Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Pn maja 21, 2018 3:01 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Nadużycia Matcomu?
PostNapisane: Śr maja 13, 2009 9:30 pm 
MAm ogromną prośbe - czy ktoś miał podobne problemy?! Proszę o informacje!!!
moja znajoma, popełniła błąd i nie napisała wypowiedzenia umowy na 30 dni przed jej upływem( nieświadoma, że jest to jej obowiązkiem!). Ponieważ zaprzestała uiszczania opłat odcięto jej internet- oki! Nie informowano jej o tym, że pozostawiono jej GG i nadal jest oficjalnie ich klientem. Po kilku miesiącach otrzymała wezwanie do zapłaty należnych im należności- aktualnie jest to ogromna kwota. Jej interwencja u rzecznika praw konsumenckich skończyła się otrzymaniem pisma od Matcomu, że brak wcześniejszych wezwań do zapłaty powodowany był ich dobrą wolą i nie chcieli jej nękac!!! Kpina!!!!
Wiem, że mój brat miał takie same przejścia, tyle, że działał na tyle szybko, że kwota do zapłaty była realna....
Czy ktoś był w podobnej sytuacji????.... i mógłby ewentualnie świadczyc w sądzie, chcąc walczyc w nieuczciwym procederem oszukiwania klientów i narażania ich
na kłopoty i finansowe problemy.................
Ponoc kodeks cywilny jasno określa takie działania, słyszałam coś o pkt. 385(?)

Tytuł: Re: Nadużycia Matcomu?
PostNapisane: Cz maja 14, 2009 1:19 pm 
mi akurat od dłuższego czasu bardzo wolno chodzi internet, czasami to mi w ogóle nawet nie chodzi...

PostNapisane: Cz maja 14, 2009 9:49 pm 
Po pierwsze - trzeba czytać co się podpisuje.
Jeśli podpisała umowę, to nie sądzę, że coś zwojuje. To tak, jak w sieci komórkowej - bierzesz telefon za zeta, podpisujesz umowę na 24 miesiące. Jeśli nie wypowiesz - umowa nadal obowiązuje. Możesz nie dzwonić a abonament musisz zapłacić. Nie ma w tym niczego oszukańczego czy niejasnego.
Trzeba złożyc pisemne wypowiedzenie i zapłacić zaległości. Inaczej wpiszą Twoją znajomą na listę dłużników i dopiero będzie miała problem.

PostNapisane: Pt maja 15, 2009 9:04 pm 
internaucik to pewnie nic innego jak Matcom, zenada jak oszukuja ludzi , ich internet chodzi gozej jak 90-siecio letnia babcia i dobrze o tym wiedza i jeszcze takie rzeczy .Szkoda gadac.

PostNapisane: N maja 17, 2009 4:20 pm 
zenada napisał(a):
internaucik to pewnie nic innego jak Matcom, zenada jak oszukuja ludzi , ich internet chodzi gozej jak 90-siecio letnia babcia i dobrze o tym wiedza i jeszcze takie rzeczy .Szkoda gadac.

Sprawa jednak rusza dalej .... kilka osób zgłosiło się do Rzecznika Praw Konsumenckich w urzędzie, których potraktowano w taki sam sposób. Wszyscy czują się oszukani. Po odcięciu internetu nie otrzymali żadnego pisma od Matcomu- nie zachowano więc drogi prawnej,... nie działają lojalnie wobec osób, które regularnie uiszczały opłaty. Rzecznik twierdzi, że Matcom działa nieuczciwie i wykorzystując swoich klientów.Nie muszę dodawac, że jakośc usług jest mniej niż dobra.

PostNapisane: Pt cze 05, 2009 11:38 am 
Miałem podobny problem kiedyś z erą. Problem w tym, że w dużych sieciach siedzą te pajace bezduszne i kasę spłacałem 2 lata. W Matcomie przynajmniej można się dogadać, rozłożyć na raty, polecić sąsiada i dług jakoś spada, odsetek nie naliczają to też plus. W sumie wszędzie jest tak, że trzeba oświadczenie woli składać na piśmie (z własnorecznym podpisem zgodnie z art. 78 KC).

PostNapisane: Cz cze 18, 2009 10:26 pm 
no no! Matcom to wogole jest super ! albo słaby transfer albo nie ma go wcale :roll: bo z nimi trzeba krótko! ja dzwoniłam, gnoiłam, wkoncu działa jak trzeba :D ....w koncu za to sie płaci....jesli place za 512 to ma tyle byc i nei ma innej opcji :oh: inaczej uzywam mocniejszych argumentow!! np łaciny :lol: a tak ogolnie to korzystam z ich usług do konca umowy a potem niech sie gonia naciągacze :victory:

PostNapisane: Pn lip 13, 2009 9:32 am 
Ale reklamy na mieście są typu: diabelnie szybki internet!! 2mb/s buehehe żal..

PostNapisane: N gru 13, 2009 1:31 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

W moim odczuciu jeśli umowa sporządzona przez firmę nie jest dość jasna i sformułowana zawile to firma ma obowiązek wnieść POPRAWKI, które spowodują, że takich sytuacji więcej nie będzie. O tym ,że treść umowy jest niepoprawna świadczy ilość ludzi, którzy spłacali lub mają obowiązek spłacać ZALEGŁOŚCI Z TYTUŁU NIEROZWIĄZANEJ UMOWY, ( WIĘKSZOŚĆ ludzi spłaca w ratach ale czasem ktoś nie jest w stanie i wtedy sprawa trafia do sądu). Matcom rozpowszechniał ulotki reklamowe, które wprowadzały w błąd zainteresowanych- wyrokiem sądu treści zawarte w ulotkach miały być zmienione. Zdrowa konkurencja nie wymaga od prostych ludzi żeby w rewanzu za popełniony błąd polecali ich usługi innym ludziom, WTEDY ROZŁOŻNĄ NA RATY DŁUG(!) ALBO GO CZĘŚCIOWO UMORZĄ(!) - ja osobiście nie mogłabym polecić znajomym firmy, z usług której korzystając w większości nie miałam okazji wogóle mieć DOSTĘPU DO iNTERNETU!

PostNapisane: Wt lip 20, 2010 7:18 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Jestem mieszkańcem Węgorzewa, jestem także klientem Matcomu od 2 lat. Od 2 lat gdyż nie było innej możliwości, internet w miarę chodził, ale to dlatego gdyż sieć została stworzona przez kogo innego a następnie odkupiona przez Matcom. Od 2 lat spławiają mnie na pytanie Czy jest możliwość zwiększenia uploadu, gdyż jest strasznie marny 70 kbps, a ja z chęcią bym zapłacił żeby mieć te 512kkbps / 512kbps. Ciągle mówią że ciągle nad tym pracują, ale jak można nad tym pracować jak ma się zwykłą DSLke od TPsy ?

1. Na początku miałem Yage + kartę radiową po pewnym czasie chyba yaga się rozszczelniła i widziałem słabiej nadajnik, po prosiłem o zmianę anteny, to podstępem gdy mnie nie było w domu, technik w padł do mojego domu "pobawiła się komputerem" i powiedział dla braka (który nie miał pojęcia ocb) ze wszystko w porządku, jak brat mi o tym powiedzial to myślałem ze im na bluzgam, co to za technik który nie umie ocenić że coś z anteną jest nie tak, zadzwoniłem do technika nawrzucałem mu co nie co, potem do biura obsługi i na następny dzień telefon czy mogą wymienić antenę. Wymienili na czaszę i powiedział że to specjalnie dla mnie, a po paru dniach widziałem wiele innych montaży na czaszach. Chyba chcial się podlizać. Sorry ni wyszło mu to.

2. Gdy wyłączyli mi internet, tak z dnia na dzień (oczywiście rachunki były opłacone), zadzwoniłem do nich (spokojnie) i powiedziałem w czym rzecz. Oni wysłali do mnie technika, aby to stwierdził. Sam się przyznał że w swojej bazie wyłączyli mnie.

3. A teraz gdy już rezygnuje z nich każą mi zdemontować antenę (czasze) która wisi na ścianie, a fajnie bo ja nie mam drabiny i każą odwieść do Szczytna (serdecznie zapraszają 124 km, ciekawe czy mi zwrócą za bilet).

Teraz zadajcie sobie ważne pytanie. Czy watro? Ja jakbym miał inną możliwość bym nie wybierał Matcomu. To jest firma bez przyszłości, odwalają samą lipę. Widział ktoś linki na yadze? To popatrzcie na bloki. Podłączają klientów na duże odległości przez drzewa. W Mrągowie już mają ich dość.

4. To najlepsze dlatego na czerwono Podszywają się pod innych dostawców internetu!!!!!!!. Wyjaśnienie: W Baniach Mazurskich, na OSP (Ochotnicza Straż Pożarna) został postawiony maszt, dosyć wysoki. Po pewnym czasie jakoś rozmawiałem z mieszkańcem tej że miejscowości i mówi mi że taki i taki osobnik mówił, że to ich (matcomu) maszt na OSP. W opisu wyglądało że to mój technik, namawiał ludzi. Bym przytoczył imię technika, ale chyba tak nie wolno.

PostNapisane: Śr lip 28, 2010 2:38 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Po pierwsze radzę zapoznać się z rejestrem klauzul niedozwolonych
http://www.uokik.gov.pl/rejestr_klauzul ... onych2.php
W umowach wyżej wymienionej firmy można znaleźć zapisy wymienione w tym rejestrze.

Po drugie PT zabrania automatycznego przedłużania umów zawartych na czas określony na kolejny okres lub bezterminowo.

PostNapisane: Śr lis 17, 2010 11:23 am 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam,

Zastanawiam sie ilu jest użytkowników których firma Matcom próbuje naciągnąc. Mam tu na mysli osoby takie jak Pani która rozpoczęła ten wątek?
Ja zawiesiłam swoją umowę do konca jej trwania a następnie dostałam łaskawie pismo po 2 latach że wiszę im tyle i tyle. Oni oczywiscie nie mieli wczesniej obowiązku powiadomic mnie o zaistniałym zadłużeniu etc...Zaznaczę ze z dniem przekazania zawieszenia, zreinstalowano również ich urządzenia.( nie poprosiłam o żadne potwierdzenie na pismie)
Czym ta firma sie reprezentuje jesli w ogóle nie respektuje swojego klienta? Czy nie powinno sie stawiac na uczciwosc i zdobywanie potencjalnych klientow?
Ja bylam zadowolona z ich usług. Dobry kontakt telefoniczny, szybka reakcja na reklamacje...No ale zdaje sie ze teraz bede bulila im kupe kase za nic...Rozwazam juz opcje założenia im sprawy sądowej ale najpierw poczekam co moze z tym zrobic Rzecznik Konsumenta....

PostNapisane: Pt lis 19, 2010 9:34 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Prawo zabrania automatycznego przedłużania umów zawartych na czas określony, więc kieruj sprawę do sądu, a ta pseudofirma ci będzie płacić za próbą oszustwa i naciągnięcia na pokaźną sumę.

W ogóle jak oni mają czelność robić takie akcje. Ich internet to totalny szajs za który nie powinno się w ogóle płacić.

PostNapisane: Pn lis 29, 2010 6:18 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

u mnie są cuda z rachunkami. Matcom wyłączył mi internet i słusznie. przysłali mi rachunek za zaległe miesiące ale oczywiście z przesadą o 2 miesiące. Uderzyłem do matcomu by to wyjaśnić i dogadać się w zwiazku z zaległościami jak byk pisało że zapłacono za te 2 miesiace o których wspominam ale w matcomie księgowa twierdziła inaczej ponieważ rachunek za luty był zapłacony w maju więc mówi że to za maj. No ok ale na piśmie które dostałem maj również wisiał jako zaległy i luty więc pytam *** o co chodzi? Pani serdeczna kazała mi przynieść potwierdzenia wpłaty bo jak to ujęła jest to do sprawdzenia i sprawa załatwiona choć istota tam pracująca chyba mało rozgarnięta. Tym czasem zobowiązałem się zapłacić zaległość którą wisiałem matcomowi w 3 ratach z czego pierwszą wpłaciłem od ręki ponieważ w ten sposób po wpłaceniu pierwszej zaległej raty internet mógł być mi z powrotem włączony. pozostałe 2 rachunki które zobowiązałem się wpłacić w kolejnych 2 miesiącach. No i miało być gites! No ale się *** zdziwiłem gdy parę dni temu przyszło mi do zapłaty dwa razy tyle niż wcześniej a tym samym matcom cofnął się z datą zaległości jeszcze dalej co oczywiście było uregulowane. Na dodatek nie wzieli pod uwagę nawet tych zaległości które zobowiązałem się spłacić w trzech ratach - czyli za pierwszą którą wpłaciłem i tak mi dojebali, ze jakobym miał zaległe. No *** twoja mać teraz się zastanawiam czy nie odkręcić anteny wraz z kartą sieciową i nie iść *** im to wszystko do biura prosto w tych pijanych księgowych, bo *** człowieka strzela jak takie cuda się dzieją że o awariach już nie wspomnę, bo co kilka dni regularnie wręcz mogło by się zdawać matcom ma awarię zawsze czegoś gdy się zadzwoni z pytaniem czemu nie ma neta? Teraz jak dzwonię to już nie pytam czemu nie ma neta tylko znów macie awarie? Na co Pani odpowiada mi twierdząco. W końcu kiedyś przy kolejnej awarii pytam Panią czy Pani ma neta jak ja go nie mam, bo macie awarie? Pani mi odpowiada, że tak ma awaryjnego. A dlaczego ja w takim bądz razie nie mogę mieć takiego neta awaryjnego - sobie pomyślałem.
Myślę że jednak nie będę czekał też na to aż umowa z matcomem mi się skończy i latał z rachunkami jak *** bo matcom chce cosik sobie uskubać na klientach bo to nie możliwe aby tyle osób (a jest ich wiele z tego co wiem) miała takie problemy z płatnościami a po prostu oleje ich z góry, *** antenę i poszukam innego dostawcy.

PostNapisane: Cz lut 10, 2011 12:52 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Wbrew temu , co pisze tu niejaki pcela Prezes UOKiK co do zasady nie ma zastrzeżeń do klauzuli mówiącej o przedłużaniu umowy na czas nieokreślony po upływie okresu zawartego w umowie. Nie jest to klauzula niedozwolona. Zanim się napisze bzdurę, to trzeba sprawdzić leniu.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]