Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest N lut 18, 2018 8:00 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Nepotyzm w gminie ostróda
PostNapisane: Śr wrz 02, 2009 11:34 am 
Nepotyzm - czyli faworyzowanie członków rodziny przy obsadzaniu stanowisk lub podziale jakichs dóbr. Ale tą definicje może przeczytać sobie każdy wpisując słowo nepotyzn w google. Może przejdźmy do przykładu bo tak się przyjeło w naszym państwie ze teoria teorią a praktyka praktyką. Więc zyję sobie pewna rodzina BB. Pani BB jest nauczycielka i radna w pewnej gminie, Pan BB jest dyrektorem szkoły w ktorej pracuje Pani BB. Panstwo BB maja bardzo duzo znajomych. Ale przejdzmy do sedna córka BB1 o dziwo pracuje w szkole, w ktorej dyrektorką jest dobra znajoma Państwa BB Pani CC i o dziwo posiada az 2 etaty, chciaz nie wykonuje narazie zadnego bo jest na urlopie macierzyńskim a pozniej pewnie pociagnie dalej wychowawczy. Druga córka panstwa BB nazwijmy ja córka BB2 to juz przypadek nieco zagmatwany. Ale zacznij my od poczatku z naszą panna BB2 więc panna bb tak jak jej rodzice zapragnęła zostać nauczycielka no i studiowala 3 lata ten kierunek. W między czasie Córka BB2 odbyła staż 2 razy w zespole szkół w ktorych pracuje jej siostra córka BB1 chociaż jak mówi teoria staż można mieć tylko jeden no ale cóż, następnie po zakończeniu stażu cudem dostała roczny staż w gminie w której akurat przypadkiem jest Pani BB radną, Cóż za zbieg okoliczności hmmm. Nasza Córeczka BB2 odbywała ten staż jedynie 5 mcy jaka szkoda bo nagle znalazło się miejsce pracy w szkole, w której miała wcześniej staż, w szkole w której pracuje jej siostra i gdzie dyrektorka jest Pani CC dobra znajoma Panstwa BB. Cóż że nie odbył się żaden nabór na to stanowisko ani nasza córka bb2 nie posiada zadnego doświadczenia w pracy z dziecmi, bo odbywała staż jako pracownik biurowy a nie pedagog. No ale zeby dzieci naszego Umiłowanego Państwa BB mogły sobie dorobić do kieszonkowego rodzice stwarzają im szereg możliwości poprzez np obsadzanie ich w każdych komisjach wyborczych przy okazji jakichś wyborów. Dziękuję za uwagę :D

Tytuł: Re: Nepotyzm w gminie ostróda
PostNapisane: Śr wrz 02, 2009 12:51 pm 
CBA.Jaka to szkoła,miejscowość.Lub proszę o numer telefonu.

PostNapisane: Śr wrz 02, 2009 5:52 pm 
takim zyc nie umierac a jak czlowiek uczciwy to siedzi bez pracy bo tacy po kilka etatow ciagna i dla drugich juz pracy nie ma.. Powybijac takich

PostNapisane: Śr wrz 02, 2009 8:43 pm 
a u mnie we wiosce jest jedna facetka co pracuje w gminie jako obsluga rady ma wieczorowa mature i robote zalatwiona poprzez dawanie lapowek,nie ma wyksztalcenia odpowiedniego a głowe zadziera jakby byla nie wiadomo kim , w dodatku jak daja pomoc z uni to jej mąż wieczorem podjezdza pod dom i cale kartony mleka, makaronu , maki itp nosi zeby inni nie widzieli. Nie ma to jak rżnąć wielką panią a chodzić po dary dla ubogisz szczyt chamstwa bezczelnosci i świństwa.

PostNapisane: So wrz 19, 2009 11:03 pm 
moje dziecko chodzi w tej szkole do przedszkola. i bardzo mi nie odpowiada ze jest uczone przez pania katarzyne b. Uwazam ze nie ma ona odpowiedzniego doswiadczenie do pracy z dziecmi, oraz jej kwalifikacje tez pozostawiaja wiele do zyczenia. Jako matka przedszkolaka chcialabym zeby moje dziecko uczyla osoba kompetentna, posiadajaca rozlegla wiedze ( nie mylic z rozlegle znajomosci jak to jest w przypadku pani katarzyny b. :<

PostNapisane: Wt wrz 29, 2009 2:07 pm 
Jestem mloda matka i az wlos mi sie na glowie jeży, kiedy czytam ze dzieci sa nauczane przez takie osoby. Myslalam ze jest jakas weryfikacja i ze ktos kontroluje tych pozalsieboze dyrektorow przy zatrudnianiu. Chyba sa jekies procedury, ktorych trzeba przestrzegac obsadzajac stanwiska. Mysle, ze to sprawa dla kratorow. Ta cala reforma nie ma szans jesli bedziemy mieli skorumpowanych dyrektorow. Oni sami wija sobie pente na szyje, bo marny nauczyciel, to marne wyniki w nauce. a pozniej ty rodzicu sie martw. Wstyd pani dyrektor CC.

PostNapisane: Śr wrz 30, 2009 7:01 pm 
W nawiązaniu do wcześniejszych "ciekawych" informacji też dodam coś od siebie. Znam te środowisko i moim zdaniem coś mi tu pachnie jakimiś żalami "niedoszłej" Pani dyrektor-konkurentki obecnej, wszyscy zainteresowani wiedzą o kogo chodzi.
Pani BB musiała się komuś ze swojego otoczenia bardzo narazić, jak takie rzeczy wypisują, i nie zawsze prawdę.
Co do doświadczenia młodych nauczycieli i zatrudniania ich, co roku z uczelni wychodzi dziesiątki tysięcy nowych młodych nauczycieli i co od razu z doświadczeniem mają być i stażem 5,10 lat? Bądźmy poważni.
A jeśli chodzi o nadzór nad placówkami , to właśnie są do tego powołane osoby, np. kierownictwo oświaty, którzy muszą baczniej przyglądać się codziennej pracy szkół.

PostNapisane: Śr wrz 30, 2009 7:45 pm 
Dzień dobry Paniom.
Tak się przypadkiem składa, że mam trochę pojęcia na temat, który tu poruszacie i chciałbym polemizować.Polemizować - dyskutować lub po prostu pogadać. To tłumaczenie słowa kieruję do tych z pań, które nie mają zielonego pojęcia o czym piszą. Jeżeli jednak wydaje im się, że bez elementarnej wiedzy na temat oświaty, mogą się wypowiadać to świadczy to o ich całkowitej ignorancji i złej woli. Mam wrażenie, że zamiast argumentów potrafią tylko opluwać innych ludzi, używając pomówień i kłamstw.
Właśnie stanęła przy mnie żona i poradziła, żebym pisał językiem Zatroskanej, Matki Polki, Buby, Zuzabali i Fiony88 bo inaczej nie "załapią" o co mi chodzi. Chyba ma rację.
1. Fiona88 napisała "Cóż że nie odbył się żaden nabór na to stanowisko .... ... córka nie posiada zadnego doświadczenia w pracy z dziecmi, bo odbywała staż jako pracownik biurowy a nie pedagog.
A ja się pytam niemądra Fionko - co ma jedno z drugim wspólnego? Nauczycielka zdobywała doświadczenie na studiach. Nie było wolnego etatu nauczycielskiego to odbywała staż na stanowisku biurowym. Największym kitem, który próbujesz sprzedać to - "nabór, który się nie odbył". Nie ma, nie ma i jeszcze raz - nie ma (zrozumiałaś?) w prawie oświatowym ani jednego słowa o naborze na stanowisko nauczyciela. Tak na zakończenie, żeby Cię za mocno nie dobić, dodam to, iż nie ma obecnie możliwości zatrudnienia na stanowisku nauczyciela bez ściśle określonych kwalifikacji w nauczanym przedmiocie.
Przyszła mi do głowy jeszcze inna możliwość. Fionka pracuje w którejś ze szkół i w swojej wypowiedzi specjalnie robi błędy (dla ściemy), żeby jej nie rozpoznano. Jeżeli tak jest to Boże i Panie Wójcie chrońcie nas przed kimś takim.
2. Zuzabla napisała - "Powybijac takich". Aż kipi od miłości do bliźnich. A feee.. . Niedobra Zuzabla
3. Buba napisała - "...a u mnie we wiosce jest jedna facetka co pracuje w gminie ... . Buba, czy Ty przypadkiem jej nie zazdrościsz? Znam tę osobę i wiem, że ukończyła studia. Poza tym wspomnę, o tym, o czym Ty pewnie Buba nie wiesz - chciałbym, żeby w każdym urzędzie moje sprawy załatwiała taka urzędniczka. Jest ona kompetentna (sprawdź w słowniku), szybka w działaniu i miła. Masz rację zupełnie nie pasujecie do siebie i dlatego zbiera się w Tobie złość . Jej język jest jasny, spokojny i rzeczowy.
Ale Buba, nie chcę żebyś mówiła, że ja jestem taki zły, niedobry. Dam Ci dobrą radę - Ty skończ studia wieczorowe i zgłoś się do gminy do pracy. Tam czekają z otwartymi rękami na takich jak Ty.
3. Matka Polka napisała o kwalifikacjach p. Katarzyny. Wychodzi na to, że Matka Polka pracuje w Kuratorium i ma uprawnienia do sprawdzania dyplomów nauczycieli oraz może w dowolnej chwili hospitować zajęcia (hospitować - obserwować - to dla Buby) i co najważniejsze może merytorycznie (Buba sprawdź sobie w słowniku) oceniać czyjąś pracę.
4. Pani Zatroskana napisała - ...az wlos mi sie na glowie jeży, kiedy czytam ze dzieci sa nauczane przez takie osoby. Ja też jestem mocno zatroskany jak czytam Panią Zatroskaną. Nie, żebym łączył się z nią w niepokoju o stan oświaty. Ja się poważnie zastanawiam nad tym, która szkoła podstawowa wypuściła taką uczennicę. Język polski - słabo, matematyka - pewnie też słabo itp. (Buba - sprawdź). Najbardziej jednak martwi mnie to, że katecheta nawalił i nie nauczył p. Zatroskanej miłości do bliźniego.
Myslalam ze jest jakas weryfikacja i ze ktos kontroluje tych pozalsieboze dyrektorow przy zatrudnianiu. Chyba sa jekies procedury, których trzeba przestrzegać obsadzając stanwiska. Nie mylisz się o Pani Zatroskana. Jest weryfikacja i kontrola. To wszystko zapisane jest w prawie oświatowym. Najlepsi, zasłużeni, osiągający sukcesy nauczyciele stają do konkursu na stanowisko dyrektora. Komisja składa się z 10 osób z różnych urzędów. Kandydat przedstawia wizję i koncepcję pracy szkoły, a potem odpowiada na setki trudnych, fachowych pytań. Komisja po wysłuchaniu kandydatów wybiera najlepszego. To nie jest tak łatwo jak z wyjściem za mąż (dyskoteka - taniec z wybrankiem - pierwszy buziak - ślub). Tu nie ma znajomości, tu wygrywa najlepszy.
Mysle, ze to sprawa dla kratorowO kurde, nawet w Harrym Potterze taksię nie wystraszyłem jak teraz. Tam były potwory, ale tak strasznego jak Twój "Krator" jeszcze nie spotkałem.
"Ta cala reforma nie ma szans jesli bedziemy mieli skorumpowanych dyrektorow" i takich mądrych rodziców jak p. Zatroskana. Wstyd mi Pani Zatroskana, wstyd mi za Panią.
Rada dla Pani - niech się Pani trochę podciągnie z polskiego i pomoże swojemu dziecku w nauce. Nauczyciele będą uczyć w szkole, Pani doszkoli dziecko w domu i jestem spokojny o pomyślność reformy.
Na koniec mam pytanie do p. Zatroskanej. Doskonale Pani wie kto kiedy i gdzie się korumpuje. Może i mnie da pani namiary na tę korupcję. Dopiero zaczynam karierę, mało zarabiam i chciałbym wreszcie zacząć dostawać jakieś lepsze pieniążki. Samym powołaniem do zawodu się nie wyżywię.
Pozdrawiam wszystkie Panie, z którymi miałem zaszczyt polemizować na tym forum. (Buba już nie sprawdzaj w słowniku)

PostNapisane: Śr wrz 30, 2009 9:55 pm 
Jeszcze bardziej zatroskany Ojcze Polaku gratuluje odwagi. Widzę, że temat oświaty jest Ci doskonale znany. Myślę, że znajdę doskonałego kompana do refleksji na temat szkoły „X”, choć o czym tu mówić, wszystko już powiedziałeś. Przejdźmy do szkoły „Y” po „sąsiedzku”. Może masz jakieś ciekawe informacje na jej temat. Nepotyzm -jak najbardziej trzymamy się tematu. O jakimś nowym stażyście słyszałeś? Widzieć go na pewno nie mogłeś, chyba, że miałeś wielkie szczęście w czerwcu. Ten to dopiero nie ma kwalifikacji, no ale cóż jak bym ja był synem... -patrz definicja nepotyzmu.
Wtrącę słówko dla zatroskanej, matki polki i dla innych osób wypowiadających się o Pani CC i pani Kasi. Lubicie plotki co? Ktoś, gdzieś kiedyś z kimś ale.. nie dokładnie słyszałam i dopowiedziałam resztę historii. Oj wstydźcie się, nie macie pojęcia o czym piszecie. Choć podziwiam, że walczycie o dobry byt Waszych dzieci i o ich edukacje. Zapewniam Was, że jeżeli chodzi o Panią CC i Panią Kasie to możecie spać spokojnie. Jednak sen z waszych powiek powinna spędzać wizja przyszłości. Co Będzie jak pójdą o krok wyżej, do szkoły „Y”. Proponowałbym tym tematem lepiej się zając. Tam to są dopiero historie. Zdobądźcie się teraz na odwagę i o nich podyskutujmy. Jeszcze jest nic straconego, nim wasze pociechy trafią do tej szkoły może się wiele zmienić.
Była już Pani CC, to oznaczmy kolejna Panią literkami A.P.
Przed nami-Wami konkurs na dyrektora. Wasze pociechy nie muszą uczyć się pod panowaniem despotycznego władcy.
Pomyślcie o tym, i wypowiedzcie się na forum, jak będzie duże zainteresowanie szkołą „Y” to mogę podesłać sporo ciekawych newsów, tymczasem
pa

P.S. Pani Katarzyno,
żal komuś du...e ściska i zazdrość w dołku gniecie, ale proszę się tym nie przejmować. Dzieciaki co rano czekają na Panią i potrzebują.
Tak dalej!!!Trzymam kciuki

PostNapisane: Śr wrz 30, 2009 11:20 pm 
Chwilo Prawdy, może trochę więcej szczegółów. O szkole "Y" wiem tylko tyle, że jest na topie. Za daleko mieszkam i pracuję. Nie mogę jednak zgodzić się z opluwaniem ludzi, których znam lepiej lub gorzej (mowa o poprzednich postach). Akurat znam lepiej p. CC i "facetkę pracującą w gminie". Są to bardzo miłe kobiety. CC - fachowa, miła, kulturalna. "Facetka" już została opisana przeze mnie w poprzednim poście. Obie panie są przeciwieństwem tych pań, które pisały wcześniej na forum. Oczywiście o Tobie też mam dobre zdanie bo potrafisz logicznie, bez złości wypowiedzieć się.
Chwilo Prawdy napisałaś - ...Choć podziwiam, że walczycie o dobry byt Waszych dzieci i o ich edukacje...Ja też podziwiam rodziców, którzy martwią się o los swoich pociech i podejmują współpracę ze szkołą. Rodzic ma teraz dużo do powiedzenia i jeżeli traktuje nauczyciela jak partnera (i na odwrót) to los szkolny dziecka jest niezagrożony.
Potępiam i nie cierpię rodziców, którzy spychają wszystko na szkołę, przejawiają postawę roszczeniową i uważają, że jak głośniej krzykną, obrażą to mają rację. U mnie taki człowiek nie załatwi nic.
Dobranoc Chwilo Prawdy.

PostNapisane: Śr wrz 30, 2009 11:43 pm 
Jeszcze moment. Dopiero zauważyłem P.S. w poście Chwili Prawdy. Jeżeli jesteś rodzicem to zrobiłaś coś bardzo pięknego i cennego dla nauczyciela - p. Kasi. Dzieciaki co rano czekają na Panią i potrzebują.
Tak dalej!!!Trzymam kciuki
. To zdanie zawsze stawiam na pierwszym miejscu. Na drugim wypłatę.
Cóż, wypada mi tylko na koniec powiedzieć - "Ludzie dobrej woli łączcie się". Nie dajcie się wszechogarniającemu chamstwu. Wspierajcie się
Dobranoc

PostNapisane: Cz paź 01, 2009 10:13 pm 
Proszę napisać coś więcej na temat szkoły "Y", bo jak się domyślam chodzi o Gimnazjum. Moje dziecko chodzi do tej szkoły i troszke słyszałam, że ta pani A.P. jest niezły przekręt. Jestem zainteresowana chwilo prawdy. Możesz sie rozpisywać i dzielić informacjami, bo uwierz mi zainteresowanie tematem jest, tylko każdy się boji coś powiedzieć.

PostNapisane: Pt paź 02, 2009 8:03 am 
W odpowiedzi na Państwa posty, zapraszam serdecznie do otwarej rozmowy w naszym Gimnazjum. Zamiast wylewać wszelkie żale na forum, proszę przyjść wyjaśnić wszelkie Państwa bolączki. Nie bójcie się Państwo, nie jestem "despotką" ani "przekrętem".
Możecie Państwo być spokojni o eukację i wychowanie Waszych pociech. Z wyrazami szacunku Dyrektor Gimnazjum A.P.

PostNapisane: Pt paź 02, 2009 12:23 pm 
Jest mi bardzo przykro i wstyd, że muszę czytać te wszystkie oszczerstwa Pani Zatroskanej mamy. Jestem ojcem dziecka i pragnę nadmienić, że Gimnazjum "Y" pod przewodnictwem Pani A.P. szkoła nabrała uroku nie tylko w moich oczach. W szkole panuje ład i porządek. Klasy są odnowione i dobrze wyposażone w pomoce naukowe, które są przydatne dla naszych dzieci. Moim zdaniem szkoła funkcjonuje prawidłowo, kadra nauczycielska jest kompetentna. Pani A.P. jest osobą, która znalazła się w odpowiednim czasie o odpowiedniej porze i jest najbardziej odpowiednią osobą na tym stanowisku.
Pani Zatroskana matko - proszę się wstydzić i bić w piersi....

PostNapisane: Pt paź 02, 2009 3:30 pm 
Kiedy to spotkanie? Czy będziecie od razu przyjmować na staż?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]