Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Śr lut 21, 2018 5:11 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Lobby na rzecz odwołania Dyrektora PZD Dariusza Kozłowsk
PostNapisane: Wt paź 22, 2013 12:28 pm 
Natchniony
Natchniony

Okazuje się, że szczwany plan postawienia rzeczonego znaku datuje się na styczeń 2008 r.

Przy okazji - dziękuję Staroście za szybką reakcję.

Mam parę retorycznych pytań, na ktore nie oczekuję odpowiedzi.
1)Dlaczego od 5 lat znak nie stoi, pozostaje tajemnicą zarządcy drogi.
2)Gdzie wtedy byli lokalni radni, pozostaje ich tajemnicą.
3)Dlaczego 5 lat temu zarządca drogi nie skonsultował tego z tubylcami, pozostanie jego tajemnicą.
4)Gdzie jest zdrowy rozsądek w tej sprawie i elementarne zasady logiki - to pozostanie tajemnicą projektanta, zarządcy drogi i lokalnych działaczy samorządowych.

Jak by nie patrzeć - zawinił Dyrektor :-)

I dlatego kwalifikuje sie do utraty stanowiska.

Dzisiejszy dzień może być przełomowy, jest jakaś konstruktywna propozycja Pana Starosty.
Zobaczymy!

PostNapisane: Śr paź 23, 2013 9:07 am 
Berbeć
Berbeć

DoctorNo napisał(a):
Poszły zapytania o udostępnienie informacji publicznej ws opinii KPP w Olecku.
Nieoficjalnie mam informację o braku uzgodnień ws znaku.
Poczekamy 14 dni, zobaczymy.
Jak się okaże, że nowa organizacja nie była opiniowana przez Policję, przewiduję problemy nie tylko dla Pana Dyrektora, ale i dla Zarządu Powiatu.

A wybory za rok !

Witajcie.

Słabe masz te Swoje nieoficjalne informacje :lol:

A z kolei, z tego co wiadomo to już od dawna były przygotowane projekty na ulice w naszym mieście, część zrobili wcześniej teraz druga część... Myślę, a wręcz jestem pewien, że to z powodów finansowych. Ja osobiście cieszę się, że mamy coraz lepsze drogi, od dawien dawna wiadomo że każdemu się nie dogodzi... A z osobistych obserwacji wynika, że w przeciągu ostatnich 5 lat ruszyło się u nas z drogami bardzo dużo i chwała za to tym co robią wszystko by było coraz lepiej :)
Pozdrawiam.

PostNapisane: Śr paź 23, 2013 9:35 am 
Zdobywca
Zdobywca

DoctorNo napisał(a):
Okazuje się, że szczwany plan postawienia rzeczonego znaku datuje się na styczeń 2008 r.
2)Gdzie wtedy byli lokalni radni, pozostaje ich tajemnicą.
4)Gdzie jest zdrowy rozsądek w tej sprawie i elementarne zasady logiki - to pozostanie tajemnicą projektanta, zarządcy drogi i lokalnych działaczy samorządowych.

Wprawdze to nie moja piaskownica jak i grabki, ale podpowiem Ci DoctorkuNo.
W tamtym czasie po sąsiedzku miałeś dwoje radnych-orłów-nielotów. W gminie Z. Mioduszewskiego i w starostwie M.W. Dzienisiewicz. I tam kieruj raklamacje - czyli na Berdyczów.

PostNapisane: Śr paź 23, 2013 11:50 am 
Natchniony
Natchniony

fircyk napisał(a):
Witajcie.

Słabe masz te Swoje nieoficjalne informacje :lol:

A z kolei, z tego co wiadomo to już od dawna były przygotowane projekty na ulice w naszym mieście, część zrobili wcześniej teraz druga część... Myślę, a wręcz jestem pewien, że to z powodów finansowych. Ja osobiście cieszę się, że mamy coraz lepsze drogi, od dawien dawna wiadomo że każdemu się nie dogodzi... A z osobistych obserwacji wynika, że w przeciągu ostatnich 5 lat ruszyło się u nas z drogami bardzo dużo i chwała za to tym co robią wszystko by było coraz lepiej :)
Pozdrawiam.

Dlatego, że są nieoficjalne. Konsultowano z policją w 2008 r., hurtem z kilkunastoma innymi ulicami.

Druga część twojej wypowiedzi to oczywista oczywistość i nie widzę powodu, by się w XXI wieku jakoś się szczególnie podniecać z porządnego asfaltu czy chodnika. Zrobili wreszcie i jest OK, ale z peanami na cześć, że och i ach i w ogóle bym się nie wychylał.

A teraz zagadka:

ObrazekUploaded with ImageShack.com

Mamy tu ulice: Mazurską, Cisową, Młynową, Zamkową, 1 Maja, Warmińską.

Na której ulicy postawilibyście zakaz postoju w pierwszej kolejności?
Weźcie pod uwagę znaczenie komunikacyjne - dojazdy w inne rejony miasta, natężenie ruchu, itp.

No, na której?

Bo spece z PZD us...li się nie wiedzieć czemu do Warmińskiej !

PostNapisane: Śr paź 23, 2013 2:37 pm 
Berbeć
Berbeć

DoctorNo napisał(a):
fircyk napisał(a):

Druga część twojej wypowiedzi to oczywista oczywistość i nie widzę powodu, by się w XXI wieku jakoś się szczególnie podniecać z porządnego asfaltu czy chodnika. Zrobili wreszcie i jest OK, ale z peanami na cześć, że och i ach i w ogóle bym się nie wychylał.

Na chwilę obecną sam się ślinisz nad tym bo Ci znak pod chałupką postawili ( nie wierzę że mieszkasz gdzie indziej bo byś się aż nadto nie interesował tematem)i masz problemik bo musisz 5m dalej dojść do samochodu ( zaparkowanego np. po przeciwnej stronie gdzie jak widać nie ma znaku). :lol:
Widocznie zaczęli robić porządek zacząwszy od ul. Warmińskiej. Jeżeli były uzgodnienia a widać że były to znaczy ze ktoś z uprawnieniami to zaprojektował i ktoś to uzgodnił. I w nawiązaniu do konsultacji społecznych , ciekawe czemu nie zapytali mieszkańców Jasiek, Rosochackich czy chcą obwodnicę, albo czy ja chcą bez przejść dla pieszych np. ---> widocznie ma takiego obowiązku. Znając życie gdyby musieli pytać mieszkańców ul. Warmińskiej ( przykładowo) to pewnie oni by chcieli postawić tam zakaz wjazdu z tabliczka " nie dot. mieszkańców" i by se zrobili prywatny folwark. Proste--> proste :mmm:

PostNapisane: Śr paź 23, 2013 3:10 pm 
Natchniony
Natchniony

Kolejny zapatrzony bezgranicznie we władzę się odezwał.

Nie przyszło Ci do głowy, że to MY mieszkamy na takiej bocznej zapyziałej uliczce, nie jakiś Pan Franek czy Ziutek z powiatu.
Skoro do tej pory - ponad 20 lat nam pasowało, a teraz NIKOMU nie pasuje, to nie uważasz, że coś jest nie tak ?

Pomyśl, to nie boli.

A zagadki nie rozwiązałeś poprawnie :-)

PostNapisane: Cz paź 24, 2013 7:20 am 
Berbeć
Berbeć

Nie jestem zapatrzony, ale i nie jestem też typem człowieka który tylko zrzędzi i zrzędzi, że mu to nie pasuje, to tamto. Na tym forum sporo jest użytkowników co tylko krytykują, a jak trzeba za coś pochwalić to nie mogą dopuścić do siebie takich myśli i tak idą w zaparte że zawsze jest źle.
Sam doctorku węszysz wszędzie jakieś spiski, wytykasz wszystko, moja rada jeżeli jesteś taki bardzooo kreatywny i doskonały to za rok wybory, pokaż się na co Cie stać, zobaczymy co jesteś wstanie zaprezentować i co zrobisz dla dobra lokalnego społeczeństwa. Już kiedyś gdzieś ktoś powiedział: ,,Tak na prawdę to tracą tyl­ko Ci którzy nie doceniają'.

Czołem panowie 8)

PostNapisane: Cz paź 24, 2013 9:36 am 
Natchniony
Natchniony

fircyk napisał(a):
Nie jestem zapatrzony, ale i nie jestem też typem człowieka który tylko zrzędzi i zrzędzi, że mu to nie pasuje, to tamto. Na tym forum sporo jest użytkowników co tylko krytykują, a jak trzeba za coś pochwalić to nie mogą dopuścić do siebie takich myśli i tak idą w zaparte że zawsze jest źle.
Sam doctorku węszysz wszędzie jakieś spiski, wytykasz wszystko, moja rada jeżeli jesteś taki bardzooo kreatywny i doskonały to za rok wybory, pokaż się na co Cie stać, zobaczymy co jesteś wstanie zaprezentować i co zrobisz dla dobra lokalnego społeczeństwa. Już kiedyś gdzieś ktoś powiedział: ,,Tak na prawdę to tracą tyl­ko Ci którzy nie doceniają'.
)

Zauważ, że moje zrzędzenie ma charakter konstruktywny i nie opiera sie na argumentach ad personam. Jak sam widzisz i robisz, na większość merytorycznych uwag dostaję odpowiedzi podobne do Twojej, czyli: Jest dobrze a ty narzekasz...
Zawsze sobie wtedy zadaje pytanie: skoro jest tak dobrze, czemu jest tak źle?

Odbiegłem trochę od tematu, sorry, adminie :-)

Co do drugiej części Twojej wypowiedzi, co do spisków, itd.
Przyznasz, że w tak oczywistej sprawie, jak widzę niezrozumiały opór materii urzędniczej, podejrzenie o jakieś drugie dno narzuca się samo. Padło akurat na ulicę, na której mieszkam i akurat w tym przypadku wszystko, całe mechanizmy funkcjonowania oleckiej władzy, widać, jak w soczewce. Ludzie są wq...ni, a władza z niezrozumiałych powodów broni dyrektora i decyzji poprzednika. Czy to nie jest powód do narzekań?

Poza tym - NIKT, powtarzam: NIKT się merytorycznie nie odniósł do przedstawionej wyżej chorej koncepcji nowej organizacji ruchu, ze Starostą na czele.

Zarządem tej ulicy jest Zarząd Powiatu, ktory scedował te obowiązki na PZD. To PZD z dyrektorem na czele firmuje ten skandal.
Co prawda Pan Starosta - i ja taką postawę, z jego punktu widzenia, rozumiem - usiłuje poprzez konsultacje rozmydlić trochę temat i dać zarobić jednemu ze swych podwładnych (ech, konsultacje i podmiot je prowadzący to w ogóle temat-samograj, na pewno się udzielę w tej kwestii :D ).

Pan Starosta - w odróżnieniu do poprzednika - w ogóle reaguje na jakieś impulsy z zewnątrz, i za to ma u mnie szacunek.
Naprawdę!
Co prawda uważam, że kluczowym problemem w powiecie jest jak najszybsze wysłanie lokalnego PSL w kosmos, ale nie zmienia to mojej, niestety, pozytywnej opinii o sprawności obecnego układu.

Ja nawet Go rozumiem, on - jak rasowy urzędnik - chce być tym dobrym, to klasyka.

Nie zmienia to jednak faktu, że w normalnej sytuacji gość będący podwładnym Starosty wyleciałby z roboty ze skutkiem natychmiastowym, nawet nie za arogancję, bo to się zdarza i można czasem wybaczyć, ale za rażącą niekompetencję. Wątki spiskowe i prywatne na razie pomijam. Po prostu - stwarza jakieś durne problemy Staroście i to wystarczy. Chyba, ze jest jakaś ochronka, jakiś inny powód, to przepraszam.

A teraz jeden z kwiatków z łączki Zarządu Powiatu, PZD i Dyrektora osobiście:

Obrazek

Droga powiatowe nr 1816 N Dunajek - Świętajn - Olecko (pisownia oryginalna ze strony http://www.pzd.olecko.pl
Zdjęcie, co prawda, wykonane wczoraj, ale znak stoi spokojnie od jakichś 7-8 lat.

Przez ten czas mieliśmy starostę-specjalistę od rolnictwa, starostę-humanistę, wicestarostów z wyższym humanistycznym, którzy na pewno przejeżdżali tą trasą, choćby na dożynki czy w celu dokonania uzgodnień wewnątrzpeeselowskich.

Z punktu widzenia obywatela wygląda to tak: jakiś analfabeta zlecił wykonanie, inny analfabeta to wykonał, trzeci analfabeta zatwierdził, czwarty analfabeta z urzędniczym cenzusem przejeżdża obok i mu to nie przeszkadza, bo niby czemu :-), piąty analfabeta zarządza tym bałaganem i dla niego nie robi różnicy, czy napiszemy guma do żucia, czy góma do rzócia.

Taka władza :-)

Powiesz, że się czepiam, ale wyobraź sobie, że jedzie prof. Miodek czy Bralczyk do Świętajna czy Giż na zasłużony wypoczynek i co widzi?

OŚ. GIŻE !!!!

Podaję poniżej oczywistą oczywistość, która dla 6-klasity jest też oczywistością:

Kod:
Jak podaje Nowy słownik ortograficzny PWN z zasadami ortografii i interpunkcji pod red. E. Polańskiego, jeśli skrót kończy się na spółgłoskę miękką, której miękkość zaznaczona jest w nieskróconym wyrazie znakiem diakrytycznym, czyli np. ś, ć, ź, dź, to w skrócie ten znak zostaje zachowany, np. żeń. (= żeński). Natomiast jeżeli skrót kończy się na spółgłoskę miękką, której miękkość zaznaczona jest w wyrazie nieskróconym literą i, to w skrócie ta miękkość nie jest zaznaczana, np. godz. (=godzina), mies. (=miesiąc), os. (= osiedle ). Zapis os. Zacisze jest więc poprawny.

Trzeba zaznaczyć, że po skrócie, który jest początkową literą wyrazu lub początkowymi literami skracanego wyrazu, stawiamy kropkę, np. os.

Nikt z nas nie jest purystą językowym, ale to, co uchodzi na forach (literówki i takie tam, osobiście często nie używam polskich znaków, to jeszcze relikt z czasów, gdy internet był dla wybranych), nie uchodzi na znaku, za który ktoś wziął kasę, ktoś za nasze pieniądze firmuje.
I tyle w temacie.

A u nasz goście od władzy są nieprzemakalni, znam więcej takich przykładów i dopóki to się nie zmieni, będę je złośliwie co jakiś czas pokazywał.

PostNapisane: Pt paź 25, 2013 11:41 am 
Natchniony
Natchniony

W dniu dzisiejszym miało miejsce zebranie w Starostwie w/s znaku i trybu odkręcenia tej jakże niezręcznej i frustrującej sytuacji. W zebraniu wziął udział Starosta i delegacja mieszkańców, w tym piszący ten post.

Ustalenia:
1)7 XI 2013 będzie zebranie w przedmiotowej sprawie z udziałem Policji, Straży, PZD i mieszkańców.
2)Starosta zadeklarował, że postąpi zgodnie z wolą większości.

Tyle oficjałków, poniżej mój tentencyjny komentarz.

Ocena postawy Starosty w skali 1 do 6 (jak w łyżwiarstwie figurowym :D .
1)Wrażenia artystyczne: 4,5
2)Wartość techniczna (a raczej: merytoryczna): 2
3)Sprawność polityczna: 6

Komentarz do oceny.
Ad.1
Starosta jest miłym, kulturalnym, oczytanym człowiekiem, który - co nie jest aż tak częste w Olecku - potrafi się znaleźć w czasie i przestrzeni. Co warto podkreślić - w odróżnieniu od poprzednika - cechuje Go umiejętność szybkiej i efektywnej absorbcji i analizy przyjmowanych treści, sprawność w stosowaniu figur retorycznych w dyskusji z większą liczbą interlokutorów. To, na szczeście, inna liga, niz poprzednik. Szkoda tylko, że facet jest z PSL i niejako firmuje działalność tej organizacji (żeby była jasność - dla mnie Piechociński jest cacy, ale już psl-owski beton nie) na naszym terenie.

Ad.2
Gdy się rozchodzi o szczegóły, technikalia, jest już znacznie gorzej. Nie ogarniam, czy Pan Starosta jest tak pasywny sam z siebie, czy wiążą Go jakieś inne uzgodnienia czy zobowiązania. Tak, czy inaczej: fakty są takie, że od 14.10.2013 nie wszczął żadnego postępowania w sprawie znaku na Warmińskiej, a wszelkie jasno precyzowane, oczywiste zarzuty w przedmiotowej sprawie bierze na klatę osobiście. Moim zdaniem, przyczyny mogą być dwie, występujące osobno bądź łącznie:
- albo Starosta sam nie ogarnia tematu pod nieobecność odpowiedzialnego za drogownictwo Sekretarza Powiatu, o zastępcy nie wspominam, bo ma inne ważne zajęcia, jak na przykład robienie za tłum w czasie wręczania medali na wniosek jednego myśliwego dla innego myśliwego, i robi to baaardzo dobrze :D
- albo dyrektor PZD podpada pod gatunek chroniony i jako taki musi trwac wiecznie.

Reasumując, Pan Starosta gra na czas, bardzo umiejętnie wciskając gawiedzi gadki o konieczności uzgodnień, itp.
Na mój węch - nie ma jeszcze pozwolenia na ruszenie Dyrektora :D

Ad.3
Politycznie - bomba !
Szybko zrozumiał, że konsultacje społeczne, które ma prowadzić organizacja na codzień pomagająca ludziom z demencją , parkinsonem czy przewlekłymi chorobami psychicznymi, to chybiony pomysł. Pomyślał zapewne: niech stracę, dziewczyny odbiją sobie przy jakiejś kładce dla pieszych czy czymś innym, co wylezie po spotkaniu w Astrze.
:lookdown:
Może to mi się podobać, lub nie, ale świadczy o dobrym nosie politycznym gospodarza powiatu.

Uwagi końcowe.
1.Podtrzymuję w całej rozciągłości swą bardzo krytyczną postawę wobec Dyrektora PZD - podwładnego Starosty.
2.Już tak mam, ostatnie lata mnie nauczyły, że jakoś nie wierzę w zapewnienia oleckich urzędników i obietnica szybkiego załatwienia sprawy mnie nie podnieca. Na razie czynów żadnych nie widzę, tylko PR.
3.Gdyby jednak coś poszło nie tak, informuję, że jestem w kontakcie z jedną z telewizji obecnych na multipleksach, są zainteresowani tematem, ale poczekają do tego 7. listopada.
4.Nawiązując do pkt 2, nie odpuszczę w kwesti rozkminienia okoliczności projektowania nowego ruchu na Warmińskiej. Panie Starosto, czekam 14 dni na odpowiedź na wniosek o udostępnienie informacji publicznej.
5.Po tym wszystkim dalej nie kumam, jak można wprowadzić zmianę organizacji ruchu BEZ KONSULTACJI, a odkręcenie tego ma być z KONSULTACJĄ.

PS.
Pokazałem Staroście znak z drogi powiatowej w Babkach:

Obrazek

i w ramach jaj zawnioskowałem o postawienie identycznego - jako atrakcji turystycznej - na Warmińskiej.
Oczywiście, można mnie oskarżać o brak powagi i takie tam, ale cała sprawa jest kabaretowa i ja jadę od tej chwili też kabaretowo :papa:

Cała historia na https://www.facebook.com/antypzdolecko

PostNapisane: Pt paź 25, 2013 12:47 pm 
Nałogowiec
Nałogowiec

DoctorNo napisał(a):
cała sprawa jest kabaretowa

W końcu nazwałeś rzeczy po imieniu. Dla mnie właśnie to jest kabaret aby przez własne lenistwo usunąć znak, który de facto wprowadzono w celu zwiększenia bezpieczeństwa i umożliwienie pojazdom szerszym w tym wozów bojowych sprawniejszego przejazdu w razie zagrożenia zdrowia a nawet życia!

"Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu." - Stanisław Lem

PostNapisane: Pt paź 25, 2013 2:38 pm 
Natchniony
Natchniony

A te wozy bojowe to może będą rosomaki atakujące separatystów gołdapskich?
A tak serio to nie ma się co wysilać, przełożeni i tak nie docenią Twego zaangażowania. Chyba, że walczysz o podwyżkę, to ulżyj sobie ;-)
Powodzenia !

PostNapisane: So paź 26, 2013 2:47 pm 
Natchniony
Natchniony

Znalazłem dziś na wycieraczce :D wiadomość od zbulwersowanego mieszkańca gminy Kowale Oleckie.

Droga powiatowa nr 1806N Kiliany - Czukty, którą w roku ubiegłym osobiście odbierał Starosta, po remoncie, którego skutkiem miało być ułatwienie życia mieszkańcom, nie nadaje się do eksploatacji.
Ponoć nie da się przejechać tam nawet traktorem.
Piszę ponoć, bo nie widziałem, ale na pewno ujrzę i udokumentuję, a dostawca informacji jest na tyle poważny, by mu wierzyć bez zastrzeżeń.
W razie czego ściągniemy ekspertów ze Stanów :D

Szczegóły, w tym niezmanipulowane fotografie, w poniedziałek.

A teraz serio.
Wysiliłem się i sprawdziłem na stronie PZD - faktycznie, specjalnie się tym remontem nie chwalą - ani tekstem, ani fotografiami :-)
Czyli: chcieli dobrze, wyszło, jak zawsze
:D
Brawo, Dyrektorze!

Kolejne kwiatki niebawem.

PS.
Od razu piszę do dyżurnych obrońców:
faktycznie, po tej drodze wozy bojowe nie mają szans przejechać i bezpieczeństwo pieszych jest zachowane, bo stan niebezpieczeństwa jest wtedy, jak ktoś jeździ, a ktoś inny chodzi, i następuje kolizja interesów - tak mi się przynajmniej wydaje.
W związku z tym, że nikt nie jeździ i nie chodzi, jest bezpiecznie.
Jak by nie patrzeć - wreszcie jakiś sukces w temacie drogownictwa!

PostNapisane: Pn paź 28, 2013 11:42 am 
Natchniony
Natchniony

Sprawa drogi powiatowej nr 1806N Kiliany - Czukty

Jak donosi mi miejscowa ludność, w tym właśnie momencie trwają oględziny tej arterii.
PZD wysłał był swój najlepszy samochód terenowy, no bo przecież normalny tam nie przejedzie :-)

O wozach bojowych nie wspominam - może przejadą, może nie :D

Oznacza to, że - o czym byłem przekonany - czytają w Starostwie i PZD te wypociny i nawet sprawdzają, czy nie ściemniam :-)

Nie ściemniam, panowie :-)

A zdjęcia już mam od wczoraj, ludzkość wynalazła e-maile, a miejscowi, mimo, że mają słaby internet, potrafią je wysyłać.
Wysilę się i znajdę jeszcze trochę czasu, byście mieli zajęcie.
Dokończę parę innych spraw i jeszcze dziś wrzucę rzeczone fotki.

Rzecz jasna, pojawią się z tendencyjnym komentarzem - tu, na facebooku i na demotywatory.pl

Jak napisałem: trafiła kosa na kamień, po piłkarsku powiem, że od tej pory macie krótkie krycie w środkowej strefie boiska.
:D

PostNapisane: Pn paź 28, 2013 12:27 pm 
Natchniony
Natchniony

Sprawa drogi powiatowej nr 1806N Kiliany - Czukty

No to jedziemy !

Obrazek

Obrazek

Proszę zauważyć, że mamy stosunkowo ciepły i suchy październik. Co będzie, jak nastaną listopadowe słoty?

O zimie przez litość nie wspominam...

A miało być tak pięknie !
Brawo, Panie Dyrektorze!

PostNapisane: Pn paź 28, 2013 1:51 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

huehue napisał(a):
DoctorNo napisał(a):
cała sprawa jest kabaretowa

W końcu nazwałeś rzeczy po imieniu. Dla mnie właśnie to jest kabaret aby przez własne lenistwo usunąć znak, który de facto wprowadzono w celu zwiększenia bezpieczeństwa i umożliwienie pojazdom szerszym w tym wozów bojowych sprawniejszego przejazdu w razie zagrożenia zdrowia a nawet życia!

"Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu." - Stanisław Lem

"Ludzie uwierzą w każdy cytat znaleziony w internecie" - Abraham Lincoln

A tak swoją drogą, już Cię parę postów wcześniej zapytałem JAK POSTAWIENIE TEGO ZNAKU MIAŁOBY ZWIĘKSZYĆ BEZPIECZEŃSTWO? Do dnia dzisiejszego nie dostałem od Ciebie odpowiedzi :). Twoje argumenty w tej chwili leżą i tarzają się w gównie jak wesołe świnki.

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]