Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest So kwi 21, 2018 3:38 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Datek na Kościół w Węgorzewie
PostNapisane: Cz maja 07, 2009 4:38 pm 
Forumowy As
Forumowy As

parafianka napisał(a):
ksiądz zezwolił na zainstalowanie na kościele anteny no to jakieś pieniądze z tego ma[tudzież przekażnik]napewno na remont dachu by wystarczyło!!!!!! :evil:
a tak ciągną od tych wiernych [biednych] duszyczek ile się da.

A jak myślisz,ile za taką antenę parafia dostaje miesięcznie?

A może ktoś ma jakieś wiarygodne (choćby przybliżone ) informacje na temat zysków z takiej anteny?

PostNapisane: Cz maja 07, 2009 4:53 pm 
Forumowy As
Forumowy As

Gość napisał(a):
wlaśnie mi się rozchodzi o duży kościół w nim juz od nie wiem ilu lat zbierają pięniądze na remont ale jakoś zebrać nie mogą .

Trudno mi dyskutować bo nie mam dostępu do parafialnej kasy ale zastanawiam się ile do tej kasy wpłaca rocznie statystyczny parafianin?

Od sumy tych datków trzeba odjąć to co parafia wysyła na cele misji,kurii biskupiej i seminarium,na KUL,Caritas,podatek,i inne......Z tego co zostaje utrzymuje się parafia.

PostNapisane: Cz maja 07, 2009 5:11 pm 
Parafia jest spora ale jeżeli z całej parafii tylko okolo 40% chodzi do kościoła a ztych 40% daje datki połowa to wynik jest bardzo mizerny.

PostNapisane: Cz maja 07, 2009 6:59 pm 
tak tak. Tylko ze te niektore babcie to co niedziela rzucaja na tace po 10. Ale wiecie parafia nie otrzymuje sie tylko z tacy i takich i datkow. doliczcie do tego sluby, chrzciny, pogrzeby i rozne msze rocznicowe. A za tego typu uroczystosci tez sie placi i to nie malo. Przecietnie na kazdym pogrzebie ksiadz dostaje okolo 700 zl. A sa takie na ktorych 2 razy wiecej. Wiec ja nie wiem gdzie ta kasa jest. W co ktoras niedziele jest tam przeciez zbierana taca na kurie wiec nie oddaja ze 'swoich'

PostNapisane: So maja 16, 2009 6:52 pm 
Forumowy As
Forumowy As

Gość napisał(a):
tak tak. Tylko ze te niektore babcie to co niedziela rzucaja na tace po 10. Ale wiecie parafia nie otrzymuje sie tylko z tacy i takich i datkow. doliczcie do tego sluby, chrzciny, pogrzeby i rozne msze rocznicowe. A za tego typu uroczystosci tez sie placi i to nie malo. Przecietnie na kazdym pogrzebie ksiadz dostaje okolo 700 zl. A sa takie na ktorych 2 razy wiecej. Wiec ja nie wiem gdzie ta kasa jest. W co ktoras niedziele jest tam przeciez zbierana taca na kurie wiec nie oddaja ze 'swoich'

Trochę szkoda,ze nie wiemy jakie są dochody i rozchody parafii, bo wiedząc jaki jest stan parafialnej kasy szukalibyśmy sposobu jak utrzymać parafie na godnym poziomie i skąd wziąć pieniądze na potrzebne inwestycje a tak to ta dyskusja jest jednym wielkim biciem piany.
Szukaniem czarnego kota w ciemnym pokoju.

PostNapisane: So maja 16, 2009 7:26 pm 
Właśnie, w tym kontekście warto się zastanowić , jaka jest samoświadomość :idea: internauty zwanego Gościem :?:

PostNapisane: So maja 23, 2009 11:12 pm 
Nikodem napisał(a):
Właśnie, w tym kontekście warto się zastanowić , jaka jest samoświadomość :idea: internauty zwanego Gościem :?:

Otoz Drogi Nikodemie moja świadomość jest bardzo duża...;] Z ekonomia i takimi innymi rzeczami mam codziennie styczność. Więc potrafie dodac 2 do 2. Moim zdaniem to te pieniadze nie wiem gdzie znikaja...I kto nimi tak niefachowo zarzadza i na co one ida w kosciele.... tam to ja nie wiem na co pieniadze ida...zbieraja na kosciol od nie wiem ilu lat i zebrac nie moga a ta kasa co ja zbiora to chyba sie w powietrzu rozplywa...bo narazie tam zadnych inwestycyji nie widze oprocz nowego zegara, ktory byl potrzeby jak swini siodlo. A gdzie pienidzece co sa dawane na ogrzewanie skoro w koscielejest zimno jak nie wiem..chyba ze ksiadz sobie lepiej plebanie musi dogrzac...

PostNapisane: N maja 24, 2009 7:57 am 
Gość napisał(a):
Nikodem napisał(a):

Otoz Drogi Nikodemie moja świadomość jest bardzo duża...;] Z ekonomia i takimi innymi rzeczami mam codziennie styczność. Więc potrafie dodac 2 do 2. Moim zdaniem to te pieniadze nie wiem gdzie znikaja...I kto nimi tak niefachowo zarzadza i na co one ida w kosciele.... tam to ja nie wiem na co pieniadze ida...zbieraja na kosciol od nie wiem ilu lat i zebrac nie moga a ta kasa co ja zbiora to chyba sie w powietrzu rozplywa...bo narazie tam zadnych inwestycyji nie widze oprocz nowego zegara, ktory byl potrzeby jak swini siodlo. A gdzie pienidzece co sa dawane na ogrzewanie skoro w koscielejest zimno jak nie wiem..chyba ze ksiadz sobie lepiej plebanie musi dogrzac...

Z tym się zgadzam wystarczy że zegar jest na Urzędzie Miasta chyba proboszcz nie chciał być gorszy to wyremontował na kościele, a po co przecież te pieniadze mógł przeznaczyć na ogrzewanie kościoła przez tą zimnice niektórzy parafianie a szczególnie dzieci chodzą do małego kościółka no cóż skoro nie potrafi przyciagnąć wiernych do dużego k. jego sprawa.
A zresztą czy to ważne gdzie ważna jakość mimo to wszyscy wiedzą że traci na tym również finansowo.

PostNapisane: Cz maja 28, 2009 7:45 pm 
bardzo sie ciesze że gosc sie ze mna zgadza. A co inni internauci o tym sadza?

PostNapisane: Pt maja 29, 2009 9:12 am 
Forumowy As
Forumowy As

Gość napisał(a):
Gość napisał(a):
Nikodem napisał(a):

Z tym się zgadzam wystarczy że zegar jest na Urzędzie Miasta chyba proboszcz nie chciał być gorszy to wyremontował na kościele, a po co przecież te pieniadze mógł przeznaczyć na ogrzewanie kościoła przez tą zimnice niektórzy parafianie a szczególnie dzieci chodzą do małego kościółka no cóż skoro nie potrafi przyciagnąć wiernych do dużego k. jego sprawa.
A zresztą czy to ważne gdzie ważna jakość mimo to wszyscy wiedzą że traci na tym również finansowo.

1. SZANOWNY GOŚCIU.
Nie kwestionuje twoich ekonomicznych kompetencji ale by powiedzieć coś na temat gospodarności proboszcza, to trzeba wiedzieć jakie są dochody i rozchody parafii a jak sam mówisz:"...nie wiem na co te pieniądze idą". A jak sie nie wie, to trzeba sie powstrzymać od złośliwosci typu:"chyba się (te pieniądze) w powietrzu rozpływaja".

2.I znowu następne twoje stwierdzenie.
"...zbierają na kosciół od nie wiem ilu lat i zebrać nie mogą ..."
Tak,tylko efekty zbiorki zależą nie tyle od zbierających czy od ilości parafian ile od ilości ofiarodawców i od ich hojności.

3.Twierdzisz,że nie widzisz w parafii inwestycji...i czynisz z tego zarzut proboszczowi.By taki zarzut był uzasadniony to trzeba wiedzy na temat wysokich dochodów (dochód to przychody minus rozchody).Jeśli te dochody są niewielkie albo na ich temat niewiele się wie to tylko złośliwiec może takie zarzuty stawiać.

4.A co do inwestycji, to na zewnątrz rzeczywiście nie widać nowych okazałych budowli ale kto chodzi do kościoła i podejdzie bliżej tego budynku, to dostrzeże pewne zmiany. A kto wejdzie jeszcze do parafialnej kancelarii to tez je dostrzeże.Nie są to gigantyczne inwestycje ale to tez kosztuje.

5.Jeśli sadzisz,ze ciepełko w kościele spowoduje,ze kościoły będą pełne to się mylisz.Był czas kiedy kościoły były nieogrzewane a mimo to były pełne ludzi.
W skwarne dni lata chłód kościelnych murów powinien przyciągac tłumy a jednak tak nie .

A NA ZAKONCZENIE APEL DO DYSKUTANTÓW.TRZYMAJMY SIE ZASADY:

Jak nie wiem to nie oskarżam,nie insynuuje nieuczciwości,nie posługuję sie złośliwością a więcej pytam

PostNapisane: Pt maja 29, 2009 4:26 pm 
Uważam że wydane kilka tysięcy na remont zegara było niegospodarnością a przeznaczone powinno być jak najbardziej na ogrzewanie kościoła w niedzielę czyli raz w tygodniu, a co do dochodów to niech obronca Tomasz8 niech nie zaniża czyżby zapomniał że po kolędach księża sporą sumkę zawsze zbierają więc można coś nie coś i to nie małego zrobić.
Widzę że czy słusznie czy nie slusznie ktoś napisze negatywnie o pracy proboszcza z duzego kościoła to i tak Tomasz8 stanie w obronie czyżby etat miał jako mecenas Parafii św. Apostołów Piotra i Pawła.
To mi przypomina stare czasy gdzie też byla "jedynie słuszna droga", a może zamiast opierać się na mec. Tomaszu8 proboszcz powinien podyskutować z proboszczem z małego kosciólka jak on to robi że parafianie dają i wszystko robi oraz dlaczego parafianie tak go chwalą, w jaki sposób zapracował na swój pozytywny wizerunek wśród wiernych.
Moze w tym tez jest przyczyna że małe dochody na większy remony?

PostNapisane: Pt maja 29, 2009 8:21 pm 
parafianka napisał(a):
ksiądz zezwolił na zainstalowanie na kościele anteny no to jakieś pieniądze z tego ma[tudzież przekażnik]napewno na remont dachu by wystarczyło!!!!!! :evil:

No właśnie czy jest tam zamontowana antena czy nie, ktoś wie na ten temat bo jeżeli jest to niezłą kasę musi otrzymywać od operatora dodać pieniądze po kolędzie to juz spory remont mozna zrobić.

PostNapisane: So maja 30, 2009 10:03 am 
Forumowy As
Forumowy As

parafianka napisał(a):

A czy Ty (biedna i wykorzystywana duszyczko), widziałaś tę antenę,czy tylko takie plotki rozsiewasz?

PostNapisane: So maja 30, 2009 2:46 pm 
Legion napisał(a):
Uważam że wydane kilka tysięcy na remont zegara było niegospodarnością a przeznaczone powinno być jak najbardziej na ogrzewanie kościoła w niedzielę czyli raz w tygodniu, a co do dochodów to niech obronca Tomasz8 niech nie zaniża czyżby zapomniał że po kolędach księża sporą sumkę zawsze zbierają więc można coś nie coś i to nie małego zrobić.
Widzę że czy słusznie czy nie slusznie ktoś napisze negatywnie o pracy proboszcza z duzego kościoła to i tak Tomasz8 stanie w obronie czyżby etat miał jako mecenas Parafii św. Apostołów Piotra i Pawła.
To mi przypomina stare czasy gdzie też byla "jedynie słuszna droga", a może zamiast opierać się na mec. Tomaszu8 proboszcz powinien podyskutować z proboszczem z małego kosciólka jak on to robi że parafianie dają i wszystko robi oraz dlaczego parafianie tak go chwalą, w jaki sposób zapracował na swój pozytywny wizerunek wśród wiernych.
Moze w tym tez jest przyczyna że małe dochody na większy remony?

Po pierwsze to trzeba umieć rozmawiać z ludźmi a nie traktować ich z góry.

PostNapisane: So maja 30, 2009 6:34 pm 
bardzo dziękuje za poparcie uzytkowaniku o loginie Legion. Chociaz jeden człowiek popiera mnie i moje gadanie i ze ktos mysli podobnie do mnie.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]