Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Cz sty 18, 2018 7:33 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Datek na Kościół w Węgorzewie
PostNapisane: N maja 03, 2009 8:21 pm 
Witam, co internauci powiecie na to aby zapłacić te 10zł na remont Kościoła, ksiądz prosił, nasz Kościół potrzebuje remontu i tu nie ma co dyskutować. Dopomóżmy wyremontować ten dach. Ja ze swojej strony6 zapłacę te 10zł na Kościół. Pozdrawiam.

Tytuł: Re: Datek na Kościół w Węgorzewie
PostNapisane: Pn maja 04, 2009 8:59 am 
Dokładnie to 10 zł co miesiąc przez 7 miesiecy od kwietnia czyli w sumie 70 zl od rodziny na remont dachu kościoła.
Moje zdanie jest takie: księża przyjeżdżają i odjeżdżają a kościół zostanie dla następnych pokoleń nawet jeżeli będzie z roku na rok bardziej pusty ale to nasz węgorzewski zabytek.

PostNapisane: Pn maja 04, 2009 10:43 am 
http://www.mazurycudnatury.pl/

PostNapisane: Pn maja 04, 2009 4:58 pm 
Gdybym wiedziała że to na pewno pójdzie na ten cel to dałabym ale nie mam przekonania co do księży po prostu im nie wierzę.Gdyby było jakieś konto i komisyjnie rozliczone a w skład komisji wchodzili wierni to tak dam.

PostNapisane: Pn maja 04, 2009 5:22 pm 
dać kasę to można dać ale dla kogoś kto jest choć trochę wiarygodny. Bo patrząc na niektórych księży węgorzewskich to pozostawiają po sobie wiele do zyczenia. Jaka pewnosc beda mieli wierni że pieniadze trafia akurat na kosciol a nie na nowy samochod dla ksiedza^^.

PostNapisane: Pn maja 04, 2009 5:43 pm 
No to popatrz na mały kościólek przy ul.Pionierów tam widać że proboszcz naprawdę robi czyli jest wiarygodny więc pewność będziesz miał, czyli jak rozumiem dasz prawda?
Czy tylko tak napisałeś?

PostNapisane: Pn maja 04, 2009 5:50 pm 
W dużym kościele żeby zrobić poważny remont np. zapowiadanego dachu trzeba ogrome pieniadze proboszcz jakieś wywalczył ale bez naszego wsparcia jakiegokolwiek nic się nie zrobi.
Drobne remonty naprawcze nic ie dadzą a przeciekajacy stary już dach to nawet grozić może nawet zawaleniem, pamiętajcie że to nasz zabytek.

PostNapisane: Pn maja 04, 2009 9:35 pm 
wlaśnie mi się rozchodzi o duży kościół w nim juz od nie wiem ilu lat zbierają pięniądze na remont ale jakoś zebrać nie mogą a ksiadz 2 razy w roku samochod zmienia i jakies zegary robi^^.A propo malego kościolka na ten kosciol bym napewno nie załowala kasy bo tak jak zostalo napisano nizej ksiadz proboszcz ktory w nim jest widac ze dba o niego, ze pienidze jakie ludzie 'inwestuja' w niego nie ida na marne. Nawet powiem wiecej sa wzorowo zarzadzane tam ksiadz dba o swoich parafian i Ci ktorzy sa biedniejsi dostaja od niego wsparcie a jak ksiadz prezyjdzie po koledzi i widzi ze w jakims domu sie nie przelewa to nie wezmie ani grosza a w innym kosciele juz nie powiem ktorym by zabrali ostatni pieniadze. Bym z checia wsparla moj kosciol do ktorego naleze a jest nim duzy ale nie mam jakos zaufania czy Te moje pienidze beda dobrze zagospodarowne.

PostNapisane: Pn maja 04, 2009 10:25 pm 
Mały Kościółek ma szczęście do księży-ludzi (ludzkich). Kiedy 11 lat temu zmarła moja Mama, dawałam proboszczowi 150 zł za mszę i odprowadzenie ciała z kaplicy na cmentarz. Byłam trochę zawstydzona, że tak mało ale cienko wtedy przędłam. Wiecie co zrobił ten wspaniały ksiądz? Oddał mi 100 zł a wziął tylko 50 i powiedział, że On wie jaką mam sytuację i nie może wziąć ode mnie więcej. Czy w Dużym Kościele mogłoby się coś takiego wydarzyć????

PostNapisane: Wt maja 05, 2009 8:20 am 
Znam tego proboszcza z ul.Pionierów żeby wszyscy księża tacy byli ale to tylko marzenie, odkąd przyjechał wszystko w tej parafi ruszylo do przodu.
Z tego co pamietam dwa razy wygrał w konkursie WT Węgorzewianina Roku, pamiętam kiedyś że dostał prykaz od swoich zwierzchników że ma wyjeżdżać i objąć inną parafię a w którąś niedzielę na mszy oglosił że jednak zostaje tutaj, wiecie co ludzie zaczęli bić spontanicznie brawa, po raz pierwszy na mszy usłyszałem brawa. To jednak cos oznacza a w sprawie datków przy kolędzie jak i w innych sprawach znał sytuacje rodzin i wiedzial gdzie moze sobie pozwolić na Bóg Zapłać.
Jest po prostu dobrym człowiekiem.
Moją Parafią jest teraz duzy kościół więc powinienem poprzeć tę sprawę remontu dachu ale mam również wiele zdań co do prowadzenia tej parafii nie podoba mi się np. zbieranie na tacę w trakcie mszy uroczystych takich jak 3-maja i 11-listopada a więc Mszy za Ojczyznę.
Uważam i nie tylko ja że nie powinno się zbierać datków, masa ludzi w kościele w śroku zołnierze pieknie ustawieni a gdzieś tam koscielny przeciska się z tacą, okropnie to wyglada Proboszcz powinien odpuścic "tacę" w takich uroczystych mszach, jak dwa lub trzy razy do roku nie przejdzie taca niec się nie stanie.
Nie bedę tu wymieniał o innych sprawach bo to i nie temat na dziś, mimo jakis tam minusów przekażę te 70 zł na remont dachu jeżeli się zawiodę to bedzie ostatni mój datek na ten kościół zawsze mogę wrócić do małego kościółka.

PostNapisane: Wt maja 05, 2009 10:58 am 
do Nany moim zdaniem coś takiego w duzym kosciele nie miało by miejsca nigdy. wątpie czy ksiądz tamtejszy wiedzac o ciezkiej sytuacji materialnej nie zabral ani grosza^^. Jeszcze powiem wiecej jak chodza ksieza z duzego kosciola po koledzie i zabieraja 'koledowe' to podopisuja koperty z jakich mieszkan pochodza aby zobaczyc kto ile dal po koledzie.^^

PostNapisane: Wt maja 05, 2009 1:14 pm 
Dostają osiołki grube pieniądze z konkordatu, więc ja nie zamierzam nic dawać tym złodziejom.

PostNapisane: Śr maja 06, 2009 12:03 pm 
Nie chcesz,nie dawaj,ale najgłośniej krzyczą ci co nie dają

PostNapisane: Cz maja 07, 2009 4:05 pm 
Gość napisał(a):
Gdybym wiedziała że to na pewno pójdzie na ten cel to dałabym ale nie mam przekonania co do księży po prostu im nie wierzę.Gdyby było jakieś konto i komisyjnie rozliczone a w skład komisji wchodzili wierni to tak dam.

O ile mi wiadomo to istnieje przy parafii rada ekonomiczna, która zna stan finansów parafii i pewnie będzie się także interesowała środkami gromadzonymi na remont kościoła.

PostNapisane: Cz maja 07, 2009 4:27 pm 
ksiądz zezwolił na zainstalowanie na kościele anteny no to jakieś pieniądze z tego ma[tudzież przekażnik]napewno na remont dachu by wystarczyło!!!!!! :evil:
a tak ciągną od tych wiernych [biednych] duszyczek ile się da.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]