Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Cz sty 18, 2018 7:38 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jak będzie po wyborach?
PostNapisane: Śr lis 08, 2006 6:38 pm 
Postępowy
Postępowy

Wg. haseł kandydatów na radnych, burmistrza, wójtów, będzie wspaniale. Damy sobie radę nawet z największymi sprawami. Mają to zapewnić między innymi ludzie, którzy mieli wpływ na obecny stan Zamku, Rusałki, Sztynortu, komercyjnej oczyszczalni ścieków i być może innych "sukcesów". Ich kandydowanie w obecnych wyborach to wg. mnie wielkie nieporozumienie. Jak już dokona się dzieło demokracji i nowe samorządy rozpoczną urzędowanie to mam cichą nadzieję, że nie rozpoczną od podwyżek diet i wynagrodzeń. Są i bez tego wysokie. Liczę też na to, że nie przybędzie nowych, atrakcyjnych ale ogrodzonych i niedostępnych dla przeciętnego mieszkańca Węgorzewa miejsc. Zresztą wszystko zostało już chyba sprzedane. Mam też nadzieję, że lepiej będzie z ochroną środowiska. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, wygląd miasta itd. to przecież są to sprawy, za które odpowiednie urzędy i instytucje a w nich ludzie, biorą pieniądze. Trzeba tylko pilnować.

Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 08, 2006 6:43 pm 
Racja Jerzy.Kop im dupę ile wlezie.Masz moje wsparcie.

Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 08, 2006 7:06 pm 
Jerzy - Twoje sformułowanie dotyczy wszystkich kandydatów na radnych i burmistrza jak mniemam. Niestety, jest krzywdzące dla niektórych z nich. Dobrze pamiętam kto jest naciskał jakiś czas temu na sprzedaż zamku, Rusałki, czy Sztynortu. Dobrze wiem, kto jest odpowiedzialny za podpisanie taki umów sprzedaży tychże nieruchomości, które gwarantują nam jedynie możliwość obserwowania co się dalej bedzie działo. A dzieje się niestety bardzo źle. Pan Szumełda bez skrupułów wyjaśnił na łamach polityki dalczegoi po co kupił Zamek Węgorzewski.

Dobrze wiem również, kto z samorządowców, podejmujących decyzje w tym czasie otwarcie prostestował przeciwko temu postępowaniu. Rzecz w tym, że został PRZEGŁOSOWANY przez popierających sprzedaż.

Tym kimś był mi jest mój ojciec - Henryk Buczek.
Dlatego proszę, żebyś go nie obrażał.

Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 08, 2006 11:37 pm 
A dlaczego i po co kupił zamek?

Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 09, 2006 12:13 am 
Polityka - nr 40 (2421) z dnia 04-10-2003; s. 100
Na własne oczy
Zamek na wolnym rynku

(...)

– To moja przygoda życia, cieszę się, że w to wpadłem – opowiada Leszek Szumiełda z firmy Tanake SA, który odkrył krzyżacki zamek w Węgorzewie przypadkiem, kiedy szukał działki na Mazurach. Trochę trwało, zanim wykwaterował lokatorów, uporządkował otoczenie, domył dziedziniec i nauczył ludzi, że to teraz prywatna własność, a nie miejska toaleta. Teraz walczy z administratorem wód śródlądowych o uporządkowanie kanału węgorzewskiego, który wciąż jest wielkim szambem. Ale zamek jest ogrodzony, ma nowy dach, wodociągi, kanalizację, instalację gazową, salę konferencyjną. Dojrzewa projekt restauracji. – Wszystko, co ważne w mieście, dzieje się teraz na zamku. Mam tu też małe mieszkanko – mówi Szumiełda.

(...)

Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 09, 2006 1:51 am 
Nic nie kumam.No mieszka tu sobie.

Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 09, 2006 8:40 am 
upiory powróciły do Węgorzewa. jak się nie ma co powiedzieć albo nie ma argumentów to sie mówi - a u was bija Murzynów. I stąd jeden kandydat wyciągą Panu Kolasie LWp a rodzinny tandem wyborczy odmienia Zamek przez wszystkie przypadki.

Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 09, 2006 5:43 pm 
Upiory to dopiero wrócą ale po wyborach.Te same od lat.Wstrętne przebrzydłe i stare upiorzyska.

Tytuł: Do CreaPL
PostNapisane: Cz lis 09, 2006 7:15 pm 
Postępowy
Postępowy

Może radny Henryk B. był przeciwny, ale dla obecnego stanu wymienionych obiektów nie ma to żadnego znaczenia. Nie ma też odpowiedzialnych. Jeśli chodzi o wybory, będę głosował na nowych, wykształconych i młodych ludzi. Potrzeba nam świeżości a nie rutyny. Niektórzy uwierzyli, że są dla nas zbawieniem.

Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 10, 2006 12:10 am 
Potrzebny nam ktoś tak wykształcony i świeży jak pan Antoś.Świerzy jak morska bryza i wykształcony jak bydło pasące się na mazurskich łąkach.Prowadź nas o wielki władco zaśnieżonych ulic.

Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 10, 2006 1:25 am 
Oczywiscie, ze nic to nie zmienia dla obecnego stanu bylego majatku gminy. Henryk B. byl przeciwny takiej sprzedazy zamku, nie dlatego, ze byl mlody i wyksztalcony, bo najmlodszy juz nie byl. Byl przeciwny, poniewaz kierowala nim rozwaga i doswiadczenie w kontaktach z ludzmi, a w szczegolnosci z ich pustymi obietnicami.

Nie potrzebujemy ludzi mlodych i wyksztalconych (Giertych tez jest mlody i wyksztalcony), nie potrzebujemy tez ludzi starych i niewyksztalconych.
Potrzebujemy ludzi rozwaznych, myslacych, madrych, odpowiedzialnych i utozsamiajacych sie z tym miastem, gminą i ich potrzebami.

Niestety jest wiele przykladow ludzi mlodych i wyksztalconych, ktorzy z mandatem zaufania wyborcow poszli w slady swoich "starszych kolegow" i owinieci wokol paluszka tanczyli jak im zagrano.

Nie tedy droga do lepszego zycia...

Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 10, 2006 6:05 pm 
Kirowała nim też rozwaga i doświadczenie podczas podp...lania malin!!!Henryk B.-to wszystko tłumaczy.

Tytuł: Diety? Chyba już nie.
PostNapisane: Pt lis 10, 2006 6:18 pm 
Postępowy
Postępowy

Fajnie jest pobierać kilkaset złotych nieopodatkowanej diety a jeszcze lepiej jak są dwie. Ludzi denerwują te tzw. diety. Za 1-2 posiedzenie na sesji radny w niektórych miastach bierze nawet 2500 zł. To jest główny cel wielu kandydatów na radnych. :oops:

Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 10, 2006 6:28 pm 
Panie Jerzy !
Gratuluję strzał w dziesiątkę, Węgorzewo się niczym nie różni.
Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 10, 2006 8:00 pm 
No...i do tego jeszcze pracują najczęściej we dwoje.I taki może sobie pier...lić o przyszłości w tym mieście.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]