Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Pt kwi 27, 2018 8:31 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Kiedy nowy supermarket?
PostNapisane: Pn cze 22, 2009 11:09 pm 
Gość napisał(a):
Biedronki, Stokrotki,Plusy i inne to nie supermarkety.

Z pewnością to nie supermarkety :haha:

PostNapisane: Wt cze 23, 2009 8:23 pm 
Na Jana Pawła ma być REAL :wink:

PostNapisane: Wt cze 23, 2009 11:08 pm 
pawel5555 napisał(a):
Bez kolejnego badziwnego sklepiku też będzie dobrze, wystarczy że mamy biedronkę, niby sklep dla zwykłych ludzi, a codziennie można zauważyć, że najbogatsi z okolicy zaopatrują się tam wózkami w towar, który potem pakują w swoje mercedesy. Rzygać mi się chce na samą myśl o kolejnym takim sklepiku dla małomieszczańskich notabli.

Zastanawiam się jakie korzyści ma Miasto z dużych "sieciowych"sklepów?Czy ktoś przeprowadzał rzetelną analizę strat i zysków?
Jeśli ktoś zna się na tych sprawach to proszę o odpowiedz.

PostNapisane: Śr cze 24, 2009 5:58 am 
a może komuś przeszkadza by powstał nowy market?n.p.obroty biedronki spadłyby

PostNapisane: Śr cze 24, 2009 8:11 am 
wydaje mi sie, że z tym marketem to niezbyt dobry pomysł. Miasto małe a my chcemy tu budować supermarkety, żeby mali przedsiębiorcy upadli. Lepiej pieniądze zainwestować w coś co przyniesie jakiś pożytek. Sklepów to my już tu mamy. A po drugie nasze sklepiki są dość dobrze wyposażone więc po co robić coś co nie jest konieczne.

PostNapisane: Śr cze 24, 2009 8:42 am 
W Węgorzewie potrzebny jest market tylko dlatego aby emeryci i bewzrobotni mogli się zaopatrywać w tanie towary inne niż w Biedronce,wiadomo,że małe sklepy mają bardzo wysokie ceny.Na jednym większym zakupie w markecie zyskuje się czasami 1o i więcej złotych jednorazowo,a to nie jest bwz znaczenia dla biednej kieszeni większości węgorzewian i nie tylko.To samo dotyczy leków,najtańsze są na Kopernika ,póżniej na Jasnej,a bardzo drogie w pozostałych aptekach-tutaj też przydałaby się konkurencja.

PostNapisane: Śr cze 24, 2009 9:13 am 
Dunia3 napisał(a):
W Węgorzewie potrzebny jest market tylko dlatego aby emeryci i bewzrobotni mogli się zaopatrywać w tanie towary inne niż w Biedronce,wiadomo,że małe sklepy mają bardzo wysokie ceny.Na jednym większym zakupie w markecie zyskuje się czasami 1o i więcej złotych jednorazowo,a to nie jest bwz znaczenia dla biednej kieszeni większości węgorzewian i nie tylko.To samo dotyczy leków,najtańsze są na Kopernika ,póżniej na Jasnej,a bardzo drogie w pozostałych aptekach-tutaj też przydałaby się konkurencja.

Pewnie w dużych sklepach jest trochę taniej ale trzeba wiedzieć,że powstawanie dużych sklepów prowadzi do tego,że węgorzewscy właściele małych sklepików bankrutują, a ci którzy maja nieco większe, to ledwo ciągną i zwalniaja personel a w konsekwencjii powstaje większe bezrobocie.
Wieksze sklepy,gdy pozbędą sie konkurencji,to podnosza ceny.Takie jest prawo rynku.

PostNapisane: Śr cze 24, 2009 9:32 am 
Forumowy As
Forumowy As

Gość napisał(a):
Dunia3 napisał(a):

Pewnie w dużych sklepach jest trochę taniej ale trzeba wiedzieć,że powstawanie dużych sklepów prowadzi do tego,że węgorzewscy właściele małych sklepików bankrutują, a ci którzy maja nieco większe, to ledwo ciągną i zwalniaja personel a w konsekwencjii powstaje większe bezrobocie.
Wieksze sklepy,gdy pozbędą sie konkurencji,to podnosza ceny.Takie jest prawo rynku.

Ciekawy też jestem jak się mają ceny działek(które sprzedaje Miasto) dla mieszkańców Węgorzewa do cen gruntu sprzedawanego dla łaścicieli dużych sklepów.

PostNapisane: Śr cze 24, 2009 10:22 am 
W sprawie nowego marketu nastała wielka cisza. Władzo, będzie ten sklep czy go nie będzie? Po jakie licho mają ludzie snuć domysły, że za tym ktoś stoi?

PostNapisane: Śr cze 24, 2009 11:44 am 
ja wam powiem tak tu nowego marketu szybko nie wybuduja...;] Z tego co mi wiadomo na obecnym 'rynku' mial powstac LIDL a nie jakas tam strokrotka a na Jana Pawła II market już miał być bardzo dawno wybudowany...Jak dla mnie jedna biedronka tu wystarczy nie wiem czy w innych bedą niższe ceny...Chyba ze naprawde tu by real postał tam to chociaż taniej troche...

PostNapisane: Śr cze 24, 2009 1:44 pm 
Drugi market w Węgorzewie jest jednak potrzebny. W tym na B spokojnie zakupy można zrobić do 8-9.00, a potem robi się tłok.

PostNapisane: Śr cze 24, 2009 2:49 pm 
Postępowy
Postępowy

Ja także uważam że drugi market jest w Węgorzewie potrzebny.Dlaczego? Dlatego że Duży procent tych tzw."drobnych sklepikarzy "tak naprawdę to nikogo nie zatrudniają tylko sami pracują w swoich sklepach a jeśli już to góra na 1\2,1\3 etatu (chodź nie wszyscy co prawda)Było tak i jest, teraz jak i przed budowa marketu.
Market taki zaś zatrudnia około 10 osób plus dwóch ochroniarzy.Dzięki marketowi powstały trzy nowe sklepy(masarnia ,zabawkowy i kioski) wiec także dodatkowe miejsca pracy.Może z czasem powstanie coś przed marketem. A teraz jeśli chodzi o nas konsumentów to myślę że najważniejsza jest cena , dlaczego mamy przepłacać za towary po kilkadziesiąt groszy tylko dlatego żeby ktoś na nas zarabiał spore pieniądze?Sam czasem kupuje i w markecie i w mniejszych sklepikach dla porównania mogę podać cenę napoju ,który w markecie kosztuje 2,49zł za 2litry a w sklepiku 2,90zł za 1,5litra i co istotne jest to napój tej samej firmy i w niczym nie odbiega od sklepikowego konkurenta.
Zaś jeśli już ktoś nie zwraca uwagi na cenę produktów tylko na ich jakość to na pewno nie będzie zaopatrywał się w nie w marketach tylko w tych sklepach które mu samemu będą odpowiadać jakością towaru.Chodź uważam że aż tak wielkiej różnicy jakości nie ma.
Na koniec jeszcze jeden argument za.Market jest potrzebny dlatego że w większości Węgorzewo to ubogie społeczeństwo, a nie nie budować dlatego że sklepikarze będą mieli mniejsze zyski .

PostNapisane: Śr cze 24, 2009 5:40 pm 
Junior
Junior

REAL, LIDL? A czy w tej bajce sa smoki?

Wedlug mnie to bedzie tak, ze obojetnie kto kupil ta ziemie a zostanie wybudowana druga "Stonka" hehe zobaczycie :mmm:

PostNapisane: Śr cze 24, 2009 6:38 pm 
ja nie zartuje z tym lidelm nawet o wiele mnie pamięć nie myli pisali o tym w WT. A tego że Real to wiem z tzw 'poczty pantoflowej'. Mi by tam druga biedronka nie przeszkadzała ;]

PostNapisane: Śr cze 24, 2009 9:15 pm 
Na Jana Pawła to lepiej bar. :mrgreen:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]