Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Cz maja 24, 2018 12:47 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 185 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wackendorf Am See
PostNapisane: Cz cze 06, 2013 2:16 pm 
Zdobywca
Zdobywca

Pomysł dobry - jestem ZA.

PostNapisane: Pt cze 07, 2013 8:03 pm 
Natchniony
Natchniony

Pomysł na spotkanie z mieszkańcami dobry, ale nigdy nie zostanie zrealizowany gdyz ta ekipa nie ma nic do zaproponowania. A może Olbrick ty jako osoba, która osiagnęła sukces w biznesie staniesz na czele takiej inicjatywy. To proste nalezy tylko stworzyc program takiego spotkania, zaprosić władze gminne i powiatowe i to wszystko. Olbrick trzeba tylko odwagi.

PostNapisane: So cze 08, 2013 11:19 am 
Zdobywca
Zdobywca

november napisał(a):
A może Olbrick ty jako osoba, która osiagnęła sukces w biznesie staniesz na czele takiej inicjatywy.

To żeś mi zakadził :D .
Kolego November. Czym innym jest osiągnięcie sukcesu w prowadzeniu działalności gospodarczej za własne pieniądze, na własną odpowiedzialność, ryzyko, i rachunek, a czym innym kierowanie gminą mając za plecami opozycję, wyborców, jak i wiecznych krytykantów-malkontentów. W firmie prywatnej nie ma demokracji i obowiazuje zasada - ja decyduję, ja płacę i ja wymagam - kropka.
Napisałem, że jestem ''Za'', ale nie widzę siebie w roli przywódcy tej inicjatywy. Co innego zasiadanie w drugim rzędzie bo:
1. Jestem osobą o dość kontrowersyjnym charakterze - co widać na tym forum i co przeszkadza w łagodzeniu sporów, negocjacjach itp.
2. Doszedłem do wnosku, że trzeba zwolnić i żyć na luzie. - Życie jest zbyt piękne i krótkie, żeby je marnować.
3. W polityce, tej lokalnej też, decydenci muszą podejmować decyzje nie zawsze popularne. Z reguły jest to wypadkowa różnych sił. A co za tym idzie? - bylejakość. Im większe poparcie ma decydent, tym sprawniej sprawy idą do przodu.
4. Wykonałem parę telefonów i przeprowadziłem kilka rozmów. Nie spotkałem się z krytyką, a wręcz z poparciem dla Twojego pomysłu. Problemem natomiast jest brak ochoty przedsiębiorców do osobistego zaangażowania się. Każda z tych osób ma różne problemy do rozwiązania w swoich firmach, rozbieżne interesy, a i czasy są trudne. Poza tym, takie osoby musiałyby dysponować wiedzą wykraczającą dużo dalej niż ''własnego podwórka''. Biznes to nie tylko ekonomia, to: polityka, psychologia, prawo, sztuka przewidywania, mikro i makro uwarunkowania itp. A z tym jest różnie....

Po zmianie ustroju zostałem zaproszony przez Wojewodę Suwalskiego do zespołu opracowującego strategię rozwoju województwa.
To, co do dziś doskonale pamiętam, to brak u większości zaproszonych osób (głównie administracja)podstawowej wiedzy ekonomicznej i roczczeniowe podejście na różne socjalne programy, przy których Szwecja, to jest pikuś. Na moją nieśmiałą uwagę, że nie ma na tego rodzaju pomysły pieniędzy usłyszałem z ust przewodniczącej - ''OD TEGO SĄ PRZEDSIĘBIORCY''. Ręce mi opadły.....

Ten temat jest na tyle obszerny, że jedyne co mogę, to zasygnalizować.
I na zakończenie:
Może mi nie uwierzysz, ale obecny burmistrz ze swoimi wadami (jak każdy z nas) dobrze sobie radzi i jestem przekonany, że doskonale zna sprawy które tu Ty i ja zasygnaliśmy. Zna też kondycję miejscowych firm, jak i możliwośći.... CZY MYŚLISZ, ŻE POPIERAŁBYM NIEUDACZNIKA?

A temat warto ciągnąć...
Pozdrawiam.

Ps. Jak myślisz, czemu meszkańcy nie głosują w wyborach na przedsiębiorców? Wyjątki potwierdzają regułę. Czemu prawie każda inicjatywa gospodarcza dająca pracę i dochód budzi tyle nienawiści u bezrobotnego (wiadomo o kogo chodzi) i jego zmanipulowanych pomagierów (np. wiatraki)?

PostNapisane: N cze 09, 2013 9:44 am 
Natchniony
Natchniony

Jak można przeczytać w "postcie" Olbricka to oleccy przedsiebiorcy nie kwapią się do rozmów w władzą na temat ekonomicznej sytuacji w mieście. Ich sprawa - ich małpy ich cyrk. Jak bieda zacznie im zagladać w oczy to dopiero się obudzą. Do sprawy widocznie nie warto wracać.

PostNapisane: N cze 09, 2013 2:50 pm 
Zdobywca
Zdobywca

november napisał(a):
Jak można przeczytać w "postcie" Olbricka to oleccy przedsiebiorcy nie kwapią się do rozmów w władzą na temat ekonomicznej sytuacji w mieście. Ich sprawa - ich małpy ich cyrk. Jak bieda zacznie im zagladać w oczy to dopiero się obudzą. Do sprawy widocznie nie warto wracać.

Spłyciłeś poważny problem. Oleccy przedsiębiorcy są w dużym dołku i mają co innego na głowie. Jeśli myślisz, że w ten dołek sami wskoczyli, to jesteś w duuuużym błędzie.Ten kryzys, a najgorsze przed nami, został nam zafundowany przez eurokratów w Brukselii i naszych biurokratów (Warszawa).
Jakiś czas temu, zaczęto w Europie wprowadzać w życie model rozwoju gospodarczego polegający na:
1- Europa będzie rezygnować z ciężkiego, brudnego przemysłu i produkcji.
- Chiny, Indie przyjęły banicjantów z otwartymi ramionami nie płacąc ani centa za nowoczesne technologie i patenty.
2- Zrezygnowano - radykalnie ograniczono szkolnictwo zawodowe. - Bo po co jak imigranci odwalą czarną robotę.
- Islamizacja Europy z dalekosiężnymi skutkami.
3- Europa, majaca dobrze rozwinięte szkolnictwo wyższe będzie sprzedawała zaawansowane technologie i myśl.
- Chiny, Indie, Brazylia wysłały swoich najzdolniejszych studentów do najlepszych uczelni światowych.
4- Europa, dbając o własne środowisko naturalne zrezygnowała z pozyskiwania metali ziem rzadkich nieodzownych przy zaawansowanej producji. Między innymi elektronika.
- Chiny nie miały takich dylematów i opanowały rynek osiągając 97% wydobycia światowego. Następnie drastycznie ograniczyły eksport. Ograniczenia nie obejmują firm produkujących w Chinach....

Rozmawiając 7 lat temu w Pekinie z Chińczykami, usłyszałem ciekawą wypowiedz. ''Za trzydziści lat będą liczyły się cztery mocarstwa: Chiny, Indie, Brazylia, i Rosja - jako dostarczyciel surowca.''
Na moje pytanie o Europą usłyszałem - ''a co to jest Europa - jest to półwysep Azji, i jest jak obżarty kot który już nie potrafi łapać myszy....''
Wypowiedź na temat USA daruję.....

I teraz przełóż to co napisałem na sytuację w Olecku......
My to sobie możemy..... - tańczyć tak, jak nam zagrają.....

PostNapisane: N cze 09, 2013 5:23 pm 
Natchniony
Natchniony

olbrick napisał.
Cytuj:
Spłyciłeś poważny problem. Oleccy przedsiębiorcy są w dużym dołku i mają co innego na głowie. Jeśli myślisz, że w ten dołek sami wskoczyli, to jesteś w duuuużym błędzie.Ten kryzys, a najgorsze przed nami, został nam zafundowany przez eurokratów w Brukselii i naszych biurokratów (Warszawa).

Wszyscy są winni tylko nie dobry gospodarz burmistrz Wacław O. i jego pomocnicy we władzach starostwa.
Podobno to chińskie lobby umiejscowione w radzie miejskiej rok w rok podnosiło podatek od nieruchomosci oleckim przedsiebiorcom i wywindowało go na maksa (nie tylko przedsiebiorcom, ale i społdzielni mieszkaniowej, wspolnotom).
Podobno to Hindusi zlikwidowali w Olecku szkolnictwo zawodowe, a ruscy tak podpowiadali menadżerom szpitala, że się zadłużyli i dobili powiat.
Podobno to za namową Brazylijczyków burmistrz podnosił na maksa ceny wody ( ostatnio podwyższył ceny za wywóz śmieci ), rozbuchał wydatki na administrację, nie potrafił zaponawać nad wydatkami w oświacie, pomocy społecznej.
Bezsensownych wydatków w gminie jest od groma i jeszcze trochę. Wydatków, które nie pozwalają przeznaczyć więcej pieniędzy na inwestycje. Obciażenie gospodarstw rośnie w zastraszajacym tempie, ludzie mają mniej pieniędzy w portfelach i maleje popyt konsumcyjny.
Olbrick temu wszystkiemu są winni Chinole i inni. Jest to dowcip tygodnia.

PostNapisane: N cze 09, 2013 7:56 pm 
Zdobywca
Zdobywca

Pokazałem tylko pewien mechanizm w skali mega, ale widze, że nie załapałeś.
A co do tego poniżej, to jak na to wpadłeś?
november napisał(a):
Podobno to chińskie lobby umiejscowione w radzie miejskiej rok w rok podnosiło podatek od nieruchomosci oleckim przedsiebiorcom i wywindowało go na maksa (nie tylko przedsiebiorcom, ale i społdzielni mieszkaniowej, wspolnotom).
Podobno to Hindusi zlikwidowali w Olecku szkolnictwo zawodowe, a ruscy tak podpowiadali menadżerom szpitala, że się zadłużyli i dobili powiat.
Podobno to za namową Brazylijczyków burmistrz podnosił na maksa ceny wody ( ostatnio podwyższył ceny za wywóz śmieci )

A byłem przekonany, że to ''Bruksela'' kryje się za śmieciami. Czytałem też o utrzymaniu na poziomie zeszłorocznym ceny za wodę, ale widzę że masz lepsze informacje.... :lol:
Uważam, że na tym powinniśmy zakończyć tą dyskusję.

PostNapisane: Wt cze 11, 2013 10:47 am 
Natchniony
Natchniony

Nikogo na siłę nie będę ciągnął do dyskusji. Widocznie Olbrick nie potrafi dyskutować o przyczynach tak wielkiego bezrobocia w Olecku, o gnębieniu przedsiębiorców podatkami, braku perspektyw dla młodzieży i wielu innych bolączkach naszego miasta. Do Olbricka nie dociera fakt, że tym miastem od wielu kadencji rządzi burmistrz Wacław O. i to właśnie on jest w dużej mierze odpowiedzialny za zaistniałą sytuację.

PostNapisane: Pn cze 17, 2013 9:12 am 
Junior
Junior

Sytuacja w Olecku niczym nie różni się od całego regionu płn-wsch Polski. Niestety wydaje mi się, że jest coraz gorzej i nie widać niestety perspektyw na szybką poprawę sytuacji. Po pierwsze wschód od zawsze traktowany jest po macoszemu przez władze w W-wie - widać to doskonale po naszej infrastrukturze - ile lat można czekać na drogę, kolej, lotnisko, sieci elektryczne itp. Która firma zdecyduje się uruchomić większa produkcję bez odpowiednio zabezpieczonej logistyki?
Po drugie sami jesteśmy sobie winni licząc na turystykę - czy ktoś ma dane ile pieniędzy zostaje w regionie od turystów - nie wydaje mi się, żeby był to znaczący wpływ. Czytałem o Giżycku gdzie co roku około 20 tys. żeglarzy (pewnie z 80% wszystkich turystów) ląduje i porównałem to z informacją o liczbie sprzedanych przez długi weekend majowy biletów na molo w Sopocie -około 100.000. Bez lotniska w okolicy, szybkiej kolei czy autostrady z W-wy możemy zapomnieć o jakimkolwiek poważnym znaczeniu turystyki w naszym wykonaniu. Podobnie jest z poważnym przemysłem czy wytwórstwem na poważną skalę, a bez tego i w usługach dużo ludzi pracy nie znajdzie.
I na koniec kontrowersyjna sprawa naszych subwencji wyrównawczych - Olecko otrzymuje ponad 2,5 miliona PLN rocznie z tego tytułu, a każda nowa inwestycja będzie powodowała zmniejszenie kwoty subwencji. Z finansowego punktu widzenia po co cokolwiek robić skoro i tak kasa będzie się zgadzać. Dobry przykład to linia energetyczna czy wiatraki - pewnie z podatku od nieruchomości wpadnie kilkaset tysięcy, ale spowoduje to zmniejszenie z automatu przyszłych subwencji o podobną kwotę. Radni nie będą się wychylać zwłaszcza jeśli chodzi o kontrowersyjne sprawy.

Naprawdę ciężko coś wymyśleć.
ps. Giżycko - wojsko + melczarnia + Wilkasy i przemysł żeglarski - 20% bezrobocia
Ełk - niby najwięcej miejsc pracy w produkcji, a przy tym bezrobocie ok. 25%
Gołdap, Pisz, Orzysz - wszędzie to samo.

PostNapisane: Pn cze 17, 2013 10:05 pm 
Natchniony
Natchniony

Nie mamy dróg ekspresowych, lotniska, szybkiej kolei i mamy biedę. I to jest prawda, ale nie można zwalać winę za takie, a nie inne bezrobocie tylko na władzę centralną. Przykładem niech będzie produkcja jachtów czy mebli dla IKEA. Niestety władze samorządowe ( burmistrz i starosta) nie wykazują żadnej, ale to żadnej inicjatywy w kierunku uatrakcyjnienia tego terenu dla inwestorów. Tak zwyczajnie nie mają pomysłów. Myślę,że najwyższa pora w Olecku zmienić władzę, gdyż ta już nic nowego nie wymyśli.

PostNapisane: Wt cze 18, 2013 1:52 pm 
Nałogowiec
Nałogowiec

november napisał(a):
Nie mamy dróg ekspresowych, lotniska, szybkiej kolei i mamy biedę. I to jest prawda, ale nie można zwalać winę za takie, a nie inne bezrobocie tylko na władzę centralną. Przykładem niech będzie produkcja jachtów czy mebli dla IKEA. Niestety władze samorządowe ( burmistrz i starosta) nie wykazują żadnej, ale to żadnej inicjatywy w kierunku uatrakcyjnienia tego terenu dla inwestorów. Tak zwyczajnie nie mają pomysłów. Myślę,że najwyższa pora w Olecku zmienić władzę, gdyż ta już nic nowego nie wymyśli.

Nowa władza miejska pewnie będzie inwestorów na lasso łapała :brick:

PostNapisane: Wt cze 18, 2013 7:09 pm 
Natchniony
Natchniony

Dali nam przykład mieszkańcy Elbląga. I gonić tych nieudaczników wójtów, burmistrzów, prezydentów. Niech zakładają własne firmy, odniosą sukces w biznesie i dopiero do lokalnej polityki. Dopiero będą mogli zarządzać gminami. Proces odwoływania przyspawanych do stołków koterii już rozlewa sie po naszym województwie, następny będzie prezydent Olsztyna. Na Olecko też przyjdzie czas. Ludzie tak trzymać.

PostNapisane: Śr lip 31, 2013 9:29 pm 
Natchniony
Natchniony

Rozwala się drewniany mostek na rzece Lega. Do wody prawie że wpadło dziecko. Jak turyści przeczytają jakie niespodzianki czekają ich w tym "atrakcyjnym" mieście to zapewnie będą walić drzwiami i oknami. Dość tej władzy, w referendum wywieźć ją na rogatki miasta i kopa. Gonić ich z naszego miasta.

PostNapisane: So wrz 07, 2013 2:41 pm 
Zdobywca
Zdobywca

Przed chwilą zakończyła się Ogólnopolska Akcja Sprzątania Jeziora Olecko Wielkie (podsumowanie przed nami). Pomysłodawcą i inicjatorem tej ekologicznej inicjatywy jest od siedmiu lat Oleckie Stowarzyszenie Nurkowe ''Amfiprion'' na czele z Panem Januszem Romańczukiem. Organizatorom zależało, żeby do Akcji włączyli się wszyscy, którym EKOLOGIA nie jest obca.
Serce mi rosło, jak widziałem biorące udział w tej Akcji małe dzieci, młodzież, dorosłych, jak i starsze wiekiem osoby nakręcone pozytywnie. - Oczywiście, po raz kolejny, zabrakło w niej miejscowego ''eko''- zadymiarza ''Diamenta'' karmiącego to forum idiotyzmami na temat ekologii.....

PostNapisane: Pn paź 28, 2013 6:06 pm 
Natchniony
Natchniony

http://olecko.wm.pl/176839,Droga-na-os- ... z2j269YkfW
Do kogo należy ta droga i kto odpowiada za jej fatalny stan? Olbrick nie wiesz przypadkiem!

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 185 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]