Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest So kwi 21, 2018 3:44 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: KORUPCJA w Węgorzewie
PostNapisane: Wt gru 30, 2008 9:37 pm 
Postępowy
Postępowy

Nic z informacji tych ktore przedstawiłem nie zostało wymyslone przez moja osobę opis pochodzi z gazety(chodz opisany moimi słowami) w ktorej zamieszczone były rowniez zdjecia (więc mało prawdopodobne byłoby ze są to nieprawdziwe informacje).A od kiedy to burmistrz osobiscie załatwia sprawy chetnych do kupna działki budowlanej a nawet sam ma zamiar jechać z interesantem na ową działke(ciekawe czy z kazdym potencjalnym zainteresowanym tak jezdzi i jest dla kazdego potecjalnego interesanta w pełni dostępny).Wiec własnie wydaje mi sie ze "rodzinne koligacje" odgrywaja jednak swoją role.Nie widze tu doszukiwania sie korupcji, fakty zostały opisane w gazecie i jest to czysty przykład na to ze niektórzy ludzie mają wieksze przywileje dzieki układm i znajomościom ,a w tym przypadku wpływom rodzinnym.

PostNapisane: Śr gru 31, 2008 12:29 am 
Forumowy As
Forumowy As

vito napisał(a):
Nic z informacji tych ktore przedstawiłem nie zostało wymyslone przez moja osobę opis pochodzi z gazety(chodz opisany moimi słowami) w ktorej zamieszczone były rowniez zdjecia (więc mało prawdopodobne byłoby ze są to nieprawdziwe informacje).A od kiedy to burmistrz osobiscie załatwia sprawy chetnych do kupna działki budowlanej a nawet sam ma zamiar jechać z interesantem na ową działke(ciekawe czy z kazdym potencjalnym zainteresowanym tak jezdzi i jest dla kazdego potecjalnego interesanta w pełni dostępny).Wiec własnie wydaje mi sie ze "rodzinne koligacje" odgrywaja jednak swoją role.Nie widze tu doszukiwania sie korupcji, fakty zostały opisane w gazecie i jest to czysty przykład na to ze niektórzy ludzie mają wieksze przywileje dzieki układm i znajomościom ,a w tym przypadku wpływom rodzinnym.

Nie widze w tym nic nadzwyczajnego.Byc moze osobisty wyjazd Burmistrza mial takie znaczenie jak wyjazd zwyklego urzednika.
Widze natomiast u Ciebie wielką chęc nznalezienia czegoś i zastanawiam sie jakie sa tego źródla i motywy.

PostNapisane: Śr gru 31, 2008 3:05 pm 
Po pierwsze "artykuł" wyprodukowała nia gazeta tylko "Fakt". Jeżeli ktoś czyta to badziewie i jeszcze na podstawie tego, co jest tam napisane wyciąga jakieś wnioski, to gratulacje. Publikacja była z góry naciąganą tezą, bez sprawdzenia, jak burmistrz traktuje wszystkich innych petenetów. A traktuje ich tak samo, cz to będzie zięć ministra, czy zwykły obywatel. Znam wielu ludzi, którzy z róznymi sprawami chodzili do burmistrza i on ich dogłębnie wysłuchał, a w wielu sprawach pomógł. Każdy koto chce kupić w Węgorzewie działkę, czy zainwestować jest cenny dla gminy bo zostawia tutaj swoje pieniądze, które potem idą np. na inwestycje gminne. Dobre traktowanie każdego i pomoc jest wręcz standardem pracy burmistrza, bo od tego zależy realizacja dochodów gminy. A tak w ogóle, to gdyby burmistrz niedstatecznie pomocnie potraktował rzekomego "zięcia", to "Fakt" zrobiłby z tego materiał pt. "Burmistrz olewa petentów".

PostNapisane: Śr gru 31, 2008 8:50 pm 
Postępowy
Postępowy

Gazeta jaka by nie była to jakąś prawdę na pewno ujawnia.Owszem zgadzam się z tym ze być moze burmistrz nie miał "złych zamiarów"( nie napisałem tego nigdzie) w zwiazku z owym "Zięciem"(moze faktycznie chciał jak najlepiej dla gminy i miasta.)Ale człowiek na takim stanowisku musi uważać na swoje postępowanie, dlatego ze niektórzy moga to całkiem i naczej odebrac (nie jako czystą bezinteresowną pomoc).A skoro burmistrz jest taki pomocny (co do pewnego stopnia w pełni popieram)to moze rzućmy hasło typu "chcesz załatwic jakąś sprawę to nie ciągaj sie po odpowiednich wydziałach (budownictwo,grunty itp.) udaj sie lepiej odrazu do burmistrza on załatwi wszystko bez stresów latania tu i tam itd." Chodzi mi oto ze jak najbardziej burmistrz powinien pomagać interesantom ale są pewne granice takiej pomocy. Pan/i "to ja" napisał/a cytuje:"A tak w ogóle, to gdyby burmistrz niedstatecznie pomocnie potraktował rzekomego "zięcia", to "Fakt" zrobiłby z tego materiał pt. "Burmistrz olewa petentów". Uważam że gdyby burmistrz skierował ( a nawet osobiście wskazał) gabinet wydziału odpowiadającego za zakup działek na terenie miasta i gminy zainteresowanemu była by to zupełnie wystarczająca pomoc przynajmniej na początek. I jeszcze na koniec nie staram sie "znaleść czegoś" wszystko było przedstawione jakieś pół roku temu w gazecie.Nie myśle też że nasz burmistrz jest zły , skorumpowany itp. Uwazam go za człowieka odpowiedniego na tym stanowisku i chodz moim zdaniem popełnił jeden (byc moze nie wielki) błąd to nie widzę innych osób które godnie mogły by go zastapić.

PostNapisane: Cz sty 01, 2009 7:31 pm 
to ja napisał(a):
Po pierwsze "artykuł" wyprodukowała nia gazeta tylko "Fakt". Jeżeli ktoś czyta to badziewie i jeszcze na podstawie tego, co jest tam napisane wyciąga jakieś wnioski, to gratulacje. Publikacja była z góry naciąganą tezą, bez sprawdzenia, jak burmistrz traktuje wszystkich innych petenetów. A traktuje ich tak samo, cz to będzie zięć ministra, czy zwykły obywatel. Znam wielu ludzi, którzy z róznymi sprawami chodzili do burmistrza i on ich dogłębnie wysłuchał, a w wielu sprawach pomógł. Każdy koto chce kupić w Węgorzewie działkę, czy zainwestować jest cenny dla gminy bo zostawia tutaj swoje pieniądze, które potem idą np. na inwestycje gminne. Dobre traktowanie każdego i pomoc jest wręcz standardem pracy burmistrza, bo od tego zależy realizacja dochodów gminy. A tak w ogóle, to gdyby burmistrz niedstatecznie pomocnie potraktował rzekomego "zięcia", to "Fakt" zrobiłby z tego materiał pt. "Burmistrz olewa petentów".

Zgadzam się w całości z tym postem. Sama byłam w gabinecie burmistrza, żeby ponarzekać, a zostałam przyjęta ze zrozumieniem, nie odczułam , żeby ta rozmowa była "nie na rękę" burmistrzowi, podjął temat godnie i wyczerpująco . W ogóle poczułam się życzliwie potraktowana, pomimo nawału obowiązków, poniewaz co chwilę ktoś pukał do drzwi i przypominał, że za jakąś chwilkę burmistrz miał być tu i tam. Uważam, że jeżeli do tej pory dawaliśmy jako obywatele tego miasta wolną rękę dla wielu przekrętasów, to dla aktualnego burmistrza powinniśmy dać kredyt zaufania, gdyż jak narazie udowadnia, że na niego zasługuje. Koniec . Kropka.

PostNapisane: Cz sty 01, 2009 8:17 pm 
Ata- a kim ty jesteś , prowadzisz prywatne dochodzenie ?

PostNapisane: Pt sty 02, 2009 1:18 pm 
Ha, ha.... :D
Jak włączyłam się do dyskusji( przez przypadek znalazłam to forum ), to postanowiłam sie zaznajomić z szanownym gronem. Jak już podjęłam temat, to też sobie pomyślałam , że może być to tak odebrane, przez szanowne grono czytających, że może wywiad przeprowadzam, ( bo przecież się nie ujawniam i nikt nie ma pojęcia kim jestem). Ale oświadczam, że nie prowokuję tematu. Tak mi się jakoś włączyło do rozmowy i od razu wyszłam na szpieguska? ;( (hi,hi).
Zresztą , po co?
Pozdrawiam "w" :papa:

PostNapisane: Pt sty 02, 2009 2:35 pm 
W obecnych czasach szpiegowanie i donosicielstwo znowu modne, w innym wydaniu, takie gorsze od judaszowskiego.brrrrrrf

PostNapisane: So sty 03, 2009 6:16 pm 
Proszę o szczególy w detalach.

PostNapisane: N sty 04, 2009 9:26 pm 
Pikuś , podoba mi się twoje poczucie humoru. Nie ma jak dystans do samego siebie.

PostNapisane: Pn sty 05, 2009 11:00 am 
\
Bo jestem konkret, nie lubie zaścianka.Obce jest mi łgarstwo, fałsz obłuda. NIe żyję w algebrze fikcji, w rachunku złudzeń, przeze mnie prześwituje prawda. Na forum nikt nie wiem kto jesteś i wzajemnie, wówczas można beznamietnie rzucać błotem , bo to jest zabawa która mozna zranic poszczególnych ludzi. Ale kto rzuca błotem ten nie ma czystych rąk.Przygody cielesne i duchowe wzbogacą Twą prostoduszność i pozwolą Ci duchem przetrwać czas, którego zapewne nie przetrwasz ciałem jak my wszyscy. Bo tak to już gdy ...........

PostNapisane: Pn sty 05, 2009 8:55 pm 
Forumowy As
Forumowy As

pikuś napisał(a):
\
Bo jestem konkret, nie lubie zaścianka.Obce jest mi łgarstwo, fałsz obłuda. NIe żyję w algebrze fikcji, w rachunku złudzeń, przeze mnie prześwituje prawda. Na forum nikt nie wiem kto jesteś i wzajemnie, wówczas można beznamietnie rzucać błotem , bo to jest zabawa która mozna zranic poszczególnych ludzi. Ale kto rzuca błotem ten nie ma czystych rąk.Przygody cielesne i duchowe wzbogacą Twą prostoduszność i pozwolą Ci duchem przetrwać czas, którego zapewne nie przetrwasz ciałem jak my wszyscy. Bo tak to już gdy ...........

Pełna zgoda z tym co piszesz.
Dbajmy o wspólne dobro ale też szanujmy sie wzajemnie.

PostNapisane: Pn sty 05, 2009 9:25 pm 
Obrzucony zostałem błotem, wzgardzony za prawdę , oszkalowany, zaszczuty i do prokutatora zaprowadzony, a oni krzyczeli ukrzyżuj go , i tak przez cały czas a gdy zostałem od tych obelg oczyszczony to nawet mnie nie przeproszono a starszy ksiądz pyta się mnie czy przebaczylem a ja odpowiadam przebaczyłem ale jeszcze nie modlę się za nich i mówię ojcze ale nikt mnie nie przeprosil a Jezus nie przyjmuje ofiary podzielonych braci mówię mu i nakazuje się najpierw pojednać a potem przystapić do Stołu Pańskiego i patrze się wokól w kościele , siedzi jedna z tęj kliki na drugiej ławce, patrze że i ona na mnie patrzy a ja mówię wybaczam ci , przeproś mnie tak powiedziałem w swoim egoiżmie ale ona nic , przystępuje do komunii świetej. Od pazdziernika modlę sie w intencji swoich wrogów ,przełamałem się , modlę się za nich w swojej porannej i wieczornej modlitwie.i jest mi z tym dobrze i słodko jak mówi Pan.

PostNapisane: Wt sty 27, 2009 11:55 pm 
Ale tu radosnej twórczości nt. korupcji, A to jeden dał kwiaty, inny postawił kawę, a jeszcze inny dał nawet czekoladę. Korupcja nigdy sam się nie ujawni, chyba, że jest prymitywna i nachalna. Specjaliści od niej są jednak czujni i dlatego tak potrzebne są dziennikarskie prowokacje. Dotychczas nie wiemy jakie były konsekwencje niezgodnej z przepisami pewnej budowy w Ogonkach. Nie wiadomo też co się stało ze "specjalistami" od kanałów w okolicach Harszu. Przed kilku laty pisała o tych sprawach lokalna gazeta, ale o ich finale informacji już nie było. Powszechną praktyką właścicieli działek nad jeziorami jest niedozwolona demolka i grodzenie brzegów. Jedni są za to karani innym uchodzi. Niekoniecznie musi być to zaraz korupcja. Może tak dzieje się tylko z niewiedzy urzędników, braku kontroli itd. Ale pewności nie ma.

PostNapisane: Śr sty 28, 2009 2:54 pm 
Forumowy As
Forumowy As

Gość napisał(a):
Ale tu radosnej twórczości nt. korupcji, A to jeden dał kwiaty, inny postawił kawę, a jeszcze inny dał nawet czekoladę. Korupcja nigdy sam się nie ujawni, chyba, że jest prymitywna i nachalna. Specjaliści od niej są jednak czujni i dlatego tak potrzebne są dziennikarskie prowokacje. Dotychczas nie wiemy jakie były konsekwencje niezgodnej z przepisami pewnej budowy w Ogonkach. Nie wiadomo też co się stało ze "specjalistami" od kanałów w okolicach Harszu. Przed kilku laty pisała o tych sprawach lokalna gazeta, ale o ich finale informacji już nie było. Powszechną praktyką właścicieli działek nad jeziorami jest niedozwolona demolka i grodzenie brzegów. Jedni są za to karani innym uchodzi. Niekoniecznie musi być to zaraz korupcja. Może tak dzieje się tylko z niewiedzy urzędników, braku kontroli itd. Ale pewności nie ma.

Ciekawy jestem czy ktos wie,kto w Węgorzewie jest personalnie odpowiedzialny za monitorowanie przestrzegania przepisów budowlanych nad jeziorami i za respektowanie prawa chronoącego dostep do brzegów jezior.Przeciez wymienienie tego nazwiska nie będzie donosicielstwem a ,być moze ,zacheci do przyjrzenia się sprawie.
Nie chodzi o to by komukolwiek szkodzic czy podejrzewac bezpodstawnie, ale chodzi o to, by chronic wspólne dobro.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]