Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Cz sty 18, 2018 7:32 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Węgorzewo - miasto "śpiochów"
PostNapisane: So sty 17, 2009 8:43 pm 
Jestem mieszkańcem Węgorzewa od niedawna. Wydaje się jednak, że parę uwag co do NASZEGO miasta jestem w stanie już dziś wygenerować. Zawarte tytule temat stwierdzenie nie dotyczy długości snu ale raczej błogostanu, w jakim tkwi większość mieszkańców. Błogostan czyli lenistwo czyli brak aktywności. Popatrzmy np. na nasz życie polityczne czy istnieją jakieś organizacje polityczne? Odnosze wrażnie że oprócz 1-2 liderów, którzy wypelniając instrukcje z central muszą byc aktywni, reszta śpi. Kolejna sparwa - decyzje Burmistrza i radnych. Podejrzewam, że gdyby nawet rada uchwaliła budowę mostu wzdłuż kanału, nikogo by to nie ruszyło. A to forum. Nuda. W innych miastach aż huczy na forach. Luzie dyskutują o błahostakch, o tym kto nie powinien zagarać a kto powinien wystąpić w Domu Kultury, o kolorze elewacji budynków, o cenie wody, ścieków, śmieciach itd. A u nas?
POdyskutujmy o tym, czy mam rację, co można zmienić i jak.

Tytuł: Re: Węgorzewo - miasto "śpiochów"
PostNapisane: N sty 18, 2009 10:55 am 
A ja myślę że ludzie może i by coś napisali tylko popadli w taki marazm że jak napiszą to i tak nic nie zmieni, nawet jak radni uchwalą żeby zbudować most wzdłuż kanału to i tak będzie. Ja wiem że to jest złe, przecież niejedną sprawę przez takie pisanie ludzie gdzieś coś zmienili, ale to trzeba jakoś ludziom przekazać lub jakies przyklady podać wtedy sie przekonają że pisząc czy dyskutując mozna dużo zmienic. A wtedy żadna władza nie powie że: "róbmy swoje bo społeczeństwo i tak mamy ciemne", oczywiscie to tylko przykład i nie mam zamiaru obrazić nikogo.

PostNapisane: N sty 18, 2009 3:51 pm 
Budzik uchwycił chyba coś, czego wieloletni mieszkańcy nie zauważają. Ostanio mój znajomy zapytał mnie, czy WT to organ prasowy Vęgorii. Bo okazuje sie, że piąta drużyna młodszych trampkarzy ma lepszą prasę aniżeli np. pojedynczy żeglarz z Węgorzewa startujący gdzie dalej niż ganice powiatu. Ale wracając do śpiochów. Wydaje się, że dużo mogłaby zrobić prasa - ale jeden WT to za mało. Kto jeszce pamięta Radio Kormoran - grałó w kazym sklepie. A kazdy czwartek mikrofon był oddawany radnym, jedni gadali, drudzy pletli, ale miało to sens. był sposób na mobilizowanie społeczeństwa nawet do sprzeciwania sie glupim decyzjom władz. A dziś, tak jak Budzik napisał, śpimy

PostNapisane: Pn sty 19, 2009 8:08 pm 
Popatrz budzik dwa wpisy ale ponad 80 wyswietleń, nie chce się ludziom pisać prawda ale dlaczego, ja tez zaapeluje piszcie o byle czym co was dzis, wczoraj spotkało dzielcie sie z innymi.

PostNapisane: Wt sty 20, 2009 4:33 pm 
To ja tez cos napiszę, cieszy mnie że w parku świeca sie latarnie gdyż wieczorem można pójść na sanki i tak zrobiłem z rodzinką wybrałem się, jest sporo śniegu wiec z maluchem pobiegałem sobie. Pamietam czasy jak była ciemnica całkowita i strach było się przez park przejśc juz nie jedna torebka tam została wyrwana, pozdrowienia dla tych co doprowadzili do tego że latarnie w parku działaja, myśle że ci co przechodzą wieczorami przez park podzielą moje zdanie.

PostNapisane: Wt sty 20, 2009 6:01 pm 
Tygodnik Węgorzewski to jedne wielkie DNO,żadnych ciekawych reportaży.Co mnie mieszkanca Węgorzewa obchodzi koło łowieckie w Rucianym-Nida itp..2 strony to tylko Vęgoria i liga halówki i raz na 2 miesiące te same twarze Twojego dzielnicowego.Ten tygodnik sięga dna :unhappy:

PostNapisane: Wt sty 20, 2009 7:21 pm 
Kolejny kwiatek do kożucha. Od kilku lat WT przstał bawic sie w różnego rodzaju plebiscyty - najlepszego sportowca, osobowości roku. Czy dlatego, że zainteresowanie tym było małe czy tez osobowości nie było. Według mnie raczej to pierwsze. Nawet jak centala olsztyńska ogłasza jakiś konkurs to próżno na listach szukać osób z Węgorzewa. Lepiej zamieścić kilka osób z Gizycka czy Gołdapi aniżeli jedną z Węgorzewa. W tamtych miastach zaczna sie kampanie zbierania głosów, rywalizacja a u nas patrzenie wilkiem na potencjalnego laureata, oskarżanie o wykup gazety itd. A przeciez warto pokazać osoby zasłużone nawet takimi małaymi działaniami, jak zrobienie piaskownicy dla dzieci na osiedlu. Jedynym plebiscytem, gdzie nie ma problemów z frekwencja głosowa jest chyba konkurs na ogłupiacza roku, sorry Książe i Kśięzniczka Roku. Tak trzymajmy i ogłupiajmy sie.

PostNapisane: Śr sty 21, 2009 5:56 pm 
Co jakis czas można przeczytać w TW że policja złapała niepełnoletnich pod wpływem alkoholu i szablonowy dopisek że zajmie się nimi Sąd dla Nieletnich oraz ustaleniem gdzie sprzedano tym małolatom alkohol.
Odkąd istnieje gazeta ani razu nie przeczytałem o wyroku w takiej sprawie przecież jakby taka informacja ukazała sie w prasie automatycznie rozchodzi sie po całym mieście, wszyscy wiedzą kto popełnia takie przestepstwo i jest to też jakiś straszak dla innych handlowców przed sprzedażą alkoholu małolatowi.
Inną sprawą jest wysokość kary za takie przestępstwo, miało być zabieranie koncesji na handel alkoholem a kończy się pewnie niską grzywną ale też tego nie wiemy bo Tygodnik Węgorzewski nie raczy napisać, tylko sucha informacja że złapano pijanego małolata, tyle to i mieszkańcy wiedzą bez prasy bo widać na miescie ale prosimy o finały takich spraw.

Kiedyś były premier L.Miller powiedział publicznie "prawdziwego mężczyznę można poznać nie po tym jak zaczyna tylko po tym jak kończy " a wszyscy wiedzą jak skończył.
Wiem że w gazecie pracuje również kobieta ale ja nie mam na mysli żadnej osby czyli redaktora tylko Tygodnik W. jako rodzaj męski.

PostNapisane: Pt sty 23, 2009 9:02 pm 
Dziś w Tygodniku JAK ZWYKLE SAMO DNO,czy naprawde nie ma oczym pisać już redakcja???

PostNapisane: Pt sty 23, 2009 9:58 pm 
Gość napisał(a):
Dziś w Tygodniku JAK ZWYKLE SAMO DNO,czy naprawde nie ma oczym pisać już redakcja???

Czyli skończą jak Miller.
Więc piszmy my.

PostNapisane: Pt sty 23, 2009 10:40 pm 
Dajmy sobie już spokój z WT, jemu już nic nie pomoże. Szkoda kasy na gazetę, na ogloszenia. Burmistrz lepiej by zrobił jakby zamiast dotować WT swoje informacje by kserował.
Ale wracając do śpiochów, dziś byłęm świadkiem czegoś, co może wniesie jakiś pozytywny ferment w nasze życie. Nasz mudurowy strażnik miejski opieprzał mudurowego (oczywiście nie strażnika) za naklejenie ogloszeń bez zgody urzędu na słupach. Mam nadzieję, że to nie był pojedynczy wybryk, i nasi trzej muszkieterowie pokażą, że mieszkamy w mieście cywilizowanym, w ktorym przestrzega się prawa.

PostNapisane: So sty 24, 2009 1:13 am 
Zgadzam się całkowicie z uwagami "budzika" i pozostałych. W Węgorzewie brak mediów, które w sposób powszechny przekazywałyby informacje o bieżących problemach naszego miasta; piszę "problemach", bo przede wszystkim wspólne ich rozwiązywanie czyniłoby życie przyjemniejszym. Myślę, że wydawanie niewielkiego informatora prasowego, n.p. Kuriera Węgorzewskiego, raz lub dwa w tygodniu, za przysłowiową złotówkę, zawierającego zwięzłe, krótkie, a treściwe informacje dotyczące życia tylko naszego miasta, pozwoliłoby ożywić opinię społeczną. Profesjonalnie i obiektywnie prowadzone, niezależne lokalne radio - to byłoby "To!". Natomiast dyskusja społeczna prowadzona poprzez internet ma narazie niewielkie szanse; po piewsze - dostęp przeciętnego obywatela bardzo ograniczony, ponieważ nie wszyscy mają komputer i abonament internetowy; po drugie - ludzie po średnim wieku, którzy najczęściej dyskutują "na chodniku", nie są zainteresowani tą techniką przekazu / zbyt skomplikowane, czasochłonne, nie dające się "zwinąć i włożyć do kieszeni"/. Piszę te uwagi jako już osoba starsza, z niemałym bagażem doświadczenia życiowego.
A propo mostu:
Na grudniowej sesji Rady Miejskiej radni uchwalili budżet na 2009 rok, w którym już nie znalazło się zadanie inwestycyjne przywracające przeprawę mostową nad kanałem Węgorapy w miejsce zdemontowanego. 11 radnych uznało, że jest to niepotrzebne społeczeństwu!!! Jedynie 4 opowiedziało się za przywróceniem obiektu do funkcjonowania. Proponuję szeroką, obiektywną dyskusję na ten temat /tylko nie przez pryzmat "własnego nosa!/.[code][/code]

PostNapisane: So sty 24, 2009 11:33 am 
Masz racicę Budzik Węgorzewiacy to ŚPIOCHY i odnoszę wrażenie, że Wasza gazeta TW też jest do kitu. Nagłaśniajcie sprawy miasta. O Giżycku, Mikołajkach, Kętrzynie, Ostródzie i innych miastach słyszy się w Polsce i tam władze wiedzą, że z mieszkańcami trzeba się liczyć. W Węgorzewie jest zupełnie odwrotnie, władze zajmują się pomnikami i innymi błahostkami, ale żeby zmniejszyć bezrobocie w mieście, ściągnąć inwestorów to dla nich jest za trudne, to ich przerasta :unhappy:

PostNapisane: So sty 24, 2009 2:22 pm 
Może ja napisze teraz co mnie denerwuje,otóż Panie ze sklepu w Węgorzewie AWA z ciuchami i butami na Zamkowej są strasznie leniwe.Paniom ciężko sie ruszyć aby pomóc czy doradzic klientce,stoją przy tej ladzie jakby były uwiązane..Wczoraj byłam w tym sklepie pytając jedna z pań o bluzkę z moim rozmiarem a Pani odpowiedziała "Proszę samemu grzebać,tam wisi"..tragedia i brak słów..Przeciwieństwem jest sklep "Szafa"czy "Garderoba" gdzie Panie są bardzo uprzejme,chętnie doradzają,az miło do takiego sklepu wchodzić..Czy mam rację?

PostNapisane: So sty 24, 2009 2:56 pm 
katarzyna112 napisał(a):
Może ja napisze teraz co mnie denerwuje,otóż Panie ze sklepu w Węgorzewie AWA z ciuchami i butami na Zamkowej są strasznie leniwe.Paniom ciężko sie ruszyć aby pomóc czy doradzic klientce,stoją przy tej ladzie jakby były uwiązane..Wczoraj byłam w tym sklepie pytając jedna z pań o bluzkę z moim rozmiarem a Pani odpowiedziała "Proszę samemu grzebać,tam wisi"..tragedia i brak słów..Przeciwieństwem jest sklep "Szafa"czy "Garderoba" gdzie Panie są bardzo uprzejme,chętnie doradzają,az miło do takiego sklepu wchodzić..Czy mam rację?

Ciesz się że powiedziała: proszę poszperać..bo za komuny to bywało: tam poszperac trzeba, ale to nie zmienia faktu widocznie w tym slkepie jeszcze trwa komuna.
Zapewniam cie ze klienci sami zweryfikuja sklepy do których warto zachodzić a tam gdzie mniej klientów to mniejszy obrót a co za tym idzie mniejsze dochody.
Miłych zakupów w innych sklepach. Ja sklep AWA omijam.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]