Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Pt maja 25, 2018 3:32 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: ZUK i smieci.
PostNapisane: Pn cze 15, 2009 5:14 pm 
Junior
Junior

Witam! Czy ZUK nie moglby pobudowac podobnych "klatek" na kontenery? lub chociaz zrobic jakies normalne dojscie do kontenera? mieszkam na ulicy zamkowaj 17 i teraz chcac wyrzucic smieci musze isc az na przeciwko piekarni, przedostac sie przez chaszcze krzakow, bloto po kostki a sam kontener jest tak usytuowany, ze trzeba sie niezle nawychylac zeby cos tam do niego wrzucic! juz nie mowie o ponujacym tam smrodzie ]:)

Tyle lat o tych smieciach a tu nic innego tylko same podwyzki. Sie dziwie dlaczego moj blok nie wybral firmy z elku, przynajmniej bylo by schludnie i blisko, a nie smrod i katorga :dribble:

Tytuł: Re: ZUK i smieci.
PostNapisane: Pn cze 15, 2009 6:28 pm 
Węgorzewski ZUK to zacofana firma nic się nie zmienilo, żadnych pomysłów, żadnych ulepszeń tak jakby czas się zatrzymal ot poprostu jest bo jest ludzie maja cieple posadki i trwają w tym letargu, a "epoka" się zmieniła widocznie prezes nie ma pomysłów na dzisiejsze czasy.
Pokazała się firma z Ełku i efekty widać ale kto w takim miasteczku będzie zmieniał prezesów czy dyrektorów ZUK-u, PUP czy innych firm państwowych jak wszyscy się znaja jak łyse konie, nuda i szażyzna wygląda na to że w tym miescie jeszcze panują stare czasy, kolesiostwo, układy, układy i jeszcze raz układy.

PostNapisane: Pn cze 15, 2009 10:41 pm 
Junior
Junior

Dokladnie. To tak samo jak z polskim rzadem... te same mordy od lat i nic sie nie dzieje :| miejmy nadzieje, ze ktos sie w koncu zacznie interesowac naszymi wypowiedziami i popisze sie jakimis madrymi "akcjami"

PostNapisane: Wt cze 16, 2009 6:38 pm 
Gość napisał(a):
Węgorzewski ZUK to zacofana firma nic się nie zmienilo, żadnych pomysłów, żadnych ulepszeń tak jakby czas się zatrzymal ot poprostu jest bo jest ludzie maja cieple posadki i trwają w tym letargu, a "epoka" się zmieniła widocznie prezes nie ma pomysłów na dzisiejsze czasy.
Pokazała się firma z Ełku i efekty widać ale kto w takim miasteczku będzie zmieniał prezesów czy dyrektorów ZUK-u, PUP czy innych firm państwowych jak wszyscy się znaja jak łyse konie, nuda i szażyzna wygląda na to że w tym miescie jeszcze panują stare czasy, kolesiostwo, układy, układy i jeszcze raz układy.

ZUK to drugi "urząd podatkowy" :unhappy:

PostNapisane: Wt cze 16, 2009 11:05 pm 
w ZUKU RZĄDZI PYTEL I NAJGŁUBSZY CZŁOWIEK W TYM ZAKŁADZIE KEMPA, POWINNI ICH ODSUNĄĆ OD WŁADZY, TO SĄ LUDZIE NA NIEODPOWIEDNICH STOŁKACH, A SKUTEK JEST TAKI ŻE CIERPIĄ MIESZKAŃCY ZA ICH" DURNOTE"

PostNapisane: Cz cze 18, 2009 10:52 pm 
Postępowy
Postępowy

Ustawiono śmietniki na trasie rowerowej do Kolonii Rybackiej, ustawiono na cmentarzu nad j.Święcajty i chodź nie wiem czy to zasługa UM czy ZUK-u(a może to jedno i to samo )to trzeba przypomnieć tym urzędnikom o jeszcze jednym odcinku ,który także wymaga "zaśmietnikowania" chodzi mi tu o nie tak dawno oddany do użytku chodnik w kierunku wsi Kal dochodzący do plaży zwanej "Dzikuską"
Prawdą jest to że jeden malutki śmietniczek już tam stoi jednak uważam że na taką traskę to trochę za mało a śmietniczek ten najwyraźniej nie radzi sobie z obsługą spacerowiczów bo praktycznie bez przerwy jest wypełniony po brzegi przez co coraz więcej śmieci ląduje na pobocznych łąkach i trawnikach.
Zauważyć trzeba że to dopiero Czerwiec a co będzie się tam działo jak przyjdzie sezon kąpielowy?Kolejny powód do wstydu dla mieszkańców Węgorzewa zmierza wielkimi krokami.

PostNapisane: Cz cze 18, 2009 11:30 pm 
fakt...z tym kępą kempom czy tam kępom(napisane ironicznie) to macie racje...żal

PostNapisane: Pt cze 19, 2009 12:42 pm 
Kosze -zakupuje i stawia UM a śmietniki (kontenery ) ZUK. ZUK może postawić niemal wszedzie tylko jak jest zneceniodawca i płatnik zarazem. Tak więc kosze zakupuje i stawia UM a wypróżnia ZUK -odpłatnie. Ale postawienie śmietników to jedno a wandalizm to drugie . Mam dzisiejsze zdjęcie nowego kosza postawionego przy ścieżce rowerowej przy drodze do Rusałki -który jest zupełnie ,,rozpruty" i zniszczony. Prosiłem WT aby je zamieszczono może jakoś wspólnie uda nam sie ustalić wandali i przykładnie ukarać.

PostNapisane: Pt cze 19, 2009 1:43 pm 
Postępowy
Postępowy

Cóż poradzić na głupotę, agresję i wandalizm ludzi .
Przychodzi mi do głowy całkiem ciekawy pomysł lecz nie jestem w stu procentach przekonany co do jego skuteczności ale być może jak to się mówi "lepszy rydz niż nic" i spróbować warto tym bardzie że koszta nie będą zbyt wysokie ,no ale przejdę do rzeczy a mianowicie proponuje żeby na tych najmniejszych śmietnikach umieścić naklejki z hasłami typu "NIE NISZCZ MNIE - DBAM O CZYSTOŚĆ" lub "NIE NISZCZ MNIE - TO KARALNE" lub tez podobnie brzmiące hasła.
Czy to by podziałało? Na pewno nie w stu procentach ale być może w jakimś stopniu tak.

PostNapisane: Cz paź 29, 2009 2:58 pm 
lolel napisał(a):
fakt...z tym kępą kempom czy tam kępom(napisane ironicznie) to macie racje...żal

Oj tak tak.Nie powinien kwestionować tego co Niemcy zrobili.Bo w zakresie kanalizacji miast niemiecka myśl zawsze była wiodąca.

PostNapisane: Cz paź 29, 2009 7:51 pm 
Berbeć
Berbeć

a propos śmieci, przechodziłem dzisiaj ulicą Zamkową w miejscu jej skrzyżowania a A.Krajowej
obok słupa ogłoszeniowego. Godzina 10 rano, kosz na śmieci- pusty bo zawartość rozsypana
obok. Godzina 16 ponownie przechodziłem obok.Czas zatrzymał się w miejscu, ten sam bałagan
nawet podobnie ułożony,a więc papierki,reklamówki itp. Czy przez 6 godzin firma odpowiedzialna
za oczyszczanie miasta nie zdołała zauważyć problemu. Kogo i jak mamy powiadamiać widząc
takie kwiatki. Możemy podnieść papierek lub dwa bo ktoś upuścił, ale nie będziemy odwalać
roboty za tych którzy dostają za to kasę. Czy ktoś ma jakieś propozycje.

PostNapisane: Cz paź 29, 2009 8:52 pm 
Forumowy As
Forumowy As

ted57 napisał(a):
a propos śmieci, przechodziłem dzisiaj ulicą Zamkową w miejscu jej skrzyżowania a A.Krajowej
obok słupa ogłoszeniowego. Godzina 10 rano, kosz na śmieci- pusty bo zawartość rozsypana
obok. Godzina 16 ponownie przechodziłem obok.Czas zatrzymał się w miejscu, ten sam bałagan
nawet podobnie ułożony,a więc papierki,reklamówki itp. Czy przez 6 godzin firma odpowiedzialna
za oczyszczanie miasta nie zdołała zauważyć problemu. Kogo i jak mamy powiadamiać widząc
takie kwiatki. Możemy podnieść papierek lub dwa bo ktoś upuścił, ale nie będziemy odwalać
roboty za tych którzy dostają za to kasę. Czy ktoś ma jakieś propozycje.

Dziwi mnie bardzo,że oburza cie opieszałość służb odpowiedzialnych za utrzymanie czystości a nie oburza cię wandalizm tych, którzy niszczą kosze ,wysypują śmieci i bezmyślnie śmiecą w rożnych miejscach miasta czy poza miastem.Brud w jakimkolwiek mieście w pierwszym rzędzie świadczy o mieszkańcach a potem dopiero o odpowiednich służbach komunalnych.

Jeśli złość za śmieci kierujemy na służby komunalne to bałaganiarze i wandale czują społeczne przyzwolenie na to co robią. Mówią :"A niech sprzatają.Za co im płacą"?
Jeśli za brud obarczać będziemy przede wszystkim służby komunalne, to trzeba będzie mnożyć straże,służby i kontrole( oczywiście płacąc za ich utrzymanie!) a efekty będą mizerne.

PostNapisane: Cz paź 29, 2009 10:11 pm 
Berbeć
Berbeć

logika,logika i jeszcze raz logika
proszę aby czytać posty ze zrozumieniem(dotyczy rozsypanych śmieci wokół kosza)
nie było moją intencją obarczanie np. ZUK-u o wyczyny wandali, ale o brak reakcji
np. ZUK-u na powstały bałagan.Ktoś jest od tego aby w tym małym miasteczku posprzątać
śmieci i te leżące na ziemi i te chodzące robiące bałagan, niech każde służby robią swoje
a będzie cudnie.

PostNapisane: Cz paź 29, 2009 11:04 pm 
Berbeć
Berbeć

mogę wyjątkowo wybaczyć wandalowi który w kilka sekund wybebeszył na trawnik kosz na śmieci z jego
całą zawartością, a następnie przerażony swoją heroiczną odwagą uciekł do domu. Być może
drugi raz ten "on" tego nie zrobi, być może zrobi to inny "on" .Ale od wyłapywania owych "onych"
są konkretne formacje, a od sprzątania miasta są konkretne służby, dlatego proszę nie twierdzić
aby społecznie akceptowalnym było przyzwalanie na wandalizm..
Propozycja dla ZUK-u.
Kupcie rower i telefon komórkowy, zatrudnijcie bezrobotnego (wystąpcie do Urzędu Pracy a dostaniecie
refundację na stanowisko pracy), niech on na tym rowerze jeździ po mieście (ustawowe 8 godzin) i szuka
bałaganu, jak go wypatrzy dzwoni i Wy ruszacie do boju.Proste,tanie a jakie skuteczne.

PostNapisane: Cz paź 29, 2009 11:17 pm 
Forumowy As
Forumowy As

ted57 napisał(a):
logika,logika i jeszcze raz logika
proszę aby czytać posty ze zrozumieniem(dotyczy rozsypanych śmieci wokół kosza)
nie było moją intencją obarczanie np. ZUK-u o wyczyny wandali, ale o brak reakcji
np. ZUK-u na powstały bałagan.Ktoś jest od tego aby w tym małym miasteczku posprzątać
śmieci i te leżące na ziemi i te chodzące robiące bałagan, niech każde służby robią swoje
a będzie cudnie.

logika,logika i jeszcze raz logika proszę aby czytać posty ze zrozumieniem(dotyczy rozsypanych śmieci wokół kosza).
Nie było moją intencją zarzucanie ci tego, iż obarczasz winą ZUK za wyczyny wandali (bo tego nie robiłes), ale mam do ciebie pretensje za to, ze widzisz brak reakcji ZUK na leżące śmieci ( i to cie bulwersuje) natomiast nic nie piszesz nic o tych, którzy te śmieci wysypali,którzy są głównymi sprawcami bałaganu.Oni przede wszystkim zasługują na nasz sprzeciw i potępienie a dopiero później ZUK ,który jest przedłużeniem naszej reki( bo przecież my go utrzymujemy).

Niech kazdy robi swoje.Mieszkańcy niech troszczą się o czystość a odpowiednie słuzby niech zbierają te śmieci które wiatr przywiał czy rozwiał z kosza.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]