Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Cz sty 18, 2018 7:39 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: plaża
PostNapisane: So lip 18, 2009 9:00 pm 
[u]władze miasta chwalą się plażą w Kalu, jest dobrze, nie najgorzej jest.
A czy już nikt nie pamięta naszej starej plaży miejskiej. Te tłumy zalegające
na piasku i na pomostach, wieżyczki ratownika, pryszniców, asfaltowego
boiska do siatkówki, małej gastronomii i autobusów kursujących co godzinę
od stacji PKP do plaży. Czy jest się teraz czym szczycić, chwalić kawałkiem łąki
z dostępem do jeziora, przylegającej do drogi
Czy ktoś kiedyś rozliczy tamtych "dobroczyńców" którzy
zabrali miastu dostęp do jeziora. Czy któraś władza ościennych powiatów wpadła
na tak genialny pomysł jak nasi dawni "władcy" aby pozbyć się takiej perełki.

Tytuł: Re: plaża
PostNapisane: So lip 18, 2009 9:15 pm 
Szczególnie szosa przy tej łące obok jeziora jak wiatr w stronę jeziora to po przejeździe samochodów wspaniały zapach czują plażowicze z rur wydechowych i ten chałas, ale pospulstwo ma i niech się cieszy.

PostNapisane: So lip 18, 2009 10:26 pm 
Forumowy As
Forumowy As

Gość napisał(a):
Szczególnie szosa przy tej łące obok jeziora jak wiatr w stronę jeziora to po przejeździe samochodów wspaniały zapach czują plażowicze z rur wydechowych i ten chałas, ale pospulstwo ma i niech się cieszy.

To wszystko prawda ale mimo wszystko chwała tym , którzy próbują naprawiać to,co inni zepsuli.
Kal nie jest najlepszym miejscem ale bliżej tam niż na Rusałkę.

PostNapisane: Cz lip 23, 2009 9:18 pm 
A kto to próbuje naprawić? To są ci sami, tylko w innym opakowaniu. Chyba się nie mylę, bo kilka lat temu zamiast sprzedawać mogli wydzierżawić na kilka lat (a nie jeden rok) jak byli chętni. :oops:

PostNapisane: Cz lip 23, 2009 9:42 pm 
Władza chce wybudować plażę przy tzw ujściu /obszar Natura 2000/. Trzeba będzie zdewastować ok 200 m brzegu Mamr nawieść setki ciężarówek piasku, wybudować parking i drogę przez teren mocno podmokły. Nie wiem czy nie taniej byłoby odkupić Rusałkę. Przynajmniej nie trzeba budować dróg.

PostNapisane: Cz lip 23, 2009 10:27 pm 
Zgadza sie taniej będzie odkupić Rusałkę

PostNapisane: Cz lip 30, 2009 8:08 pm 
Gość napisał(a):
Zgadza sie taniej będzie odkupić Rusałkę

Zgadzam sie, ze lepiej kupic "Rusalke" niz inwestowac ogromne pieniadze w plaze u wylotu kanalu. Teren na rusalce jest bardziej atrakcyjny i odpowiedni. Sa tam lasy iglaste, a wiec na pewno mniej komarow niz w lisciastym, wilgotnym a nawet blotnistym terenie u wylotu.

PostNapisane: Pt lip 31, 2009 6:21 pm 
Sorry, ale skąd wiecie, że taniej będzie odkupić Rusałkę? Wiecie ile ona kosztuje? Ja nie wiem, ale chętnie dowiem się. Nie mówię oczywiście, że to złe rozwiązanie, bo wiadomo wszem i wobec, że Rusałka była najbardziej obleganą plażą.

PostNapisane: Pt lip 31, 2009 10:09 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

też jestem za odkupieniem plaży,tak naprawdę to chyba nikt z obecnej władzy nie próbował tego uczynić i nie wiadomo jakiego rzędu byłyby to pieniądze i dlaczego nikt nie rozlicza byłych decydentów za tę sprzedaż i tylko udają,że temat nie istnieje. A chyba niektórzy radni nadal są radnymi nie ważne czy w gminie czy w powiecie. A decyzję o budowie plazy na wylocie to niech se burmistrz wsadzi do kieszeni kadencja się skończy i kolejny wrzód zostanie innym.

PostNapisane: So sie 01, 2009 5:34 am 
Nikt nikogo nie rozliczy ani za plażę ani za zamek a powinni za to być rozliczeni tylko proszę nie zapominać że to jest Polska więc zapomnijmy o jakiejś sprawiedliwosci, jednego na jakis czas mieszkańcy rozliczyli nie został na drugą kadencję burmistrzem a miał ją w kieszeni.
Tak naprawdę to kto ich miał by rozliczyć przecież tu wszyscy razem ze sobą imieniny, polowania i w trąbki dmuchania a prokurator i sąd, nie oszukujmy się przecież wiemy jak jest w naszym kraju, gdyby chcieli w jakiś sposób wymazać plamę z tamtych "inwestycji" to by odkupili co nieco.

PostNapisane: So sie 01, 2009 12:31 pm 
Forumowy As
Forumowy As

Gość napisał(a):
Nikt nikogo nie rozliczy ani za plażę ani za zamek a powinni za to być rozliczeni tylko proszę nie zapominać że to jest Polska więc zapomnijmy o jakiejś sprawiedliwosci, jednego na jakis czas mieszkańcy rozliczyli nie został na drugą kadencję burmistrzem a miał ją w kieszeni.
Tak naprawdę to kto ich miał by rozliczyć przecież tu wszyscy razem ze sobą imieniny, polowania i w trąbki dmuchania a prokurator i sąd, nie oszukujmy się przecież wiemy jak jest w naszym kraju, gdyby chcieli w jakiś sposób wymazać plamę z tamtych "inwestycji" to by odkupili co nieco.

Przykre to ,że takie wrażenie utrzymuje się wśród mieszkańców Węgorzewa i nikt nie próbuje (nawet anonimowo) tłumaczyć prawidłowości i konieczności tamtych decyzji .
Dlaczego tak się dzieje? Przypuszczam że część obecnej władzy jest jeszcze zbyt słaba by się porywać "z motyką na Słońce".

PostNapisane: N maja 02, 2010 10:42 am 
Natchniony
Natchniony

mazurka napisał(a):
też jestem za odkupieniem plaży,tak naprawdę to chyba nikt z obecnej władzy nie próbował tego uczynić i nie wiadomo jakiego rzędu byłyby to pieniądze i dlaczego nikt nie rozlicza byłych decydentów za tę sprzedaż i tylko udają,że temat nie istnieje. A chyba niektórzy radni nadal są radnymi nie ważne czy w gminie czy w powiecie........

Jesienią wybory więc jest okazja zapytać mieszkańców gdzie chcą nowej plaży takie lokalne referendum, koszt chyba nieduży bo dodatkowa urna i wydrukowanie kart z pytaniem.
W pytaniu dwie lub trzy propozycje np.
1- plaża przy wylocie kanału
2- ? (np. przedłużenie na Kalu) -to tylko moja propozycja
3-? (np. odkupienie plaży miejskiej) - w tym przypadku sprawę trzeba zbadać wcześniej czy jest realna, może właściciel w ogóle nie chce sprzedać a jeżeli chciałby to w razie wygranej tej opcji, gościu jak się dowie to taką cenę zażąda jak ten z zamku i temat odzyskania Rusałki będzie zamknięty.
Chodzi mi tylko o to żeby dać ludziom wypowiedzieć się przy okazji wyborów do samorządu, wiem że takie rozwiązanie jest ryzykowne dla władzy i pozostałych zwolenników „wylotu” ale równie dobrze ta opcja może wygrać a wtedy w Ratuszu odetchną a w razie czego będzie można twierdzić że tak zdecydowało społeczeństwo.
Uważam że takie podejście władzy do mieszkańców byłoby bardzo uczciwym rozwiązaniem i frekwencja wyborcza zapewne byłaby wyższa, jest w tym też minus ale tym minusem P. Burmistrz nie musi się martwić, minusem takiego referendum martwić się powinni tylko ci co doprowadzili do sprzedaży plaży miejskiej a teraz będą chcieli zdobyć poprzez kolejne wybory mandat zaufania społecznego. Ale to już nie nasze zmartwienie.

http://konstytucja.wieszjak.pl/omowieni ... iedzi.html

PostNapisane: N maja 02, 2010 7:09 pm 
Forumowy As
Forumowy As

M.Legion napisał(a):
mazurka napisał(a):
też jestem za odkupieniem plaży,tak naprawdę to chyba nikt z obecnej władzy nie próbował tego uczynić i nie wiadomo jakiego rzędu byłyby to pieniądze i dlaczego nikt nie rozlicza byłych decydentów za tę sprzedaż i tylko udają,że temat nie istnieje. A chyba niektórzy radni nadal są radnymi nie ważne czy w gminie czy w powiecie........

Jesienią wybory więc jest okazja zapytać mieszkańców gdzie chcą nowej plaży takie lokalne referendum, koszt chyba nieduży bo dodatkowa urna i wydrukowanie kart z pytaniem.
W pytaniu dwie lub trzy propozycje np.
1- plaża przy wylocie kanału
2- ? (np. przedłużenie na Kalu) -to tylko moja propozycja
3-? (np. odkupienie plaży miejskiej) - w tym przypadku sprawę trzeba zbadać wcześniej czy jest realna, może właściciel w ogóle nie chce sprzedać a jeżeli chciałby to w razie wygranej tej opcji, gościu jak się dowie to taką cenę zażąda jak ten z zamku i temat odzyskania Rusałki będzie zamknięty.
Chodzi mi tylko o to żeby dać ludziom wypowiedzieć się przy okazji wyborów do samorządu, wiem że takie rozwiązanie jest ryzykowne dla władzy i pozostałych zwolenników „wylotu” ale równie dobrze ta opcja może wygrać a wtedy w Ratuszu odetchną a w razie czego będzie można twierdzić że tak zdecydowało społeczeństwo.
Uważam że takie podejście władzy do mieszkańców byłoby bardzo uczciwym rozwiązaniem i frekwencja wyborcza zapewne byłaby wyższa, jest w tym też minus ale tym minusem P. Burmistrz nie musi się martwić, minusem takiego referendum martwić się powinni tylko ci co doprowadzili do sprzedaży plaży miejskiej a teraz będą chcieli zdobyć poprzez kolejne wybory mandat zaufania społecznego. Ale to już nie nasze zmartwienie.

1.Na referendum to już pewnie za późno.
Przypuszczam ,że pieniądze unijne są brane na projekt w który(poza promenadą) wchodzi także plaża i czy kto chce, czy nie chce, to trzeba ją budować, skoro Gmina przygotowała wniosek,zdobyła fundusze i już część ich wykorzystano na zbudowanie promenady.
A fundusze trzeba przerobić, bo ranga władzy rośnie proporcjonalnie do ilości funduszów unijnych, które potrafi zagospodarować.

2.O odkupieniu Rusałki można mówić dopiero wtedy, gdy będzie wiadomo,że aktualny właściciel chce ja sprzedać a gmina ma na tyle pieniędzy by ją kupić.

3.Decydentów, którzy ją sprzedawali pewnie już nie można rozliczyć gdyż:
a. To co robili było zgodne z prawem
b. Elektorat węgorzewski jest taki,że ci panowie ciągle cieszą się wysokim poparciem i wszystko na to wskazuje,że wygrają także w nadchodzących wyborach.

W moim przekonaniu temat Rusałki i plaży trzeba już zakończyć gdyż jest to ciągłe mielenie tej samej mąki ,chyba że ktoś pokaże jakieś realne ( a nie tylko wydumane)sposoby ochrony przyrody przed inwazją kapitału.

PostNapisane: N maja 02, 2010 7:48 pm 
Natchniony
Natchniony

Cytuj:
..........b. Elektorat węgorzewski jest taki,że ci panowie ciągle cieszą się wysokim poparciem i wszystko na to wskazuje,że wygrają także w nadchodzących wyborach.
W moim przekonaniu temat Rusałki i plaży trzeba już zakończyć..........

Pewnie że można temat zakończyć ale czy powinno się zakończyć?
Właśnie po takich niewygodnych i szybko zakończonych tematach "ci panowie ciągle cieszą się wysokim poparciem".
Uważam że powinno się przypominać i to często będzie to przestroga dla innych samorządowców przed idiotycznymi decyzjami, jeżeli będziemy o tym mówić to i elektorat węgorzewski nie będzie taki jaki jest.

http://konstytucja.wieszjak.pl/omowieni ... iedzi.html

PostNapisane: N maja 02, 2010 8:20 pm 
Junior
Junior

Kolejna dyskusja w tej samej sprawie. W pewnych kwestiach zgadzam się z wami (ogromnym błędem była sprzedaż "Rusałki"), ale w innych nie mogę. Nie znam się na tyle na prawie, by twierdzić, że mam 100% rację, ale pozwolę sobie powtórzyć to, o czym już kiedyś pisałam, niektórym się wydaje, że to takie proste jeden sprzeda, a drugi odkupi, tak możemy sprzedawać i kupować jakieś rzeczy na allegro i tylko jako osoby fizyczne. pomyślcie przez chwilę i zastanówcie się, co byście pomyśleli i powiedzieli, gdyby obecne władze odkupiły "Rusałkę" sprzedaną za 400 tys np. za 4 mln? Czy nikt by nie wytknął im niegospodarności? A trzeba jeszcze pamiętać, że samorządy terytorialne nie rządzą się własnymi prawami i gdyby takie zdarzenie miało miejsce zaraz ktoś "z góry" zająłby się tą sprawą. Jak już pisałam nie jestem prawnikiem i nie znam się na tym, ale może jest na tym forum jakiś prawnik, albo znacie jakiegoś, to go zapytajcie, czy takie sytuacje są dopuszczalne, że jeden burmistrz sprzedaje za grosze, a drugi odkupuje za dużą kasę, mnie to by pachniało zwyczajną korupcją. Jak dotąd jeszcze nie słyszałam, by gdziekolwiek "nowy" burmistrz/wójt/prezydent odkupił za grubą kasę to, co sprzedał "stary" za grosze.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]