Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest N lut 25, 2018 5:48 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Koniec Wacława Pierwszego
PostNapisane: Śr kwi 06, 2016 8:45 pm 
Natchniony
Natchniony

Stało się, Wojewoda odwołał Nasze Słońce Mazur Garbatych.

Przyznacie, ze jest to okazja, by się odezwać :-)

Pomijając szczegóły i takie tam, jestem ciekaw, jak się teraz czuje te 250-300 osób, które cały swój status, sytuację życiową, ten tzw. prestiż i resztę zawdzięczają WYŁĄCZNIE dobremu układowi z rzeczonym Wacławem.

Pewnie ciężko będzie, ale to co zacięliście za kadencji Wacława, to Wasze :-)

Co prawda słychać tu i ówdzie pogróżki o ponownej wyborczej weryfikacji, ale myślę, że gdyby olecczanie wybrali jeszcze raz tę ekipę, to przez kolejne 50 lat mogliby mieć pretensje wyłącznie do siebie, że mieszkają w zasyfionym mieście emerytów :-)

Tak, czy inaczej - warto było się odezwać i założyć temat na pochybel tej ekipie, która niczym rak trawi to miasto od wielu lat.
:D

Tytuł: Re: Koniec Wacława Pierwszego
PostNapisane: Śr kwi 06, 2016 9:04 pm 
Zdobywca
Zdobywca

Na Twoim miejscu Doctorku tak bym się nie podniecał, bo kończę to, co razem zaczęliśmy i do czego mnie przekonałeś.
Nadchodzi moment zapłaty - również i w Twoim imieniu, bez względu na Twoje obecne podejście do tej manipulantki. Kiedyś Ci powiedziałem, że jestem długodystansowcem - JUŻ WIDAĆ METĘ.

PostNapisane: Śr kwi 06, 2016 9:22 pm 
Natchniony
Natchniony

Całość wypowiedzi nie na temat, ale pal sześć!
Grunt, że tego pożal się, Boże,Burmistrza wywalą, reszta się nie liczy. Byle menel będzie potencjalnie lepszym burmistrzem w tym mieście, niż ten człowiek. Jego czas już się kończy. I Jego Ludzi też, na szczęście.

PostNapisane: Cz kwi 07, 2016 3:50 pm 
Zdobywca
Zdobywca

DoctorNo napisał(a):
Byle menel będzie potencjalnie lepszym burmistrzem w tym mieście, niż ten człowiek.

Czyżbyś miał na myśli radną Manipulkę Donosikiewicz i jej przybocznego redaktorka latającego po mieście ze swoim szmatławcem, z wampirycznym spojrzeniem i okrzykiem na ustach ''Hura! Odwołaliśmy burmistrza''?
Ja na takich hochsztaplerów i do tego źle wychowanych się nie piszę.

Lada dzień ukaże się w wojewódzkim BIP pewien pokontrolny dokument zwiastujący koniec kariery radnej, kierowniczki ŚDS we Wronkach M. Donosikiewicz, a tym samym i zmierzch gadzinówki TO, co zapowiadam z prawdziwą przyjemnością i satysfakcją. - A do pozbawienia Burmistrza mandatu jest jeszcze daleka droga. - I przedwczesne okrzyki miejscowych, jak ich nazywasz, meneli przebierających nóżkami do fotela burmistrzowskiego są żałosne.

PostNapisane: Cz kwi 07, 2016 6:27 pm 
Natchniony
Natchniony

DoctorNo napisał(a):
Byle menel będzie potencjalnie lepszym burmistrzem w tym mieście, niż ten człowiek.

Nic dziwnego, że utworzyła się grupa "menelska", która rwie się do władzy jak świnia do koryta. Ciekawe, jaki Wielki Menel stoi na czele tej grupy? :roll:

PostNapisane: Pn kwi 11, 2016 1:50 pm 
Junior
Junior

Widzisz Platformersie: ja dostrzegam w podobnym myśleniu bardzo niepokojący element. Polega na tym, że oto Wielki Mag, taki właśnie Doktor No, ma we własnej imaginacji wystarczająco dużo siły, by menela wykreować na władcę. Tylko po co - ktoś zapyta. Ano po to, by nim, menelem, później manipulować. Nie wiem dlaczego, ale przypomina mi to milicyjne myślenie darowujące małe przewiny płotkom po to, by donosiły na szczupaki i rekiny. Centra prawdziwej władzy wymykają się tym samym z rąk wybrańców i przenoszą za kurtynę. A Mag, taki kapitan Sowa na Trupie (na tropie?) melduje pułkownikowi Smolistemu: zadanie wykonane, J-23 znów działa! Skąd to się u ludzi bierze? Gdzie oni kiedyś byli i czego słuchali?

PostNapisane: Pn kwi 11, 2016 2:55 pm 
Natchniony
Natchniony

cóż, to takie myślenie negatywne, więc i wybór może być negatywny (tym łatwiej więc sterować), jak więc wybierać: ten bogaty - więc tego NIE, ten mądry - też NIE, ten ma fajne dzieci - tym bardziej NIE, ten rządził już - dosyć, won, NIE! I tak oto największe szanse na wygraną ma? :shock: :shock: I tak myślących wyborców jest duużo :wink: Co więc robi Komitet Trzymający Kierownicę?

PostNapisane: Śr kwi 13, 2016 12:07 am 
Natchniony
Natchniony

Do analityków teorii Byle Menela:
1. Byle Menel nie jest myśliwym i nie ogarniają Go tzw włazidupcy, którzy liczą na jakąś fajną posadę czy zlecenie.
2. Byle Menel zapewne posiada inne, oddolne spojrzenie na sprawy miasta :-)
3. Byle Menel ma jakieś doświadczenie życiowe, dramatycznie różne od wożenia czterech liter służbowym samochodem od zawsze.
4. Byle Menel po wyborze na Burmistrza dałby kumplom na flaszkę, po czym wyjaśniłby im, że nie zatrudni ich lub ich rodziny, bo nie mają kompetencji, a jeśli nawet mają, to mu byłoby głupio przed wyborcami. On - rzeczony Menel , mimo że menel, ma swój honor i chce sprawować swój urząd uczciwie, bo został obdarzony zaufaniem.
5. Kwalifikacje zawodowe Byle Menela mogą Was, Obrońcy Układu, zaskoczyć. To często mogą być ludzie, przy których background nieczynnego zawodowo nauczyciela z Kamionki Poprzecznej może zblednąć dramatycznie. Nie znam takich osobiście, ale sądzę, że nie jestem głupi, a moje przypuszczenia są trafne

Co niektórzy za bardzo zachłysnęli się Piekarą czy Pilipiukiem, bredząc o Magach i takich tam :D

Troszkę swój pogląd przerysowałem, ale moja niezmienna od lat recepta jest prosta:
Ideałem Burmistrza w Olecku byłby wykształcony 30-40 latek ze stażem zawodowym w kilku firmach (nie w Olecku), który by zadeklarował:
Ludzie, nie obiecuję Wam szybko nowych stadionów, terenów rekreacyjnych, podwyżek dla nauczycieli, przypływu turystów, wielkich imprez. Obiecuję Wam jedno: w 2-3 lata rozwalę tę klikę. Odprawy kosztują, procesy kosztują, ale każdy z Was, np. młodych kasjerów-magistrów z Tesco będzie miał realne szanse wygrać pracę w uczciwym konkursie.
Ludzie, moją ambicją będzie ściągnięcie inwestorów, by powstały u nas jeszcze 2-3 zakłady wielkości Prawdy, by była konkurencja na rynku pracy, by Was nie wykorzystywali.
Nie będzie mnie praktycznie w Urzędzie, bo będę się starał załatwić Wasze sprawy, a że znam 2 języki obce, moje podróże będą treściwe i konkretne, bez after parties :-)
Nie potrzebuję Zastępcy, powołam kompetentnego, młodego sekretarza, który na codzień będzie kierował pracą Urzędu. E-biuro będzie u mnie standardem, ale raz w tygodniu poświęcę czas tylko dla Was.
To wszystko Wam obiecuję - OPCJĘ ZEROWĄ, czyli puszczenie aktualnego układu w kosmos.
Mam gdzie po 4 latach wrócić i nie będę się trzymał kurczowo stołka.

Ot i cała teoria byle Menela :-)
Pomarzyć dobra rzecz....
Ale nie w Olecku ;-)

PostNapisane: Śr kwi 13, 2016 8:08 am 
Junior
Junior

"...Ludzie, moją ambicją będzie ściągnięcie inwestorów, by powstały u nas jeszcze 2-3 zakłady wielkości Prawdy, by była konkurencja na rynku pracy, by Was nie wykorzystywali.
Nie będzie mnie praktycznie w Urzędzie, bo będę się starał załatwić Wasze sprawy, a że znam 2 języki obce, moje podróże będą treściwe i konkretne, bez after parties :-)
Nie potrzebuję Zastępcy, powołam kompetentnego, młodego sekretarza, który na codzień będzie kierował pracą Urzędu. E-biuro będzie u mnie standardem, ale raz w tygodniu poświęcę czas tylko dla Was.
.."

Pewnie cię zdziwię doktorku - ale to BARDZO DOBRY PROGRAM.

PostNapisane: Śr kwi 13, 2016 1:15 pm 
Zdobywca
Zdobywca

DoctorNo napisał(a):
Ludzie, moją ambicją będzie ściągnięcie inwestorów, by powstały u nas jeszcze 2-3 zakłady wielkości Prawdy, by była konkurencja na rynku pracy, by Was nie wykorzystywali.

Ech, fantaści, fantaści. :lol:
Jeszcze 2-3 zakłady wielkości Prawdy? - A skąd wziąć tylu pracowników jak już teraz są kłopoty ze znalezieniem chętnych do pracy? Wrócą ci co wyjechali? - Przy tych obciążeniach pozapłacowych, kulturze pracy i wielu innych zależnościach nie ma szans.
Wyższe płace? - tu działa zwykła konkurencja, która nie ogranicza się tylko do naszego grajdołka. Wyższe płace, to też droższy produkt finalny na który nie będzie nabywców - konkurencja czuwa. Mamy drapieżny kapitalizm jak by ktoś nie wiedział. A przedsiębiorcy w odróżnieniu od ''rozpalonych głów'' umieją liczyć. Płacami, to można sterować, ale tylko w budżetówce, monopolu i ograniczonym rynku co już przerabialiśmy w poprzednim ustroju nakazowo - rozdzielczym.
Pamiętam, jak za TVP na pierwszego bankruta z utęsknieniem czekała cała Polska.

Olecko nie będzie miastem przemysłowym, a ktoś kto to obieca, jest zwykłym hochsztaplerem którego na starcie trzeba pogonić. Nie to położenie - inwestorzy mają do wyboru ciekawsze miejsca o dużo lepszej centralnej lokalizacji (autostradowe dojazdy, klimat, infrastruktura itd. itp.).

To, na co moim skromnym zdaniem powinniśmy postawić, to rozwój usług, lokalna turystyka, baza sportowa, mały lokalny przemysł. Te istniejące czołowe oleckie zakłady to max. Olecko nigdy nie będzie miastem typowo turystycznym i zaklinanie rzeczywistości nic tu nie da.

Myślę, że jakieś rozeznanie mam :oops: , ale na stołek burmistrza się nie wybieram: żona wpędziła mnie już w lata :cry: , więcej szkół zbudowałem niż ukończyłem, i za małe wynagrodzenie jak na wystawianie się na opluwanie przez miejscowych meneli z czołową opozycjonistką radną Maryśką D. z jej ''herbowym'' parobkiem na czele.

PostNapisane: Śr kwi 13, 2016 2:03 pm 
Junior
Junior

„…Ech, fantaści, fantaści…” A skąd Olbricku bierze się postęp albo rozwój, jeśli nie z marzeń i fantazjowania najpierw? Powiedzmy, że nie chodzi o zakład pracy z dymiącym kominem – ale o coś bezkonfliktowego dla środowiska, działającego w materii, którą przed laty zwano „pracą umysłową”. Powiedzmy, że można tak skonstruować nową inwestycję, by obecność autostrady w okolicy nie miała pierwszorzędnego znaczenia. Jest kilka grup badawczych, polskich i nie-polskich, które twierdzą, że Polska jest jedną z najatrakcyjniejszych lokalizacji w Europie dla inwestycji z sektora BPO (Business Process Outsourcing czyli centra outsourcingu procesów biznesowych. Firmy działające w tym sektorze zorientowane są na klientów zewnętrznych, przejmując od nich realizację procesów np. w obszarze księgowości). To wynika z ubiegłorocznego raportu Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Jones Lang LaSalle i Grafton Recruitment. Takie centra JUŻ POWSTAŁY: na południu i w okolicach Trójmiasta. Zdobyły pracowników i kadrę zarządzającą, menedżerską. Pokusiły się o specjalistyczne szkolenia i zakończyły je naborem do pracy.

Teraz zobacz co dzieje się w samorządach warmińsko-mazurskich, to nie moje, ale podpisanej pod tekstem autorki:
„…Jednostki samorządu terytorialnego będą mogły tworzyć jednostki zapewniające wspólną obsługę administracyjną, finansową i księgową własnych jednostek organizacyjnych. Jedną z ważniejszych zmian wprowadzanych do polskiego systemu prawa samorządowego na mocy tzw. ustawy MAiC jest dodanie do ustaw ustrojowych regulacji zezwalających samorządom na wspólną obsługę własnych jednostek organizacyjnych (na temat projektu tejże ustawy oraz procesu legislacyjnego poprzedzającego jej uchwalenie zob. np. Nowelizacja prawa samorządowego coraz bliżej, Projekt MAiC uchwalony - pierwszy krok w stronę reformy samorządowej wykonany?). Ich utworzenie będzie możliwe już od 1 stycznia 2016 r., pod warunkiem rzecz jasna, że Prezydent RP podpisze uchwaloną przez parlament ustawę. (Anna Kudra, prawnik, doktorant WPiA UAM, specjalizuje się w zakresie prawa administracyjnego, ze szczególnym uwzględnieniem prawa samorządowego. Link: http://prawodlasamorzadu.pl/2015.07.07- ... adzie.html )…”

Do Olbricka: i popatrz, że w pewnym momencie, nieśmiało, ale jednak następuje pewna zbieżność z tym co sam mówisz, a tym co wyżej ja wpisuję posługując się głosami fachowców. Ty: „…To, na co moim skromnym zdaniem powinniśmy postawić, to rozwój usług, turystyki, baza sportowa, mały lokalny przemysł. Te istniejące czołowe oleckie zakłady to max. Olecko nigdy nie będzie miastem typowo turystycznym i zaklinanie rzeczywistości nic tu nie da…” Ja: a więc centra przedstawione to nic innego, jak usługi właśnie. Tyle że specyficzne, choć nadal nie konfliktowe z otoczeniem. Rozwój turystyki, baza sportowa, lokalny przemysł? Proszę bardzo, nic im nie staje na przeszkodzie, pod warunkiem oczywiście, że tacy na przykład właściciele małych pensjonatów zrozumieją wreszcie, że ich oferta dwóch tygodni wczasów MUSI BYĆ TAŃSZA, niż równie krótkie wakacje w Egipcie!

KOSZTY. Wymienieni na wstępie autorzy raportu twierdzą, że jeśli koncern zagraniczny zdecyduje się ulokować takie centrum w Polsce i zatrudnić w nim 250 osób, dostanie dofinansowanie w wysokości 3,2 tys. zł na jedno miejsce pracy. W tej chwili nie sprawdziłem jeszcze czy to samo dotyczy inwestorów polskich, w ogóle do samorządu oleckiego się nie wybieram, więc zostawiam to potencjalnym kandydatom na radnych miejskich i gminnych.

Tak, to wszystko tylko próby obmyślania koła w sytuacji, w której wszyscy wokół posługują się płozami. Ale jak wiadomo koło w końcu wynaleziono. Pozdrawiam przyjaźnie!

PostNapisane: Śr kwi 13, 2016 3:42 pm 
Zdobywca
Zdobywca

To ja tak do tego co napisałeś, w wielkim skrócie i z wrodzonej przekory.
- Skąd bierze się postęp? Przede wszystkim z lenistwa i chęci usprawnienia. Eskimosi koła nie wynaleźli.
- Zagraniczne centra w Olecku? Świetnie! Tylko co oprócz wysokiego wynagrodzenia przyciągnęłoby wysoko kwalifikowaną kadrę o jaką jest dużo łatwiej w Trójmieście?
Kilkanaście lat temu UE postawiła na naukę, innowacje. Ograniczono durnymi przepisami przemysł. Uważano, że do ciężkiej pracy są Azjaci z Chińczykami na czele. - A my, zadufani w sobie Europejczycy będziemy sprzedawać im myśl. Zlikwidowaliśmy szkolnictwo zawodowe. Postawiliśmy w szkolnictwie wyższym na egalitaryzm, czego skutkiem jest równanie do dołu. Teraz dyplom i wiedza akademicka nie znaczy więcej, niż świadectwo maturalne sprzed 50 lat.
Azjaci wyszkolili na najlepszych światowych uczelniach własną kadrę naukową. Mając praktycznie monopol na metale ziem rzadkich potrzebnych do najnowszych technologii i potężny rynek bytu ściągnęli do siebie czołowe światowe firmy. - A my czym dysponujemy, lub chcemy dysponować? Ewentualnymi centrami, których Chińczyk nie potrafi założyć? Potrafi!. - Żyjemy w czasach globalizacji, w których Europa ze swoim lewackim rozumowaniem świata schodzi na ''psy''.
-Wspólna obsługa samorządowa? To już zostało zapoczątkowane i dalej będzie kontynuowane przez obecnego burmistrza.
-Wysokie ceny w prywatnych pensjonatach? Lokalne władze nie mają na to żadnego wpływu oprócz wysokości lokalnych podatków. - Myślę, że docelowo rozwiąże to konkurencja i rynek.

To tyle na teraz, żeby za dużo się nie rozpisywać, a jest o czym... - Z pozdrowieniem.

PostNapisane: Śr kwi 13, 2016 4:24 pm 
Junior
Junior

O, widzisz: i to jest rozmowa. Teza, antyteza - i synteza. Stary Hegel w grobie przewraca się z radości, proszę jednakowoż byś nie brał mnie za lewicowca… Do syntezy jeszcze nie doszliśmy, ale jest blisko. Zostawiam Chińczyków na boku. Wspólna obsługa samorządowa w zakresie wymienianym – dobrze, że jest, lepiej gdyby się rozrastała i przynosiła nowe miejsca pracy. Rozumuję tak: a więc jednak jest to możliwe! Centra zagraniczne (a dlaczego nie należące do Polaków?) i co przyciągnęło by dobrą kadrę... Dobra kadra istnieje, dłubie coś na boku i powoli, braki kompetencyjne da się uzupełnić, ruszył by przy okazji rynek mieszkaniowy i nikt nie musiał by kombinować jak sprytnie wolne miejsca w pewnym hotelu przeznaczyć dla islamistów. Potem to już tylko marzenia: ale w końcu jacyś developerzy w Olecku istnieją. Skąd bierze się postęp? Otóż ja też podejrzewam, iż maszynę do szycia wymyślił nie najszybszy krawczyk, ale najbardziej leniwy. Nadal twierdzę, że zanim to sie stało marzył by następnego dnia znów nie pokłuć sobie paluchów igłą. I to oczywiście prawda, że Eskimosi wolą płozy od kół. Tyle że żadna z tego wiecznie zlodowaciałego regionu dla nas nauka. Może prócz tej, że słowotwórstwo u nich kwitnie, a nie myśli o kolach, skąd co najmniej dziesięć eskimoskich słów na określenie świeżego śniegu. Słone ceny u prywaciarzy i Twoje przekonanie, że rynek to ustabilizuje… Najpierw powiem, że była to moja prywatna uwaga nie odnosząca się w żaden sposób do władz miejskich. I dodam, iż kilkadziesiąt minionych lat dowiodło, że wolny rynek wolnym rynkiem, a w Niemczech cały czas taniej. To jak to jest? Pozdrawiam!

PostNapisane: Śr kwi 13, 2016 4:36 pm 
Zdobywca
Zdobywca

Dyskusja nabiera rumieńców, ale proponował bym przenieść ją na temat bardziej bezpieczny. Doctor_No czuwa.

PostNapisane: Cz kwi 14, 2016 12:00 am 
Natchniony
Natchniony

Panowie, brednie,brednie.
Jeden pisze:
Cytuj:
Olecko nie będzie miastem przemysłowym, a ktoś kto to obieca, jest zwykłym hochsztaplerem którego na starcie trzeba pogonić. Nie to położenie - inwestorzy mają do wyboru ciekawsze miejsca o dużo lepszej centralnej lokalizacji (autostradowe dojazdy, klimat, infrastruktura itd. itp.).

Jeden obrońca Wacława zanęcił, a drugi dał się podpuścić.

Prawda jest taka, jak napisałem - 2-3 zakłady wielkości (tylko wielkości, nie o standardzie) Prawdy i każdy nowy burmistrz, który to załatwi, ma szacunek.
Ile kadencji później - jego sprawa i jego wyborców.

Chora, nachalnie implementowana budżetowo i potencjalnie prokorupcyjna koncepcja Wacława I, kreująca Olecko jako miasto turystyczne (buhahahha :-) i sportowe ( buhahahaha po raz drugi) od lat dołuje rozwój tego nieszczęśliwego, poranionego przez rządzących,puebla.

Żadne, ale to żadne zaklęcia zwolenników Wacława I nie zmienią - jak myślę - tej w miarę rozsądnej analizy. To się nie broni, ten układ musi pójśc w powietrze przy najbliższej okazji.

PS.
Szanowni Prowackowi Trolle !
Osobiste obelgi i wpisy nie na temat nie wzruszają mnie, w razie wątpliwości, co tam trzeba naskrobać, zapytajcie Dobrego Gospodarza, bo - z całym do Was szacunkiem - On przerasta Was, Jego wyznawców, niestety, o jakieś 3-4 długości, że użyję modnej ostatnio koniarskiej (Janów Podl.) nomenklatury.
Więc - radzę - ostrożnie i bez nie uzgodnionych wyskoków, bo obśmieję bez litości :D
W kwestii obśmiania bez litości - zapewniam, że potrafię :D

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]