Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Cz sty 18, 2018 7:35 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: KORUPCJA w Węgorzewie
PostNapisane: Pt gru 12, 2008 11:00 pm 
Postępowy
Postępowy

Czy w Węgorzewie mamy do czynienia nia z korupciją?Takie ptanie postawiłem sobie po ostatnich inormacjach jake do mnie doszły (chodz z niezbyt pewnych źródeł), które objaśniły mi ze w naszym pięknym i uroczym Węgorzewie funkcjonariusze CBA przeprowadzili działania w wyniku ktorych został zatrzymany jeden z węgorzewskich lekarzy. I własnie czy w Węgorzewie mamy korupcje na jaką skale i w jakich szeregach jest ona najbardziej widoczna?Czy dotyczy ona głownie urzedników, lekarzy, policjantów a moze nawet ksieży?Czy korupcją jest juz samo danie lekarzowi kwiatów po zakonczeni leczenia czy tez dopiero po wreczeniu koperty z zawartoscia? Czy fakt ze ksiądz bierze pieniądze za pogrzeb, ślub chrzest itp.mozna nazwac korupcją?Czy stawiając dla policjanta drogówki obiad takze jest objawem korupcji?Czy dopiero jak wreczy mu sie powiedzmy 50% wratosci mandatu? Wydaje mi sie ze wszystkie te "przykłady" sa niemal codziennościa w naszym węgorzewskim zyciu. I tu mam do was pytanie czy znacie jakies konkretne lub inne przypadki i jak wy spostrzegacie i jakie macie zdanie na temat problemu korupcji w Węgozrewie?

Tytuł: Re: KORUPCJA w Węgorzewie
PostNapisane: So gru 13, 2008 3:40 pm 
Postępowy
Postępowy

Korupcja stała się niestety obok spożywania alkoholu naszą narodową specjalnością :!: :!: :!: I żadne wzniosłe i propagandowe akcje uskuteczniane przez CBA tego nie wyplenią.Uważam,że władza w Polsce nie robi nic aby to zmienić.Czemu???Ktoś spyta,ano temu,że w sejmowych i senatorskich ławach zasiadają lekarze między innymi a pospólstwem dowodzi o.Rydzyk poprzez rozszczekane radio :!: To między innymi.I tu mam pytanie:
-Czemu lekarze nie mają w swoich poradniach kas fiskalnych?
-Czemu kościół nie jest opodatkowany?
Odpowiedź brzmi,bo mamy bardzo bogate Państwo.
Wyobraźmy sobie,że gdyby nasze konowały z Bożej łaski mieli pozakładane kasy fiskalne to umilkli by od razu i skończyłby się problem strajków.
Jadąc do Niemiec pracodawca w pierwszej kolejności spytał mnie czy jestem wierzący i czy zgadzam się na odprowadzanie składek na kościół.Odpowiedziałem,że tak i ubyło mi z pensji parenaście euro.Jednakże żaden ksiądz nie bierze tam darowizn za śluby czy też pogrzeby!!!
Takie działania według mnie przynajmniej w pewnym stopniu zniwelują łapówkarstwo.

PostNapisane: N gru 14, 2008 8:59 pm 
Forumowy As
Forumowy As

vito napisał(a):
Czy w Węgorzewie mamy do czynienia nia z korupciją?Takie ptanie postawiłem sobie po ostatnich inormacjach jake do mnie doszły (chodz z niezbyt pewnych źródeł), które objaśniły mi ze w naszym pięknym i uroczym Węgorzewie funkcjonariusze CBA przeprowadzili działania w wyniku ktorych został zatrzymany jeden z węgorzewskich lekarzy. I własnie czy w Węgorzewie mamy korupcje na jaką skale i w jakich szeregach jest ona najbardziej widoczna?Czy dotyczy ona głownie urzedników, lekarzy, policjantów a moze nawet ksieży?Czy korupcją jest juz samo danie lekarzowi kwiatów po zakonczeni leczenia czy tez dopiero po wreczeniu koperty z zawartoscia? Czy fakt ze ksiądz bierze pieniądze za pogrzeb, ślub chrzest itp.mozna nazwac korupcją?Czy stawiając dla policjanta drogówki obiad takze jest objawem korupcji?Czy dopiero jak wreczy mu sie powiedzmy 50% wratosci mandatu? Wydaje mi sie ze wszystkie te "przykłady" sa niemal codziennościa w naszym węgorzewskim zyciu. I tu mam do was pytanie czy znacie jakies konkretne lub inne przypadki i jak wy spostrzegacie i jakie macie zdanie na temat problemu korupcji w Węgozrewie?

Wydaje mi sie,że na sile nie trzeba poszukiwać brudów. Jesli coś będzie, to pewnie bedzie o tym słychać.

PostNapisane: N gru 14, 2008 9:03 pm 
Forumowy As
Forumowy As

Tomasz8 napisał(a):
vito napisał(a):

Wydaje mi sie,że na siłę nie trzeba poszukiwać brudów. Jesli coś będzie, to pewnie bedzie o tym słychać.
Takich brudów szukają czasem ludzie "politycznie ambitni".To im daje punkt zaczepienia. Jest swoistym hakiem który ułatwia wdrapanie sie na łódz władzy.

PostNapisane: Pn gru 15, 2008 2:42 am 
Postępowy
Postępowy

Wydaje mi sie ze w mojej wypowiedzi zadnych"brudów na siłe" nie przedstawiłem>Temat o lekarzu(co zaznaczyłem ze nie jest z pewnych źródeł, chodz to ze CBA było i moze nadal jest w Węgorzewie jest niemal pewne) prosze rozumniec jako powód tematu który postanowiłem stworzyć(KORUPCJA w Węgorzewie).Dalsza czesc wypowiedzi jest napisana w formie pytań. Chciałem (i chcem)tym sposobem skłonoic forumowiczów do przedstawienia swoich poglądów na te zagadnienia a jesli znają juz jakies "znalezione brudy" to takze do ich opisania.Z drugiej jednak strony uwazam ze jak najbardziej trzeba cisnąć i drąrzyć korupcje juz w samych zalązkach a nie czekać az rozkwitnie a potem wyda kolejne ziarna i tak az do chwili gdy któreś z nich sie ujawni. Ja zas napewno nie naleze do ludzi "politycznie ambitynych" jestem zwykłym szarym mieszkancem Węgorzewa. Dla mnie polityka (nawet w tym mieście) jest zepsuta do szpiku kośći i zupełnie nie zalezy mi na karierze w tym kierunku(dlatego wypowiadam sie tylko i wyłącznie na owym forum)

PostNapisane: Pn gru 15, 2008 6:57 pm 
Forumowy As
Forumowy As

vito napisał(a):
.Z drugiej jednak strony uwazam ze jak najbardziej trzeba cisnąć i drąrzyć korupcje juz w samych zalązkach a nie czekać az rozkwitnie a potem wyda kolejne ziarna i tak az do chwili gdy któreś z nich sie ujawni.

Zagrożeniem jest nie tylko korupcja ale też złodziejstwo,kłamstwo,pijaństwo,narkomania,znieczulica społeczna,prywata urzednikow,wzajemna zawisć,....Problem tylko w tym jak poprawiac sytuację, by lekarstwo nie było gorsze od choroby.Wyciąganie na forum publiczne różnych "brudów" nie jest chyba najlepszym sposobem , choć niektorzy posługują się taka metodą w walce politycznej.Nie chodzi im wcale o społeczną moralność ale o znalezienie sposobu na pogrążenie przeciwnika politycznego.

PostNapisane: Wt gru 16, 2008 8:46 pm 
Postępowy
Postępowy

Uawzam ze złodziejstwo, kłamstwo i dodam jeszcze oszustwo są jednymi ze "składników" korupcji ale poza nia nie stanowią one takiego zagrozenia dla wiekszosci społeczeństwa jak ona sama(korupcja).Podobnie myśle jesli chodzi o to ze ktoś jest alkoholikiem czy narkomanem (nie ma to wpływu na wiekszosc społeczeństwa)chodz nie mysle ze nie jest to zaden problem.Dlaczego?Dlatego ze wystarczy ze jakiś powiedzmy przedsiąbiorca przekupi jakiegos urzednika(a ten podzieli sie ze swoimi kolegami) i mamy w pobliżu miasta wysypisko śmieci z odpadami z Warszawy z czego ja i pewnie wielu innych by nie było zadowolonych.Raczej nikt by takze nie chciał zeby jakis "przestępczy Boss" "trzymał" policje w portfelu.Dlatego uwazem ze jak naibardziej trzeba mowic, pisac przedstawiac publicznie(nawet imiennie osoby)ktore miały jakies "wpadki"trzeba zwalczac (jak juz napisałem w samych zalązkach) i nie pozwalac dojsc do wyzej opisanych sytuacji (bo jesli pozwolimy na to ze policjant wezmie polowe wartosci mandatu mozemy skonczyć na tym ze nie bedziemy sie czuli bezpiecznie wychodząc wieczorem na spacer lub przechodząc przez pasy na jezdni.Mysle tez ze upublicznianie takch zagadnien jest jak najbardziej na miejscu.Sądze ze w jakims stopniu dzieki takim i podobnym sposobom przyszli "łapowkowicze" zatanowili by sie nie trzy a pięc razy nad swoim postępowaniem.Na koniec jeszcze raz podkreslma nie mam zadnych celów politycznych związanym z tym tematem.Nigdy politykiem nie byłem nie jestem i nie bede.Temat ten stowrzyłem z ciekawości i checi poznania rozmiarów i poglądów na temat korupcji w Węgorzewie a nie dla jakiś "ambitnie politycznch zgrywek". Zaś co mogliby wykorzystac inne "politycznie ambitne" osoby skoro wszystko by było od dawna wiadome?

Ostatnio edytowano Wt gru 16, 2008 10:40 pm przez vito, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Wt gru 16, 2008 9:12 pm 
Postępowy
Postępowy

Panowie i Panie mam pytanie do was.Czy sprawienie komuś upominku nawet drobniutkiego w postaci czekolady,kawy i czegoś słodkiego po miłym i kulturalnym obsłużeniu mnie odbieracie jako danie łapówki????CZemu pytam,otóż niejednokrotnie zdarza mi się wręczenie komuś po miłej obsłudze czegoś niedrogiego ale osładzającego resztę dnia,ba nawet na Dzień Kobiet zdarza mi się przynieść paniom do pracy kawcię i czekoladki :D
Wracając do tematu,stwierdzam,że urzędnicy w naszym Urzędzie Miasta są za kadencji naszego nowego burmistrza bardzo mili,uczynni,kulturalni i wogóle jakoś przyjemniej wchodzi się tam po schodkach do budynku.Parę lat temu byłoby to nie do pomyślenia aby załatwić cokolwiek w tym urzędzie bez "łapówki",teraz jest to nietaktem i nie radzę nikomu aby się próbował wygłupić proponując to komuś z urzędników.Natomiast w starostwie spróbujcie załatwić cokolwiek w wydziale komunikacji i trafcie tam na zły humor dwóch pań i pana oooooooooooo biaaaadaaaa takiemu śmiałkowi.Proponuję Pani Starościnie aby przetrzepała tam te stare dywany :!: :!: :!: Natomiast największą bolączką Węgorzewa jest tutejszy szpital a szczególnie oddział do,którego aby się dostać ,trzeba swoje odczekać w długiej kolejce.......no,chyba żeeee...... :idea: :idea: :idea:

PostNapisane: Wt gru 16, 2008 11:23 pm 
Postępowy
Postępowy

Według mnie na to pytanie nie da sie jednoznacznie odpowiedziec.Podarowanie upominku w postaci kawy czy tez czekoladek tylko w zamian za miła i serdeczną obsługe korupcja bym nie nazwał . Natomiast jesli za upominki te ktos dostałby chodzby najmniejszy przywilej ,obietnicę czy inna forme pomocy (niz w zakresie obowiązków osoby obsługującej) to w świetle prawa takie zachowanie mozna by było nazwac korupcja.Teraz ja mam pytanie dlaczego dajemy (bo pewnie nie tylko pan)upominki urzednikom,lekarzom tylko za miła obsługe a nie dajemy ich ekspedietkom w sklepie, fryzjerom, kierowcom autobusów czy tez sprzataczce??????? Wracając do pana pytania przytoczyłbym tu takze przykład kelnerów i barmanów którzy otrzymują za dobra obsługe napiwek i znów pojawia sie pytanie łapówka czy nie????
Ps.bardzo trafnie pan opisał sytuacje w Wydziale komunikacji w Starostwie Powiatowym. podpisuje sie pod tymi zdaniami.

PostNapisane: Wt gru 16, 2008 11:34 pm 
Forumowy As
Forumowy As

orka72 napisał(a):
Panowie i Panie mam pytanie do was.Czy sprawienie komuś upominku nawet drobniutkiego w postaci czekolady,kawy i czegoś słodkiego po miłym i kulturalnym obsłużeniu mnie odbieracie jako danie łapówki????CZemu pytam,otóż niejednokrotnie zdarza mi się wręczenie komuś po miłej obsłudze czegoś niedrogiego ale osładzającego resztę dnia,ba nawet na Dzień Kobiet zdarza mi się przynieść paniom do pracy kawcię i czekoladki :D
Wracając do tematu,stwierdzam,że urzędnicy w naszym Urzędzie Miasta są za kadencji naszego nowego burmistrza bardzo mili,uczynni,kulturalni i wogóle jakoś przyjemniej wchodzi się tam po schodkach do budynku.Parę lat temu byłoby to nie do pomyślenia aby załatwić cokolwiek w tym urzędzie bez "łapówki",teraz jest to nietaktem i nie radzę nikomu aby się próbował wygłupić proponując to komuś z urzędników.Natomiast w starostwie spróbujcie załatwić cokolwiek w wydziale komunikacji i trafcie tam na zły humor dwóch pań i pana oooooooooooo biaaaadaaaa takiemu śmiałkowi.Proponuję Pani Starościnie aby przetrzepała tam te stare dywany :!: :!: :!: Natomiast największą bolączką Węgorzewa jest tutejszy szpital a szczególnie oddział do,którego aby się dostać ,trzeba swoje odczekać w długiej kolejce.......no,chyba żeeee...... :idea: :idea: :idea:
Przeeeeesaaaadzasz! A poza tym czy ty czasem nie krzywdzisz ludzi tam pracujacych? Mam takie przypuszczenia.

PostNapisane: Wt gru 16, 2008 11:43 pm 
Forumowy As
Forumowy As

vito napisał(a):
Według mnie na to pytanie nie da sie jednoznacznie odpowiedziec.Podarowanie upominku w postaci kawy czy tez czekoladek tylko w zamian za miła i serdeczną obsługe korupcja bym nie nazwał . Natomiast jesli za upominki te ktos dostałby chodzby najmniejszy przywilej ,obietnicę czy inna forme pomocy (niz w zakresie obowiązków osoby obsługującej) to w świetle prawa takie zachowanie mozna by było nazwac korupcja.Teraz ja mam pytanie dlaczego dajemy (bo pewnie nie tylko pan)upominki urzednikom,lekarzom tylko za miła obsługe a nie dajemy ich ekspedietkom w sklepie, fryzjerom, kierowcom autobusów czy tez sprzataczce??????? Wracając do pana pytania przytoczyłbym tu takze przykład kelnerów i barmanów którzy otrzymują za dobra obsługe napiwek i znów pojawia sie pytanie łapówka czy nie????
Ps.bardzo trafnie pan opisał sytuacje w Wydziale komunikacji w Starostwie Powiatowym. podpisuje sie pod tymi zdaniami.

A czy to czasem nie jest tak,że korupcje węszymy ("z ciekawosci"?),przeciw korupcji protestujemy ale tylko wtedy, gdy to nas nie dotyczy.A gdy chcemy załatwic sprawę dla nas ważną, to wreczena łapowki nie wykluczamy a czasem ja dajemy.Gdyby tak nie bylo to nie bylo by tez korupcji bo wystarczy "łapówek"nie dawać a problem sam zniknie.

PostNapisane: Śr gru 17, 2008 3:01 am 
Postępowy
Postępowy

A tak z ciekawosci własnie .Dlaczego? Dlatego ze tak wiele w mediach i prasie poswieca sie miejsca i czasu na opisywanie przekretów ,wybryków na najwyzszych szczeblach władzy (co nie znaczy ze uwazam to za coś złego) to prawie wogóle nie słychac o (nazwijmy to) "lokalnej korupcji" Niestety musze pana zawiesc jesli chodzi o dalszą czesc pana wypowiedzi gdyz jedyną rzecza jaką kiedykolwiek dałem a raczej podarowałem był bukiet kwiatów dla pani doktór na zakonczenie mojego leczenie. Był to wyraz szacunku i wdziecznosci a nie oczekiwania na jakies korzysci lub przywileje.No musze sie tu takze przyznac do kilku napiwków dla barmanów (jesli to rowniez jest korupcja?)
I jeszcze jedno ,sadze ze łatwiej było by nauczyc ludzi nie brac niz nie dawac łapówek.

Ostatnio edytowano Śr gru 17, 2008 5:00 pm przez vito, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Śr gru 17, 2008 10:22 am 
vito napisał(a):
A tak z ciekawosci własnie .Dlaczego? Dlatego ze tak wiele w mediach i prasie poswieca sie miejsca i czasu na opisywanie przekretów ,wybryków na najwyzszych szczeblach władzy (co nie znaczy ze uwazam to za coś złego) to prawie wogóle nie słychac o (nazwijmy to) "lokalnej korupcji" Niestety musze pana zawiesc jesli chodzi o dalszą czesc pana wypowiedzi gdyz jedyną rzecza jaką kiedykolwiek dałem a raczej podarowałem był bukiet kwiatów dla pani doktór na zakonczenie mojego leczenie. Był to wyraz szacunku i wdziecznosci a nie oczekiwania na jakies korzysci lub przywileje.No musze sie tu takze przyznac do kilku napiwków dla barmanów (jesli to rowniez jest korupcja?)

Z uznaniem patrzę na ludzi którzy nie dawali i nie dają łapówek.Popularyzacja takiej postawy jest najskuteczniejszym sposobem na zlikwidowanie albo przynajmniej ograniczenie korupcji.Prawne regulacje w tym względzie powinny istnieć natomiast efekty może przynieść wychowywanie naszych dzieci do uczciwości.To słowo znika ze słownika mediów i szkół.Dużo mówi sie o kreatywnosci,zaradnosci,aktywnosci,profesjonalizmie,tolerancji,równouprawnieniu,przyslugujacych prawach,....natomiast jakby przyciszonym głosem mówi sie o uczciwosci,pracowitosci,prawdomownosci,dolności do poswiecenia na rzecz drugiego czlowieka,....

PostNapisane: Śr gru 17, 2008 4:53 pm 
vito napisał(a):
A tak z ciekawosci własnie .Dlaczego? Dlatego ze tak wiele w mediach i prasie poswieca sie miejsca i czasu na opisywanie przekretów ,wybryków na najwyzszych szczeblach władzy (co nie znaczy ze uwazam to za coś złego) to prawie wogóle nie słychac o (nazwijmy to) "lokalnej korupcji" (...)

1.O korupcji na szczytach wladzy pisze się dużo dlatego ,że jest to zazwyczaj forma walki politycznej.Partie na gorze maja swoje media i te walke widać. Nie wiem czy zauwazyleś,ze za tymi prasowymi naglasnianymi doniesieniami i insynuacjami o gigantyczne "przekrety" wcale nie ida wyroki sądowe.W mniejszych miejscowocciach nie istnieją tak rozbudowane media i tej walki tak nie widać.

2.Oczywiście "lokalna korupcja" istnieje i ma welorakie formy.Nie zawsze kojarzone z korupcją.

A oto niektore formy korupcji:
-bezposrednie wręczenie pieniedzy

-odwdzięczenie sie za "przysluge" w inny sposob(np.przymkniesz oko na budowę domku nad jeziorem a ja ci taniej sprzedam ładną działke,także nad jeziorem)

-"usługa" z lęku przed ujawnieniem kompromitujacych informacji(Zrobię co chcesz,bo wiem że ty o mnie wiesz sporo i możesz ujawnic).

PostNapisane: Śr gru 17, 2008 5:07 pm 
Tomasz8 napisał(a):
vito napisał(a):

A czy to czasem nie jest tak,że korupcje węszymy ("z ciekawosci"?),przeciw korupcji protestujemy ale tylko wtedy, gdy to nas nie dotyczy.A gdy chcemy załatwic sprawę dla nas ważną, to wreczena łapowki nie wykluczamy a czasem ja dajemy.Gdyby tak nie bylo to nie bylo by tez korupcji bo wystarczy "łapówek"nie dawać a problem sam zniknie.

Urzednicy ,poslowie,radni i politycy sa tacy jakie jest spoleczenstwo bo przeciez albo sposród nas pochodza abo my ich wybieramy.Jesli na dołach jest przyzwolenie na nieuczciwosc to trudno by uczciwsi byli ci ktorzy sie dostali na górę.

Jak jest z korupcją na najniższym szczeblu, własnym, obywatelskim? Iluż to ludzi w Polsce pobiera renty na podstawie fałszywych orzeczeń lekarskich? Ilu nie stawia się w sądzie zasłaniając się chorobą? Ilu zdrowych jest na zwolnieniach lekarskich? By je dostać, trzeba przekupić lekarza! Kto go przekupuje? Są fałszywe oświadczenia o okolicznościach wypadku, by dostać wyższe odszkodowanie. Wypadek prywatny zgłasza się jako wypadek przy pracy; drobny jako bardzo dokuczliwy; zawiniony jako przypadkowy. Ileż mamy przekrętów podatkowych? Ileż pracy wykonuje się „na czarno”? Ileż sposobów na unikanie obowiązkowych opłat? Ileż kradzieży w zakładach pracy, widac to bylo szczegolnie w zakladach panstwowych.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]