Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Pn kwi 23, 2018 5:31 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: KORUPCJA w Węgorzewie
PostNapisane: Cz gru 18, 2008 1:02 am 
Forumowy As
Forumowy As

Gość napisał(a):
Tomasz8 napisał(a):
vito napisał(a):
Według mnie na to pytanie nie da sie jednoznacznie odpowiedziec.Podarowanie upominku w postaci kawy czy tez czekoladek tylko w zamian za miła i serdeczną obsługe korupcja bym nie nazwał . Natomiast jesli za upominki te ktos dostałby chodzby najmniejszy przywilej ,obietnicę czy inna forme pomocy (niz w zakresie obowiązków osoby obsługującej) to w świetle prawa takie zachowanie mozna by było nazwac korupcja.Teraz ja mam pytanie dlaczego dajemy (bo pewnie nie tylko pan)upominki urzednikom,lekarzom tylko za miła obsługe a nie dajemy ich ekspedietkom w sklepie, fryzjerom, kierowcom autobusów czy tez sprzataczce??????? Wracając do pana pytania przytoczyłbym tu takze przykład kelnerów i barmanów którzy otrzymują za dobra obsługe napiwek i znów pojawia sie pytanie łapówka czy nie????
Ps.bardzo trafnie pan opisał sytuacje w Wydziale komunikacji w Starostwie Powiatowym. podpisuje sie pod tymi zdaniami.

A czy to czasem nie jest tak,że korupcje węszymy ("z ciekawosci"?),przeciw korupcji protestujemy ale tylko wtedy, gdy to nas nie dotyczy.A gdy chcemy załatwic sprawę dla nas ważną, to wreczena łapowki nie wykluczamy a czasem ja dajemy.Gdyby tak nie bylo to nie bylo by tez korupcji bo wystarczy "łapówek"nie dawać a problem sam zniknie.

Urzednicy ,poslowie,radni i politycy sa tacy jakie jest spoleczenstwo bo przeciez albo sposród nas pochodza abo my ich wybieramy.Jesli na dołach jest przyzwolenie na nieuczciwosc to trudno by uczciwsi byli ci ktorzy sie dostali na górę.

Jak jest z korupcją na najniższym szczeblu, własnym, obywatelskim? Iluż to ludzi w Polsce pobiera renty na podstawie fałszywych orzeczeń lekarskich? Ilu nie stawia się w sądzie zasłaniając się chorobą? Ilu zdrowych jest na zwolnieniach lekarskich? By je dostać, trzeba przekupić lekarza! Kto go przekupuje? Są fałszywe oświadczenia o okolicznościach wypadku, by dostać wyższe odszkodowanie. Wypadek prywatny zgłasza się jako wypadek przy pracy; drobny jako bardzo dokuczliwy; zawiniony jako przypadkowy. Ileż mamy przekrętów podatkowych? Ileż pracy wykonuje się „na czarno”? Ileż sposobów na unikanie obowiązkowych opłat? Ileż kradzieży w zakładach pracy, widac to bylo szczegolnie w zakladach panstwowych.

Z tego wynika,że korupcja to tylko jeden z elementow (wcale nie najważnieszy)dosyć szerokiej patologizacji życia społecznego.

PostNapisane: So gru 20, 2008 12:55 pm 
Junior
Junior

Kilka lat temu WT napisał o wykopanych bez zezwolenia i ze szkodą dla środowiska kilkusetmetrowych kanałach koło Harszu. Do tej pory nie wiemy jak ta sprawa się zakończyła. WT pisał też o smażalni w Ogonkach. Że niezgodnie z przepisami, za blisko jeziora itd. Jak się to zakończyło? Nie wiemy. Czy w obydwu przypadkach sprawę ukręcono, czy też WT uznał, że informacje są mało ważne i nic o nich nie napisał?

PostNapisane: So gru 20, 2008 1:48 pm 
Forumowy As
Forumowy As

amol102 napisał(a):
Kilka lat temu WT napisał o wykopanych bez zezwolenia i ze szkodą dla środowiska kilkusetmetrowych kanałach koło Harszu. Do tej pory nie wiemy jak ta sprawa się zakończyła. WT pisał też o smażalni w Ogonkach. Że niezgodnie z przepisami, za blisko jeziora itd. Jak się to zakończyło? Nie wiemy. Czy w obydwu przypadkach sprawę ukręcono, czy też WT uznał, że informacje są mało ważne i nic o nich nie napisał?

No a gdzie są wegorzewskie partie polityczne.Czy one nie powinny organizowac spotkań z radnymi by wszystkie sprawy mogli obywatelom wyjasnić?
Przeciez mozna do Gminy czy Powiatu kierowac na ten temat pytania na piśmie.Czy ktos to robił?

PostNapisane: So gru 20, 2008 6:47 pm 
Postępowy
Postępowy

Partie polityczne i reszta obudzą się tradycyjnie na około 8 miesięcy przed nowymi wyborami i wtedy się zacznie wyciąganie brudów :!: Zobaczycie i gwarantuję,że niestarczy nam miejsca na forum aby to komentować :]

PostNapisane: So gru 20, 2008 7:00 pm 
Forumowy As
Forumowy As

Wiec apel do partii politycznych.

Panowie Bracia!
Nie czekajcie wyborów.Tworzcie okazje by mieszkańcy naszych miast mogli mowic o tym co ich niepokoi i co budzi sprzeciw..Pełnicie ważną role spoleczną.Jesli o rożnych sprawach bedziecie mowic wczesniej, to tym sposobem zdobywacie sobie także punkty, które mogą sie przydać przy wyborach.

PostNapisane: So gru 20, 2008 7:10 pm 
Postępowy
Postępowy

Tomasz,dużą nadzieją na poprawę tego stanu rzeczy jest większa aktywność forumowiczów oraz prasy nawet tej naszej lokalnej,bo w ten sposób nasi urzędnicy dowiadują się o tym co nas boli i wkurza.Forum jak i prasa stanowi cenne źródło informacji notabli różnych szczebli,począwszy od burmistrza a skończywszy na komendancie policji gwarantuję wam to,bo sam się już parokrotnie o tym przekonałem gdy chociażby po naszych interwencjach były przez pewne osoby podejmowane działania.Tutaj mam apel na razie do nas forumowiczów OBUDŹMY TO FORUM I DZIAŁAJMY jako,że jest nas na tych stronach stanowczo za mało.Widzi się tylko 3-4 te same nicki i nikogo więcej :? :cry:

PostNapisane: So gru 20, 2008 10:39 pm 
Forumowy As
Forumowy As

orka72 napisał(a):
Tomasz,dużą nadzieją na poprawę tego stanu rzeczy jest większa aktywność forumowiczów oraz prasy nawet tej naszej lokalnej,bo w ten sposób nasi urzędnicy dowiadują się o tym co nas boli i wkurza.Forum jak i prasa stanowi cenne źródło informacji notabli różnych szczebli,począwszy od burmistrza a skończywszy na komendancie policji gwarantuję wam to,bo sam się już parokrotnie o tym przekonałem gdy chociażby po naszych interwencjach były przez pewne osoby podejmowane działania.Tutaj mam apel na razie do nas forumowiczów OBUDŹMY TO FORUM I DZIAŁAJMY jako,że jest nas na tych stronach stanowczo za mało.Widzi się tylko 3-4 te same nicki i nikogo więcej :? :cry:

A gdzie jest ta niezalezna lokalna prasa?

PostNapisane: N gru 28, 2008 11:58 pm 
Chciałam się odezwać w tym temacie, ponieważ uważam, że jeśli chcemy korupcji, to będziemy ją mieli. podobno każdy jest w stanie wziąć łapówę, tylko każdy ma inne wymagania co do stawki... Ja osobiście miałam do czynienia z Urzędnikami dawnego Urzędu miejskiego, mam i teraz, miewam także sprawy w Starostwie. Chciałam z całą stanowczością wyrazić opinię pozytywną. Ludzie, z którymi miałam do czynienia na przełomie kilkunastu lat służyli mi radą , pomocą tak samo dawniej , jak i teraz. Załatwiałam zawsze swoje sprawy bez jakichkolwiek łapówek, bądź dowodów wdzięczności. Z prostej przyczyny: nie potrafię "dawać". Nie przeszkodziło mi to osiągać swoich celów. To , czego aktualnie nie widzę wchodząc do urzędu, to ostentacyjnego traktowania petenta, przerw na kawę. W ogóle myślę, że węgorzewianie stają się dla siebie coraz życzliwsi i komunikatywni. W końcu ci co pozostali i starają się tworzyć to miasto powinni się wspierać. Dla dobra wszystkich. Taka karma.... Co damy innym , na pewno do nas wróci... :dreaming:

PostNapisane: Pn gru 29, 2008 12:52 pm 
Tomasz co ty wypisujesz za bzdury juz widac że chyba bierzesz, znasz powiedzenie że ryba psuje sie od glowy, to co napisałes to fakt ale odwrotny, nie ci na dole ale ci przy korycie uczą jak brać, to ci których wybieramy powinni miec czyste ręce a oni po dojściu do władzy co robią, teraz jestem pewien ze jesteś też przy korycie.

PostNapisane: Pn gru 29, 2008 1:49 pm 
Postępowy
Postępowy

ata napisał(a):
Chciałam się odezwać w tym temacie, ponieważ uważam, że jeśli chcemy korupcji, to będziemy ją mieli. podobno każdy jest w stanie wziąć łapówę, tylko każdy ma inne wymagania co do stawki... Ja osobiście miałam do czynienia z Urzędnikami dawnego Urzędu miejskiego, mam i teraz, miewam także sprawy w Starostwie. Chciałam z całą stanowczością wyrazić opinię pozytywną. Ludzie, z którymi miałam do czynienia na przełomie kilkunastu lat służyli mi radą , pomocą tak samo dawniej , jak i teraz. Załatwiałam zawsze swoje sprawy bez jakichkolwiek łapówek, bądź dowodów wdzięczności. Z prostej przyczyny: nie potrafię "dawać". Nie przeszkodziło mi to osiągać swoich celów. To , czego aktualnie nie widzę wchodząc do urzędu, to ostentacyjnego traktowania petenta, przerw na kawę. W ogóle myślę, że węgorzewianie stają się dla siebie coraz życzliwsi i komunikatywni. W końcu ci co pozostali i starają się tworzyć to miasto powinni się wspierać. Dla dobra wszystkich. Taka karma.... Co damy innym , na pewno do nas wróci... :dreaming:

A co Pani mysli o tzw."Zięciu ministra" który odwiedził naszego burmistrza w wakacje?

PostNapisane: Pn gru 29, 2008 1:54 pm 
Forumowy As
Forumowy As

ata napisał(a):

Być może sporo jest racji w tym co piszesz bo takie pozytywne zmiany daja sie tez zauważyc w innych urzedach naszego regionu.Pewnie i w wegorzewie cos drgnęło.
To co ludzi denerwuje( zwłaszcza w ostatnich latach,i nie jest to specyfika tylko Wegorzewa),to powstajace budowy nad brzegami jezior i zawłaszczanie linii brzegowej,walesajace sie bezpańskie psy,w wielu miastach brak obwodnic,...

PostNapisane: Pn gru 29, 2008 3:10 pm 
[quote="vito"]A co Pani mysli o tzw."Zięciu ministra" który odwiedził naszego burmistrza w wakacje?
Sorki, na razie chyba nic nie myślę, bo nie znam sprawy. Nie interesowałam się. :oops: Ale jeśli powinnam , to proszę mi przybliżyć sprawę.
Mnie też denerwuje zawłaszczanie linii brzegowej, sprzedaz działek między sobą za tzw."psi pieniądz" tym, którzy byli "przy korycie" kilkanaście lat temu. W ogóle denerwuje mnie, że były to czasy , kiedy można było bez konsekwencji działać na swoją korzyść. Aktualnie chyba, ludzie ogólnie wnikliwiej patrzą sobie nawzajem na ręce, więc jest o wiele trudniej. Ale dobra sprzedane już do nas nie wrócą. Niestety...

PostNapisane: Pn gru 29, 2008 6:22 pm 
Postępowy
Postępowy

Otóż "Zięć ministra" odwiedził naszego burmistrza i poprosił go o pomoc w załatwieniu działki (chyba gdzieś nad jeziorem ale nie jestem pewny) oczywiście burmistrz niezwłocznie wziął się do działania gdy nagle "Zięć" któregos już (nie pamiętam)z uwczesnych (a moze nadal piastujących to stanowisko)ministrów rządu okazł sie reporterm jednej z ogólnpolskich gazet. Moze faktycznie nie było tam czystej sytuacji korupcyjnej ale pomyślmy co by było gdyby "Zięć" nie był reporterm a cała akcja nie byłaby prowokacją?
Chodz uwazam ze obecny burmistrz jest jednym z najlepszych jakich do tej pory piastowali te stanowisko, to ta sytuacja wywarał na mnie głebokie zwątpienie w uczciwosc naszej lokalnej władzy. Zdziwił mnie tez fakt ze nasza lokalna prasa nic na ten temat pisała(a moze cos przeoczyłem).

PostNapisane: Wt gru 30, 2008 5:44 pm 
Forumowy As
Forumowy As

solo napisał(a):
Tomasz co ty wypisujesz za bzdury juz widac że chyba bierzesz, znasz powiedzenie że ryba psuje sie od glowy, to co napisałes to fakt ale odwrotny, (...).

A wniosek z tego taki ze powiedzenia powiedzeniami i nie zawsze bywają prawdziwe. Nie ma wśrod nas aniolkow.Każdy czyni zlo na miare mozliwosci.Robotnik na budowie ukradnie kilka płytek czy kran a minister kradnie troche wiecej, bo ma wieksze możliwosci.Jeśli by tego robotnika wsadzić na stołek ministra to pewnie też by trochę więcej ukradł.

Jest pewna grupa ludzi ktorzy bez wzgledu na to kogo by nie wybrali to zawsze beda narzekac na tych "na gorze".Byc moze jest to bardziej ich problem wewnetrzny niż zewnetrzny.

PostNapisane: Wt gru 30, 2008 5:57 pm 
Forumowy As
Forumowy As

vito napisał(a):
Otóż "Zięć ministra" odwiedził naszego burmistrza i poprosił go o pomoc w załatwieniu działki (chyba gdzieś nad jeziorem ale nie jestem pewny) oczywiście burmistrz niezwłocznie wziął się do działania gdy nagle "Zięć" któregos już (nie pamiętam)z uwczesnych (a moze nadal piastujących to stanowisko)ministrów rządu okazł sie reporterm jednej z ogólnpolskich gazet. Moze faktycznie nie było tam czystej sytuacji korupcyjnej ale pomyślmy co by było gdyby "Zięć" nie był reporterm a cała akcja nie byłaby prowokacją?

1.Po pierwsze.Rozglaszanie informacji o watpliwej prawdziwosci a szkodzacych dobremu imieniu innych,jest bardzxo nieladne a w niektorych sytuacjach moze byc karalne

2.Po drugie.Pomoc w załatwienu drugiemu człowiekowi jakiejs sprawy,w granicach istniejącego prawa,nie jest niczym złym.Wręcz przeciwnie.Po to są urzędnicy by nam pomagali. Rodzinne koligacje interesanta nie mają nic do rzeczy.

3.Po trzecie.Doszukiwanie sie wszędzie korupcji jest groźne.Jesli sie taka skłonność rozwija to może sie zakończyć paranoją.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]