Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Pt kwi 27, 2018 8:40 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 185 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wackendorf Am See
PostNapisane: Pt kwi 01, 2011 8:40 pm 
Junior
Junior

DoctorNo napisał(a):
Ja bym - naprawdę i szczerze - polecił, członkom oleckiego mainstreamu, w tym wydawcy strony UM, portal, skąd można czerpać nieprzebrane wzorce...
Gwarantuję potencjalną przychylność Pryncypała i brak durnych pytań:
http://www.antoranz.net/CURIOSA/ZBIOR4/ ... 2_Wodz.HTM
[/b]

DoctorzeNo, znów mnie rozbawiłeś do łez. Skąd ja znam te scenki uwielbienia dla wielkiego wodza???????
Prawdziwa Korea w Wackendorfie !!!!!!!!!!!!!!!!!! Tylko portretu nie zmieniłeś..... Gratuluję poczucia humoru. Nie mam pojęcia kim jesteś, ale w zestawieniu z ponurakami z sitwy Miłościwie Nam Panującego, jesteś jedynym facetem w Wackendorfie, dla którego mam uznanie (w sferze rozrywki i jej "małych form"). Redagujący Wiadomy Tygodnik powinni się od Ciebie uczyć i zacząć wreszcie pisać "z jajem", bo ich teksty przypominają wypracowania ucznia klasy szóstej.

PostNapisane: Wt kwi 05, 2011 8:23 pm 
Postępowy
Postępowy

Sprawa LOTu w wydaniu internetowym Wiadomego Tygodnika ciągle wisi na pierwszej stronie, natomiast sprawa umoczenia przez Ratuszowych 655 tys. została zepchnięta daleko, daleko. W pierwszym przypadku chodzi o 5 tys. składki, w drugim o dziurę w budżecie, którą będzie ciężko załatać. Jeśli ktoś chce się podkształcić w manipulowaniu opinią publiczną powinien odwiedzić Wackendorf.

PostNapisane: N gru 23, 2012 10:30 pm 
Natchniony
Natchniony

Śniegi opadli, spychacze ruszyli, zrobili swoją robotę, jak mawiają w Kamionce Poprzecznej :-)

Mnie tylko zastanawia jedno:

Spadło ostatnio trochę śniegu, na dzien dzisiejszy sytuacja jest - co widać - opanowana.

Co nasze kochane władze mają do powiedzenia na temat chu.....ni sprzed kilku dni?
Niby spore miasto, z halą z basenem, a jak troszkę śniegu spadnie, wyłazi jakaś taka niemoc i czereśniactwo

Jak już przestanie padać, to Panie Burmistrzu, i Panie Starosto, każdy głupi potrafi odśnieżyć...

Tylko, że Wy - w odróżnieniu od każdego głupiego - jesteście naszymi wybrańcami z jakąś tam pensją i kasą na te dla Was czwartorzędne cele, z jakimś tam zakresem obowiązków ....

W czasie pierwszego ataku zimy, wkur...y do łez, mijałem Pana Burmistrza w wózku 4x4...
Ten to ma łeb !!!!!!!!!!!
4x4 !

I wszystko jasne - kup se 4x4 i zapomnij o zimie...
Najlepiej za pieniądze podatników!!!

PS.
Do huehue, zapobiegawczo: Pan Burmistrz i Pan Starosta mają pensję z pieniędzy podatników, więc od razu uprzedzam przed czujnym daniem odporu.

Jakby nie patrzeć - harują, chłopy, ciężko, za nasze pieniądze!
Ciężko und odpowiedzialnie !!!

I tu, huehue - przewidując Twój słuszny odpór w ramach etatu - masz rację - harują , a ja się przywalam.

Taki jestem i już :papa:

PostNapisane: N gru 23, 2012 11:36 pm 
Zdobywca
Zdobywca

DoctorNo napisał(a):
Spadło ostatnio trochę śniegu, na dzien dzisiejszy sytuacja jest - co widać - opanowana.

Dzwoni Grisza na Syberię do przyjaciela:
- cześć Wania, jak wytrzymujesz te straszne śnieżyce?
- eeee tam straszne, nawiało 60cm.
- w telewizji mówili, że prawie 5m.
- aaaa to może na zewnątrz.....

PostNapisane: Śr gru 26, 2012 8:49 pm 
Junior
Junior

Miałem sen…
Jakaś taka niedaleka, rok albo najwyżej dwa przyszłość…
Wacław I Niezatapialny wychodzi z Urzędu Miasta, i idzie do swojej wypasionej terenówki…
Z okien wychylają się ci najbardziej nieudaczni i w większości zbędni z wiadomym Wacławem na czele „zasiedlacze pokoi” w Urządzie…
Ach, te ich zapłakane twarze…
Przed Urzędem stoi ocierając łzy grupka osób których nazwiska znane są z listy tych którym regularnie umarzano jakieś tam płatności…
Nasz obecny jeszcze Burmistrz mijając ten tłumek najwierniejszych z wiernych hunwejbinów coś tam mruknął pod wąsem pod ich adresem o psiej kopulacji…
Jeden, taki już leciwy, siwawy pokurcz oderwał się od tej grupki, ake odpędzony kopniakiem nawet nie zdążył wpić się ust swych malinami w dłoń (no nie jestem pewien, ale tak jakby celował na poziom dłoni non szalancko spoczywającej na posladku,,,) oddalającego się Pana...
Przez okno gabinetu burmistrzowskiego, w JEGO fotelu widać jakąś sylwetkę…
Niezbyt „masywną”, a więc nie może to być Henryk…
I… w tym momencie sufit gabinetu wali się temu następcy (jak rozumiem) na glowę!
Były już (jak zrozumiałem) Wacław jakby się tego spodziewał,jakby tylko na to czekał…
Cału Magistrat się powoli, jak na zwolnionych filmach, jak po kontrolowanej demolce - składa...
Grzebie pod sobą wszystkich w środku i zgniata grupkę na zewnątrz...
Wacław spogląda w tamtym kierunku bez zaskoczenia, uśmiecha się złośliwie, wsiada, odpala wypasioną brykę i jedzie...
Nie, nie... Nie pod jakiś tam bank...
Jest na Alejach Zwycięstwa…
Parkuje przed wodociągami…
Wchodzi do środka i po chwili wychodzi z dzbankiem w garści…
Zasiada na uprzednio przygotowanym, tak jakby specjalnie dla niego, wygodnym stołku…
Zaczyna sprzedawać ludziom wodę…
Tak spokojnie jakby nic się nie stało...

Mówi się – „SEN MARA – BÓG WIARA”.
Jednak może ktoś by mógł wyjaśnić znaczenie tego snu?

PostNapisane: Śr gru 26, 2012 11:26 pm 
Zdobywca
Zdobywca

miki napisał(a):
Miałem sen…
Mówi się – „SEN MARA – BÓG WIARA”.
Jednak może ktoś by mógł wyjaśnić znaczenie tego snu?

Radziłbym zrobić sobie detoks, zmniejszyć dawkę, albo dealera.

PostNapisane: N gru 30, 2012 11:38 am 
Zdobywca
Zdobywca

Miło mi zakomunikować, że 28.XII.2012r. Rada Miejska nadała Burmistrzowi Wacławowi Olszewskiemu Medal ''Zasłużony dla Olecka'' w dowód uznania za szczególne dokonania na rzecz rozwoju i promocji oraz inicjatywy służące dobru mieszkańców.
Uchwałę w tej sprawie radni podjęli jednogłośnie.

Moje gratulacje.

PostNapisane: N gru 30, 2012 11:00 pm 
Natchniony
Natchniony

Kiedy usłyszymy o obywatelskiej, spontanicznej, nieobowiązkowej, inicjatywie w sprawie pomnika Wacława ! ?
Ze swej strony - hunwejbini Wacława I Odznaczonego wybaczcie - proponuję teren Parku.

To nawet nieźle brzmi:
Park im. Wacława, zasłużonego dla Olecka
Tak trzymać !!!!

PostNapisane: Pn gru 31, 2012 12:24 am 
Natchniony
Natchniony

Pomnik mu się należy i to bez dwóch zdań. Takiej wybitnej jednostki to w Olecku nie było i nie będzie. Proponuję podjęcie społecznej inicjatywy i powołanie komitetu budowy pomnika ( oczywiscie z kontem ), na które lud pracy będzie mógł oddawać zarobine grosiki. Pomnik za życia to jest coś. Nawet "Ziut" Marszałek przy nim to mały pikuś. W nowym roku dyrektorzy szkół powinni dokonać przegladu placów i skwerów i jeżeli jeszcze nie mają nazwy z Wacławem natychmiast znaleźć winnych tych przeoczeń i przykładnie ukarać. Nie zapomnieć mi o rondach i nazawch wspólnot mieszkaniowych i........... kotłowniach.

PostNapisane: So sty 19, 2013 12:17 am 
Natchniony
Natchniony

november napisał(a):
Pomnik mu się należy i to bez dwóch zdań. (...). Nie zapomnieć mi o rondach i nazawch wspólnot mieszkaniowych i........... kotłowniach.

Moja propozycja:

Żeby nie było, że od razu, za życia, strzelamy z grubej rury, jak w przypadku Papieża:

Proponuję - i to jest moja nieśmiała zachęta dla oleckich grafficiarzy - nadanie imienia obecnego burmistrza kotłowni PEC przy ul. Składowej 3a

Myślę, że na razie ranga obiektu nie obraża, ale i nie budzi zbyt wielkich ambicji Patrona.

Poważnie!!!

:papa:

PostNapisane: Wt cze 04, 2013 11:15 pm 
Natchniony
Natchniony

Pomnik burmistrzowi to należy się za dbanie o zmniejszenie w powiecie stopy bezrobocia. Przybywa trzech nowych urzędników mają zajmować się w gminie ŚMIECIAMI. Oczywiscie opłacimy ich z naszych podatków. Gratulacje.

PostNapisane: Śr cze 05, 2013 9:01 am 
Zdobywca
Zdobywca

november napisał(a):
Pomnik mu się należy i to bez dwóch zdań. Takiej wybitnej jednostki to w Olecku nie było i nie będzie.

Nie wiem, czy nie będzie, zapewna będzie, ale moim skromnym zdaniem, obecny burmistrz jak żaden z poprzedników przyczynił się do rozwoju tego miasta. Jeśli ktoś ma inne zdanie, to proszę takowego wymienić razem z merytorycznym uzasadnieniem. - I żeby ułatwić zadanie proponuję rozpocząć przegląd od zasadźcy Adama Woynowskiego od 1.I.1560r. Jest w kim wybiera bo lista jest imponująca. Tylko proszę uważać, bo trafiali się też koniokradzi jak i inni rzeźimieszki.

Ale zakadziłem :lol:

PostNapisane: Śr cze 05, 2013 12:17 pm 
Natchniony
Natchniony

Olbrick zakadziłeś i to jak.
Ja o du...... ty o Maryni.
Burmistrz z naszych podatków zwiększa biurokrację. I ty Olbrick uważasz to za sukces? Chłopie daj na luz, nie ośmieszaj się. Olbrick w Olecku mamy 25% bezrobocie, młodzież uciekła do innych miast, szkoły mamy na poziomie -1,przedsiębiorcy walą drzwiami i oknami do miasta żeby rozwijć biznesy, gmina jest rozsądnie zadłuzona i ma pieniądze na inwestycje itp.
Olbrick zdejmij te różowe okulary i przejrzyj na oczy. W Olecku nie ma rozwoju jest stagnacja i chylenie się.

PostNapisane: Śr cze 05, 2013 1:35 pm 
Zdobywca
Zdobywca

november napisał(a):
Olbrick zakadziłeś i to jak.
Olbrick w Olecku mamy 25% bezrobocie, młodzież uciekła do innych miast,

A już miałem nadzieję, że padnie jakieś nazwisko.
Od połowy XIXw. do połowy XXw. procentowo emigrowało za pracą dużo więcej mieszkańców naszego powiatu do Westfalii, Nadrenii, Zagłębia Ruhry, niż to ma miejsce obecnie. Zmieniły się tylko kierunki emigracji.
Zauważ, że kryzys dotknął nie tylko naszą gminę i nie tylko nasz kraj. Władze samorządowe mogą co najwyżej minimalizować jego skutki. Twój szef zapewne przyjął taką samą taktykę - na przetrzymanie...
Jeśli jesteś taki dobry, to może w ogólnych zarysach podałbyś parę pomysłów na ożywienie Olecka. Dodam, że ten kryzys w obecne chwili jest średni: jest większy niż był rok temu, i słabszy od tego który nadejdze. - I BĘDZIEMY MIELI SZCZĘŚCIE, JAK POTRWA JESZCZE TYLKO DWA LATA.
My tu sobie możemy...... a karty rozdaje kto inny.
Poza tym masz rację.

PostNapisane: Cz cze 06, 2013 11:54 am 
Natchniony
Natchniony

Olbrick napisał.
[quote]Jeśli jesteś taki dobry, to może w ogólnych zarysach podałbyś parę pomysłów na ożywienie Olecka. Dodam, że ten kryzys w obecne chwili jest średni: jest większy niż był rok temu, i słabszy od tego który nadejdze. - I BĘDZIEMY MIELI SZCZĘŚCIE, JAK POTRWA JESZCZE TYLKO DWA LATA.
My tu sobie możemy...... a karty rozdaje kto inny.
Poza tym masz rację.[/quote

Szanowny kolego od dobrych kilkunastu lat naszym miastem i powiatem rządzi ekipa związana z burmistrzem Wacławem O. Szczególnie ostatnie dwie kadencje to dominacja w radach ludzi burmistrza i zielonych ludzików z PSL. Społeczeństwo dało im mandat do rządzenie i niech się wykażą inicjatywami. Niech burmistrz zrobi spotkanie np z przedsiębiorcami oleckimi nakreśli perspektywę rozwoju naszego miasta. Niech starosta Andrzej.K i wicestarosta Kazimierz I ( człowiek burmistrza) spotkają się z mieszkańcami i pochwalą się inicjatywami , które zastopują wzrost bezrobocia i odpływ młodych ludzi do innych miast. Czekam na takie spotkania, spotkania na których zostano podane konkretne rozwiązania. Przecież z naszych podatków wypłacane są pensje tym panom.

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 185 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]