Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest So kwi 21, 2018 3:42 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Czy komuś zależy na promocji turystyki i walorów Węgorzewa?
PostNapisane: Pn sie 04, 2008 11:45 am 
Postępowy
Postępowy

Czy ktoś jest mi w stanie odpowiedzieć na pytanie-Kto jest odpowiedzialny w naszym mieście za promocję naszego miasta,gminy,powiatu i regionu???Czemu się pytam ktoś pomyśli,ano temu,że miałem ostatnio okazję do spaceru z rodzinką i wybraliśmy się na jarmark.Poznaliśmy tam starszego pana z Niemiec,który spytał mnie,,Czemu impreza rangi międzynarodowej bo do takich niewątpliwie należy Jarmark Węgorzewski i unikatowa w skali europy nie jest dostatecznie rozreklamowana???!!!Zatkało mnie przyznam się szczerze i nie wiedziałem co odpowiedzieć.
Czemu o Eko Rocku w Polsce było głośno w prasie,tv i radio mało tego to plakaty były rozwieszone nawet w pizzerii we Wrocławiu(co widziałem na własne oczy)a o czymś takim jak JARMARK WĘGORZEWSKI nie było nic poza wzmianką w regionalnej panoramie olsztyńskiej i obszernym artykule w WT za co chylę czoła przed całym zespołem z redakcji WT :!: :!: :!:
Czemu Jarmark Dominikański,który jest wryty w życie kulturalne Gdańska jak amen w pacierzu rozreklamowany jest od Bałtyku po Tatry a nasz jarmark nie :?: :?: :?:
Pytał się mnie ten pan gdzie jest WERBUNG(reklama) u nich o takich imprezach jak FOLKSFEST czy FLOMARKT jest głośno w promieniu 100km i w każdej wiosce są reklamy porozwieszane a u nas co?Nic!
Jarmark,NASZ który był inny od dotychczasowych i z przebogatym programem kulturalnym znów pozostanie bez eha i tylko w pamięci mieszkańców i armi ludzi,którzy społecznie(EMERYCI I RENCIŚCI)wylali litry potu aby pomóc w organizacji tegoż wydarzenia.
Pozdrawiam i pozostawiam do przemyśleń na przyszłość :unhappy:

PostNapisane: Pn sie 04, 2008 12:19 pm 
Może tak, nie porównuj Eko Union of Rock i Jarmarku bo to są dwie różne imprezy i dwie różne osoby to organizują.
Eko hmm o ile dobrze wiem i z tego co słyszałem to synowie p. Iwaniuk rozwieszają plakaty po warmi i mazurach (akurat to wiem bo znam młodszego i starszego) a proszę wejść na forum festiwalu i zobaczyć że co roku jest akcja w której do ludzi którzy chcą pomóc wysyłane są ulotki i plakaty po całej polsce i jest reklama, tv radio itd... hmm to kosztuje.
Co do jarmarku to organizuje to WCKiP ? o ile się orientuje może im nie zależy aż na takiej reklamie? może po prostu budżet nie pozwala?

PostNapisane: Pn sie 04, 2008 9:23 pm 
Postępowy
Postępowy

No i sam widzisz jak można w tani sposób zrobić dobrą reklamę.Wystarczy nad tym posiedzieć i porozsyłać po Polsce i nie tylko Polsce plakaty reklamowe a ludzie,którym bliski sercu jest folklor przyjadą.Do tych celów czyli szeroko rozumianej promocji naszego regionu z tego co się orientuję to jest zatrudniona kompetentna(podobno) osoba.Co do tv i radio reklamy,są przecież sponsorzy,którzy wspomagali finansowo tą i nie tylko tą imprezę i było by z czego sfinansować kampanię promującą nasz region.Eko rocku z Jarmarkiem Węgorzewskim nie porównuję pod żadnym względem bo są to dwa różniące się kulturowo wydarzenia,miałem na myśli tylko i wyłącznie wielkość i rozmach przedśięwzięcia pierwszego i drugiego.

PostNapisane: Wt sie 05, 2008 11:31 am 
Wiesz EKO robi ktoś inny a Jarmark ktoś inny i dlatego:) proste:) może Jarmarku sponsorzy aż tak nie finansują obejmują tylko patronat medialny :) no coż nigdy się nie dowiemu DLACZEGO:P

PostNapisane: Wt sie 05, 2008 10:07 pm 
Postępowy
Postępowy

Koniec Jarmarku,może będzie jakieś podsumowanie i ktoś jeszcze się tym zainteresuje???Mamy w końcu naszą lokalną prasę i warto by się wybrać do ratusza po odpowiedź na te i parę innych pytań zadanych na łamach tego forum :?: :idea:

PostNapisane: Pt sie 08, 2008 12:10 am 
Postępowy
Postępowy

I widać gołym okiem że zależy naszym władzom na PROMOMOCJI NASZEGO MIASTA!!!Pytanie natomiast brzmi i jest skierowane do nas mieszkańców???Czy aby dorośliśmy do takich dzieł jak "Skwer Stanisława Leszczyńskiego"tudzież tablica informacyjna,której dni na samym wstępie są już policzone :?:

PostNapisane: N sie 10, 2008 2:48 pm 
Postępowy
Postępowy

Mieszkańcy Węgorzewa (o zgrozo, wielu ludzi młodych) nie jest świadomych tego, że ich miasto żyje dzięki turystyce, która może kwitnąć tylko w atrakcyjnych, zadbanych, przyjaznych "obcym przybyszom" miejscach. Często robią wręcz antyreklamę, śmiecą, przestawiają znaki, bazgrolą sprayem po budynkach. Kompletnie nie pojmuję sensu ich negatywnego działania. Pomijając nawet kwestie finansowe, czy nie przyjemniej jest mieszkać w ładnym, miłym miasteczku? Przecież na atmosferę, a po części i wygląd naszej okolicy mamy wpływ tylko i wyłącznie my sami.
Odnoszę wrażenie, że sporej grupie mieszkańców jest wszystko jedno co się dzieje, jak wygląda Węgorzewo. Ludzie dbają o własne podwórka, a resztą niech się zajmą INNI.
A Samorządowcy mniej lub bardziej, ale się starają. Nie wiem, czy z "potrzeby serca", czy z przymusu lub obawy przed wyborcami. Fakt faktem: robią coś pozytywnego.

A ja cały czas szukam szukam recepty na zmianę postawy "buntowników" w Węgorzewie, ale nie jest to łatwe zadanie, dotyczy zbyt dużej grupy ludzi, zdecydowanie zbyt dużej...

PostNapisane: Wt wrz 23, 2008 10:42 pm 
Postępowy
Postępowy

Okazuje się,że jednak komuś zależy na promocji naszego regionu!!!Być może nie zabrał bym w tej kwestii głosu gdyby nie fakt,który przykuł moją uwagę po otworzeniu pierwszej strony WT.Z wielkim rozbawieniem przeczytałem list pani B.Dawcewicz.Następnie posmutniałem.Jak to się dzieje,że każdy nasz gest czy dobra chęć i praca,którą wkładają ludzie chcący jak najlepiej wypromować nasze miasto spotyka się z tak wielką falą krytyki i wręcz oportunizmu!!!Skąd to się w nas mieszkańcach Węgoborka bierze.
Elektroniczna tablica informacyjna;czemu tu a nie koło tawerny,był nawet jeden żartowniś co to chciałby ją ulokować na stadionie OSiR!!!Potem skoro już tu stoi koło UMiG to czemu zegarek na tablicy śpieszy się o CAŁE 3 minuty,tak jakby te 3 minuty miały mu pomóc w zdąrzeniu na pociąg do Gierłoży!!!
Tablica z Mazurskim Traktem Konnym;ledwie się ukazała a już znów pokazał się nowy INTELIGENT W SKALI POWIATU co to zaczął się doszukiwać lepszych punktów jej lokacji a jak nie dało rady to błędów ortograficznych itp.
Ludzie obudźcie się.Masz jeden z drugim lepszy lub inny pomysł na wypromowanie naszego regionu to przyjdź i przedstaw go w UMiG,na pewno będzie on wysłuchany,a jak nie to chociaż nie przeszkadzajcie i nie drążcie jak te szkodniki ludziom,którym bliski sercu jest ten piękny region.
P.s.Dawno,dawno temu oglądałem program w tv"Ojczyzna Polszczyzna"prof.Miodka i uświadomił w nim mnie,że dopuszcza się obecnie w języku polskim błędy ortograficzne w komunikowaniu sie za pomocą sms oraz internetu,także prosiłbym forumowiczów aby ci nie mając o czy pisać lub pisząc bzdury nie sprawdzali błędów ortograficznych.Ja osobiście na to uwagi nie zwracam dla mnie liczy się sens wypowiedzi.

PostNapisane: Pn gru 21, 2009 6:20 pm 
Postępowy
Postępowy

Zobaczymy jak nasi włodarze spożytkują pieniądze z funduszu unijnego przeznaczone na promocję turystyki w Węgorzewie :?:

"Opracowany przez biuro promocji w Urzędzie Miejskim projekt kampanii pn. „Węgorzewo- Mała Kraina Wielkich Jezior” zyskał uznanie Zarządu Województwa, który przyznał mu dotację w wys. 425 tys. zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Zadanie o łącznej wartości 500 tys. zł (75 tys. zł z budżetu gminy Węgorzewo) będzie realizowane od wiosny do jesieni przyszłego roku..."

Z oceną niestety będzie trzeba się wstrzymać do lata przyszłego roku,

PostNapisane: Wt gru 22, 2009 6:35 pm 
Forumowy As
Forumowy As

orka72 napisał(a):
P.s.Dawno,dawno temu oglądałem program w tv"Ojczyzna Polszczyzna"prof.Miodka i uświadomił w nim mnie,że dopuszcza się obecnie w języku polskim błędy ortograficzne w komunikowaniu sie za pomocą sms oraz internetu,także prosiłbym forumowiczów aby ci nie mając o czy pisać lub pisząc bzdury nie sprawdzali błędów ortograficznych.Ja osobiście na to uwagi nie zwracam dla mnie liczy się sens wypowiedzi.

Już tytuł programu prof.Miodka sugeruje,że "Ojczyzna" to także "polszczyzna" . A ta polszczyzna to ziemia,widoki polskich pól, gór i lasów,historia ale przede wszystkim język.Kto szanuje Ojczyznę swoją, ten szanuje język i stara się o to by go nie zachwaszczać i nie niszczyć.W czasach zaborów naród trwał i mógł odzyskać swoje państwo miedzy innymi dlatego,ze pielęgnował swój język.Kiedy upadło państwo język i wiara były ostatnimi bastionami polskości.
Nasi poeci(o których powoli zapominamy,myśląc o kasie biznesie,promocji,marketingu,....)mieli czasem wielkie wyczucie tego co naprawdę ważne.Warto czasem wczytać się w ich strofy.Np.L.Staff tak pisał:

Bądź z serca pozdrowiona
Ojczysta święta mowo!
Niby łańcuchem złotym
Wiąże nas twoje słowo.

Twój dźwięk przez góry, morza
Łączy i w jedność splata
Wychodźców polskich rzesze
We wszystkich częściach świata.

Tyś nasza twierdza, tarcza,
Opieka i obrona,
Ojczysta święta mowo,
Bądź z serca pozdrowiona!

[Staff Leopold: Bądź z serca pozdrowiona] [1, s. 6]

PostNapisane: Śr gru 30, 2009 4:51 pm 
Natchniony
Natchniony

Z dzisiejszego WT można dowiedzieć się ile samorząd dostanie pieniędzy na zaplanowane inwestycje (brawo) ale nie o inwestycjach w naszym mieście chcę napisać tylko o przynależności do UE pamiętam jakie były dyskusje przed referendum w sprawie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej jak czarno to wszystko widzieli co niektórzy, że odbiorą nam to co zostało a nawet więcej a tu proszę ile pieniędzy dostajemy z budżetu unijnego oczywiście jako członek Unii i my musimy do tego koszyka wrzucić ale dostajemy dużo więcej.
Jak wiadomo są do dziś przeciwnicy wstąpienia do wspólnoty i nie dziwie się bo Unia Eurpejska ma swoje minusy jednak nie podlega dyskusji fakt, że całość wychodzi na plus i gdyby nie obecność w tej organizacji bylibyśmy drugą Białorusią a tego to i przeciwnicy Unii zapewne nie ścierpieliby.

Skoro jestem przy głosie to chciałbym odnieść się do listu Skarbnika Powiatu otóż znając poczynania radnych powiatu zaniepokoiło mnie zdanie " W 2010 roku planuje się sprzedaż majątku komunalnego............." gdyby nie skandaliczne zachowania radnych tej kadencji to tylko przyjąłbym to zdanie do wiadomości a jednak........ są tam pewni ludzie którzy już pokazali jak się sprzedaje co nieco.

http://www.youtube.com/watch?v=S4LYzqao ... re=related
http://www.infor.pl/prawo/konstytucja/o ... iedzi.html

PostNapisane: Śr gru 30, 2009 9:54 pm 
Forumowy As
Forumowy As

M.Legion napisał(a):
Z dzisiejszego WT można dowiedzieć się ile samorząd dostanie pieniędzy na zaplanowane inwestycje (brawo) ale nie o inwestycjach w naszym mieście chcę napisać tylko o przynależności do UE pamiętam jakie były dyskusje przed referendum w sprawie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej jak czarno to wszystko widzieli co niektórzy, że odbiorą nam to co zostało a nawet więcej a tu proszę ile pieniędzy dostajemy z budżetu unijnego oczywiście jako członek Unii i my musimy do tego koszyka wrzucić ale dostajemy dużo więcej.
Jak wiadomo są do dziś przeciwnicy wstąpienia do wspólnoty i nie dziwie się bo Unia Eurpejska ma swoje minusy jednak nie podlega dyskusji fakt, że całość wychodzi na plus i gdyby nie obecność w tej organizacji bylibyśmy drugą Białorusią a tego to i przeciwnicy Unii zapewne nie ścierpieliby.(..................................)

Na temat zysków i strat związanych z przynależnością do Unii Europejskie trudno coś pewnego powiedzieć.Kilka wpisów na ten temat można znaleźć w innym wątku tego forum.
viewtopic.php?f=8&t=20899
Jedno jest pewne.Sprawa,wbrew pozorom,wcale nie jest taka oczywista jak wygląda.

PostNapisane: Śr lut 03, 2010 1:44 am 
Postępowy
Postępowy

Treść postu usunięto na prośbę użytkownika.
_____________________________________________________________________________________________
Mod

PostNapisane: Śr lut 03, 2010 10:29 am 
Forumowy As
Forumowy As

torent napisał(a):
Wiesz EKO robi ktoś inny a Jarmark ktoś inny i dlatego:) proste:) może Jarmarku sponsorzy aż tak nie finansują obejmują tylko patronat medialny :) no coż nigdy się nie dowiemu DLACZEGO:P

A może warto by się zastanowić dlaczego sponsorom zależy na takich imprezach jak EKO a inne formy kultury(zwłasza takie jak jarmark) niezbyt ich nie interesują.

PostNapisane: Śr lut 03, 2010 10:55 am 
Młodzik
Młodzik

Wiesz, wystarczy napisać pare próśb o patronat, sponsoring... wystarczy internet i trochę chęci.. A druga sprawa organizatorzy jarmarku mogliby się wybrać do organizatora SEVEN FESTIWAL i na pewno by coś doradzili...

WYSTARCZY CHCIEĆ!

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]