Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Wt sty 23, 2018 2:23 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: pomnik
PostNapisane: Pn sty 26, 2009 7:30 pm 
Gość napisał(a):
patriota tez napisał(a):
Najlepszym pomnikiem będzie jak mieszkańcy w swięta narodowe zaczną wywieszać flagi biało-czerwone w 3 maja czy 11 listopada a nie orzełek na cokoliku czy coś tam, jest plac i niech tam dalej takie apele sie odbywają. Będzie czas to kiedyś się zbuduje nikt nie mówi że kategorycznie nie.
Rozpropagować wśród mieszkanców miasta ten sposób patriotyzmu (wywieszania flag) zamiast pieniadze na pomnik wydać na prdukcję podstawek do flagi żeby przy kazdym budynku była przymocowana flaga, flagi zakupić nakazać to spółdzielniom mieszkaniowym i wspólnotom. Jaki piękny widok byłby przez cały dzień biało-czerwono w Wegorzewie, telewizja murowana jedyne miasto w polsce gdzie taki zwyczaj patriotyzmu okazywany.
Czyż nie? No właśnie.

Tak jak choinki sprzedaje sie na placach i uliczch przed Swiętam Bożego narodzenia ,tak flagi powinno się sprzedawać przed swietami państwowymi.

A tak przy okazjii chcę zapytać:Czy w pedzeddzień 11Listopada czy w przeddzień 3 Maja,w kazdej szkole odbywają sie chocby 15 minutowe apele z hymnem,z flagą i z przypomnieniem sensu wspominania wydarzeń sprzed lat? Jestem przekonany,ze tego rodzaju patriotyczna praca rodzicow,nauczycieli będzie torzeniem najlepszego i najtrwalszego fundamentu pod pomnik w miescie.

I tego sie trzymać, do pomysłodawców postawienia pomnika sprzedaz flag, pieniądze na zaczepy do flag, rozporządzenie do wspólnot mieszkaniowych i spółdzielni, w szkołach apele przed świetami narodowymi to najlepszy pomnik.

PostNapisane: Pn sty 26, 2009 11:44 pm 
Postępowy
Postępowy

Popieram w całej rozciągłości.Przestańmy wstydzić się PATRIOTYZMU i okazujmy go indywidualnie i spontanicznie z serca.Ja osobiście jak nawet Polacy grają mecze międzynarodowe to wstaję w czasie grania hymnu i do tego by być patriotą w Węgorzewie nie potrzebny mi jest żaden pomnik!!!
Jakoś do tej pory nie widziałem u pomysłodawców tego pomnika nawet flagi wywieszonej na święta a tu pomnika się im zachciewa,a po co???Wiadomo LUDZIE ODCHODZĄ A POMNIKI PO NICH ZOSTAJĄ!!!
AMEN.

PostNapisane: So sty 31, 2009 8:29 am 
Na kazdym budynku w miescie flaga jeżeli do tego pmysłodawcy doprowadzą bedę im wdzięczny przy kazdych wyborach to będzie faktycznie piekny widok wszedzie biało-czerwono.
Zróbcie to a jeszcze mi podziękujecie za ten pomysł chociaz nie oczekuję a nie pomniczek gdzie z dwa razy do roku przyjdzie nieliczna grupa mieszlkańców w zalezności od pogody (listopad) posłucha i popatrzy na tych co staną najblizej pomika i do domu bo po swięcie.
Nie, świeto jest dla wszystkich nie będę musiał oglądac telewizji bo jak spojrzę perzez okno to będę wiedział że naprawdę jest swięto wszedzie na budynkach flagi .

PostNapisane: Śr lis 04, 2009 8:37 pm 
Zbliża się 11 Listopada czyli święto a ja się pytam co przez ten ostatni rok patrioci czyli pomysłodawcy postawienia pomnika w tym temacie poczynili czy jakieś uchwały bedą wprowadzone np. o nakazie wywieszania przez administratorów na wszystkich budynkach mieszkalnych flag bialo-czerwonych w tym dniu?
A może temat postawienia pomnika to był tylko populizm a że nie wyszło to skończył się temat?

PostNapisane: Śr lis 04, 2009 11:44 pm 
a ja bym postawiła pomnik Pietrzakowi , Ciborskiemu za to że trzepią Węgorzewem, za to że sprzedali zamek , za wykupowanie gruntów w atrakcyjnych miejscach za symboliczne ceny bez przetargów i dałabym nazwę potomkowie PZPR , którzy obiecywali gruszki na wierzbie ...... i tak można by pisać wiele na ich temat

PostNapisane: Cz lis 05, 2009 2:15 pm 
Do pani xxxl
Skoro może pani pisać wiele na temat mojego ojca, to w takim razie proszę napisać, na jakiej podstawie twierdzi pani, że sprzedał zamek. Jakiś czas temu ojciec wyjaśniał w Węgorzewskim Tygodniu, że nie miał nic wspólnego ze sprzedażą zamku. W owym czasie nie pełnił żadnej funkcji w mieście, nie brał udziału w negocjacjach, ani też nie znał kupującego. Jeżeli twierdzi pani, że było inaczej, lub ma pani jakieś pytania w tej sprawie to proszę napisać, w miarę posiadanej wiedzy postaram się odpowiedzieć. Mam jeszcze jedną prośbę, może pani napisać, o jakich atrakcyjnych gruntach kupionych bez przetargu za symboliczne ceny pani pisze. Tzn., kto sprzedał, kto kupił, kto miał organizować przetargi i co to są te symboliczne ceny.

Robert Pietrzak

PostNapisane: Cz lis 05, 2009 3:40 pm 
proszę pana ! mam pytanie tylko jedno , a z pewnością byłoby ich dużo więcej: za ile Pan kupił "węgorzewiankę"? i na resztę pytań odnośnie kupna innych nieruchomości nie musi Pan odpowiadać , zrobią to za pana forumowicze ..... pozdrawiam nie bede polemizować z panem na ten temat.....

PostNapisane: Cz lis 05, 2009 6:56 pm 
Już kiedyś na ten temat pisałem, nie jestem osobą publiczną i nigdy nie byłem, zakup budynku po byłej „Węgorzewiance” jest moją prywatną sprawą, a o swoich prywatnych sprawach nie mam zamiaru rozmawiać na forum. W związku z powyższym proszę uszanować moją prywatność, tak jak ja szanuję prywatność wszystkich uczestników forum, którzy chcą pozostać anonimowi. Mogę powiedzieć pani tylko tyle, że zakupu „Węgorzewianki”, a raczej tego, co po niej zostało, dokonałem na licytacji komorniczej, którą prowadził nasz miejscowy komornik pan Leszek P.. Była to druga licytacja, na pierwszą nikt się nie zgłosił. W drugiej licytacji uczestniczyło nas dwóch, ja i pewien przedsiębiorca z Węgorzewa. Zaproponowałem najwyższą cenę i tak stałem się posiadaczem tej nieruchomości. Każdej wyceny nieruchomości dokonuje biegły rzeczoznawca powołany przez sąd, sporządzoną wycenę może skarżyć zarówno dłużnik jak i wierzyciel. Na pierwszej licytacji cena wywoławcza wynosi ¾ wartości oszacowania, jeżeli nikt nie kupi zostaje ogłoszona kolejna licytacja, na której cena wywoławcza wynosi 2/3 wartości oszacowania, tak to przynajmniej wyglądało w tamtym czasie. Jeżeli sobie dobrze przypominam to żadna ze stron nie skarżyła wyceny, także odpowiadała ona wartości nieruchomości w owym czasie. Komornikowi zależy na tym, żeby uzyskać jak najwyższą cenę, gdyż od uzyskanej w licytacji kwoty procentowo otrzymuje on wynagrodzenie, dlatego stara się zainteresować licytacją jak największą liczbę potencjalnych nabywców. Jak pani widzi zapłaciłem tyle, ile żądał sprzedający, a jeżeli interesuje panią dokładna kwota to proponuję udać się do biura komornika przy ul.Krzywej i jeżeli uzna to za stosowne to ją pani poda, moim zdaniem nie powinno być z tym problemu.

Robert Pietrzak

PostNapisane: Cz lis 05, 2009 7:20 pm 
Może wróćmy do tematu, pomnik też pomińmy bo pomysł byl lekko mówiac nie trafiony.

PostNapisane: Cz lis 05, 2009 8:35 pm 
Forumowy As
Forumowy As

do Roberta Pietrzaka napisał(a):
proszę pana ! mam pytanie tylko jedno , a z pewnością byłoby ich dużo więcej: za ile Pan kupił "węgorzewiankę"? i na resztę pytań odnośnie kupna innych nieruchomości nie musi Pan odpowiadać , zrobią to za pana forumowicze ..... pozdrawiam nie bede polemizować z panem na ten temat.....

Ciekawy jestem co kryje się pod tym pytaniem.Czy jest to niezdrowa ciekawość i chęć zaglądania innym do kieszeni, czy może kryje się pod tym insynuacja że przy zakupie zostało złamane prawo.
Jeśli podstawą tego pytania jest ciekawość, to podszewką tej ciekawości jest pewnie zazdrość,że innym się udało a nie tobie.Zaglądanie komuś do kieszeni podszyte zazdrością nie budzi mojego zachwytu.
Natomiast jesli podstawą pytania jest chęć zasugerowania na publicznym forum(i to anonimowo),ze zostało złamane prawo, to wypadało by podać jakieś dowody takiej sugestii bo inaczej takie sugestie staja sie oszczerstwami a to jest wyjątkowo obrzydliwe.
Każdy człowiek,dopóki wina jego nie zostanie mu wykazana prawomocnym wyrokiem sadu powinien być traktowany jako niewinny.
Dbajmy o jakiś poziom wypowiedzi na tym forum.

PostNapisane: Cz lis 05, 2009 8:58 pm 
Postępowy
Postępowy

Drogi tomaszu8 nikt tu nikomu nie ma zamiaru zaglądać w kieszeń ale nie dziwi Pana fakt, że do przetargu o taki plac,bo z budynku to by już nawet szaletów nie zbudowano,położonego w tak atrakcyjnym miejscu stanęło tylko dwóch dżentelmenów???? Przecież jak to sam Pan Robert napisał im więcej licytujących tym większa kasa w kieszeni komornika nieprawdaż??Ciekaw jestem czemu do przetargu stanęło tylko dwóch Panów z Węgorzewa a nikt z Polski, z PIENIĘDZMI a nie z DROBNYMI??!!Nie zdziwiłbym się jak by ten drugi niby przedsiębiorca był ''podstawiony'' :D

PostNapisane: Cz lis 05, 2009 9:17 pm 
Cytuj:
Mogę powiedzieć pani tylko tyle, że zakupu „Węgorzewianki”, a raczej tego, co po niej zostało,.............

A o terenie co na nim nic prawie nie zostało cisza a przecież o ziemię w super miejscu chodzi a nie o gruzy "Węgorzewianki" o tym jakoś nic nie wspomniał ten pan ale wcale nie musi jak napisał o swoich prywatnych sprawach na forum nie bedzie rozmawiał.
Jednak zaryzykował ale nie do końca.

PostNapisane: Pt lis 06, 2009 12:29 am 
Drodzy Forumowicze!Chyba kolejny raz rozmijacie się z tematem? Znacie powiedzenie "Co ma piernik do wiatraka?"To wytłumaczcie mi co ma pomnik do Pietrzaka?

PostNapisane: Pt lis 06, 2009 10:00 am 
a ma bo Pan Pietrzak jest jak ojciec CHrzestny Węgorzewa i jemu ten pomnik się należy .......a syn doszkuje się podtekstów to mu ludzie odpowiadają , jest dokładnie jak w przysłowiu "uderz w stół, a nożyce się odezwą.

PostNapisane: Pt lis 06, 2009 6:30 pm 
Szanowny panie Orka wybaczy pan, ale nie do końca pan chyba rozumie, czym jest licytacja komornicza. Niech pan mi wyjaśni, w jakim celu miałbym podstawiać kogoś na licytację? Otóż ten przedsiębiorca jak go pan nieładnie nazywa „niby przedsiębiorca” podbił cenę o ¼ wartości początkowej i gdyby nie on, to o tą kwotę zapłaciłbym mniej za nieruchomość. Licytacja komornicza dochodzi do skutku nawet wtedy, jeżeli zgłosi się do niej tylko jeden zainteresowany i podbije cenę o jedno postąpienie (nie pamiętam dokładnie, ale chyba o 1% wartości początkowej ). Interes w podstawieniu kogoś do licytacji to owszem może mieć dłużnik (im wyższa kwota uzyskana w licytacji tym zostanie spłacona większa część jego długu), wierzyciel (odzyska więcej ), komornik (więcej zarobi), ostatnią osobą, która jest zainteresowana wyższą ceną przedmiotu licytacji jest kupujący. Co do ilości kupujących, to komornik ma obowiązek dać ogłoszenie o licytacji w prasie ogólnopolskiej, lokalnej, wywiesza też informację w siedzibie sądu, oraz w Urzędzie Miasta (tablica przed sekretariatem), teraz ogłasza również w internecie. Po wygraniu licytacji pieniądze wpłacamy do depozytu sądowego, sąd po zbadaniu prawidłowości licytacji (w tym sprawdza czy ukazały się ogłoszenia prasowe) i po rozpatrzeniu ewentualnych zarzutów stron dokonuje podziału pieniędzy, a kupujący dostaje pismo o przysądzeniu nieruchomości na własność. Swoje należności na tym budynku zabezpieczył BGŻ, ZUS i US i może mi pan wierzyć, że jeżeli coś byłoby nie tak, to te instytucje mają dobrych prawników do tego, żeby nie dopuścić do licytacji, bądź zaskarżyć jej przebieg. Należy pamiętać również o tym, że mówimy o latach 2000/2001, a w owym czasie panował kryzys dużo większy niż obecnie, banki nie udzielały tak chętnie kredytów, a jeżeli ktoś z Polski chciał zainwestować w nieruchomości to z pewnością miał dużo lepsze okazje i w dużo większych miastach niż Węgorzewo. Natomiast w owym czasie prawo zabraniało firmom zagranicznym takim jak JMD (Biedronka), PLUS czy LIDL kupowania ziemi w Polsce, dlatego nie były one zainteresowane kupnem działek, a działalność tych firm opierała się na dzierżawionych lokalach. Tak swoją drogą to wydaje mi się, że gdybym za te pieniądze kupił ziemię nad jeziorem w Kalu to pewnie zrobiłbym lepszy interes, a przynajmniej wywołujący mniejsze emocje wśród uczestników forum. Oczywiście pan może mieć inne zdanie na ten temat, ale prosiłbym nie oczerniać mnie na forum, ani nie insynuować jakiegoś działania niezgodnego z prawem, jeżeli uważa pan i ma pan na to dowody, że podczas licytacji zostało złamane prawo to powinien pan to zgłosić do prokuratury. Natomiast, jeżeli sytuacja będzie się powtarzała i w dalszym ciągu pod moim adresem lub mojej rodziny będą wysuwane oszczerstwa i fałszywe oskarżenia, będę zmuszony zainterweniować w inny sposób niż do tej pory.
Do gościa. Pisząc „Węgorzewianka” mówimy oczywiście o budynku wraz z prawem do gruntu, w tym wypadku jest to prawo wieczystego użytkowania, które zostało wystawione na licytację wraz z budynkiem. Pytanie dotyczyło „Węgorzewianki”, więc gdybym napisał działka to też byłoby źle.
Do pani Pomor vel xxxl bo to jest chyba ta sama osoba. Cytowane przez panią przysłowie ma się nijak do niniejszej sytuacji. Zarzuciła pani imiennie mojemu ojcu sprzedaż zamku i bezprzetargowy zakup działek. W związku z powyższym mam prawo oczekiwać konkretów w tej sprawie, mam również nadzieję, że tym razem znajdzie pani w sobie tyle odwagi żeby pod swoimi pomówieniami podpisać się imieniem i nazwiskiem.

Pozdrawiam i życzę miłego weekendu
Robert Pietrzak

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]