Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Pn sty 22, 2018 2:05 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 183 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: ocena pracy urzędników
PostNapisane: Pt lis 26, 2010 2:12 am 
Postępowy
Postępowy

I już mamy po wyborach, jak to zazwyczaj bywa toczą się teraz na pewno gorące a czasem nawet ostre dyskusje.
Ja postanowiłem podejść do tego z humorem i pogodzić się z decyzja wyborców poprzez napisanie takiego oto wierszyka (niżej)
Nie musi się on wam spodobać ale mam nadzieje że przynajmniej was trochę rozbawi i ostudzi powyborcze dyskusje.
"W naszym Węgorzewskim lasku"
Gdzieś nad Węgorapą w lesie
szum Topoli wieści niesie
Borsuk z nory się wychyla-znów nadeszła moja chwila!!!
Wnet poprawia okulary
Chociaż nie jest jeszcze stary
I do puszczy wnioski składa
Puszcza- nie dać nie wypada

Baran –znany w lesie nauczyciel
piłki nożnej to wielbiciel
Z łąki w las swój słuch nadstawia- Znowu sukces!!! Moja Rada???
I rogami w pień stukając
Na obrady zapraszając
Bo dyskusje zacząć trzeba
Czego w lesie nam potrzeba

Chrząszcz hasając po polanie
wnet usłyszał te stukanie
i już pędzi na zebranie
Z Chrząszcza to jest twarda sztuka
to załatwi, tam poszuka
tu pogada, tam poradzi
słowem –dobrze się prowadzi

Puchacz Wasyl obserwuje
na obrady się szykuje
i po cichu w myślach składa
to co na imprezach gada
Chodź poważne to ptaszysko
Humor ma on nade wszystko
I pomysłów pewnie wiele
I pracuje się weselej
Bo potrzebny czasem taki
Kto wprowadzi nastrój „Paki”

Kozioł z Bobrem współpracują
Sportem w lesie się zajmują
Bóbr swą brodę gładzi dłonią
Kozła dłonie wąsy gonią
I tak razem rozmyślają
Stadion ?Bieżnia? Druga liga ?
Może basen też się przyda?
A ogólnie rzecz ujmując
Oni sport w lesie promując
Zasłużyli jeden i drugi druh
By do rady wejść jak zuch

Przyszedł czas i na Niedźwiedzia
Co nad woda trawił śledzia
Jak usłyszał te wołanie
Ruszył szybko na spotkanie
A po drodze na polanie
Narwał kwiatów w wielkim dzbanie
Już na ławę dzban swój stawia
I to lepszy nastrój sprawia
Niedźwiedź to od kwiatów spec
Lecz potrafi mądrze rzec

Dzik następny się dowiedział
Że znów w Radzie będzie siedział
Nam z muzyki jest tu znany
Chodź w rockmana nie przebrany
Dzięki niemu las nasz mały
W starym borze znany cały
Siadł więc Dzik przy stole Rady
Wnet zaglądnął do szuflady
Wyjął kilka formularzy
Rzekł z nich co się w lipcu/sierpniu zdarzy

Przyszła pora na Dzięcioła
Co ma chorych dookoła
Dzięcioł mimo swego fachu
Radzi sobie w Radzie brachu
A dowodem przecież na to
Ile głosów dostał za to
Ja wam powiem cztery słowa Rada ,radny
Po-rada doktora

Reszta rady się zebrała
Wzajemnie sobie gratulowała
Wnet do obrad przystąpili
Ciekaw jestem co zmyślili
Rządźcie mili radni mądrze,
Uczciwie ,rozważnie, rozsądnie i dobrze
By nam wszystkim w naszym lasku
nie zabrakło słońca blasku

dzięki ,Vito

PostNapisane: Pt lis 26, 2010 9:27 pm 
Junior
Junior

Brawo Vito. Wierszyk poprawia humor i gratuluję bardzo trafnych doborów zwierzątek do osób.

PostNapisane: So lis 27, 2010 3:49 pm 
Młodzik
Młodzik

szopka noworoczna się chowa:)
Gratuluje poczucia humoru i inwencji .No i inteligencji!

PostNapisane: Pt mar 11, 2011 7:34 am 
Berbeć
Berbeć

Napisałem artykuł na stronę który się nie ukazał widocznie za krytykę redakcji WT nie wstawiono go na stronę http://www.wegorzewo.wm.pl
więc wstawiam tu :

Głuchy telefon
Studzienka znajdująca się przy ulicy Sienkiewicza jest zapchana a przy topniejącym śniegu woda nie ma gdzie spływać, po południu temperatura spada po niżej zera i woda nagromadzona na chodniku zamienia się w lód. Piesi którzy mieszkają w tej okolicy mają udrękę, dodam że tym chodnikiem przechodzi również młodzież ucząca się w pobliskiej szkole, do upadku i złamania ręki lub nogi w może dojść każdej chwili.Tydzień temu zadzwoniłem do ZUK z prośbą o udrożnienie studzienki między sklepem przemysłowym "Nasz Dom" a budynkiem mieszkalnym, poinformowano mnie że to droga powiatowa i podano mi numer telefonu gdzie mogę zwrócić się z tą sprawą. Zadzwoniłem do starostwa miła pani telefon przyjęła i poinformowała że przekaże sprawę odpowiedniej osobie. Jak do tej pory zero odzewu, widocznie szanowna pani ciągle szuka tej "odpowiedniej osoby". Dziwię się drogowcom którzy przejeżdżają tą ulicą w stronę ZUK i widząc co się dzieje nie reagują, ale najbardziej dziwię się panu prezesowi ZUK, który przecież tym chodnikiem co dzień chodzi do pracy. Wstyd a przecież mógłby w jakiś sposób zareagować w starostwie, każdy widzi tylko swoje a reszta to niech się wali albo pali to nie moja działka

Dla urzędników, którzy zlekceważyli moją prośbę telefoniczną o udrożnienie studzienki wystawiam ocenę 1.
O redakcji WT nie wspominam bo następnym razem za krytykę potraktują kolejny list podobnie a przecież sami zachęcają mieszkańców do pisania.

Załączniki:
DSC00199.JPG
DSC00199.JPG [ 79.97 KiB | Przeglądane 4322 razy ]
DSC00200.JPG
DSC00200.JPG [ 66.93 KiB | Przeglądane 4322 razy ]

PostNapisane: Pt mar 11, 2011 9:53 am 
Junior
Junior

Tego co napisałeś nie można nazawać artykułem. Nie marudź, nie jest tak źle. Wiosna idzie trzeba się cieszyć 8)

PostNapisane: Pt mar 11, 2011 10:19 am 
Berbeć
Berbeć

A co ma wiosna do zapchanej studzienki tym bardziej powinni udrożnić przed wiosennymi deszczami. Coś bredzisz.

PostNapisane: Pn mar 14, 2011 9:59 am 
Junior
Junior

Andejs napisał(a):
A co ma wiosna do zapchanej studzienki tym bardziej powinni udrożnić przed wiosennymi deszczami. Coś bredzisz.

Rozumiem, że akurat tam mieszkasz bądź przechodzisz do pracy i chciałbyś aby Burmistrz czy też Prezes ZUK własnoręcznie udrożnił Ci studzienkę, a potem jeszcze ugotował obiad. Studzienka faktycznie jest problemem, ale nie załamuj się... za dwa miesiące tego lodu nie będzię i spokojnie będziesz mógł pochlapać się w kałuży :) :greedy:

Pełen radości i współczucia
/-/ Krytycznik Poranny

PostNapisane: Pn mar 14, 2011 6:18 pm 
Berbeć
Berbeć

Krytycznik_Poranny napisał(a):
chciałbyś aby Burmistrz czy też Prezes ZUK własnoręcznie udrożnił Ci studzienkę, a potem jeszcze ugotował obiad. Studzienka faktycznie jest problemem, ale nie załamuj się... za dwa miesiące tego lodu nie będzię .....

I dalej bredzisz, lodu już nie ma ale została kałuża bo studzienka ciągle zapchana, każdy pieszy przechodzący tym chodnikiem klnie na drogowców, szczególnie po przejeździe samochodu.
Co ma Burmistrz do udrożnienia studzienki, od tego są służby drogowe żeby takie sprawy załatwiać, skoro grzecznie zgłosiłem że coś się dzieje na ulicy a urzędnicy oleli więc napisałem tu i zadziałało, na drugi dzień przyjechali coś naprawiać, inną sprawą jest że nie udrożnili tej studzienki .
Jeżeli coś można wywalczyć pisząc na forum to tylko cieszyć się z takiego obrotu sprawy widocznie urzędnicy czytają, niestety na WT liczyć nie można więc pozostało forum.
Nie wiem jakie ma zdolności kulinarne prezes i z nich nie skorzystam ale ma plus jeżeli czyta posty na forum i coś działa.
Ciągle bredzisz ale można to zrozumieć długa i ostra zima dała się we znaki wszystkim.

PostNapisane: Wt mar 15, 2011 9:33 am 
Junior
Junior

Więc możesz pochlapać się już teraz :D

Ja przechodzę tam codziennie i nie marudzę, a samochodem też jeżdżę. ;)

Nie sądzę byś coś wywalczył pisząc tu na forum :D raczej przeczytali Twoje pismo skoro takie do nich skierowałeś.

Już wiem czemu olali Twoje pismo :D Nie wiesz nawet co to sarkazm, albo wiesz tylko zabolał Cię brak empatii i współczucia forumowiczów/a :D

Andejs napisał(a):
Ciągle bredzisz ale można to zrozumieć długa i ostra zima dała się we znaki wszystkim.

Domyślam się, że aż tak niskiego pułapu intelektualnego nie prezentujesz więc uznam to za jednorazowy wybryk bo przecież nie chcemy prowadzić dyskusji na tak niskim poziomie, prawda?

PostNapisane: Wt mar 15, 2011 6:39 pm 
Berbeć
Berbeć

Krytycznik_Poranny napisał(a):
Nie sądzę byś coś wywalczył pisząc tu na forum :D raczej przeczytali Twoje pismo skoro takie do nich skierowałeś.
Już wiem czemu olali Twoje pismo........

I znowu bredzisz, zacznij czytać ze zrozumieniem nie napisałem że pismo skierowałem do starostwa czy rejonu dróg ale zadzwoniłem do nich w tej sprawie. Czekałem tydzień i nic więc pismo wysłałem ale na stronę wegorzewo.wm.pl, tam się nie ukazało więc wstawiłem tu, ktoś na forum przeczytał i na drugi dzień przyjechali drogowcy do studzienki (ludzie widzieli jak pół dnia próbowali udrożnić a i tak nie zrobili) czyli wstawienie pisma na forum zrobiło swoje.
Wysławiasz się strugając z siebie inteligenta a nie potrafisz przeczytać ze zrozumieniem dwóch trzech postów, zacznij czytać z uwagą a nie wymyślasz swoje bzdurne teorie.
Napisałem w swoim imieniu i tych którym to przeszkadza i kwita, jak tobie nie pasuje to twoja broszka.
Po drugie coś się tak czepił tego pisma, ja napisałem w temacie "ocena pracy urzędników" wystawiłem im ocenę 1,
chyba że masz w tym cel, ul.Sienkiewicza to droga powiatowa podlega pod starostwo czyżby.......
Skończ bredzić i czytaj ze zrozumieniem.

PostNapisane: Pt sty 06, 2012 8:41 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Ostatnio ruszył w internecie ciekawy serwis gdzie można dodawać do listy swój urząd lub urzędy ze swojego regionu i "poddać" go ocenie wszystkim petentom z możłiwością wystawienia urzędom opinii , oczywiście grzecznych :D
Uważam że jest to ciekawy pomysł z tym serwisem. Może on w końcu zmobilizuje urzędników do bardziej intensywnej oraz kulturalnej pracy.

adres serwisu:

http://www.naszeurzedy.pl

Więcej takich pomysłów w internecie powinno być żeby opinie przestały być anonimowe a urząd zaczął bardziej pomagać petentom. Po co te ankiety które moim zdaniem nie są do końca pewne. Uważam że opinia i ocena widoczna przez innych jest bardziej wiarygodna niż anonimowe ankiety.

PostNapisane: Pn maja 07, 2012 12:05 am 
Postępowy
Postępowy

Od kilku dni krąży po Węgorzewie "news" na temat naczelnika wydziału inwestycji pana P.Sulowskiego. Było coś może ostatnio w gazecie na ten temat bo kilka numerów WT nie kupiłem ??? A może macie jakieś info z wiarygodnych źródeł???

PostNapisane: Pn maja 07, 2012 6:54 am 
Natchniony
Natchniony

W gazecie cisza. Jeżeli prawdą jest, że ten fachowiec traci to stanowisko, więc nie dziwię się tej ciszy. Sam przecież widziałeś jak wyglądają euroinwestycje zaraz po oddaniu do użytku.

http://konstytucja.wieszjak.pl/omowieni ... iedzi.html

PostNapisane: Cz maja 10, 2012 8:48 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Bardzo to przykre ,ze gazeta nie napisała o stracie takiego urzędnika. Pamiętam swego czasu aferę z panem Bejnarem który napisał smsa do burmistrza i święte oburzenie naszego włodarza ,że to pomówienia i oszczerstwa. O tym ,ze jego urzędników przesłuchują służby ,ze podają się do dymisji najlepsi jakoś nie wspomina . Moze ktoś ma numer telefonu pana Piwowarczyka i należy mu o tym napisać wtedy się dowiemy i z gazety co słychać w urzędzie.
a swoja droga kogo aresztowało CBA w Węgorzewie bo o tym tez cisza....
A co do oceny pracy urzędników na naszej poczcie ostatnio jakby milej.

PostNapisane: Pt maja 11, 2012 8:06 am 
Natchniony
Natchniony

komarzyca napisał(a):
Bardzo to przykre ,ze gazeta nie napisała o stracie takiego urzędnika. Pamiętam swego czasu aferę z panem Bejnarem który napisał smsa do burmistrza i święte oburzenie naszego włodarza ,że to pomówienia i oszczerstwa. O tym ,ze jego urzędników przesłuchują służby ,ze podają się do dymisji najlepsi jakoś nie wspomina . Moze ktoś ma numer telefonu pana Piwowarczyka i należy mu o tym napisać wtedy się dowiemy i z gazety co słychać w urzędzie.
a swoja droga kogo aresztowało CBA w Węgorzewie bo o tym tez cisza....
A co do oceny pracy urzędników na naszej poczcie ostatnio jakby milej.

Ogromna strata po takim urzędniku i co teraz będzie.......

http://konstytucja.wieszjak.pl/omowieni ... iedzi.html

Ostatnio edytowano Wt lip 31, 2012 8:25 pm przez M.Legion, łącznie edytowano 2 razy

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 183 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]