Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Cz maja 24, 2018 10:07 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Fanklub Kierownika ŚDS Wronki Pani Marii Wandy Dzienisie
PostNapisane: Wt lis 05, 2013 2:44 pm 
Natchniony
Natchniony

november napisał(a):
Olbrick mam złe wieści. Nieoficjalnie masz zakaz wstepu do starostwa jesteś tam niemile widziany. Lokalna samorządowa klasa zjednoczyła się. Za ................i wiesz za co. Chłopie nie pomoże Ci już żadne podlizywanie się do starosty i przewodniczacego rady.

EEEEE

Bez przesady...

Jednakowoż wesprę olbricka i zacznę od jutra bywać w Starostwie codziennie z różnymi wnioskami.
Taki obywatelski stalking :-)
Niech poczują, że są potrzebni :-)

PostNapisane: Wt lis 05, 2013 5:31 pm 
Natchniony
Natchniony

Wybrańców chcesz nachodzić i w stres wpędzać? Oj, nieładnie tak przed wyborami 8)

PostNapisane: Wt lis 05, 2013 8:19 pm 
Natchniony
Natchniony

Olbrick zapodał
Cytuj:
Uważam, że Starosta dobrze z tym poradzi. Gorzej z Przewodniczącym. Chłop ''trochę'' się pogubił.

Olbrick a z czym starosta dobrze poradzi? Ze sprawą łaczenia stanowisk szefowej LOT z członkowstwem w zarządzie powiatu. Przecież ten twój ulubieniec Andrzejek obecnie odgrywający rolę starosty był w poprzedniej kadencji czlonkiem zarządu i dobrze wiedział jaka jest opinia prawna w tej sprawie. Co zrobił w tej sprawie. Co q......... zrobił !!!!!!!. Jest umoczony tak samo jak były buraczany starosta.
Olbrick nie podlizuj się i tak nie masz wstępu do starostwa.

PostNapisane: So lis 09, 2013 12:59 pm 
Zdobywca
Zdobywca

november napisał(a):
No, no, no ciekaw jestem co zrobi wojtowa. Przeciez jest to jej pracownik samorządowy !!!!

Też jestem ciekaw. Tym bardziej, że wójtowa będąc we władzach LOT, nie patrząc na konflikt interesów lobbowała i podpisała umowę o przystąpieniu gminy do organizacji swojej koleżanki byłej vicestarościny MWD, a obecnie kierowniczki ŚDS Wronki, że o opłacaniu z gminnej kasy składek nie wspomnę....
Jest to kolejny wątek dla CBA.

PostNapisane: Wt lis 12, 2013 10:53 pm 
Natchniony
Natchniony

Olbrick poczytaj tego "nisa" http://olecko.wm.pl/178878,VI-Forum-Tur ... z2kSsjfKtY . panie nic sobie nie robią z twoich donosów. Powadzenia w ściganiu "oświadczeniowych wampirów".

PostNapisane: Pt lis 15, 2013 2:39 pm 
Zdobywca
Zdobywca

november napisał(a):
Olbrick..... panie nic sobie nie robią z twoich donosów. Powadzenia w ściganiu "oświadczeniowych wampirów".

A co mają robić? Tylko czekać - jak Maria Antonina.
Minister Sławomir Nowak też dorobił się kłopotów zatajając w oświadczeniu majątkowym posiadanie zegarka o wartości około 17000zł. MWD ''bije go na głowę''.
Nasza radna nie zauważyła, że jakiś złośliwiec wpłacił na jej konto 25.000zł. a drugi chcący jeszcze bardziej ją pogrążyć ''pożyczył'' 56.100zł. na samochód.

Z ostatniej chwili.
Minister zachował się honorowo - złożył dymisję.......

PostNapisane: Pn lis 18, 2013 10:45 pm 
Natchniony
Natchniony

Olbrick zapodał
Cytuj:
Nasza radna nie zauważyła, że jakiś złośliwiec wpłacił na jej konto 25.000zł. a drugi chcący jeszcze bardziej ją pogrążyć ''pożyczył'' 56.100zł. na samochód.

Zwracam się z ogromną prośbą do inernauty o ksywce OLBRICK, żeby pożyczył mi 25 klocków ( oddamam albo i nie oddam ) oraz wpłacił 56 klocków na nędznego mecia. Zapewniam że pożyczkę zgłoszę w urzędzie skarbowym i zapłacę podatek. Pożyczkę i samochód ujawnię w oświadczeniu majątkowym. I to w taki sposób wszyscy będą wiedzieli kto kryje się pod nickem NOVEMBER. Pozdroooooooooooooowienia Olbrick.

PostNapisane: Wt lis 19, 2013 1:47 am 
Natchniony
Natchniony

Cytuj:
Zwracam się z ogromną prośbą do inernauty o ksywce OLBRICK, żeby pożyczył mi 25 klocków ( oddamam albo i nie oddam )(...)

Przyłączam się do prośby.
November - dzięki za pomysł, jak już dostaniemy te marne parę zł., zapraszam do Artsa na popijawę :-)
Ja stawiam, stać mnie będzie :dreaming:
A może i olbrick sie dołoży ?

PostNapisane: Wt lis 19, 2013 10:56 am 
Zdobywca
Zdobywca

Nic z tego November i DoctorzeNo. Macie jeden drobny feler - nie jesteście kobietkami w moim typie :oops: .

- A teraz jak w filmach Hiczkoka, gdzie na poczatek jest trzęsienie ziemi, a potem napięcie tylko rośnie.

ART. 304 PARAGRAF 2 K.P.K.
''Osoba, której złożono oświadczenie majątkowe, jak i naczelnik właściwego miejscowego urzędu skarbowego, w razie podejrzenia podania w oświadczeniu majątkowym nieprawdziwych danych, albo zatajenia prawdy zobowiązana jest do niezwłocznego zawiadomienia o tym Prokuratora lub Policję''

Wygląda na to, a po ostatniej sesji mam pewność, że Przewodniczący R.P. jak i Wójtowa UG Świętejno coś tam zawalili, a mają taki ustawowy obowiązek. Jak już wcześniej podałem, korekta nie zwalnia od tego obowiązku.

PostNapisane: Śr lis 20, 2013 12:15 am 
Natchniony
Natchniony

Olbrick, ale My nie wiemy czy osoby "odpowiedzialne" złożyły w tej sprawie doniesienie do prokuratury.

PostNapisane: Śr lis 20, 2013 1:29 pm 
Zdobywca
Zdobywca

november napisał(a):
Olbrick, ale My nie wiemy czy osoby "odpowiedzialne" złożyły w tej sprawie doniesienie do prokuratury.

A ja jestem o tym przekonany, że nie - bo:
1. Przewodniczący R.P.jasno wypowiedział się wbrew faktom podanym w BiP na oficjalnej stronie Starostwa, że oświadczenia są ok, a po mieście krążą płotki.
2. Wiceprzewodniczący R.P. a w poprzedniej kadencji starosta, chwali się po mieście, że załatwił w tym roku Srebrny Krzyż Zasługi za rozwój turystyki dla swojej byłej zastępczyni MWD, która nielegalnie pełniła tą fuchę od chwili wyboru na Prezeskę LOT. a obecnie kierowniczki ŚDS we Wronkach, jak i radnej R.P. w Olecku. Tylko skromnie nie dodaje, że to dzięki jemu Starostwo przystąpiło do LOT - zabawki tej pani, w której pełniła i dalej pełni funkcję prezeski. O wyprowadzeniu sporej kasy ze Starostwa do tego Stowarzyszenia nie bacząc na konflikt interesów już wielokrotnie pisałem. - Obecnemu Staroście udało się ten problem wyprostować, ale bez odzyskania nielegalnie wyprowadzolnej kasy.
O fakcie złamania prawa przez byłą Vicestarościnę poinformowałem byłego Starostę zaraz po nagłośnieniu w prasie usunięcia na wniosek CBA zastępczyni Burmistrza w Piszu latam 2010r.- ten sam przypadek i konflikt interesów. Starosta poinformował mnie (cztery lata temu), że wykonał z zapytaniem telefon do Pisza i czeka na odpowiedź :lol: . Ślad na ten temat jest w protokole z sesji z 2010r.
3. Wójtowa, jak i gm. Świętajno należy do LOT, gmina składki płaci, i jak November zauważyłeś, trzyma się razem z byłą vice. - a ''kruk krukowi....'' - do czasu.

CBA ma swoje plany roczne i nie spodziewam się szybiego działania - ale ''co się odwlecze, to nie uciecze''.
Do wyborów zdążą, a skontrolować muszą.

PostNapisane: Cz lis 21, 2013 12:01 pm 
Natchniony
Natchniony

Olbrick twierdzi
Cytuj:
ART. 304 PARAGRAF 2 K.P.K.
''Osoba, której złożono oświadczenie majątkowe, jak i naczelnik właściwego miejscowego urzędu skarbowego, w razie podejrzenia podania w oświadczeniu majątkowym nieprawdziwych danych, albo zatajenia prawdy zobowiązana jest do niezwłocznego zawiadomienia o tym Prokuratora lub Policję''

Wygląda na to, a po ostatniej sesji mam pewność, że Przewodniczący R.P. jak i Wójtowa UG Świętejno coś tam zawalili, a mają taki ustawowy obowiązek. Jak już wcześniej podałem, korekta nie zwalnia od tego obowiązku.

Co grozii osobom które miały obowiązek zawiadomić prokuraturę ,a tego nie zrobiły. Olbrick moze i na te osoby znajdziesz jakiś haczyk.

PostNapisane: Cz lis 21, 2013 12:20 pm 
Nałogowiec
Nałogowiec

november napisał(a):

Co grozii osobom które miały obowiązek zawiadomić prokuraturę ,a tego nie zrobiły. Olbrick moze i na te osoby znajdziesz jakiś haczyk.

Zgodnie z treścią art. 304 Kodeksu postępowania karnego, każdy dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub Policję. Instytucje państwowe i samorządowe, które w związku ze swą działalnością dowiedziały się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, są obowiązane niezwłocznie zawiadomić o tym prokuratora lub Policję.

Niewykonanie nakazu przewidzianego w art. 304 § 2 KPK może stanowić przestępstwo stypizowane w art. 231 § 1 lub 2 Kodeksu karnego wówczas, gdy funkcjonariusz publiczny zobowiązany na podstawie tego przepisu do denuncjacji nie zawiadamia o przestępstwie ściganym z urzędu, pomimo świadomości tego, że je popełniono oraz gdy sam ma świadomość tego, iż przekracza uprawnienia lub nie dopełnia obowiązków, i przez to działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego. Dla przypomnienia powołany art. 231 KK stanowi, iż funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Jeżeli sprawca dopuszcza się powyższego czynu w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. Jeżeli sprawca czynu działa jednak nieumyślnie i wyrządza istotną szkodę, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

PostNapisane: Cz gru 05, 2013 8:21 pm 
Zdobywca
Zdobywca

W Głosie Olecka z dnia 5.12.2013r. ukazał się ciekawy artykuł pod tytułem ''Błędy, przeoczenia i zapominalstwo'' nawiązujące do oświadczeń majątkowych m/inn. radnych powiatowych.

Przewodniczący RP Wacław Sapieha mijając się z oczywistymi faktami podanymi w BIP na oficjalnej stronie Starostwa na sejii powiedzał; ''Bardzo bym prosił, żeby wszystkie bajki i powieści na temat oświadczeń majątkowych puścić w niepamięć i nie zajmować się plotkarstwem''.

W związku z tym, że tą aferę wykryłem i nagłośniłem na tym forum oświadczam, że to nie ja puściłem plotkę, to W. Sapieha skłamał. Mało tego, ciąży na nim ustawowy obowiązek powiadomienia o tym fakcie PROKURATURĘ.

-Rada po starej znajomości. Radziłbym WS poczytać na trzeźwo trochę z kodeksów już tu w/w. bo mogą być pomocne w korespondencji z moją skromną osobą w wyjaśnieniu w trybie administracyjnym paru istotnych kwestii prawnych związanych z opisanym wyżej oszustwem oświadczeniowym - ot taki mały egzamin ze znajomości i przestrzegania prawa, bo widzę, że na dzień dzisiejszy jest z tym słabo.
''A puścić w niepamięć'' jak to proponuje p.Sapieha nie mam zamiaru. Jest to nawoływanie do kolejnego przestępstwa jakim jest próba jego ukryca. I to proponuje Przewodniczący Rady Powiatu!!!
BĘDZIE CIĄG DALSZY. Tą ''zadymę'' traktuję jak test na to, czy prawo jeszcze obowiązuje.....

PostNapisane: Pt gru 06, 2013 10:45 am 
Junior
Junior

A czemu proponują puścić w niepamięć? bo sami mają swoje za uszami.

Olbrick czas przetrzeć oczka i zobaczyć kogo Ty popierasz. Afera, aferka i tak cały czas...PGK, przetarg na internet, strategia rozwoju Olecka, przetarg na rekultywację wysypiska, w ogóle rekultywacja zamiast segregacji na start, mityczni inwestorzy ściągani do miasta, słynne już podatki od farm wiatrakowych, które będą naprawdę znikome, a władze i tak forsują pomysł farm. To tylko tegoroczne wtopy. A jest okres przed wyborczy i raczej powinniśmy oglądać popisy włodarzy.

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]