Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Śr lut 21, 2018 5:20 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Fanklub Kierownika ŚDS Wronki Pani Marii Wandy Dzienisie
PostNapisane: Pt gru 06, 2013 2:42 pm 
Zdobywca
Zdobywca

Mój punkt widzenia:
dariusz_olecko napisał(a):
A czemu proponują puścić w niepamięć? bo sami mają swoje za uszami.

Może i mają, ale ja mam wrażenie, że swoje ewidentne błędy, jak i niedociągnięcia chcą dla świętego spokoju zatuszować. Np. Afera z LOT z bohaterką tego tematy w roli głównej, którą to były starosta zamiótł pod dywan. Kolejna afera z oszustwem oświadczeniowym i też z tą samą bohaterką w roli głównej, którą to tym razem próbuje zamieść pod dywan przewodniczący RP.
Tylko, że tym razem nie dam się wykiwać tak, jak poprzedniemu staroście któremu uwierzyłem.

Olbrick czas przetrzeć oczka i zobaczyć kogo Ty popierasz. Afera, aferka i tak cały czas...PGK,

Moim skromnym zdaniem firmy państwowe jak i samorządowe mają wszczepiony wirus destrukcyjny polegający na tym, że płace zarządzających są oderwane od wyników finansowych. Jeśli by to zależało ode mnie, to dałbym płacę minimalną plus wynegocjonowany dodatek od efektów. To i tak lepiej, bo w firmie prywatnej przedsiębiorca jest w kolejce do kasy ostatni, jeśli jeszcze coś zostało - a ponosi ryzyko.

przetarg na internet,

Jeszcze nie jest roztrzygnięty, ale przygladam się.

strategia rozwoju Olecka,

Nie wierzę w dobrze opracowaną strategię rozwoju Olecka przez firmę nie mającą nic wspólnego na co dzień z tym miastem, i mającą tylko jeden cel - zarobek. Taka strategia powinna zostać opracowana tu na miejscu przez osoby znające potrzeby, jak i możliwości tego miasta, oczywiście przy doradczej pomocy firmy specjalistycznej.

przetarg na rekultywację wysypiska, w ogóle rekultywacja zamiast segregacji na start,

Nie znam tematu na tyle, żeby się wypowiadać....

mityczni inwestorzy ściągani do miasta,

Inwestorom potrzebne jest dogodne położenie, dobry dojazd, wykształceni pracownicy chętni do pracy, i - sprzyjający dla inwestycji klimat, którego po wpisach ''eko''-terrorysty mobilizującego do durnych protestów podobnych do niego flustratów i nieudaczników życiowych nie widać

słynne już podatki od farm wiatrakowych, które będą naprawdę znikome, a władze i tak forsują pomysł farm.

Duże kwoty biorą się z sumy małych. Ja schylam się nawet po znalezioną drobną monetę. - A lokalne podatki od wiatraków to nie wszystko. Nie zauważyłeś opłat dzierżawnych płaconych rolnikom, a i to nie wszystko....

PostNapisane: So gru 07, 2013 8:00 pm 
Natchniony
Natchniony

Cytuj:
Olbrick czas przetrzeć oczka i zobaczyć kogo Ty popierasz. Afera, aferka i tak cały czas...PGK,

Olbrick to jest sedno sprawy KOGO TY POPIERASZ?
Cytuj:
Moim skromnym zdaniem firmy państwowe jak i samorządowe mają wszczepiony wirus destrukcyjny polegający na tym, że płace zarządzających są oderwane od wyników finansowych. Jeśli by to zależało ode mnie, to dałbym płacę minimalną plus wynegocjonowany dodatek od efektów. To i tak lepiej, bo w firmie prywatnej przedsiębiorca jest w kolejce do kasy ostatni, jeśli jeszcze coś zostało - a ponosi ryzyko.

Olbrick i tu musze i chcę się z Toba zgodzić. Masz całkowitą rację z firmami samorzadowymi. Ale jest jedno ale.
A w Olecku to kto tą samorzadowa firmą zarządza? Np PGK kto!!!! Powołany przez burmisrza prezes. Olbrick to jest sedno sprawy KOGO TY POPIERASZ? Burmistrza który swoimi nietrafnym decyzjami personalnymi rozłożył spółkę.
Strategi rozwoju miasta.
Cytuj:
Taka strategia powinna zostać opracowana tu na miejscu przez osoby znające potrzeby, jak i możliwości tego miasta, oczywiście przy doradczej pomocy firmy specjalistycznej.

I ponownie celne stwierdzenie. Ale kto do tego nie doprowadził, że ludzie nie chca uczestniczyć w budowie takiej strategii. Czy burmistrz jest przygotowany na wspołprace np z oleckim przedsiębiorcami, pracownikami oświaty, slużby zdrowia itp. Ja twierdzę ze nie. Nie wystarczy ogłosić w inernecie, że urząd robi "jakościk" strategię. Już nie wystarczy.
Olbrick z inwestorami to już poleciałeś po bandzie. Za nieudolność władzy, na czele z burmistrzem i starosta, w ściągnięciu do Olecka inwestorów winisz tzw. "ekoterorystę" No po........... Cie. Brak słów !!!!!!.

PostNapisane: So gru 07, 2013 9:31 pm 
Zdobywca
Zdobywca

november napisał(a):
Olbrick to jest sedno sprawy KOGO TY POPIERASZ?

W czasie ostatnich wyborów mieliśmy November do wyboru na stanowisko burmistrza trzy kandydatury; Wacława Olszewskiego, Grzegorza Kłoczko i Marię Dzieniszewicz.
Nie wiem jak Ty, ale ja, dobrze znajac możliwości, kwalifikacje jak i doświadczenie, z tych trojga kandydatów postawiłem na Wacława Olszewskiego.
Grzegorz jeszcze musi sporo się poduczyć i nie ma dobrych kontaktów zewnętrznych, bo znajomość z biskupem, to raczej za mało..... :wink:
Maria - masakra. 100% pijaru, zero doświadczenia i możliwości. Za bardzo uwierzyła w swoją spadającą gwiazdę. Możliwości oparte na jednej z czołowych feministek, jak i marnym ''redaktorku'', to raczej ciężarek, niż turbo.
I to był koniec możliwości.....

PostNapisane: N gru 08, 2013 7:32 pm 
Natchniony
Natchniony

Trzej kandydaci w ostatnich wyborach na burmistrza. Rozpocznę od damy.

Cytuj:
Maria - masakra. 100% pijaru, zero doświadczenia i możliwości.

Pełna zgodność. Masakra to byłaby z Olecka.
Grzegorz.
Cytuj:
Grzegorz jeszcze musi sporo się poduczyć i nie ma dobrych kontaktów zewnętrznych, bo znajomość z biskupem, to raczej za mało.....

Musi sporo się nauczyć? Pudło Olbrick. Bo niby w jakiej dziedzinie ma się douczyć ? Brak dobrych kontaktów zewnętrznych. Demonizujesz sprawę. To burmistrz wciska Ci taki kit. A Ty w to wierzysz.
Wacław.
Ma, jak twierdzisz - możliwości, kwalifikacje jak i doświadczenie. I co jest super. Skoro jest taki dobry w te klocki, to dlaczego gmina jest zadłużona po uszy, administracja rozdęta do granic możliwości,bezrobocie najwyższe w historii, młodzież uciekła z miasta, przedsiębiorcy ledwo dyszą, a wiele firm upadło lub przeniosło swoje siedziby. Olbrick i tak można mnożyć wyczyny słynnego dobrego gospodarza. Ostatnie finansowe kłopoty gminnej spółki PGK tylko potwierdzają moją opinię. JEST ON BARDZO SŁABYM MENEDŻEREM

PostNapisane: Wt gru 10, 2013 10:51 am 
Junior
Junior

olbrick napisał(a):
Mój punkt widzenia:

Duże kwoty biorą się z sumy małych. Ja schylam się nawet po znalezioną drobną monetę. - A lokalne podatki od wiatraków to nie wszystko. Nie zauważyłeś opłat dzierżawnych płaconych rolnikom, a i to nie wszystko....

Rolnikom? no nie żartujmy sobie pisząc o problemach miasta. Te 2 wiatraki co na Jaśkach stoją to sobie właściciel wykupił ziemię. Do Olecka nie wędrują żadne pieniądze z racji tych wiatraków(poza znikomym podatkiem od nieruchomości). A przyszłe farmy wiatrowe czy są na terenach rolników? szczególnie Biała Olecka :)

PostNapisane: N gru 22, 2013 7:52 pm 
Natchniony
Natchniony

A wracając do tematu. Olbrick co slychać w sprawie aferki z oświadczeniem majatkowtm MWD. Jak wiesz to puść farbę.

PostNapisane: Pn gru 30, 2013 12:38 am 
Natchniony
Natchniony

Co ma puszczać?
Zawierz, proszę, lokalnej władzy. A według niej jest tak:
Kod:
Ad.12. Analiza oświadczeń majątkowych.
Przewodniczący Rady Powiatu – Wacław Sapieha powiedział, że zgodnie z ustawą przedkłada Radzie Powiatu w Olecku analizę oświadczeń majątkowych.
Na podstawie art. 25c ust.12 ustawy z dnia 5 czerwca 1998r. o samorządzie powiatowym (tekst jednolity Dz. U. z 2001r. Nr 142, poz. 1592 z późn. zm.) po przeprowadzeniu analizy oświadczeń majątkowych wraz z załączonymi kopiami PIT za rok 2012 radnych powiatowych poinformował, iż wszyscy radni zobowiązani ustawą złożyli oświadczenia majątkowe wraz
z wymaganym zeznaniem o wysokości osiągniętego dochodu za rok 2012  Przewodniczącemu Rady Powiatu w ustawowym terminie tj. do dnia 30 kwietnia 2013r.
Poinformował, że radni: Maria Wanda Dzienisiewicz oraz Grzegorz Makarewicz złożyli korekty oświadczeń.
Dodał, iż z otrzymanych analiz od Warmińsko – Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego
w Olsztynie oraz Urzędu Skarbowego w Ełku i Urzędu Skarbowego w Olecku wynika,
że nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych radnych nie stwierdzono.
Zwrócił się z prośbą o pytania do przedstawionej analizy.
   Uwag do informacji nie zgłoszono.

Źródło: http://www.spolecko.bip.doc.pl/index.php?wiad=84314

To jakaś mania olbricka chyba - sam Przewodniczący Sapieha (nawet przez szacunek do nazwiska należy, hmm, na trzeźwo, podejść do tematu) - uwag nie wnosi, więc musi być git.

To przecież niemożliwe, by nasza władza się myliła, a jakiś - z całym szacunkiem - olbrick - śmiał to podważać...
Moim zdaniem, czas by głos w sprawie zabrał nasz Wódz, dopiero Jego wykładnia będzie dla nas, maluczkich, jakimś światłem w tunelu.
W końcu Przewodniczący sprawuje swą funkcje z łaski Wodza, nieprawdaż? Myślę, że sie nie mylę.

PostNapisane: Pn gru 30, 2013 6:46 pm 
Zdobywca
Zdobywca

november napisał(a):
Olbrick co slychać w sprawie aferki z oświadczeniem majatkowtm MWD. Jak wiesz to puść farbę.

Na dzisiejszej Sesji Rady Powiatu Przewodniczacy Wacław Sapieha o czymś ''zapomniał'' powiadomić Radnych, to ja Go wyręczę na tym forum.
W dniu 11.12.2013r. wpłynęło do Starostwa adresowane do Przewodniczącego Powiatowej Rady w Olecku Wacława Sapiehy pismo następującej treści.

W związku z Pańską wypowiedzią na Sesji w dniu 28.11.2013.opublikowaną w Głosie Olecka z dnia 5.12.2013 roku, w sprawie oświadczeń majątkowych, stwierdzam, że Pańska wypowiedż ''bardzo bym prosił aby wszystkie bajki i powieści na temat oświadczeń puścić w niepamięć i nie zajmować się plotkarstwem'', mija się z prawdą. Dowodem na to jest oświadczenie, jak i korekta złożone przez Marię Wandę Dzienisiewicz - Radną Rady Powiatu Oleckiego, z której to wynika z informacji zamieszczonej w BIP Starostwa Oleckiego, że ta Radna zataiła i nie podała przychodu w wysokości ok.80 000zł za rok 2012. Dopiero po nagłośnieniu tej sprawy dokonała korekty oświadczenia majątkowego.
Uważam, że publiczne proponowanie przez Pana Przewodniczącego Rady Powiatu Oleckiego, puszczenia w niepamięć popełnionego przez Radną przestępstwa, również jest przestępstwem.
Co na to obowiązujące prawo?

Świadome podanie nieprawdy, czy zatajenie prawdy w oświadczeniu majątkowym, a następnie dokonanie sprostowania poprzez podanie rzeczywistego stanu rzeczy nie zmienia faktu, że dochodzi do popełnienia przestępstwa z art. 233 par. 1 Kodeksu Karnego. Dobrowolne sprostowanie złożonego fałszywego oświadczenia, może być potraktowane jedynie jako forma czynnego żalu.

Art. 304 par. 2 KPK
Osoba, której złożono oświadczenie majątkowe jak i naczelnik właściwego miejscowego Urzędu Skarbowego, w razie podania w oświadczeniu majątkowym nieprawdziwych danych albo zatajenia prawdy, zobowiązany jest do niezwłocznego zawiadomienia o tym prokuratora lub policję.

Niewykonanie nakazu przewidzianego w art. 304 par. 2 KPK moze stanowić przestępstwo stypizowane w art. 231 par. 1 lub 2 Kodeksu Karnego wówczas, gdy funkcjonariusz publiczny zobowiązany na podstawie tego przepisu do denuncjacji nie zawiadamia o przestępstwie ściganym z urzędu, pomimo świadomości tego, iż przekracza uprawnienia lub nie dopełnia obowiązków, i przez to działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego. Dla przypomnienia powołany art. 233 KK stanowi, iż funkcjonariusz publiczny, który przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Jeżeli sprawca dopuszcza się powyższego czynu w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. Jeśli sprawca czynu działa jednak nieumyślnie i wyrządza istotną szkodę, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Z poważaniem
Podpis _________

Do wiadomości:
1. Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Oleckiego.

PostNapisane: Pn gru 30, 2013 11:23 pm 
Natchniony
Natchniony

Olbrick ach jak mi przykro, że przewodniczący rady powiatu zapomniał o piśmie, które wysłałeś. Olbrick ale jak Ty wypiłbyś tyle "orynżady" to nie wiedziałbyś jak się nazywasz. Olbrick bądź wyrozumiały dla kolegi ze wspólnego wyborczego komitetu. Dzięki Twoim glosom on jest radnym i nie chce docenić Twojego zaangażowania w walce z ......... . Tak naprawdę nie wiem oco walczysz, o uje........ MWD.

PostNapisane: Cz sty 09, 2014 7:27 pm 
Zdobywca
Zdobywca

november napisał(a):
Tak naprawdę nie wiem oco walczysz, o uje........ MWD.

Za ostro to ująłeś! Chodzi mi tylko o dziesięcioletnią kwarantannę i o oduczenie notorycznego kłamania jak i łamania prawa.

PostNapisane: Cz maja 21, 2015 9:58 pm 
Zdobywca
Zdobywca

W dzisiejszym wydaniu Gazety Oleckiej jest dość ciekawy artykuł dotyczący próby odwołania Burmistrza. Wydaje mi się, jako, że już dość dobrze poznałem wredne metody działania szefowej opozycji M.W. Dzienisiewicz, że ten donos jest jej dziełem. Zdziwiony jestem tylko tym, że próbuje się przykleić Burmistrzowi zarzut, który był już rok temu sprawdzony, i jednocześnie ''zapomniało się'', jak to w przypadku MWD było, że przypomnę łączenie prezesowania w LOT wpisanego do KRS z jednoczesnym (POMIMO PRAWNEGO ZAKAZU) pełnieniem funkcji wice starosty, że o lobbowaniu i wyprowadzeniu wbrew prawu znacznej kasy ze starostwa nie wspomnę.
Przypomina mi to wybieg uciekającego i krzyczącego złodzieja - ''łapać złodzieja''.

Riposta będzie adekwatna.... - w swoim czasie.....

PostNapisane: Wt maja 26, 2015 9:47 am 
Natchniony
Natchniony

Ciekawa sprawy z tym nietrafionym podp.... burmistrza do wojewody. Musiał to zrobić ktoś, kto z tego miałby korzyść dla siebie, więc KTO? Co by się stało, gdyby jednak burmistrz musiał zrezygnować z burmistrzowania? Nowe wybory, startuje 8) ? Mówią o pewnej pani, że wykorzysta wszystkie posiadane atuty :roll: aby dojść do celu, ale w tym przypadku to tylko na razie domysły, choć dużo do zastanowienia daje analiza tekstów ukazujących się w lokalnej gazetce "TO". Tam "między wierszami" coś pływa, a styl tekstu nie zawsze mi pasuje do osoby podpisanej, mam odczucie, jakby ktoś inny pisał, a ktoś inny podpisywał :D

PostNapisane: Cz maja 28, 2015 12:56 pm 
Zdobywca
Zdobywca

platformers napisał(a):
Mówią o pewnej pani, że wykorzysta wszystkie posiadane atuty :roll: aby dojść do celu

''Kto sieje wiatr, ten zbiera burze''. Oj, się zbiera..... - I ''święty Boże nie pomoże'' tej panience lat 50+ powtórne wysłanie błagalnego tekstu modlitwy ''I odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom...''. Chyba, że odpokutuje i obieca poprawę..... - Bo w przeciwnym razie, takiej bezwzględnej oszustce nie można o(d)puścić aż do....

- To tak pod zmieniony ostatnio na zapotrzebowanie polityczne światopogląd tej hipokrytki-''zbłąkanej owieczce''. Amen.

PostNapisane: Pt maja 29, 2015 10:44 am 
Zdobywca
Zdobywca

W ostatnim numerze Głosu Olecka z dnia 28 maja 2015r. ukazał się ciekawy artykuł demaskujący zakłamaną perfidną grę prowadzoną przez szefową opozycji w RM radną Marię Dzienisiewicz. Ta osóbka dla własnych chorych ambicji podpiera się bez skrępowania kłamstwem i plotkami bez pokrycia, czym działa na szkodę mieszkańców Olecka.

Cytat;
''Podczas warsztatów, na których dyskutowano nad strategią rozwoju gminy, Maria Dzienisiewicz stwierdziła, że
grupy sportowe nie chcą przyjeżdżać do Olecka, bo baza nie spełnia ich oczekiwań. Andrzej Kamiński, dyrektor MOSiR uważa, że radna nie ma zielonego pojęcia, o czym mówi.''

Zachęcam do przeczytania całego artykułu. - Ja swój egzemplarz GO zachowam dla wyborców tej OSZUSTKI na czas kampanii wyborczej.

Szkoda, że redaktor ocenzurował co bardziej dosadne określenia określające ''fachowość'' i psychikę tej radnej....

PostNapisane: Pt maja 29, 2015 4:51 pm 
Postępowy
Postępowy

Widzisz Obrick... a Ty cały czas wierzysz(łeś) w "nawrócenie" tej panny :D

A jak widać na podstawie przytoczonego artykułu są tacy, którym nawrócenie nie grozi, chociażby siedzieli w pierwszej ławce w kościele przez wszystkie niedzielne msze:D

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]