Zielona, Krzywa itd. Co do parkingu pod samą plażą trudno mi się wypowiadać, ja tam nie plażuję, więc dla mnie jest to wszystko jedno gdzie parkują samochody. Gdybym jednak tam plażował, to na pewno nie chciałbym samochodów pod samym nosem. Pomyśl sobie, wiatr w stronę plażowiczów, piasek spod kół, spaliny, hałas przyjeżdżających i odjeżdżających samochodów. Co to za wypoczynek w takim otoczeniu, ale to jest moje zdanie.
Jeżeli chodzi o zapadniętą powierzchnię plaży, to najlepiej widać zaraz po deszczu. Zdjęcie bardzo dobrze pokazuje jak zapadł się teren plaży, na molo wygląda jeszcze gorzej.
Przed majówką nie spodziewałbym się remontu, przecież to trzeba zdjąć kostki prawie z całej powierzchni plaży, zaczynając od budyneczku ratowników aż do końca mola, a majówka tuż, tuż.

Załączniki:
DSC00859.JPG
DSC00859.JPG [ 46.78 KiB | Przeglądane 6566 razy ]
DSC01131.JPG
DSC01131.JPG [ 67.76 KiB | Przeglądane 6566 razy ]

PostNapisane: Cz kwi 25, 2013 1:14 am 
Postępowy
Postępowy

Co do drogi dojazdowej ma Pan raczej racje ,ale wolałbym żeby Pan się mylił.A może znajda się jakieś unijne fundusz, które pozwolą dość szybko zrealizować ten plan? Co do parkingu, szczerze pisząc to spodziewałem się takich argumentów (dlatego napisałem że to dość kontrowersyjny pomysł)i na odparcie ich zapytam się Pana na jaką powszechnie znaną plażę Pan uczęszcza?Pytam o to, gdyż w okolicach miasta znam trzy takie plaże (nie liczę byłego już WDW)i na każdej z nich parkingi sąsiadują z miejscami wyznaczonymi do leżakowania, odpoczywania, opalania się itp., są to plaża w "Kalu",Na zakręcie" -parking po drugiej stronie ulicy i drogi(piaskowej) prowadzącej do ośrodka policyjnego, plaża w "Przystani"-parking sąsiaduje z terenem "wypoczynkowym" bezpośrednio i plaża "Zwierzyniecki Róg" nie wiem jak teraz ale jak ja tam byłem ostatnio to autem można było wjechać na plaże (tego akurat nie popieram) a obok rozłożyć koc i wypoczywać.I mimo tych parkingów plaże te(Kal. Przystań) w poprzednim sezonie były bardziej oblegane niż nowa plaża miejska. Nigdy też nie słyszałem (bezpośrednio)żeby ktoś narzekał na te czynniki, które Pan wymienił.Za to kilka osób narzekał na to, że na nowa plaże trzeba jeszcze iść te kilkadziesiąt metrów z bagażami w upalne dni.A może stajemy się zbyt wygodni?Możliwe, jednak ja na nowej plaży parking widziałbym w miejscu za domkiem ratowników przy tych tablicach na których są opisane gatunki ptaków występujących na tym terenie.
Nie rozumiem też dlaczego nie zaczęto prac naprawczych mola ? Można było zacząć ten remont w ramach gwarancji śmiało jakieś dwa tygodnie temu ( czy też są to aż tak duże usterki że to także zbyt mało czasu???)dodam że widziałem mniej więcej dwa tygodnie temu jak naprawiano kostkę brukowa chodnika na plaże do "Kalu" wiec dlaczego nie na molo i plaży???Chciałbym żeby jakiś ekspert się wypowiedział w tym temacie i przedstawił nam rozmiar tych uszkodzeń i ich proces naprawczy. A jeśli faktem jest to, że wystarczyło by tylko zdjąć kostkę i położyć ją na nowo to myślę, że okres około trzech tygodni w zupełności by wystarczył.

PostNapisane: Cz kwi 25, 2013 8:33 am 
Natchniony
Natchniony

To prawda, wszystkie plaże wokół Węgorzewa (nowa plaża jeszcze nie) sąsiadują z parkingami lub drogą, którą przejeżdżają samochody, a szczególnie plaża Kal.
Po idiotycznym pomyśle jakim było sprzedanie "Rusałki" (miejsce parkowania było idealne) jakiś czas jeździłem na Kal, gdzie jak gdzie, ale tam można najlepiej doświadczyć co oznacza przejeżdżający samochód i wiejący w tym momencie wiatr w stronę plażowiczów. Właśnie z tego powodu wspomniałem o parkingu na nowej plaży, jest okazja, żeby choć jedna plaża nie sąsiadowała bezpośrednio z miejscem plażowania.
Wspomnę jeszcze o moim "plażowaniu", nie należę do tych, którzy przyjeżdżają na plażę, rozkładają koc i relaksują się pół dnia, jak chcę popływać to mam swoje "dzikie" miejsce, gdzie dojechać można tylko rowerem, żaden samochód tam nie wjedzie, a nawet w pobliżu nie przejedzie. Czasami pojawiam się na Kalu, ale to w godzinach rannych, jako jeden z pierwszych kąpiących się, gdzie jeszcze nie ma dużego ruchu samochodowego. Kiedyś napisałem o tym, że trzeba wzdłuż szosy posadzić gęsto żywopłot, który zatrzymywałby kurz, jakieś tam drapaki punktowo powsadzali, które nie rosną i tyle tego, ..... ech szkoda gadać.
Jeszcze raz o parkingu na nowej plaży, w poprzednim poście napisałem, że to tylko moje zdanie co do tego jak bym widział parking na wylocie i wcale nie trzymam się tego kurczowo, tym bardziej, że tam nie plażuję. Jeżeli przyjeżdżający tam ludzie chcą parkingu w miejscu, gdzie stoją tablice z opisami ptaków, czy tuż przy szlabanie, to niech on tam będzie, to nie moja sprawa, niech decydują o tym plażowicze gdzie chcą parkingu na i tak zniszczonym terenie należącym do Użytku Ekologicznego Półwyspu Kal.
Powiem więcej, jak jest zapotrzebowanie, to mogą parkować nawet na molo, dla mnie, gdzie postawią samochód na tej plaży jest to ganz egal.
Ja zareaguję komentarzem na forum dopiero wtedy, gdy zapadnie się zbudowany z podatników pieniędzy parking pod tablicami z opisami ptaków, na molo, czy przy szlabanie. Gdziekolwiek będzie ten parking, oby nie był wykonany w taki sposób jak pewien odcinek promenady, druga część parku, czy zapadnięta większa część plaży.
vito napisał(a):
Nigdy też nie słyszałem (bezpośrednio)żeby ktoś narzekał na te czynniki,....

Ja akurat na Kalu słyszałem co nieco, szczególnie po przejeździe samochodu piaskową drogą, ale przecież ludzie nie zrezygnują z plaży z tego powodu, ja też przeżyłem plażowanie na Kalu. :lol: Naprawdę jest mi wszystko jedno, w którym miejscu będziecie stawiać samochody na wylocie.
Nie o to mi chodzi, chodzi mi o słowo "narzekanie", ja nie narzekam tylko wyraziłem swoje zdanie, niedługo jakikolwiek napisany komentarz (nie koniecznie mój) nie po myśli innej osoby zostanie uznany za "narzekanie". Najlepiej to pisać wszystko na cacy, tylko aplauz i zaakceptowanie, nawet, jeśli to cacy nie jest. No tak, ale zaraz znajdą się osoby, które zaczną "narzekać" na lizusowskie komentarze. Może w ogóle nie pisać, nie, przecież ktoś zacznie "narzekać", że nikt nic nie pisze. O jej, właśnie spojrzałem ile na forum moich "narzekań", aż 462.

PostNapisane: So gru 28, 2013 7:55 pm 
Natchniony
Natchniony

Tak wygląda dzisiaj teren po dawnych plażach, WDW i miejskiej zwanej Rusałką.
Nowy właściciel uporządkował teren obu plaż, zlikwidował zniszczone pomosty, wyrównał teren brzegowy, oczyścił dno. Minusem było pocięcie statku ( viewtopic.php?f=46&t=38540 )
Może od wiosny zacznie się budowa pomostów, a może i nie. Może właściciel będzie chciał zostawić tak jak jest, plaża bez pomostów.
Pomyśleć, że to mogło być nasze, węgorzewskie gdyby nie sprzedaż tych terenów, a przy dzisiejszych dotacjach unijnych plaża w tej zatoczce byłaby perłą naszego regionu.
Przez zainwestowanie ponad pięć milionów (tyle wyniosła budowa plaży przy wylocie kanału) na rewitalizację tych dwóch plaż, mielibyśmy raj nad Święcajtami. Czystą i szybką wymianę wody, żadnej zapadniętej powierzchni z bruku tylko piasek, trawa, a z tyłu las.

Załączniki:
IMG0327A.jpg
IMG0327A.jpg [ 658.08 KiB | Przeglądane 3925 razy ]
IMG0322A.jpg
IMG0322A.jpg [ 614.91 KiB | Przeglądane 3925 razy ]
IMG0299A.jpg
IMG0299A.jpg [ 470.89 KiB | Przeglądane 3925 razy ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]