Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Pn lut 19, 2018 7:54 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Ostróda przegoniła Iławę
PostNapisane: Śr wrz 03, 2008 9:21 pm 
Ostróda i Iława to dwa miasta, które przeglądaja sie w lustrze i mówią sobie i świata: To ja jestem ładniejsza, madrzejsza. Kiedy pare lat temu, ktos by mnie zapytał, które miast wsiadło do ekspresu, a które do furmanki, to nie miałbym kłopotu z odpowiedzią. Iława w ekspresdie, Ostróda na furmance.
Na pewno wielka była w tym zasługa ówczesnego burmistrza Iławy, który potrafił znaleśc sie świetnie w nowych warunkach. Teraz jednak, oba miasta chyba zamieniły sie miejscami. To Ostróda jest na topie. Miasto wyładniało, sporo się w nim dzieje, jest sporo inwestycji: basen,molo, tor do nart wodnych. Oczywiscie nie brakuje minusów. Ale porównanie anno domini 2008 wypada na korzyść Ostródy.

Tytuł: Re: Ostróda przegoniła Iławę
PostNapisane: Cz wrz 04, 2008 10:27 am 
alabama napisał(a):
Ostróda i Iława to dwa miasta, które przeglądaja sie w lustrze i mówią sobie i świata: To ja jestem ładniejsza, madrzejsza. Kiedy pare lat temu, ktos by mnie zapytał, które miast wsiadło do ekspresu, a które do furmanki, to nie miałbym kłopotu z odpowiedzią. Iława w ekspresdie, Ostróda na furmance.
Na pewno wielka była w tym zasługa ówczesnego burmistrza Iławy, który potrafił znaleśc sie świetnie w nowych warunkach. Teraz jednak, oba miasta chyba zamieniły sie miejscami. To Ostróda jest na topie. Miasto wyładniało, sporo się w nim dzieje, jest sporo inwestycji: basen,molo, tor do nart wodnych. Oczywiscie nie brakuje minusów. Ale porównanie anno domini 2008 wypada na korzyść Ostródy.

artykuł pisany na zamówienie?

PostNapisane: Cz wrz 04, 2008 11:21 am 
A kto miał zamówić?

PostNapisane: Cz wrz 04, 2008 7:48 pm 
kto miał zamówić? a czyj obiekt jest na fotce?

PostNapisane: Pt wrz 05, 2008 12:26 pm 
Święta racja z tym co jest napisane. Moi znajomi przyjeżdżają do Iławy ale nocuja zawsze w Ostródzie bo w Iławie nie ma gdzie. Druga sprawa to brak porządnej infratruktury. W większości miast są miejsca z darmowym internetem np: molo w Sopocie lub w Ustce, Iława do dziś nic takiego nie ma. Następna sprawa to miejsca które do dziś nie są zagospodarowane takie jak bagno koło dworca, rzeka Iławka i szpetny dworzec Iława miasto. Dochodzą jeszcze takie rzeczy jak brak porządnej komunikacji drogowej gdyż oznakowanie miasta jest fatalne, zwłaszcza teraz jak trwa remont. Brak znaków które wskazywałby zabytki w Iławie i ciekawe miejsca. Na samym jeziorze brakuje pomostków dla wędkarzy i do cumowania, tutaj to można napisać że jest tragedia. Proponuje zmienić Burmistrza z powrotem na Adama Żylińskiego on potrafił swojego czasu zadbać o wizerunek Iławy. Teraźniejszy burmistrz nie możę się odnaleźć w tym świecie, naopowiadał się podczas debat zanim został burmistrzem a nic z tego nie zrobił. Co mamy dziś za jego rządów - ziemia sprzedana nic na niej nie ma. Przykład cypel po "Czapli" i Dąbrowkiego po "Ekodrobach" stoją puste. Proponowałbym spojrzeć na to jak "łatwo" dostać pracę w Iławie... Trzeba dojeżdżać do innych miast bo w Iławie nic nie ma oprócz urzedów i "Szynaki". Tragedia jeszcze z 10 lat takiego rządzenia i wszyscy będą w UK lub w sąsiednich miastach lub województwach. Przejżyjcie na oczy i zacznijcie coś robić w kierunku rozwoju miasta bo Iława za kilkadziesiąt lat zostanie duża wioską z mała ilością ludności. Ja dziś pakuje swoje rzeczy i rodzine. Wyjeżdżam do sąsiedniego miasta gdzie znalazłem pracę i mogę się rozwijać jako informatyk bo w Iławie miałbym maksymalnie sklep do dyspozycji. A Urząd pracy w Iławie powinni zamknąć bo i tak z niego dużego pożytku nie ma oprócz ofert "zbieraczy owoców i sprzedawców".
wojak

PostNapisane: So wrz 06, 2008 9:17 pm 
Podpis pod zdjeciem mowi sam za siebie. Ostróda dalej walczy o Euro 2012, Iława padła

PostNapisane: Wt wrz 09, 2008 7:54 am 
Nie lubię sie chwalić ale rzeczywiście ostatnio w naszym mieście bardzo dużo się zmienia. Ostróda cały czas się rozwija w bardzo szybkim tempie i do tego jeszcze wg mnie w dobrym kierunku. Trzymajcie kciuki aby udało sie z Euro2012!

Gratulacje dla burmistrza i całego jego zespołu!!!

PostNapisane: Cz lis 05, 2009 6:51 am 
Ale uważajcie, w Iławie też zaczął się ruch: ilawa.wm.pl

PostNapisane: N lis 08, 2009 2:05 am 
Wy w tej Ostródzie macie naprawdę nieźle pod deklem.
Pracuję w firmie kurierskiej i dość często jeżdżę do Ostródy i Iławy.
W moim odczuciu Iława prezentuje się zdecydowanie korzystniej.

Pozdrawiam z W.J.M-skich.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]