Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest N lis 19, 2017 11:27 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wybory Burmistrza Olecka 2017
PostNapisane: Pn kwi 17, 2017 9:07 pm 
Natchniony
Natchniony

Rozpoczynam ten temat z taka pewną pewnością :-)

Od razu napiszę, ze od dwóch lat mieszkam za granicą, ale Olecko jest miastem, gdzie się urodziłem i bywam tu 3-4 razy w roku.
Co do stanu tego puebla od paru lat - zachowam milczenie.

Stało się, jak się stało, są ponowne wybory, w których nie wezmę udziału.
Startują:
- były burmistrz Wacław O. (mam nadzieje, ze już niedługo napiszą tak w gazetach, jak się niektórym coś przypomni),
- obecny komisarz z nadania rządzącej partii,
- relatywnie młody człowiek nie związany,no, może lekko związany z obecnym układem.

Mi to w sumie wisi, co tu będzie, ale mam kolegów, przyjaciół, rodzinę w tym mieście. I dla tych osób, również dla tych, którzy być może to przeczytają, pozwalam sobie na kilka sugestii:
- w jakim punkcie rozwoju jest to miasto - każdy, kto myśli samodzielnie i nie ulega propagandzie UM i Głosu Olecka, widzi,
- od wielu, zbyt wielu lat mamy te same twarze we władzy, oni zawsze mówią, ze jest OK, że lux, ze och i ach, zasłużeni działacze na tzw. niwie :-)
- każdy, kto chciałby znaleźć w lokalnym biuletynie władzy, zwanym dla niepoznaki Głos Olecka, choć jeden autorski tekst wyrażający się krytycznie o lokalnej władzy, a zwłaszcza o Wacławie O., skazany jest na bezowocne godziny poszukiwań w archiwach z ostatnich kilkunastu lat; ta władza, niczym w Korei Płn., trzyma tu wszystko, chciałoby się rzec - od przedszkola do Opola :-); tym samym każdy olecczanin dostaje na dzień dobry cotygodniową wiązkę gminnej propagandy, niczym pisowcy od TVP INFO :-),
- tzw. przeciętny mieszkaniec grodu nad Legą łyka, niestety, wszystko, niczym młody pelikan, co mu Wacław I i jego machina propagandowa podadzą: denne przystanki,imprezy, marazm latem. Aż strach kogoś tu zaprosić, latem po 21 miasto jest martwe.
To tylko jeden z przykładów, sferę inwestycji, nowych miejsc pracy, mieszkań komunalnych dla młodych, upadłości PGK
z litości pomijam :-)
Reasumując:
Niczym agencja ratingowa, hehe, sugeruję:
1) nie głosować na Wacława I - czas na przełom,
2) rozważyć oddanie głosu pomiędzy innymi kandydatami.

Opcja 2 jest najlepsza według mnie dla tego miasta. Każdy, kto przyjdzie na miejsce Olszewskiego i w sposób planowy i konsekwentny rozwali tę klikę o nazwie Mała Ojczyzna, zasługiwać będzie na szacunek.
Choćby tylko za to, za rozwalenie tej kliki.
Howgh.

Ostatnio edytowano Pn kwi 17, 2017 11:07 pm przez DoctorNo, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł: Re: Wybory Burmistrza Olecka 2017
PostNapisane: Pn kwi 17, 2017 10:15 pm 
Natchniony
Natchniony

Aha,
Gdyby przypadkiem - teoretycznie - jakiś numizmatyk, który miałby, oczywiście teoretycznie, problemy z udowodnieniem legalności zakupu części zbiorów, miałby jakieś refleksje co do tego tematu...
Powtarzam - TEORETYCZNIE - szczerze odradzam.
Gdybym był bezkresnym chamem produkującym cegłę, wyzyskującym bezczelnie okoliczną ludność, powiedziałbym: zamknij ryj.
Nie produkuję cegły, nie zbieram monet, chamem się nie czuję, więc mogę w zaistniałej sytuacji spokojnie powiedzieć::
MILCZENIE JEST ZŁOTEM.

Póki co :-)
Aha, jutro gra LM, więc upraszam branżę ceramiczno-numizmatyczną o nie zawracanie mi d.... :-
W środę, jak cuś, w dniu najwcześniejszego terminu rejestracji Komitetu Naszego Słońca Mazur Garbatych - proszę bardzo :-)
Może odpowiem :-)

PostNapisane: Cz kwi 27, 2017 5:12 pm 
Nałogowiec
Nałogowiec

HAHAHAHAHAHAHAHAAH KLAROWNY PIS HAHAHAHAHAHA

Cytuj:
Bomba wybuchła dziś rano. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy Krzysztof Marek Kosewski w związku z wczorajszą emisją programu Anity Gargas „Misja Specjalna”, poświęconego Cenzinowi, podjął decyzję o wycofaniu się z wyborów i rezygnacji z funkcji pełniącego obowiązki Burmistrza Olecka. Oświadczenia w tej sprawie były już gotowe do publikacji. Jednak po licznych konsultacjach, naradach i dyskusjach ostatecznie Krzysztof Marek Kosewski podjął decyzję (jeszcze nieoficjalnie) o rezygnacji z funkcji pełniącego obowiązki Burmistrza Olecko oraz oficjalnie o starcie w wyborach. Tym bardziej, że jego komitetowi udało się zebrać wymaganą liczbę podpisów. Wkrótce zostanie opublikowane oświadczenie Krzysztofa Marka Kosewskiego, w którym komisarz odniesie się do zaistniałej sytuacji. Czekamy także na decyzję dotyczącą pełnienia obowiązków komisarza.

Kod:
Źródło: http://iolecko.com/krzysztof-marek-kosewski-podjal-decyzje-pozostale-komitety-deklaruja-rejestracje-kandydatow/

PostNapisane: Pt kwi 28, 2017 10:17 pm 
Natchniony
Natchniony

Te hahahahahaha to bardzo trafny komentarz :-)
Sytuacja była dynamiczna, dotychczasowy komisarz jednak startuje w wyborach Burmistrza Olecka.
Co ciekawe - Pan Krzysztof jest JEDYNYM kandydatem, który miał wgląd we wszystkie kwity Pana Wacława O.)
Mam nadzieję, że już niedługo tylko tak będą pisać o byłym włodarzu miasta nad Legą).
Skąd taka sraczka urzędników, taka panika, taki realny strach, że korytko zabiorą, ciekawe :-)

Pan K. jest z PiS, nie popieram tej partii , a wręcz przeciwnie, ale może ta pisowska miotła będzie wreszcie stanie rozgonić tę klikę, oby.

Nie odbieram też szans, broń Boże pozostałym kandydatom, róbcie swoje, mi się marzy druga tura Kłoczko-Czekay :-)
Ot, byłaby sensacja, za burtą lokalna sitwa i pisowska maszynka wyborcza :-)

Dobra, pofantazjowałem, ale teraz najważniejsze:
WSZYSCY PRZECIWKO OLSZEWSKIEMU !
Pora chirurgicznie, demokratycznie, usunąć ten czerw, tego robala, ten wioskowy wirus, który zżera to miasto, a któremu na imię Mała Ojczyzna, a którego personifikacją jest gość z Kamionki Poprzecznej niejaki Wacław O.

PS.
Przedmówca powołuje się na artykuł z konkurencyjnej strony. A ja polecam - też z tej strony - artykuł o armii internetowych trolli, dobrze opłaconych, chwalących pod niebiosa dokonania Wacława O.
Znajoma wiewiórka widziała jednego z nich, wielki fan branży ceramicznej i nawet już sześć monet zebrał, ale przed nim - moim zdaniem - długa droga, pełna pułapek, by stanąć przed obliczem guru, czyli Zdzisława Pierwszego Zawsze Wiernego
Ciekawe, KTO ich opłacił ?
No, ciekawe :-)

Dla wnikających i słabo jarzących zwolenników Wacława O. - ostatnia kwestia była tzw. pytaniem retorycznym :-)

PS Nr 2
Ludzie, narzekaliśmy na Kota, Ośródkę, Kisiela...... Było,jak było, lepiej, gorzej, ale Olecko było za tych burmistrzów MIASTEM.
Od 18 lat rządzi nami Wacław O. i mamy wiochę, totalną wiochę.
Jak komuś to pasuje - niech głosuje na Wacława O., ze specjalną dedykacją dla druhów OSP z Lenart.

Jeśli nie pasuje - czytaj, jak wyżej :-)

Ostatnio edytowano Pt kwi 28, 2017 11:34 pm przez DoctorNo, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Pt kwi 28, 2017 11:07 pm 
Postępowy
Postępowy

Oj Doktork Doktorku....a czy widziałeś to:

http://www.tvp.info/30159606/skompromit ... w-wyborach

Jak teraz?

PostNapisane: Pt kwi 28, 2017 11:22 pm 
Natchniony
Natchniony

Nie oglądam Kaczej TV.
Przez pół mojego życia miałem styczność z nachalną propagandą, wystarczy.
Teraz mam wybór i korzystam z tego :-)
Pudło :-)
Czuję podtekst - niestety, moim zdaniem Wacław O. w zderzeniu z aktualną machiną pisowską - o ile z nią zadrze - nie ma szans. ONI go sheblują za, hmmm, parę rzeczy, via CBA und CBŚ, jak za silnie podskoczy.
A myślę - że jest za co, znalazłoby się :-)

I to jest - ode mnie - optymistyczny akcent w tej dziwnej kampanii :-)

PostNapisane: So kwi 29, 2017 12:29 am 
Natchniony
Natchniony

Ludzie, pomyślcie:
1)dlaczego rządzi wami od 18 lat ten sam gość, niczym w Korei Płn.,
2)jeździcie po unikalnej obwodnicy, takiego czegoś na świecie nie ma, wszystkie skrzyżowania kolizyjne... To Wacław i ten były, jak mu tam, starosta (przez litość nie wspominam) pozytywnie zaopiniowali.
Dwa lata gość żujący gumę, a aktualnie dorabiający jako dyrektor w PZD obmyślał koncepcję parkingów w Olecku. I, k..... wymyślił !!!!
Brawo, Oskar dla tego Pana!
3)Chcą Wam wybudować, ku uciesze Wacława, kolejną świniarnię w Imionkach. Wyborcy Wacława Pierwszego na pewno będą za, toć Nasze Słońce Mazur Garbatych nie może się mylić :-)
4)Jest lato, lipiec, 22.00, macie gości z Polski. W mieście zarządzony jest capstrzyk, wszystko zaperte, a na stronie www napisali, ze my być miasto turystyczne, bo tak powiedział pożal się, boże burgermeister :-)

To jest owoc rozmów z olecczanamii, którzy mieszkają za granicą i bywają w tej mieścinie latem.

Porażka, porażka, porażka.

Zwinąć asfalt na lato i nie udawać, że coś się dzieje :-)

PostNapisane: So kwi 29, 2017 7:55 am 
Postępowy
Postępowy

Doktorku....nie odpowiedziałeś mi na pytanie.

Jeśli dobro naszego miasta leży Ci rzeczywiście na sercu to dlaczego nie odniesiesz się do doniesień na temat jednego z kandydatów aplikujących o najważniejszy urząd - urząd Burmistrza - naszego Olecka?

Przecież to ma być Gospodarz naszego miasta...

Dlaczego nie obszczekujesz go tak jak Wacława?

Śmiem twierdzić, że dla Ciebie nawet diabeł mógłby sprawować funkcję Burmistrza w Olecku, aby tylko nie robił tego Wacław Olszewski.

Prywatne uprzedzenia i swoje małe kompleksy mieszają Ci się z dbałością o dobro Naszej Małej Ojczyzny.

Zastanów się.

PostNapisane: So kwi 29, 2017 12:46 pm 
Natchniony
Natchniony

Masz 100 procent racji, jestem uprzedzony.
I uważam , ze pierwszy z brzegu menel dałby sobie radę na tym stanowisku nie gorzej, niż Wacław O.
Stąd nie widzę konieczności obszczekiwania innych kandydatów, oni mają szansę się pokazać.
Wacław O. już pokazał, co potrafi, i ja temu Panu już dziękuję :-)
Co tez polecam niezdecydowanym wyborcom.

PS
Jaka jest skala antywackowej desperacji, niech świadczy fakt, że 5 osób pojedzie specjalnie z Hamburga, by oddać głos w wyborach przeciwko Wacławowi O. :-)

PostNapisane: So kwi 29, 2017 2:30 pm 
Natchniony
Natchniony

Dwa lata temu radziłem jednemu z kandydatów: Jedź na ostro z tą kliką, jesteś za grzeczny, bez dziadka z Wehrmachtu z Wacławem nie wygrasz.Oni idą po trupach do celu, oni walczą o życie, a Ty chcesz kulturalnie, to nie ta liga :-)
Wtedy nie posłuchał, ale teraz wyciągnął wnioski.
Będzie się działo :-)
Czekajcie na ostatni tydzień i nasłuchujcie newsów z bardzo poważnych państwowych, najważniejszych obecnie instytucji :-)
Na miejscu byłego burmistrza bym pomyślał i to i owo rozważył.
Nawet trzystu numizmatyków z kasą nie będzie w stanie zastopować pewnych oczywistości :-)

PostNapisane: So kwi 29, 2017 10:03 pm 
Postępowy
Postępowy

Gdybym kandydował i gdybyś tak pisał na mój temat, to w trybie wyborczym wezwałbym Ciebie do sądu za pomówienia. Wtedy okazałoby się czy masz jaja czy tylko wydmuszki. Insynuowanie zachowań niezgodnych z prawem to też przestępstwo. Warto zastanowić się nad tym teraz zanim sprawy nie znajdą za daleko.p

PostNapisane: N kwi 30, 2017 1:50 pm 
Natchniony
Natchniony

E tam, Zdzisiu.
Wskaż choć jedno stwierdzenie w moim wpisie nadające się do interwencji w - póki co - jeszcze nie kaczych sądach :-).
Powodzenia :-)
Nie przesadzaj z ta czujnością :-)
I poczekaj :-)

PostNapisane: N kwi 30, 2017 8:25 pm 
Natchniony
Natchniony

Minęło parę dni od zarejestrowania kandydatów, pora, na próbę jakiejś analizy.

Po pierwsze - nie ukrywam swego skrajnie negatywnego stosunku do kandydata Wacława Olszewskiego. Uważam, i niech mnie kazdy Jego hunwejbin pozwie, że zrobił w ciągu swoich kilku kadencji wiochę z tego miasta.

Po drugie - kandydatura Pana Komisarza, hmmm, z całym szacunkiem, to jak Pan Tymiński w 1990 r. Jest potencjał w lokalnych, wiernych Prezesowi, strukturach PiS (Paranoja i Szaleństwo w skrócie), ale czy to wystarczy? Nie wiem.

Po trzecie - kandydat młodych, przedsiębiorca z Suwałk - niby OK, ale w moim mniemaniu gość uważa, że samo się zrobi
Nie , Marcinie :-)

I po czwarte - najważniejsze, ech....

Grzegorz ma po raz kolejny szansę wygrać z lokalnym układem. Warunek jest jeden: z Tymi ludźmi nie można walczyć dzentelmeńsko, trzeba przyjąć Ich warunki gry i nap....lać
Zero kultury, zero zahamowań, jak dwa lata temu...
Jak doradzał pewien przedsiębiorca z Wilanowa : Nap....ać ! Tylko tak można NIMI, z tą sitwą, której personifikacją jest niejaki Wacław O., wygrać

I miał rację, moim zdaniem.

Tyle w kwestii odniesienia się do innych poglądów.

Teraz piszę od siebie:
Absolutnie kluczowe jest oderwanie od koryta tych 200-250 osób, które zawdzięczają wszystko Panu Olszewskiemu.
Cała reszta - jeśli mówimy o planach kandydatów na burmistrza - ma drugorzędne znaczenie.
Opcja zerowa, czyli wyczyszczenie tego puebla ze zwolenników Wacława, to podstawa.
Dopiero później można snuć plany o chodnikach, ulicach, itp.
Takie jest moje zdanie.

PostNapisane: N kwi 30, 2017 8:26 pm 
Natchniony
Natchniony

Minęło parę dni od zarejestrowania kandydatów, pora, na próbę jakiejś analizy.

Po pierwsze - nie ukrywam swego skrajnie negatywnego stosunku do kandydata Wacława Olszewskiego. Uważam, i niech mnie kazdy Jego hunwejbin pozwie, że zrobił w ciągu swoich kilku kadencji wiochę z tego miasta.

Po drugie - kandydatura Pana Komisarza, hmmm, z całym szacunkiem, to jak Pan Tymiński w 1990 r. Jest potencjał w lokalnych, wiernych Prezesowi, strukturach PiS (Paranoja i Szaleństwo w skrócie), ale czy to wystarczy? Nie wiem.

Po trzecie - kandydat młodych, przedsiębiorca z Suwałk - niby OK, ale w moim mniemaniu gość uważa, że samo się zrobi
Nie , Marcinie :-)

I po czwarte - najważniejsze, ech....

Grzegorz ma po raz kolejny szansę wygrać z lokalnym układem. Warunek jest jeden: z Tymi ludźmi nie można walczyć dzentelmeńsko, trzeba przyjąć Ich warunki gry i nap....lać
Zero kultury, zero zahamowań, jak dwa lata temu...
Jak doradzał pewien przedsiębiorca z Wilanowa : Nap....ać ! Tylko tak można NIMI, z tą sitwą, której personifikacją jest niejaki Wacław O., wygrać

I miał rację, moim zdaniem.

Tyle w kwestii odniesienia się do innych poglądów.

Teraz piszę od siebie:
Absolutnie kluczowe jest oderwanie od koryta tych 200-250 osób, które zawdzięczają wszystko Panu Olszewskiemu.
Cała reszta - jeśli mówimy o planach kandydatów na burmistrza - ma drugorzędne znaczenie.
Opcja zerowa, czyli wyczyszczenie tego puebla ze zwolenników Wacława, to podstawa.
Dopiero później można snuć plany o chodnikach, ulicach, itp.
Takie jest moje zdanie.

PostNapisane: N kwi 30, 2017 9:08 pm 
Natchniony
Natchniony

i Jeszcze taka refleksja.
Nie wyobrażam sobie, jak wybory wygra ktoś inny, niż Wacław O., by nie dokonał tzw opcji zerowej.
Od kierownika do sprzątaczki - wszyscy won!
Tę sitwę należy unicestwić.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]