Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Śr maja 23, 2018 7:03 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Lobby na rzecz odwołania Dyrektora PZD Dariusza Kozłowskiego
PostNapisane: Pn paź 14, 2013 3:55 pm 
Natchniony
Natchniony

Witam obserwatorów i aktywnych użytkowników Forum.

Rzadko ostatnio bywam w naszej mieścinie i rzadko się udzielam, ale co niektórzy dbają, bym się uaktywnił :-)

Dzisiaj, w dniu 14 października 2013 r., po mojej ulicy - Warmińskiej - przejszła była Szacowna Komisja Do Spraw Odbioru Tejże Jakże Ważnej Arterii Powiatowej.
Krótko mówiąc - przyszli, pochodzili, odebrali.

I byłoby fajnie, bo mieszkańcy tejże jakkże strategicznej dla powiatu arterii komunikacyjnej poczuli się - po dwudziestu kilku latach - jakoś docenieni, gdyby nie jedno ale...

Po remoncie - z niejakim zdziwieniem - stwierdziłem obecność znaku B-35 (Zakaz postoju) po jednej ze stron rzeczonej ulicy.
ObrazekUploaded with ImageShack.com

Proszę zauważyć, jak chytrze schowany :-)

Policja się ucieszy - ależ będą wyniki ! Gość wpada pod dom z zakupami, leci do chaty, podjeżdża radiowóz, czeka minutę i bach! Mandacik :-)
Sam Orwell by tego lepiej nie wymuślił :-)

Zapytałem więc Pana Dyrektora PZD Dariusza Kozłowskiego w dniu odbioru, czyli dzisiaj ok. 10.50 - w obecności Wszystkich Ważnych Członków Komisji, o co tu chodzi, kto jest autorem tej jakże śmiałej koncepcji i czy jest na to jakieś lekarstwo. Dosłownie: "jak to można odkręcić?"
Odpowiedź była w stylu: nie, bo nie, pisz pan do mnie pismo, a ja i tak odpowiem negatywnie.

OK! - pomyślałem i pojechałem do Starosty.

Pan Starosta przyjął mnie ze zrozumieniem, grzecznie zadzwonił do Dyrektora, po czym doradził, by napisać petycję z opisem problemu. To właśnie zrobię jeszcze w tym tygodniu, z podpisami zbulwersowanych sąsiadów.

Powiem tak: trafiła kosa na kamień.

Ten post nie ma jakichś osobistych konotacji, choć biorąc pod uwagę doświadczenie zawodowe Dyrektora (ZGM, ZGM, ZGM !!!, parkingi, odśnieżanie, zasiadanie w składzie kolegium do spraw wykroczeń) znalazłoby się :-)

Merytorycznie zapytam:

1)Jakie jest znaczenie komunikacyjne ul. Warmińskiej, by zakładać tam poligon osobistych wizji i koncepcji Dyrektora? Czy ta ulica przewidziana jest do działań militarnych NATO? Do ataku na separatystów z Krupina czy Filipówa?
2)Czy ktokolwiek z projektantów nowej koncepcj ruchu na tej ulicy ruszył tyłek i zapytał 2-3 mieszkańców, co oni na to?
3)Czy w XXI wieku, w czasach demokracji urzędnik (żyjący z podatków) ma aż takie prawo, czelność, poparcie, samozadowolenie, pozycję wobec szefa, by obywatelowi tak arogancko odpowiadać w stylu "nie, bo nie", pisz pan na Berdyczów?

2)Jaka jest pozycja rzeczonego Dyrektora w strukturach lokalnej władzy, bo po jego osiagnięciach (ZGM!) widać, że jest chyba nietykalny, jak paru innych gości w tej mieścinie. Po takim numerze, jak z ZGM w każdym normalnym kraju miałby gość kilkuletnią kwarantannę, a u nas - cisza we wsi, jak po śmierci organisty, mało tego - jest doceniany !

Panie Kozłowski, petycja się pisze, Panie Starosto, niech pan nas uwolni od tego faceta, to leży też w Pana interesie !

Reasumując: kolejna niekompetentna, arogancka w obyciu osoba w otoczeniu oleckiej władzy, która w normalnym otoczeniu nie miałaby szans na posadę woźnego w szkole.

Dość!

Uważam, że w Olecku znajdzie się - po rozpisaniu uczciwego konkursu - parę osób, które z powodzeniem uwolnią Pana Kozłowskiego od ciężaru przerastających Go obowiązków.

Tyle trochę emocjonalnego wstępu, oczekuję na wpisy z kolejnymi dokonaniami Pana Dyrektora, a tymczasem zapraszam na fejsbukowy profil: https://www.facebook.com/OleckoJestNajlepsze , a także na oficjalny profil akcji: https://www.facebook.com/antypzdolecko

Tytuł: Re: Lobby na rzecz odwołania Dyrektora PZD Dariusza Kozłowsk
PostNapisane: Wt paź 15, 2013 9:38 am 
Nałogowiec
Nałogowiec

DoctorNo napisał(a):
Merytorycznie zapytam:

1)Jakie jest znaczenie komunikacyjne ul. Warmińskiej, by zakładać tam poligon osobistych wizji i koncepcji Dyrektora? Czy ta ulica przewidziana jest do działań militarnych NATO? Do ataku na separatystów z Krupina czy Filipówa?
2)Czy ktokolwiek z projektantów nowej koncepcj ruchu na tej ulicy ruszył tyłek i zapytał 2-3 mieszkańców, co oni na to?
3)Czy w XXI wieku, w czasach demokracji urzędnik (żyjący z podatków) ma aż takie prawo, czelność, poparcie, samozadowolenie, pozycję wobec szefa, by obywatelowi tak arogancko odpowiadać w stylu "nie, bo nie", pisz pan na Berdyczów?

2)Jaka jest pozycja rzeczonego Dyrektora w strukturach lokalnej władzy, bo po jego osiagnięciach (ZGM!) widać, że jest chyba nietykalny, jak paru innych gości w tej mieścinie. Po takim numerze, jak z ZGM w każdym normalnym kraju miałby gość kilkuletnią kwarantannę, a u nas - cisza we wsi, jak po śmierci organisty, mało tego - jest doceniany !

Panie Kozłowski, petycja się pisze, Panie Starosto, niech pan nas uwolni od tego faceta, to leży też w Pana interesie !

Reasumując: kolejna niekompetentna, arogancka w obyciu osoba w otoczeniu oleckiej władzy, która w normalnym otoczeniu nie miałaby szans na posadę woźnego w szkole.

Witam Cię Doktorze,
Może specjalistą od drogownictwa nie jestem ale parkujące samochody po obu stronach jezdni znacząco zmniejszyłyby bezpieczeństwo w ruchu pojazdów jak i pieszych. Sądząc po zdjęciu samochody parkujące na chodniku pomniejszyłyby szerokość pasa drogowego (w tym chodników) o jakieś 50%. Nie znam natężenia ruchu na tej ulicy ale gdybym miał tamtędy jeździć wkur...denerwował bym się strasznie robiąc slalom między samochodami właścicieli, którym nie chce się wjechać na swoją posesję.

Załóżmy też sytuację w której paliłby się Twój dom (tfu, tfu) i byłaby konieczność wjechania trochę "szerszym" pojazdem...odpowiedz sobie sam.

Odpowiadając na Twoje pytania według mojej skromnej wiedzy w temacie:
Ad. 1 Przeważnie inwestor jest obecny przy odbiorze robót wszelkiej maści, więc skoro inwestorem było PZD nie mogło tam zabraknąć dyrektora.
Ad. 2 Znaki drogowe ustawia wykonawca po konsultacjach z instytucjami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo w tym kraju, np. z policja. Jeżeli tam postawiono ten znak widocznie była taka potrzeba. Nie nam maluczkim to oceniać.
Ad. 3 Nie znam gościa, nie znam dokonań i jakoś nie mogę uwierzyć, że odpowiedział "nie bo nie". Myślę, że przynajmniej rzucił jakimś sloganem o bezpieczeństwie. A jeśli nie to cóż taki gburek z niego.

Poza tym aż tak ciężko otworzyć sobie bramę i wjechać na podjazd? Jeżeli tak można zawsze zamontować siłownik na pilota :D

PostNapisane: Wt paź 15, 2013 12:54 pm 
Berbeć
Berbeć

DoctorNo napisał(a):
Witam obserwatorów i aktywnych użytkowników Forum.

Rzadko ostatnio bywam w naszej mieścinie i rzadko się udzielam, ale co niektórzy dbają, bym się uaktywnił :-)

Dzisiaj, w dniu 14 października 2013 r., po mojej ulicy - Warmińskiej - przejszła była Szacowna Komisja Do Spraw Odbioru Tejże Jakże Ważnej Arterii Powiatowej.
Krótko mówiąc - przyszli, pochodzili, odebrali.

I byłoby fajnie, bo mieszkańcy tejże jakkże strategicznej dla powiatu arterii komunikacyjnej poczuli się - po dwudziestu kilku latach - jakoś docenieni, gdyby nie jedno ale...

Po remoncie - z niejakim zdziwieniem - stwierdziłem obecność znaku B-35 (Zakaz postoju) po jednej ze stron rzeczonej ulicy.
ObrazekUploaded with ImageShack.com

Proszę zauważyć, jak chytrze schowany :-)

Policja się ucieszy - ależ będą wyniki ! Gość wpada pod dom z zakupami, leci do chaty, podjeżdża radiowóz, czeka minutę i bach! Mandacik :-)
Sam Orwell by tego lepiej nie wymuślił :-)

Zapytałem więc Pana Dyrektora PZD Dariusza Kozłowskiego w dniu odbioru, czyli dzisiaj ok. 10.50 - w obecności Wszystkich Ważnych Członków Komisji, o co tu chodzi, kto jest autorem tej jakże śmiałej koncepcji i czy jest na to jakieś lekarstwo. Dosłownie: "jak to można odkręcić?"
Odpowiedź była w stylu: nie, bo nie, pisz pan do mnie pismo, a ja i tak odpowiem negatywnie.

OK! - pomyślałem i pojechałem do Starosty.

Pan Starosta przyjął mnie ze zrozumieniem, grzecznie zadzwonił do Dyrektora, po czym doradził, by napisać petycję z opisem problemu. To właśnie zrobię jeszcze w tym tygodniu, z podpisami zbulwersowanych sąsiadów.

Powiem tak: trafiła kosa na kamień.

Ten post nie ma jakichś osobistych konotacji, choć biorąc pod uwagę doświadczenie zawodowe Dyrektora (ZGM, ZGM, ZGM !!!, parkingi, odśnieżanie, zasiadanie w składzie kolegium do spraw wykroczeń) znalazłoby się :-)

Merytorycznie zapytam:

Dość!

Uważam, że w Olecku znajdzie się - po rozpisaniu uczciwego konkursu - parę osób, które z powodzeniem uwolnią Pana Kozłowskiego od ciężaru przerastających Go obowiązków.

Tyle trochę emocjonalnego wstępu, oczekuję na wpisy z kolejnymi dokonaniami Pana Dyrektora, a tymczasem zapraszam na fejsbukowy profil: https://www.facebook.com/OleckoJestNajlepsze , a także na oficjalny profil akcji: https://www.facebook.com/antypzdolecko

Witam. Ja również nie udzielam się na forum zbyt często tylko je przeglądam, ale czytając takie coś muszę się wypowiedzieć.
Autor wątku chyba na serio się nudzi, albo mieszka na tej ulicy i mu akurat przeszkadza ze nie może zaparkować swojej byki pod samą furtką.
W zupełności zgadzam się z wypowiedzią kolegi wyżej. Kierowcy nie myślą parkując bez głowy, pieszy nie ma przejścia, samochody parkują po przeciwnych stronach tak ze nie można przejechać np. busem, a często nawet i osobowym! Dobrze zrobili ze postawili zakaz z jednej strony, to poprawi funkcjonalność tej ulicy parkingi można sobie robić na własnych posesjach, a jeżeli jesteś przyjezdnym to masz możliwość zaparkowania po drugiej stronie ulicy. Znak postawili pewnie tam gdzie go zaprojektowano, jak wynika ze zdjęcia drzewa czy też krzaki nie rosną przy drodze a na prywatnej posesji i wystają nad drogę. To właściciel posesji powinien sobie wyciąć te krzaki, a nie wątpię ze i drogowcy to zaraz uczynią.
Gdyby nic nie zrobili było by źle - zrobili jest jeszcze gorzej! Ludzie opanujcie się. Osobiście nie znam owego dyrektora ale z moich obserwacji wynika jedno, te ulice które do tej pory mamy ładne, nowe i funkcjonalne w naszym mieście to właśnie jego robota . Jak ci to przeszkadza to pojedź na ul. Szymanowskiego i ogólnie całe tamte osiedle(zaznaczam ulice którymi zarządza burmistrz!) wtedy doznasz szoku!
Chwała Panu Staroście drogowcom że robią coś dla naszego miasta, dużo przebywam w Ełku i Augustowie czasami w Olsztynie, nasze Olecko powinno być dla nich przykładem pod względem stanu dróg. Ogólnie oceniam wizerunek naszego miasta na 7/10 ( trzy punkty na minus za zagospodarowania jeziora i terenu wokół, rzeki Lega i za brak ścieżek rowerowych przy granicach z miastem - np. na JAŚKI czy też SEDRANKI.

Na tym kończę. Pomyśl zanim zaczniesz wymyślać głupoty.

Ostatnio edytowano Wt paź 15, 2013 1:32 pm przez fircyk, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Wt paź 15, 2013 1:29 pm 
Natchniony
Natchniony

Zaden z Was nie odniósł się do meritum, które - przypomnę - brzmiało:
Kod:

Przypomnę, że ponad 20 lat nie miliśmy chodnika i porządnego asfaltu i jakoś sie żyło, dawalismy radę.
Teraz nastapił wysyp obrońców chorej koncepcji, by na peryferyjnej ulicy zrobić zakaz postoju.

Zapytam:

Dlaczego w takim razie na równoległej ulicy - Mazurskiej - przelotowej, o wiele bardziej uczęszczanej - takiego zakazu Pan Dyrektor nie postawił?

To jest chore, jak mu powiedziałem w twarz, potwierdzają to wszyscy mieszkańcy.

A wy koledzy, zanim coś napiszecie w porywie obrony nie do obrony - pomyślcie 2 razy, to nie boli. Ani słowa o bezsensie, arogancji, niekompetencji - wysil się jeden z drugim.

PostNapisane: Wt paź 15, 2013 2:33 pm 
Nałogowiec
Nałogowiec

Albo nie przeczytałeś mojego postu albo nie wiem o co Ci chodzi. Napisałem w moim mniemaniu w miarę prostym językiem.

Cytuj:
Odpowiadając na Twoje pytania według mojej skromnej wiedzy w temacie:
Ad. 1 Przeważnie inwestor jest obecny przy odbiorze robót wszelkiej maści, więc skoro inwestorem było PZD nie mogło tam zabraknąć dyrektora.
Ad. 2 Znaki drogowe ustawia wykonawca po konsultacjach z instytucjami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo w tym kraju, np. z policja. Jeżeli tam postawiono ten znak widocznie była taka potrzeba. Nie nam maluczkim to oceniać.
Ad. 3 Nie znam gościa, nie znam dokonań i jakoś nie mogę uwierzyć, że odpowiedział "nie bo nie". Myślę, że przynajmniej rzucił jakimś sloganem o bezpieczeństwie. A jeśli nie to cóż taki gburek z niego.

Poza tym, wy mieszkańcy ul. Warmińskiej nie jesteście właścicielami drogi, nie macie w niej udziałów i nikt z powodu tego, że nie chce wam się ruszyć dupy i wjechać pojazdem na swój podjazd nie będzie wykonywał waszych rozkazów. Ktoś mądrzejszy po konsultacjach z kimś równie mądrym w kwestii bezpieczeństwa ten znak tam umieścił i musicie się dostosować.

DoctorNo napisał(a):
Przypomnę, że ponad 20 lat nie miliśmy chodnika i porządnego asfaltu i jakoś sie żyło, dawalismy radę.

Kiedyś nie mieliśmy samochodów i również dawaliśmy sobie radę...
Kiedyś nie mieliśmy domów i również sobie dawaliśmy radę...
Kiedyś...
Kiedyś...

Helloł mamy już DZIŚ!

PostNapisane: Wt paź 15, 2013 4:26 pm 
Natchniony
Natchniony

Po pierwsze: taki dyrektor BEZ ZGODY swoich przełożonych nie zrobi nic, więc widać, że ma ochronę swoich przełożonych. Nieważne wię, czy jest fachowcem czy nie, problem tkwi gdzie indziej - w jego szefach. Na wojnie nie zwala się winy na podoficera tylko na sztabowców.

PostNapisane: Śr paź 16, 2013 2:14 pm 
Natchniony
Natchniony

Dzisiaj rano w ciągu 40-50 minut zebrałem 11 podpisów - od tych, co akurat byli w domu.
Opinie są takie, że krępuję się cytować. Petycja złożona, rozmowa ze Starostą odbyta, czekamy.

Miejscowa Policja też wyraża lekkie zdziwienie, ale potwierdzenie uzgodnień otrzymam jutro.

Szczegóły na oficjalnym profilu akcji: https://www.facebook.com/antypzdolecko

W wolnej chwili dostarczę parę z brzegu przykładów działalności Pana Dyrektora.

PostNapisane: Śr paź 16, 2013 2:25 pm 
Nałogowiec
Nałogowiec

A później lament jak małolat przejedzie kluczem po długości autka zaparkowanego na chodniku :)

I te fachowe uzasadnienie "bo kiedyś nie było chodników". Jak Cię doktorze uważałem za inteligentnego faceta to tak teraz zrobiłeś z siebie bałwana. :bad:

PostNapisane: Śr paź 16, 2013 2:40 pm 
Natchniony
Natchniony

W odróżnieniu od Ciebie ja nie łykam w ciemno tego, co lokalna władza nam wciska. Widać zresztą, że nie tylko ja.
Jestem pod wrażeniem czujności w dawaniu odporu... To w ramach etatu czy tak sam z siebie?
:D

PostNapisane: Śr paź 16, 2013 3:27 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

huehue napisał(a):
A później lament jak małolat przejedzie kluczem po długości autka zaparkowanego na chodniku :)
Naprawdę, tych małolatów po Warmińskiej jeździ tyle, że strach się bać. Poza tym ulica nie ma szerokości 2m, więc nawet czołg przejedzie.

huehue napisał(a):
Może specjalistą od drogownictwa nie jestem ale parkujące samochody po obu stronach jezdni znacząco zmniejszyłyby bezpieczeństwo w ruchu pojazdów

Czy w twojej opinii, parkowanie samochodów NA ZEWNĘTRZNEJ STRONIE zaraz za wyjazdem z zakrętu, jest ZWIĘKSZENIEM bezpieczeństwa ruchu? (Kliknij w link, bo pewnie nawet nie wiesz o jakiej ulicy mówisz. ). Zaraz mi pewnie powiesz, że mieszkańcy (czyt. mieszkańcy "zakazanej strony ulicy") parkujący samochody po drugiej stronie ulicy mają je parkować na swoich prywatnych podjazdach, ale pewnie nie zdajesz sobie sprawy, że człowiekowi, który przyjeżdża do domu na góra 20 minut, nie chce się pakować na podjazd tylko po to, żeby zaraz wyjechać. Pomyśl 50 razy zanim zaczniesz kogoś bronić.

PostNapisane: Śr paź 16, 2013 8:02 pm 
Natchniony
Natchniony

A wystarczyło tak zwyczajnie spotkać się z mieszkańcami z ulicy Warmińskiej, porozmawiać i przedstawić propozycję postawienia znaku, takie zwyczajne społeczne konsultacje. Ale powiatowa władza ma to w głębokim poważaniu, co tam jacyś mieszkańcy będą nam dyktować co maja robić. MY Panie tutaj wiemy lepiej. QQQQ...... co za władza.

PostNapisane: Cz paź 17, 2013 10:52 am 
Natchniony
Natchniony

november napisał(a):
A wystarczyło tak zwyczajnie spotkać się z mieszkańcami z ulicy Warmińskiej, porozmawiać i przedstawić propozycję postawienia znaku, takie zwyczajne społeczne konsultacje. Ale powiatowa władza ma to w głębokim poważaniu, co tam jacyś mieszkańcy będą nam dyktować co maja robić. MY Panie tutaj wiemy lepiej. QQQQ...... co za władza.

Zgadzam się w 100%.

I nie byłoby całego dymu. A tak - jest.
Osobiście nie odpuszczę, uważam, że czas nas powoli uwalniać od niekompetentnych funkcjonariuszy rządzącego układu.
A że padło na Pana K. - cóż, jak mawiał Kwinto - trzeba było uważać...

:lookdown:

PostNapisane: Cz paź 17, 2013 6:31 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Ten Pan już dawno powinien odejść ze stanowiska

PostNapisane: Pt paź 18, 2013 9:00 pm 
Natchniony
Natchniony

Poszły zapytania o udostępnienie informacji publicznej ws opinii KPP w Olecku.
Nieoficjalnie mam informację o braku uzgodnień ws znaku.
Poczekamy 14 dni, zobaczymy.
Jak się okaże, że nowa organizacja nie była opiniowana przez Policję, przewiduję problemy nie tylko dla Pana Dyrektora, ale i dla Zarządu Powiatu.

A wybory za rok !

PostNapisane: So paź 19, 2013 1:30 pm 
Natchniony
Natchniony

Cytuj:
Osobiście nie odpuszczę, uważam, że czas nas powoli uwalniać od niekompetentnych funkcjonariuszy rządzącego układu.

Czas zaprosić Olbricka do "bandy" uwalniającej nasze kochane społeczeństwo od niekompetentnych funkcjonariuszy rzadzącego układu. Mam nadzieję, że Olbrick przejrzy na oczy i oleje ciepłym moczem tych nieudaczników.

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]